Expedíciós találgatások

  • Sziasztok!

    nyitok ide egy új beszélgetést... olyat, ami nem csak arról szól, hogy ki, mennyit hozott expen.

    Egy idő óta fúrja az oldalamat a kíváncsiság, hogy milyen program szerint történhet e csodás esemény kiszámítása.

    Amit én szeretnék: pontos adatokat... pl.: ha elindítod az expet és 11.53-ra érkezik akkor fullos nyersivel tér haza :D Lehet hogy van ilyen lehet hogy nincs... célom hogy kiderítsem.


    Kezdjük az elején: - Felfedező kaszt lifeform nélkül -

    - 1 felderítő

    - nagy vagy kisszállító (annyi amennyi elbírja az unidban lévő max hozható nyersit)

    - 1 kaszás, ha nincs akkor 1 romboló vagy csatacirka (az exp hajókat is hozhat, ilyenkor a legerősebb hajó adja a full elképzelést... tehát, ha nem akarsz nagy hajókat ezt ne rakd bele)

    - 1 kém, hogy kiírhassa a kedves megjegyzéseket, ebből nagyjából lehet tudni a kimerülést... azért csak nagyjából, mert ez a része még nincs megfejtve számomra


    –Felfedező kaszt lifeformal –

    Első lépések:

    Emberrel indulsz, cél megtalálni a többi fajt!

    Egyetlen bolygón rakod be csak az embereket!!! Utána azt is állítsd majd át rokira!

    - életforma épületek... Az első kettőt felrakni kb 53/53-ra, ezzel elérsz egy kb megfelelő lakosságot a kutatásokhoz.

    - ha elérted az életform mellett van egy DNS (de többek szerint cukorka ikon). Erre kattintasz és kiválasztod az emberek első kutatását... egy amolyan műholdszerű ikont (Intergalaktikus küldöttek)... és fejleszteni kezded!

    - Ha ez meg van minimum első szinten, átlépsz Galaxisnézetbe és indíthatod a flottákat a ciklámen/lila színű dns ikonokra, amiket a bolygók/bolygóhelyek mellett találsz. (Itt először meg kell keresned a 3 hiányzó fajt.)


    Ha sok nyersit akarsz ezt teszed minden bolygódon:


    Rock’talok - épületek -

    - Magmakohó minimum: 15-ig +30% fém

    - Kristályfinomító minimum: 10-ig +20% kristály

    - Deutérium Szintetizáló minimum: 10-ig +20% deu

    - Diszrupciós Kamra (energiát adó hasznos cucc)


    Kutatások expes/bányász accra (ez egy hibrid próbálkozás, még nem megfelelő, de el lehet rajta indulni)

    Leletek expből: ezekkel tudod megvenni a nem fajspecifikus kutatásokat... ugyanúgy indulsz értük, mint a fajokért!

    Kutatások, első 2 hatos:

    - 1.1 Intergalaktikus küldöttek 1 bolygón, a többin: Katalizátor technológia

    - 1.2 Nagy teljesítményű elszívók

    - 1.3 Nagy energiájú szivattyúrendszerek

    - 1.4 Telekinetikus vonósugár (második legfontosabb, mehet 10-ig ez is)

    - 1.5 Fejlesztett szenzor technológia (ez a legfontosabb kutatásunk, kezd egy 10es szinttel)

    - 1.6 Automatizált szállítási útvonalak

    - 2.1 Mélységi szondázás

    - 2.2 Fejlesztett termelési technológiák

    - 2.3 Fejlesztett Sztellarátor

    - 2.4 Edzett gyémánt fúrófejek

    - 2.5 Hatodik érzék

    - 2.6 Pszichoharmonizátor


    Expes szempontok tehát:

    - 1.4 Telekinetikus vonósugár (második legfontosabb, mehet 10-ig ez is)

    Nem ez a legfontosabb, de kell majd ha már eleget beruháztál az Expedíciós nyersanyag bónuszba. Emeli az expen kapható hajók számát, tehát fontos. (ha nem vagy flottás ezt el lehet adni 75%os áron)

    - 1.5 Fejlesztett szenzor technológia

    Ez a legfontosabb kutatásunk, kezd egy 11es szinttel.

    - 2.5 Hatodik érzék

    Ez a második legfontosabb!! Ez is mehet fel 10ig... de jóval drágább az előzőnél!!

    Így 12 bolygóval számolva lesz egy 12x4,2-es azaz 50,4%-os Expedíciós nyersanyag bónuszod... ez már egy egészen jó alap expezni...


    Eddig jutottam el kb önerőből, de volt egy csomó kérdésem és még most is van...

    Ezért Xeth-el társalogtam a témában, amit most átnyújtanék Nektek is, hátha segít:


    Gullcsi: Van e kimerülés vagy random van?

    Xeth: Van kimerülés, elméletileg azt is az eco határozza meg, 10x-nél azért lehet elég keményen küldeni, gondolok ez alatt 6-8 exp egy koordira szünet nélkül. Mindezek ellenére jól láthatóan vannak szerintem újratöltődési idők, Yildunon eddig kettőt figyeltem meg. A hajnali expek még szarul hoznak és kimerülős üzenetet írnak ki, a reggeliek viszont újra teli. Ugyanezt látom az este-késő este váltásban is.


    Gullcsi: Mennyi expet érdemes egy helyről kilőni? 0 nyersiig vagy bizonyos nyersi mennyiségig? Tehát pl.: találok valahol 200 millát, utána felejtős egy darabig? (meddig?)

    Xeth: 6-8 szerintem a teteje, többet már neccesen bír. Az mehet szünet nélkül, mint az előző kérdésnél is írtam.


    Gullcsi: Ha random van: érdemes-e 8 expet belőni egymás után vagy várni kellene expek között mondjuk 5 perceket, hogy belefuthassak valami hasznosba?

    Xeth: Egymás után nyugodtan, a várásnak nincs értelme. Sőt, az a tapasztalat (nem tény, hipotézis), h inkább tömegben hatékonyabbak, pl. ha az egyik késett 20 percet, ezért a következő körben külön megy ki, akkor jóeséllyel megint késni fog/nem hoz semmit. Ugyancsak rosszabb a találati arányom, ha minden expet más koordira küldök.


    Gullcsi: +44% expes nyersinél tartok... meddig erőltessem a kutatásokból? Most 11 bolygóra megpróbálom belőni 11/10-re kb. Gondolom ez is olyan mint a bányaépítés... ha már azt látom, hogy a bányákhoz képest nagyon olcsó akkor rá kell pakolni még 1-1 szintet mindenre.

    Xeth: Jaja, én is így látom, első körben friss exp accnál sztem ez kell legyen a fejlesztési prioritás +50-ig.


    Gullcsi: Van e olyan, hogy flottavesztés vagy flottamortizálás után több nyersi jön, mert kompenzál az exp?

    Xeth: Abszolút! Az a feltételezésem, hogy a fejlődési dinamikád veszi figyelembe, ami a pontjaid változásán látszik. Ha pl. bevernek, utána brutálisan tolja vissza az anyagot. Ellenkezőleg, ha felgyűjtesz sok nyersit és hirtelen elvered mindet, akkor napokig szívat. Még egy megfigyelés ide, hogy ha emeled a szállítók számát, akkor néhány napig ugyancsak keveset hoz.


    Gullcsi: Ha véges a talált nyersi, van e értelme megvenni a többi +6 expet és egy helyről indítgatni?

    Xeth: Ha különválasztod a kérdésed két részét, akkor hogyne. +6 exp két helyről indítva szerintem az ideális.


    Gullcsi: Jobb e bolygóról a külön-külön indítás?

    Xeth: A kérdést sem értem. Na meg azokat, akik bolygóról nyomják. Mi a manónak?


    Gullcsi: Nézi e a progi, hogy

    - nekem mennyi nyersim van éppen

    - mennyi pontom van

    Xeth: Ezt megválaszoltam fentebb. A nyersit nem, de a pontok változását szerintem fixen.


    Gullcsi: tudom e gondolattal befolyásolni a dolgokat :D Ez extrém kérdés :DDD

    De ha figyelem néha kevesebb jön :DD

    Xeth: uri geller, te vagy az?


    Gullcsi: Van-e értelme megállás nélkül lehúzni mondjuk majdnem 20 óra expet, vagy fölösleges időpazalás?

    Xeth: Én majdnem minden nap ezt csinálom, döntsd el te magad. :D Úgy látom, hogy ez a kimerülés kérdés van nálad a fókuszban, de ez 10x-en sztem abszolút nem releváns, kivéve ha 13-14 expet pörgetsz egy helyről szünet nélkül…


    Gullcsi: Ha random van... akkor az időhöz van e állítva, vagy karakterhez generálja. Teszem azt, azonos időben indítunk expet akkor ugyanazt kapjuk?

    Xeth: Karakterhez, az idő szerintem nem tényező ilyen szempontból. Ugyanakkor világosan megfigyelhető, hogy adott napon hasonlóan adja a játékosoknak, pl mindenkinek a flottát szórja nagyon, vagy ha havernál esik a flotta, akkor jó eséllyel nálad is fog stb.


    Köszönöm Xeth segítségét az ügyben... a többit Rátok bíznám, találjuk ki együtt!

    Arra lennék még kíváncsi pl.: ha nem rokikkal kezdem, hanem a felfedező fajjal, akkor mennyi extra pontot kapok majd.

    Illetve milyen pluszokat hoz a lifeform kutatások 3. szintje... sajna én még nem tartok ott.

    Bármilyen agyament ötleteket leírhatsz a működésre... megrágjuk, kiköpjük!


    1.1-es kieg:

    Ogame Infinity kiegészítőn lehet ellenőrizni a napi befolyt nyersit, hajókat, SA-t

    Nekem spec. nem tetszik a kieg, ezért másik böngészőre raktam fel... de jól fut kiwi-n is telefonon.

    Napi zárásként belépsz és végig futtatod az expeket a böngészőben... ami kiadja Neked a napi teljesítményedet.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

    Einmal editiert, zuletzt von Gullcsi ()

  • Köszönjük az alapos munkádat! Végén még mindenki tele lesz, aztán nem lesz mese, újra el kell kezdeni flottázni! 8o


    Egy megjegyzést tennék hozzá, hogy a feltételezéseim alapvetően gyengébb, de kimutatható korrelációt, az állításaim erősebb korrelációt takarnak, amit a kb. egy évig gondosan követett statisztikai adatokból határoztam meg. Nem szükségszerű és nem is elvárható tehát, hogy minden esetben igaznak bizonyuljanak a fentiek, a nagy számok törvénye, ami működik!

  • Jó összefoglaló!

    Engem még az a kérdés foglalkoztat, hogy meddig (mekkora bányákig) érdemes felfedezőnek lenni, és mikor éri/érné meg jobban átváltani már gyűjtőre.

    8x-en, LF nélkül, ha nem fektetünk be (nem veszünk admirálist és exp helyeket), akkor ez a határ kb 47-es fémbányánál van. Plusz exp helyekkel ez már feljebb kúszik 50-es fémbányák környékére. Életformával pedig ez akár 53-as fémbánya szint körül is lehet az elgondolásaim szerint.

    10x-es gazdaságnál ezek a számok még feljebb kúsznak, úgy hogy ott szinte már nem is éri meg gyűjtőnek lenni. Ennek oka, pont az a pár LF-es kutatás, amit Gullcsi kiemelt, mivel azok a felfedező osztálybónusszal emelt találati értékeket növelik százalékosan.

  • Nekem több dolog is kacifántos az egész expben. Nem gondolom hogy előre programozott lenne a dolog, sokkal inkább a véletlenszerűség felé hajlok. Szerintem nem ölnek bele annyi energiát hogy meghatározzák x óra y percében mikor mennyi nyersit/hajót/egyéb bizbaszt lehet találni.

    Kimerüléssel kapcsolatban is felmerül számomra a kérdés hogy miből veszem észre hogy kimerült a dolog? Régebben volt hogy ugyanarról a holdról küldtem az expeket hosszú heteken keresztül mégis hozott 50-70-90 millákat is. Tehát úgy is működik a kimerülés feltöltődése hogy nem váltasz másik helyre? Viszont amikor minden expemet külön bolygóról küldtem akkor sem hozott extrém mennyiségeket. Én emiatt nem látok összefüggést a kimerülésben.

    Aztán honnan látom/tudom/érzem hogy a növelő kutatások teszik a dolgukat? Ha hozok pl. 30 milla kristályt abból nem tudom eldönteni hogy alapból is ezt találtam volna vagy azért ennyi mert már rajta van a +akármennyi %?

    (Gullcsival hasonlítgatjuk össze a találatokat és állandóan megkapom hogy az általam talált 30 milla fémhez képest neki azért 90 milla jött mert +40%-nál jár... de a 30 és 90 közt nem 40% különbség van...)

    Légy közel a barátaidhoz és közelebb az ellenségeidhez.

  • Nos igen, ez egy igen érdekes kérdés a játékban. Hogy is működik az expedíció :D

    Nyilván a játékban nem sokan vállalkoznának arra hogy laboratóriumi környezetben vizsgálják ezt. Gondolok itt arra hogy adott ideig irányított változásokkal vizsgáljanak egy dolgot.

    Nyilván a GF megkönnyíthetné az életünket ha láthatóvá tenné a LF kutatások által hozott plusz anyagokat illetve hajókat.

    Pl:

    "

    Expedíció során felfedeztél egy kis aszteroidát, melyből betakarítható némi nyersanyag.

    10.209.384 Kristály elfogva.

    kommunikációs tiszt naplóbejegyzése: Úgy tűnik ez a része az univerzumnak még nincs felfedezve.


    A Khalesek képességeinek hála további 5.104.692 kristály elfogva. "

    A saját tapasztalataim Yildunról:

    10 expit tudok küldeni 1 körben. Napi általában 8-10 kör megy ki és szerintem még nem volt több 4-5 kihagyott napnál mióta megy a szerver...

    Az elején abba a rendszerbe küldtem ahonnan indultam. Általában 4-5 kör után már egyre ritkábbak a találatok. A kémnek köszönhető üzik nem tudom hogy működnek mert hiába jöttek a kimerülést jelző üzik akkor is adta rendesen. Ezzel nem is szoktam foglalkozni.

    A 6-7. kör után már 10-ből 2-3 ha hoz valamit.

    Utána jön a +-10 rendszernyire küldött expek, mindig egy koordira. Nagyjából hasonló a helyzet, kimerülés szintjén. Ha hagyok egy koordit "pihenni" utána is lehet találni ott cuccot de én azt figyeltem meg hogy sokkal hamarabb kimerül és kevesebbek is a hozott cuccok.

    Az elmúlt 1-1,5 hónapban azt próbálgatom hogy különböző koordikra küldöm ki az expeket.

    Lehet beképzelem de nekem így valamivel többnek tűnik az összeszedett nyersik és hajók mennyisége.

    Viszont amit még megfigyeltem. Ha olyan helyen expizek amin még egyáltalán nem voltam sokkal jobban adja mintha akár 1 vagy 2 hétig "pihentetett" helyről tenném.


    Összességében mivel nem látunk bele a játék expedíciós programozásába és nem látszik az expedíciós üzenetben hogy mennyi plusz cuccot köszönhetünk a LF kutatásoknak így nehéz ezeket a tapasztalatokat apró pénzre váltani...


    Az lenne az ideális ha lenne valaki aki kipróbálná azt hogy 1 hétig 1 koordira küld napi mondjuk 50 expit lenullázott LF kutatásokkal.

    1 hétig mindig más koordira napi 50 expit lenullázott LF kutatásokkal.

    Ugyanezt megcsinálni a már kifejlesztett LF kutatások aktiválásával...

    Hibáztam már én is. De TE is fogsz!!!!!

  • 8x-en, LF nélkül, ha nem fektetünk be (nem veszünk admirálist és exp helyeket), akkor ez a határ kb 47-es fémbányánál van. Plusz exp helyekkel ez már feljebb kúszik 50-es fémbányák környékére. Életformával pedig ez akár 53-as fémbánya szint körül is lehet az elgondolásaim szerint.

    17 bolygó, 2 kivételével 52-es fémek mindenhol. Nincs LF. Napi fémtermelés: 2.2kkk gyűjtőként. Kaszt nélkül, vagy felfedezőként 1.6kkk. És akkor hol van még a 43-as krisi, és a 47-es deu termelés?

    4-5 napos ráfordítással bolygónként, ha bejön a LF, ez minimum 50%-al nőni fog.

    És vegyük figyelembe a ráfordított időt is. Nekem nincs lehetőségem naponta 10-12 X 10 expet kiküldeni.

    Ha csak nálam nézem, hajókkal, és az összes nyersivel számolva, kb 900 kk-t kell hozni naponta az expedíciónak. (LF nélkül)

    Életformákkal, Rocktaal kicsit felturbózva... fémtermelés lesz vagy 3.3kkk, ha nem több. Akkor ilyen bányákkal a felfedezőnek már napi 2kkk-t kell hozni exp-ből, hogy beérjen termelésben. (ismétlem: Ilyen bányákkal!)

  • Kedvenc témám, itt a helyem :D

    Sokat csinálom azt, hogy összegyűjtöm a nyersit és utána egyszerre verem el, akkor ha jól olvastam ez egy rossz módszer, inkább a folytonosságra kell törekedni?

    Emellett én 7 exppel dolgozom egyszerre, azt egy helyről küldöm ki folytonosan, tesztelgettem én is, hogy mennyit bír, mikor már sokat késtek váltottam és máshonnan küldtem ki őket. Ez néha eredményes volt néha nem. Pl. ha sok olyat olvasunk, hogy találtunk egy tőrmeléket vagy majdnem nekimentünk egy másik flottának én továbbküldtem.


    Érdekesség, hogy pl nekem a fém éppenhogy csak 100 körüli max találatokat hoz 200 misis raktérrel és 36% bónusszal. Ennyit számítana a 10 %? nem gondolom, itt valami más lehet a dolgoban, na de mi? Mért nem esik be 250 körüli fém? 50m körüli kristály? Mi lehet az a tényező amit veletek ellenben rosszul csinálok?


    Pl én arra is kíváncsi lennék, milyen arányban találtok egy egy kör expen valamit. Kiküldesz 10 expet abból 5 hoz vagy ez milyen arányban van nálatok?

  • nagyjából 30-33% az esély a 0-s körre, ugyan ennyi a nyersire, 10-15% a hajókra, a maradék százalék meg az összes többire, sa, tárgy, kereskedés, kalóz és alien csata...a flottavesztés nagyjából 0,2-0,3%. Ezen esélyen belül megoszlik még 3-4 szintre a talált javak mennyisége. Én a kasztok bevezetése óta nyomattam az expeket az előző összevonásig aztán a mostani öv-ig gyűjtővoltam, újra kb 2 hónapja csinálom felfedezőként. mindig csak egy helyről tolom ki az összes expet, ez régen is így volt. Régen észrevehető volt h esetlegesen kimerül ey egy koordináta, de zibálon a 2 hónap alatt nem tapasztaltam ilyesmit! Hiába jönnek a késések a következő kanyarban meg nyersik, hajók jönnek...ellenben vannak olyan koordináták amik eleve nem olyan jók. Én ezt tapasztaltam mostanában.

  • Sziasztok!

    Releváns lehet kiindulási alapként, hogy Gyűjtőként és életforma nélküli szerveren milyen találati arányok vannak az expedíciókon.

    Friss és ropogós statisztika következik:


    Összesen 313 expedíciót küldtem ki 8 nap alatt. 5 expedíciós helyem van alapból, ezt egy flotta admirálissal toltam fel 6-ra.


    Nyersanyag: 103 alkalommal (32,91%), összesen 116.748.979 egység nyersanyag, ebből:

    - fém: 45 alkalommal (14,38%), összesen 73.050.478 fém

    - kristály: 43 alkalommal (13,74%), összesen 35.631.840 kristály

    - deutérium: 15 alkalommal (4,79%), összesen 8.066.661 deutérium


    Eredmény nélkül: 59 alkalommal (18,85%)


    Hajók: 53 alkalommal (16,93%), összesen 53.617.000 nyersanyag értékben


    Sötét Anyag: 29 alkalommal (9,27%), összesen 11.968 SA értékben


    Kalózok: 27 alkalommal (8,63%), összesen 10.687.000 nyersanyag értében hullottak el a hajóim


    Későbbi hazatérés: 21 alkalommal (6,71%)


    Tárgynyeremény: 9 alkalommal (2,88%)


    Korábbi hazatérés: 5 alkalommal (1,60%)


    Alienek: 5 alkalommal (1,60%), összesen 6.021.000 nyersanyag értékben hullottak el a hajóim


    Kereskedő: 2 alkalommal (0,64%)


    (116.748.979 + 53.617.000 - 10.687.000 - 6.021.000) / 1.000 = 153.657 pont toplistás pontnövekmény az expedíciózásnak köszönhetően.


    Gurathoz hasonlóan engem is az foglalkoztat, hogy megéri-e még Felfedezőnek állni.

    Jelen esetemben már a 46-os fémbányák is elégnek bizonyulhatnak, hogy Gyűjtő maradjak.

    Vagy az alábbi mennyiségeket kellene naponta összekaparnom:

    188.529.966 fém

    63.158.580 kristály

    78.201.309 deutérium


    Kicsit soknak tűnik elsőre egy nap alatt összegyűjteni csak expedícióból.

    Tudtok-e esetleg az enyémhez hasonló statisztikát mutatni, csak felfedezőként (lehetőleg még életformák nélkül)?

  • Én felfedezőként, LF nélkül írtam, látszik ha az alap találási esélyek nagyjából megegyeznek gyűjtőként és felfedezőként is. Az összes nyersanyag találás eloszlása nálam úgy alakul h 53% fém, 33% krisi 13% deu.

  • Mit számol a rendszer?

    A kiindulási mezőt vagy az érkezésit?

    Ha az érkezésit, nagy gond nem lehet, mert 1 helyről lehet menni többre is egy napon belül kimerülés nélkül, így nem kell ugrálni.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Én hetekig megyek ugyan arról a kiindulási pontról ugyan arra a 16os helyre, nem vettem észre kimerülést. Egy egy kanyar roszabbra sikerül, de a következő meg van mikor fullon hoz. Nálam nincs egyértelmű kimerülésre utaló jel hetek óta! minden nap tolom, még éjjelre is ugyan oda kiküldöm az expeket, napi átlag 70 db megy ki.

  • Nos gyűjtő vs fefedező.

    Nagyon fontos a saját időfaktor. Mennyit vagy hajlandó belerakni és grindolni a javakért. Amennyiben nincs időd egyértelmű a válasz gyűjtő plussz rock'tal kutatások mixelve az összes fajból! Amennyiben időmilliomos vagy utóbbi + kaelesh és ahol tudod ott szintén mixelni a kutatásokat.

    Yildunon nem tartunk ott, hogy szumma-szumma fixen megmondjuk ennyit buksz bányásznál, mert egyrészt teljesen más fajta uni másrészt ez minden accountnál gyakorlatilag más lesz! Viszont amit lehet látni az az, hogy pl egy Zibal vagy Aquan lévő acc csak 45ös fémekből bukik kb 200 millát mindenestől naponta ez deuval és krisivel mindent fémben számolva bőven 500 milla feletti kiesés/ már ha 15ös helyen vagy/...egy rock'tal álltal duplázott termelésnél átlépjük a napi 1 mrdot. Azonban felfedezőnél kaeleshel+egyéb fajok kutatásait ötvözve nincs ekkora bukó mert termelésre akkor is kapsz bónuszt és mellette még kapod a bónuszt expre ugyebár. Szóval számokat szerintem kár dobálni mert lövésünk sincs arról mi lesz amikor majd ráhúzzák a normál unikra a létformákat, betekintésnek jó Yildun, de messze menő következtetést nem lehet levonni belőle!

    1X speeden 7 óra alvással 11 kör a plafon amit ki tudsz küldeni / 6-7 kör alatt kb nullszaldón vagy /
    2X speeden same alvással 13-14 kör a plafon / szintén zenész/
    És így tovább és így tovább

    Ezért fontos az időfaktor...mert ha csak 1 körrel is megúszol akkor a megtérülési ráta már a gyűjtő felé húz ergo lehet számolni, hogy 50 vagy afeletti bányánál lesz jobb a gyűjtő, de illik azzal is számolni ilyenkor, hogy mivan ha kiesik 1 nap akár 2 amikor nem tudsz expezni, mert mondjuk közbejött valami. Amennyiben abszolút az a játékos vagy aki saját magának osztja be az idejét nem a játék teszi meg ezt veled, akkor pedig a felfedező egyszerűen nem éri meg semmilyen boost-al sem!

    Mit számol a rendszer?

    A kiindulási mezőt vagy az érkezésit?

    Ha az érkezésit, nagy gond nem lehet, mert 1 helyről lehet menni többre is egy napon belül kimerülés nélkül, így nem kell ugrálni.

    MInden rendszernek saját slotja van, de szerintem van kapcsolat a mellette lévő slotokkal is ezalatt azt értem, hogy ha a saját rendszeredben kimerülés határán állsz akkor a szomszédos rendszerek sem fognak úgy hozni. Plussz alapból időveszteség ami miatt sokkal több kört kell menned ahhoz, hogy megtérüljön a kiesés. Ezért is írtam, hogy Yildunt ne vegyük figyelembe...2X speeden már nagy luxus szomszédos rendszerekbe menni...egy 6Xen kutyát nem érdekli nem vet vissza annyira.

    Long have i waited...and now...your coming together...is your undoing!!!!!!

  • Én Anubissal értek egyet. Sokszor van hogy 2-3 körön keresztül alig jön valami (20 milla fém, 5 milla kristály...) aztán a következő 2 kanyar meg egész szépen hoz (60 milla fém 40 milla deu...). Én emiatt nem tudok hinni a kimerülésben. Ha azt tapasztalnám hogy fokozatosan csökkenne a hozott nyersi akkor igen de mivel abszolut változó emiatt nem tudom ezt így értelmezni. Ha mégis lenne ilyen mennyi idő alatt töltödik újra?

    Az is kérdés lehet még hogy számít-e hogy olyan bolygóról küldd az expet amelyik fel van turbózva expes lifeform kutatásokkal? Hoz- e ilyenkor többet vagy az teljesen mindegy honnan küldöd?

    Légy közel a barátaidhoz és közelebb az ellenségeidhez.

  • Az is kérdés lehet még hogy számít-e hogy olyan bolygóról küldd az expet amelyik fel van turbózva expes lifeform kutatásokkal? Hoz- e ilyenkor többet vagy az teljesen mindegy honnan küldöd?

    Megkapod ;)
    Lényegtelen hogy egy olyan bolygóról expezel esetleg ahol nem kaelesh van!

    Long have i waited...and now...your coming together...is your undoing!!!!!!

  • Amin gondolkozom most:

    A fajoknál 100%-on fog adni nekünk 10% bónuszt... minden fajnál másra.

    Ezt gondolom csak akkor adja, ha az a faj van bekapcsolva a bolygókra...

    Kérdés: minden bolygóra, vagy elég egyre? Látatlanban azt mondanám, hogy mindre... (tehát fullos expesként bukom a bányagyorsítóimat)

    De, ha csak a bekapcsolt kasztot nézi, akkor már jobb a helyzet egy fokkal, mert maradnak a rokis bolygók.


    Másik része:

    3.6 Rock’tal gyűjtő megerősítés

    A Gyűjtő osztálybónuszai minden egyes szinttel nőnek. Minden bónusz nő, kivéve: • Crawler túlterhelés • Kedvezmény a gyorsításra (épületek)

    3.6 Kaelesh Felfedező fejlesztés

    A Felfedező osztálybónuszai minden egyes szinttel nőnek. Minden bónusz nő, kivéve: • Az expedíciókon létrejött törmelékmezők a Galaxis nézetben lesznek láthatók • % zsákmány inaktív játékosoktól • Kedvezmény a gyorsításra (kutatás)


    Itt igen húzós a választás...

    Ha csak ez a kettő +20-30%-ot ad összesen (fajbónusz + a köles 3.6) akkor már matekozni kell...

    Lesz mondjuk egy 60-70% bónuszunk 1-2 év múlva... minimum... és akkor a +30% bónuszt kihagyjuk vagy bevegyük ezt is... és térjünk át teljesen expre... vagy maradjon a hibrid megoldás és inkább a bányászok fix nyersijére építsünk?

    De ha csak valóban +osztálybónuszt ad, akkor felfedezőként az esetlegesen választott rokis csomag 0-t ad, vagy adja a bónuszt? :)

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

    Einmal editiert, zuletzt von Gullcsi ()

  • 3.6 Rock’tal gyűjtő megerősítés

    A Gyűjtő osztálybónuszai minden egyes szinttel nőnek. Minden bónusz nő, kivéve: • Crawler túlterhelés • Kedvezmény a gyorsításra (épületek)

    3.6 Kaelesh Felfedező fejlesztés

    A Felfedező osztálybónuszai minden egyes szinttel nőnek. Minden bónusz nő, kivéve: • Az expedíciókon létrejött törmelékmezők a Galaxis nézetben lesznek láthatók • % zsákmány inaktív játékosoktól • Kedvezmény a gyorsításra (kutatás)

    Ugye ezek kutatások, amik általános érvényűek és mindenhol hatnak. De az osztálybónuszok és azok erősítése csak akkor hat, ha abban asz osztályban vagy. Az hogy a bolygón=/bolygókon éppen milyen faj van kiválasztva teljesen mindegy, mert nem befolyásoló tényező. A kutatások nem függnek a bolygón lévő fajtól.

    Azért az, hogy az osztálybónuszok hogy alakulnak majd ezekkel a kutatásokkal, az tényleg érdekes történet lehet!

  • Tehát, így működik?


    Osztályod: Felfedező

    -25% kutatási idő

    Növelt begyűjtés a sikeres expedíciókon

    +10%-kal nagyobb bolygók a gyarmatosításkor

    Az expedíciókon létrejött törmelékmezők a Galaxis nézetben lesznek láthatók.

    +2 expedíció

    -50% esély expedíciós ellenségekre

    +20% phalanx hatótávolság

    75% zsákmány inaktív játékosoktól

    +10% kedvezmény a gyorsításra (kutatás)


    3.6 Kaelesh Felfedező fejlesztés

    A Felfedező osztálybónuszai minden egyes szinttel nőnek. Minden bónusz nő, kivéve: • Az expedíciókon létrejött törmelékmezők a Galaxis nézetben lesznek láthatók • % zsákmány inaktív játékosoktól • Kedvezmény a gyorsításra (kutatás)



    Osztályod: Gyűjtő

    +25% bánya termelés

    +10% energiatermelés

    Szállítók +100% sebessége

    Szállítók +25% árukapacitása

    Alacsonyabb piaci díj

    +50% Crawler bónusz

    +10%-kal több használható Crawler a Geológussal

    A Crawlerek akár 150%-os túlterhelése

    +10% kedvezmény a gyorsításra (épület)


    3.6 Rock’tal gyűjtő megerősítés

    A Gyűjtő osztálybónuszai minden egyes szinttel nőnek. Minden bónusz nő, kivéve: • Crawler túlterhelés • Kedvezmény a gyorsításra (épületek)

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.