Beiträge von Violator

    Nagyon régen posztoltam ilyen indíttatásból, viszont most úgy vélem betalált egy bányásznál a „Jó szerencsét!” frázis.


    Telnek-múlnak a hetek, hónapok… az életforma frissítés még nem jutott el a Zibalra… jobb híján folytattam a békés bányász életmódomat. Az egyik holdamra telepítettem kb. 160 M nyersanyagot, amit zolimp3 kisvártatva kifigyelt. Teljesen hozzászoktam, hogy záporoznak a kémszondák napszaktól, aktivitásomtól függetlenül. Először azt hittem, hogy a piros villogás egy másik holdam kémkedésére utalt, de leesett, hogy a „Támadás” felirat nem humanitárius akcióról szól.


    Az első dolog, ami eszembe jutott az a szokásos aktivitást jelző üzenet, amivel megköszönöm az irántam tanúsított kitüntetett figyelmet. Majd észbe kaptam, hogy nana, éppen visszatért hosszú útjáról az FS. A támadó hajók mennyisége még éppen elegendőnek bizonyult azok visszaverésére.


    3 rendszernyi távolságról beszélünk, így is volt kényelmes fél órám lefuttatni pár szimulációt, hogyan jövök ki a legjobban. A holdon lévő védelemről teljesen megfeledkeztem, azzal nem is számoltam. Még egy szállítást is vissza kellett hívnom, nehogy bezavarjon a látszólagos inaktivitásomba. A csapódás előtt sem lassítást, sem megerősítő kémkedést nem észleltem. Muszáj voltam a csapódás előtt fél perccel ugrani a hajókkal, hogy a szemeteseket útnak indítsam. Amúgy is három körre volt szükségem a törmelék beszedésére, ennyire nem vagyok felkészült nagyobb mennyiségű házhoz jövő nyersanyagra. Ha lassan is, de sikerült begyűjtenem az értékes tőkeinjekciót.


    A csapódás megtörténte után három perccel jött a kémkedés a Támadó részéről, vélhetően nem erre számított. Igazából szerencsém volt a támadása időzítésével, a ninja kivitelezésének részleteit pedig valahogy előkapartam a poros emlékeim közül.

    A Támadó korrekt módon gratulált nekem. Itt is kívánok mielőbbi talpra állást és nagyobb odafigyelést a továbbiakban!


    Ezen az időponton (24-10-2023 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó zolimp3 [Visitors]

    ________________________________________________


    Csatacirkáló 179.322

    _________________________________________


    Védő Violator [TEC]

    ________________________________________________


    Halálcsillag 9

    Csatacirkáló 300.899

    Reaper 1.642

    Rakéta kilövő 99.999

    Könnyű lézer 99.999

    Nehéz lézer 13.772

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó zolimp3 [Visitors]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________


    Védő Violator [TEC]

    ________________________________________________


    Halálcsillag 9 ( -0 )

    Csatacirkáló 299.759 ( -1.140 )

    Reaper 1.642 ( -0 )

    Rakéta kilövő 27.449 ( -72.550 )

    Könnyű lézer 27.634 ( -72.365 )

    Nehéz lézer 4.858 ( -8.914 )

    _________________________________________



    A csatát a védő flotta nyerte!


    A támadó összesen 15.242.370.000 egységet vesztett.

    A védő összesen 458.042.000 egységet vesztett.

    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 1.610.083.715 fém és 2.146.778.286 kristály lebeg.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    A védő(k) által megszerzett törmelék.



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: -5.379.660.000

    Kristály: -7.172.880.000

    Deutérium: -2.689.830.000

    A támadó(k) összesen 15.242.370.000 egységet vesztett(ek).


    A védő(k) összesen

    Fém: 1.268.752.215

    Kristály: 2.047.167.786

    Deutérium: -17.100.000

    A védő(k) nyeresége 3.298.820.001 egység.



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 5.0.0-beta

    Sziasztok!

    Releváns lehet kiindulási alapként, hogy Gyűjtőként és életforma nélküli szerveren milyen találati arányok vannak az expedíciókon.

    Friss és ropogós statisztika következik:


    Összesen 313 expedíciót küldtem ki 8 nap alatt. 5 expedíciós helyem van alapból, ezt egy flotta admirálissal toltam fel 6-ra.


    Nyersanyag: 103 alkalommal (32,91%), összesen 116.748.979 egység nyersanyag, ebből:

    - fém: 45 alkalommal (14,38%), összesen 73.050.478 fém

    - kristály: 43 alkalommal (13,74%), összesen 35.631.840 kristály

    - deutérium: 15 alkalommal (4,79%), összesen 8.066.661 deutérium


    Eredmény nélkül: 59 alkalommal (18,85%)


    Hajók: 53 alkalommal (16,93%), összesen 53.617.000 nyersanyag értékben


    Sötét Anyag: 29 alkalommal (9,27%), összesen 11.968 SA értékben


    Kalózok: 27 alkalommal (8,63%), összesen 10.687.000 nyersanyag értében hullottak el a hajóim


    Későbbi hazatérés: 21 alkalommal (6,71%)


    Tárgynyeremény: 9 alkalommal (2,88%)


    Korábbi hazatérés: 5 alkalommal (1,60%)


    Alienek: 5 alkalommal (1,60%), összesen 6.021.000 nyersanyag értékben hullottak el a hajóim


    Kereskedő: 2 alkalommal (0,64%)


    (116.748.979 + 53.617.000 - 10.687.000 - 6.021.000) / 1.000 = 153.657 pont toplistás pontnövekmény az expedíciózásnak köszönhetően.


    Gurathoz hasonlóan engem is az foglalkoztat, hogy megéri-e még Felfedezőnek állni.

    Jelen esetemben már a 46-os fémbányák is elégnek bizonyulhatnak, hogy Gyűjtő maradjak.

    Vagy az alábbi mennyiségeket kellene naponta összekaparnom:

    188.529.966 fém

    63.158.580 kristály

    78.201.309 deutérium


    Kicsit soknak tűnik elsőre egy nap alatt összegyűjteni csak expedícióból.

    Tudtok-e esetleg az enyémhez hasonló statisztikát mutatni, csak felfedezőként (lehetőleg még életformák nélkül)?

    Lassan eltelik a 2023 márciusa is.

    Tudtok csepegtetni némi információt az életformák bevezetésére?

    Ha még 3 hónapot kell várni rá, akkor úgy kalkulálok a fejlesztésekkel.

    Köszi

    Sziasztok,


    A bányász létformát képviselve az alábbiak lennének az ideálisak:


    Eco: Ursán kezdtem 6x econ, ahol meg lett emelve 7x-re, aztán kerültem a Merkurra, ahol most 8x eco van. Ebből nem engedek.
    Flotta: Jelen körülmények között a 2X sebesség ideálisnak mondható, de tudok alkalmazkodni a nagyobb sebességhez.
    Kutatás: A jelenlegi beállítás az eco kétszerese, hát... még így is több, mint egy év a következő asztro szint kutatása, szóval ott marad max a SA opció

    DF : A jelenlegi 30% akár még maradhat is, de egy kb. 50% DF is jó lehet, és akkor lesz némi pezsgés.

    Védelmi DF: Kösz, nem. :)
    Kémszonda : Megvagyok nélküle, inkább ne...
    Benzinársapka: Jelen kontextusban maradhat a 0,5-ös

    Galaxisok száma: 4 vagy 5


    Két szerver elegendő, nem kell jobban szétszórni a népet.

    Érdeklődnék, hogy lehet-e tudni bármit arról, hogy a régi szerverek mikor fogják megkapni az Életformákat....


    A Centauri tábornok kalandjait úgy harangozták be, hogy "Megvolt a LifeForms frissítés".


    Nem. Nem volt még meg.


    Amíg nem húzzák rá a régi szerverekre az Életformákat, addig nem tekinthető befejezett dolognak.


    Napi szinten nézem az angol és a magyar forumot, hátha jön valami információmorzsa, hogy mikor aktiválják az Életformákat. De egyelőre semmi.


    Lassan fél éve, hogy bejelentették az Életformák érkezését. Neki is veselkedtem az ismerkedésnek a tesztszerveren.


    Az excel táblázat segítségével kiszámoltam a szükséges nyersanyagigényt, az építési időket és építési sorrendet, az ideális épületszinteket a legmagasabb szintű kutatáshoz szükséges T3 populációhoz.


    Ennek megfelelően alakítottam a fejlesztéseimet: húztam az Energia technologiát, a Nanite gyárakat, a védelmet, a szállító flottát... és mindezek mellé benyögnék, hogy amúgy a régi szerverek mégsem kapják meg az újítást?


    Eléggé kiábránditó lenne...

    A logikus az lenne hogy az adott jatekstilusodtol függőben minden bolygóra ugyan azt a fajt választod nem?

    Lakókörzet et meg a többit meddig kell vagy lehet építeni határ a csillagos ég?

    Logikus választás.

    A lakókörzetet és a bioszféra farmot csak addig kell építeni, amíg eléred az utolsó szintet az Életforma kutatásoknál.

    Fajtól függően kb. 70-90-es szintet becsültem meg az excel alapján. E fölött nyersanyagpazarlás.

    A többi Életforma épület maximális szintjét ("csillagos ég") úgyis a rendelkezésre álló energia fogja megszabni...

    Igazából elég ha minden fajnak egyetlen bolygót szentelek és a többi meg választott faj nélkül marad? Mert az összes életforma kutatás úgyis hat minden bolygóra majd.

    Egyáltalán nem.


    Az Életforma kutatások bolygónkén összeadódnak.


    Például van olyan kutatás, ami az alap fémtermelést turbózza fel szintenként 0,08%-kal.

    Felhúzod 10-es szintre 15 bolygón, akkor máris 0,08*10*15=12%-al több fémet termelsz, mint amit a bányáid alapból.

    Ha csak egy bolygón húzod fel, akkor csak 0,8%-os többletet jelent.


    Nyilván ez a többi Életforma kutatásra is igaz, nem csak a termelést fokozókra.


    Lassan itt az OGame szüli(hó)nap, remélhetőleg a régebbi szerverek is nemsokára megkapják az Életformákat.

    Az egyes fajok megtalálásakor kapsz XP-t az adott fajra. Minden további fajmegtalálás ezt az XP-t növeli.


    Ha elég XP-t szerzel, akkor kapsz +1% fajbónuszt. Minden további +1%-ot egyre tovább tart megszerezni.


    A fajbónusz az alábbiak szerint működik:


    Ha például van egy olyan kutatásod, ami a hajók statjait növeli (átlag 0,3% szintenként), akkor úgy számolja a bónusz értékét:


    Kutatási szint * 0,003 * (1+(XP/100))


    Magyarán első szint esetén 1% XP fajbónusszall a hajóstatnövelő kutatás bónusza 0,00303-szorosa lesz az adott stat alapértékének.


    - Szóval van egy olyan kutatásod, ami a pl. a nehéz harcost tuningolja.

    - Felhúzod kb. 3-as szintre.

    - Az életfroma bónusz pedig 1% jött össze eddig.

    - A támadóerő alapértéke 150.


    A támadóerő bónuszértéke:

    150 * 3 * 0,00303 = 1,364


    Szóval van funkciója a további fajkeresésnek. Minden Játékos szorgalmától, türelmétől, flottahelyétől függően növelheti az Életforma kutatásainak hatékonyságát.


    Hajrá!

    A régebbi formátum pontosabb, jobb volt, kevesebb félreértésre okot adó.


    Például amikor azt hiszem, hogy 5KKK fém szükséges, aztán kiderül, hogy kell még kb 97 millió...


    Továbbá a kerekítés sem működik:

    1.893.738.837 még mindig 1KKK...

    Az első bug amit tapasztaltam, hogy a "Lifeform" épületek nem fejeződnek be. Visszaszámolnak, de aztán csak azt írja, hogy "done", és ennyi. Háromszor frissül az oldal, majd úgy marad. Csak úgy lehet ezen túllendülni, ha SA-val befejezed idő előtt. Nekem a 18-as "Residental Sector" után jött elő...


    Amúgy az irány üdvözlendő, tetszetős :)

    9 galaxisos szerverről az 5 galaxisos szerverre az alábbi metódus szerint zajlik az összevonás:


    - Amennyiben a céluniban nem foglalt a pozíció, 1., 2., 3., 4. és 5. galaxisba ugyanoda helyezi a bolygót.

    - 6. galaxis bolygói az 5. galaxis azonos rendszerébe rakja.

    - 7. galaxis bolygói a 4. galaxis azonos rendszerébe rakja.

    - 8. galaxis bolygói a 3. galaxis azonos rendszerébe rakja.

    - 9. galaxis bolygói a 2. galaxis azonos rendszerébe rakja.


    - Amennyiben az adott rendszerben foglalt a bolygó pozíciója, úgy a legközelebbi szomszédos bolygópozícióba kerül a planéta.


    - Grátisz áthelyezés a 6. - 9. galaxisból áthelyezésre került bolygók után jár, valamint további áthelyezés jár, ha a rendszerben már foglalt a pozíció, ahova került volna az adott bolygó.

    Mi történik akkor, ha az Exodus uni 9 galaxisos, de a Cél uniban csak 5 galaxis van?


    Első példa:

    Tegyük fel Ursáról Librára megyek, akkor nincs ez a probléma. Ebben az esetben "aki kapja marja" alapon megmaradhatnak az Ursából migrált bolygókoordináták? (Nyilván addig amíg a többi új jövevény el nem happolja a kívánt koordinátákat...)


    Második példa:

    Tegyük fel, hogy Ursáról Xalynthra vagy Merkurra migrálok. Jelen pillanatban 6 bolygóm van, ami a 6-9 galaxisok valamelyikében van. Az 9 galaxisról 5 galaxisra való átállás esetében várható valamifajta arányos elosztás? Itt leginkább a bolygók egymástól való távolságainak arányára lennék kíváncsi.


    Mint, ahogy azt Devil666 is írta, egy-egy áthelyezés jól átgondolt, tudatos és előrelátó döntés eredménye.


    Jó lenne tudni, mire számíthatunk e tekintetben szerda déltől.

    A tesztszerveren kicsit jobbak voltak a jutalmak (kb. 3-as rangon volt 20 DS a parancsnoki testületes jutalmak között). Bányászként jobban örültem volna fém bánya vagy kristály jánya jutalomnak, de ne legyek telhetetlen. :)


    Kicsit lehúzásszagú, hogy a tesztszerveren csak 7 napig tartott az event, itt meg már 12 napot ír, amihez már nem elég egy hétnyi parancsnoki testület. Igaz, ha mind az öt szintet végigcsinálom, akkor az akár 50.000 SA még fedezi is a második heti tisztikart.


    Vélhetően még kialakulóban van ez az eventes történet, jönnek majd még a gyerekbetegségek.

    Mindenesetre nálam gond nélkül teljesítve lett az összes napi feladat, még a 100 rakéta kilövő elpusztítása is (szellős, idős uniban nehéz olyat találni, ahol kicsi a védelem, és nem kell bányászflottán túlmutatót felvonultatni).

    Azon mondjuk meglepődtem, hogy a szállítási feladatnál elég volt útnak indítanom a flottát, máris ki volt pipálva a feladat...


    Plusz, ami leginkább kérdőjel számomra, hogy a jutalmak között a második rangon van egy szint bolygóközi kutatóhálózat. Ha nálam épp folyamatban van egy többhónapos kutatásom, akkor kiválaszthatom ezt a jutalmat, vagy majd hibát fog kiírni?