Beiträge von Kylo Ren

    Igen, természetes a crowlerek elkészítése, de én bolygószámhoz és a váltók meglétéhez kötném :)

    Nem cél több százezer SA kiadása, tehát: figyelni kell az eventekre és célirányosan gyűjtögetni, expes és bányászváltókat!

    Koppra ugyan erre gondoltam egyébként ;)
    Elnézést, hogy nem fejtettem ki ennyire a post viszont még mindig jó és dícséretes ;)
    Remélem frissíteni is fogod majd mindig ;)
    Sok sikert Gullcsi! ;)

    Annyival egészíteném ki csak, hogy mihelyt eléred a 38 körüli bányákat osztályváltás!
    Felfedezőből bányász crawlereket előre legyártani majd ahogy készen vannak váltás vissza!!!

    Azért nem mindegy hogy vannak vagy sem.

    Plussz ez már inkább szőrszálhasogatás, de én teljesen feleslegesnek tartom a naperőművet 30ig húzni.
    18 és afölé már felesleges menni.

    Egyrészt 30as naperő 11.726 energiát ad magától
    16 os fúziós 11.351....ja 16 os energiával még plussz 2-3k energia... / energiatechet így is úgy is húzni kell szal az nem kerül a fúziós költségeibe / / nálam legalábbis /

    Amíg a 30as naperőművet felépíted mondjuk 10 bolygón addig több mint 300 milliót raktál bele...lebontási költség majd szintén téged terhel 10 bolygón...
    Amennyiben elengeded 18nál úgy amit megtakarítassz abból egy sokkal energiabarátabb termelőforrást építhetsz fel 16os szintig.
    Ahogy halad az ember előre pedig semmi de semmi nem fog tudni versenyezni a fúziósokkal, mert a crawlerek zabálnak ám csak igazán...

    Ez az én meglátásom, viszont gratula Gullcsi végre valaki összeszedte a dolgokat! ;)

    Az is kérdés lehet még hogy számít-e hogy olyan bolygóról küldd az expet amelyik fel van turbózva expes lifeform kutatásokkal? Hoz- e ilyenkor többet vagy az teljesen mindegy honnan küldöd?

    Megkapod ;)
    Lényegtelen hogy egy olyan bolygóról expezel esetleg ahol nem kaelesh van!

    Nos gyűjtő vs fefedező.

    Nagyon fontos a saját időfaktor. Mennyit vagy hajlandó belerakni és grindolni a javakért. Amennyiben nincs időd egyértelmű a válasz gyűjtő plussz rock'tal kutatások mixelve az összes fajból! Amennyiben időmilliomos vagy utóbbi + kaelesh és ahol tudod ott szintén mixelni a kutatásokat.

    Yildunon nem tartunk ott, hogy szumma-szumma fixen megmondjuk ennyit buksz bányásznál, mert egyrészt teljesen más fajta uni másrészt ez minden accountnál gyakorlatilag más lesz! Viszont amit lehet látni az az, hogy pl egy Zibal vagy Aquan lévő acc csak 45ös fémekből bukik kb 200 millát mindenestől naponta ez deuval és krisivel mindent fémben számolva bőven 500 milla feletti kiesés/ már ha 15ös helyen vagy/...egy rock'tal álltal duplázott termelésnél átlépjük a napi 1 mrdot. Azonban felfedezőnél kaeleshel+egyéb fajok kutatásait ötvözve nincs ekkora bukó mert termelésre akkor is kapsz bónuszt és mellette még kapod a bónuszt expre ugyebár. Szóval számokat szerintem kár dobálni mert lövésünk sincs arról mi lesz amikor majd ráhúzzák a normál unikra a létformákat, betekintésnek jó Yildun, de messze menő következtetést nem lehet levonni belőle!

    1X speeden 7 óra alvással 11 kör a plafon amit ki tudsz küldeni / 6-7 kör alatt kb nullszaldón vagy /
    2X speeden same alvással 13-14 kör a plafon / szintén zenész/
    És így tovább és így tovább

    Ezért fontos az időfaktor...mert ha csak 1 körrel is megúszol akkor a megtérülési ráta már a gyűjtő felé húz ergo lehet számolni, hogy 50 vagy afeletti bányánál lesz jobb a gyűjtő, de illik azzal is számolni ilyenkor, hogy mivan ha kiesik 1 nap akár 2 amikor nem tudsz expezni, mert mondjuk közbejött valami. Amennyiben abszolút az a játékos vagy aki saját magának osztja be az idejét nem a játék teszi meg ezt veled, akkor pedig a felfedező egyszerűen nem éri meg semmilyen boost-al sem!

    Mit számol a rendszer?

    A kiindulási mezőt vagy az érkezésit?

    Ha az érkezésit, nagy gond nem lehet, mert 1 helyről lehet menni többre is egy napon belül kimerülés nélkül, így nem kell ugrálni.

    MInden rendszernek saját slotja van, de szerintem van kapcsolat a mellette lévő slotokkal is ezalatt azt értem, hogy ha a saját rendszeredben kimerülés határán állsz akkor a szomszédos rendszerek sem fognak úgy hozni. Plussz alapból időveszteség ami miatt sokkal több kört kell menned ahhoz, hogy megtérüljön a kiesés. Ezért is írtam, hogy Yildunt ne vegyük figyelembe...2X speeden már nagy luxus szomszédos rendszerekbe menni...egy 6Xen kutyát nem érdekli nem vet vissza annyira.

    pfffff :D :D
    Ezt most jól megmondtad :)
    Tanácsnak szántam, de nem ment át.
    30-35 mrdot siratsz 118 mrd profitnál...gratulálok...úgy hogy a teljesből visszaépíti ami leesett neki...és ezen felül van ez a profit...azért ne legyünk állszentek még te is kicsapnád csata után!!!

    De nem kommentháborúzok veled sem....
    Inkább várom, hogy mutass valami ütőset végre...
    Spy-flyal nem nyered meg a háborúdat!!!!

    :phatgrin::phatgrin::phatgrin:

    nekem 21:30 utan jart le az utolso flotta mozgas szalitottam egybe a nyersit tudod hisz kemkedtel...

    igazából neked nem volt jo dontesed h hova mész

    neked minden bolygot rendszeren belülre kell raknod akit le akarsz szedni

    hacsak a.vedonek nem jon be kb 30 perces keses ami rendszeren belul eleg ,ha kintebb vagy mar folos ra szanni az időt

    Szerintem annak nem volt jó a választás aki nem Zibalra ment...még Lol közben mondtam is neked!!!
    Fullra lehetett tudni, hol lesz több játékos...a 2 uni meg ugyan olyan...
    A különbség az, hogy Aqua már most kihaltnak tekinthető :D :D Jó szórakozást a kövi 2 évben :D Lehet csak 1 ha makkotok van :)

    A beígért flottádat megépítheted szinte nyugalomban 666....bár mire odaérsz hogy végzel vele szerintem kezdheted előrről....


    Mi azt vettük észre anno, hogy bár lehet nincs így, de ehhez tudtuk kötni, a flottaspeed befolyásolja az adott hely reboot idejét értelemszerűen minél magasabb annál gyorsabb.
    A kimerülésnek vannak látható jelei, egyre több üres slot lesz, felszaporodnak a késések, ott igen az kimerülés, de ez effektíve 6Xen nem volt érzékelhető, mert megálltunk 1 napra és simán ontotta a nyersit a kihagyás után megint. A reboot time nem tudom mennyi, és van-e köze flottaspeedhez, mi észrevételünk szerint igen, de ez közel sem biztos, hogy jó meglátás vagy megközelítés.

    A flottaeltünés az random. Anno orgon kiszámolták hány expnél van feketelyuk vagy valami anomália ami miatt nem tér vissza a flotta. Láttam már olyat, hogy valaki csak átköltözött egyik holdról a másikra senki a környékén nem volt és az első körben bukott flottát...tehát úgy gondolom ez a része teljesen random.

    Amikor elkezdesz nullás köröket kapni, akkor kimerült az adott hely vagy kimerülőben van, mert ugye szintek vannak benne tehát nem azonnal merül ki. Amikor elkezdessz késni, akkor már lehet kalkulálni csatával vagy teljes eltünéssel.

    Remélem tudtam segíteni valamennyit Gullcsi, nem készpénz amit írtam, mi vagy én legalábbis így láttam/láttuk Nusakanon, de ahány ember annyi meglátás ;)

    Ha fémbe valtjuk az osszes exp által hozott nyersi, hajó, levonjuk az esetleges flotta veszteseket.

    Akkor is lazán megvan a 3mrd profit 1het alatt. (tudom napot írtál)

    Az nem most lesz meg. A top 1nek még soksok pakkot bele kell tolni hogy novelje a nyersi hozatalt 🤣


    Amennyiben mindent értesz miért van az egyenletben az 1 hét?
    Senki nem beszélt róla :)
    E nemes szám első hozzászólója sem hétről írt.

    Az univerzum elején valóban a felfedező a legjobb ezt nem vitatom. Viszont ekkora bányáknál ahol a beszálló bányák 45ös fémek 40es krisik meg 42es deuk ott megfordul a trend és ez ahogy a bányák szintje nő, a különbség úgy lesz egyre szignifikánsabb és elhiheted, hogy nem a felfedezők javára. Kicsit beleülve ebbe a lifeformsba pedig, ekkora speeden nem fogsz tudni versenyre kelni a Rock'tal-al megtámogatott bányászokkal még a Kaeleshek álltal megtámogatott felfedező kaszttal sem. Az egyetlen differenciált az fogja jelenteni mennyi plusszt tudsz előteremteni azzal, hogy csatázol vagy esetleg mennyire ügyesen kombinálod az adott életformákat.

    Csak annyit nyálazz át, hogy mi történik amikor elbukod az 50% túlhajtást a 10%os crawlerbónusz-t amit a geológus ad de csak a gyűjtő osztályban meg még mellé elbukod magát az osztálybónuszt is. Utóbbit ugyan lehet kompenzálni, de azért elég nehézkes 14 bolygóra mindenből kivenni 3-at liciten 1 hét alatt és ezt konstans 12 hónapon keresztül, de ha ezt el akarod kerülni vehetsz eventen minden hónapban 4X3-at 14 bolygóra vagy 1X3-at szintén 14 bolygóra de lássuk be az átlag nem ez és nehéz mindenből legalább 20%-at kivenni és akkor szintén egy 5%os bukóban vagy tehát rögtön elsőnek csak a 30%os vagy a fölötti gyorsító egalizálja a kieső osztálybónuszt.

    Így tehát ha mindent elbuksz akkor pl egy 41es deuval, buktál 14 helyen 1 hét alatt majdnem 600 milliót 15ös pozícióban, fémre váltva a legnagyobb árfolyamon az 1,8 mrd. és a többi még nincs benne szóval ez a 3 mrd hetente amúgy mellesleg lazán azért elég nagy túltolás így első körben mivel ha beleszámolom a termelésből fakadó buktát is akkor neked bőven 8mrd felett kell hoznod összben na erre marhakíváncsi vagyok 2X speeden. Te is úgylátszik csak azzal számolsz profitot amit az exp termel, de ebbe nem veszed bele azt amit elbuksz az osztálykülönbséggel emiatt pedig szemmel láthatóan bár te profitosnak érzed a dolgot, mégsem tudod tartani a lépést a bányászokkal....akkor most úgy őszintén late gameben tényleg megéri vagy inkább csak magadat csapod be vele?

    Annyit még had sederintsek-e hasábokra, hogy a flottaspeed.
    Sokszor szokták mondani, többet ésszel mint erővel....Nos az erő megvolt, csak az észt spórolta ki a nagytöbbség.

    Az általad realizált 3 mrdos napi profit expről Hasashi arra kíváncsi leszek majd, ha valaki hajlandó írni és összeadni mennyi az annyi 1 adott hónapban ekkora speeden egy ennyire picike uniban.
    A kaelesh kb itt van kilőve mint mentsvár...és nem szokásom, de most sajnos Sheldonnak rohadtul igaza volt egy nem olyan régi postban, hogy aki nagy bányával rendelkezik és van egy pici sütnivalója a létformákról, mert kipróbálta az kitolja a Rock'talt 1-2 bolygó kivételével mindenhová...a többi meg kapjon agygörcsöt az expel...az a helyzet igaza van :D

    A kaelesh akár csak maga a sima exp jelenlegi formájában....csak is nagy speeden éri meg sehol máshol. Viszont neked Hasashi sok sikert a 3mrdhoz naponta :) :)

    Tehát ha fizettem extra SA-t, hogy 8. helyen legyen minden bolygóm, és össze leszünk rakva 4 galaxysba 6 uniból, és várok az utolsó percig, akkor bukom a helyeimet? És mi történik a 4+ galaxisban lévő bolygókkal? Tehát az 5:x:8 bolygóm hova fog menni? És a másik 5-6 ilyen.

    Ezek szerint az első percben célunit kell választanom, hogy maradjanak a 8-as pozíciók?

    Van az úgy. :) Gondolom pisztolyt tartottak a kis buksidhoz...hogy óóóóóhhh Sheldon please töltsél, mert nem jut a GF dolgozóinak bér....
    Ők röhögnek a markukban neked meg most téboly ez az egész...

    Azonban megvédelek, mert mi öri barik vagyunk és csak emiatt ;)
    Amennyiben elsőként rögtön az első percben migrálsz úgy nem vesztesz semmit-/ vagy csak nagyon kis kompromisszumot kell kötnöd/ ...ellenkező esetben viszont tényleg ablakon kidobott pénz lesz minden amit beletettél és azért elég nagy érvágás lesz neked az ÖV.
    Ami 4 gallon kívül van azt meg majd elszórja neked a rendszer 4 gallra. Lehet lesz olyan galaxisod amiben lesz 9 bolygód...meg lehet lesz olyan hogy csak 1....ezt nem lehet kiszámolni viszont ha előre mész akkor nagy valószínűséggel le tudod foglalni a 8as pozikat és akkor nem buktál semmit, mert azt nem veszi el tőled senki. Azok sincsenek beljebb akik meg a 15ös pozícióért fizettek, nem biztos, hogy mindenkinek jut majd 15ös. A lifeforms-al pedig ez utóbbi is csúnyán fel fog értékelődni, bár a nyersivásár az nem túl ár/érték barát ennyi SA-ért mint amennyiért adja a GF a deupakkot.

    Erre is megoldást fog találni mindenki ha megjon a lifeforms. Van nem is egy életforma amiben lehet bolygóhelyeket adó dolgokat kutatgatni....így az, hogy valakinek 300 alatt van a bolygója rohadtul nem számít. Terra nélkül is simán lehet rajta 45-40-42 es bánya 9-10es nanitokkal 22-23as fúzióval ami egy 24es energiatechel azért elég jól adja a sallangra meg alapból nincs szükség és ez mondjuk egy 270es bolygón is elfér vígan....akár 20 feletti raktárakkal mindenből és még jut hely 10-es robotra meg 10es hajógyárra meg 10es kutatólaborra és eddig 259 helyet épített be a kis barátunk tehát még mindig van 11 helye és akkor ne beszéljünk arról, hogy van terraformer a játékban. Szóval ez a 300 feletti mánia ez szerintem felesleges főleg látva a kutatási fákat egy-két életformánál, ahol meg simán tudod boostolni a helyeket a bolygón plussz az átlag még akkora bányákkal sem rendelkezik mint amit leírtam ez alól kivétel a 3 régi uni a többiben hát...erősen kimagasló bányák lennének még ezek is.

    Nézzük akkor mit is írtam....
    Tehát Gondoltam kipróbálom élesben....nem csak teszt szerón végtelen nyersivel.

    A mondat első fele egy igen rendes szervert vagy inkább írom azt normális szervert tartalmaz a mondat második fele pedig tényleg a teszt szerverről szól, ahol kb végtelen a nyersi...
    Lényegtelen azonban mit írtam a választ az illetékesektől az adott .valahol megkaptam, de azért köszönöm Gurat és newtwo a válaszokat ;)

    Trockij legközelebb just english...hátha az érthetőbb lesz ;)

    Nem találtam Threadet.
    Gondoltam kipróbálom élesben ezt a lifeforms-ot...nem csak tesztszerón végtelen nyersivel :)
    Szóval a kérdésem csak annyi lenne...hogy van az embereknél a kutatólabor ami elvileg ad kutatási időre csökkentést...

    Nos én ezzel nem találkozom.
    15-ös szinten 30%

    Vegyünk egy kutatást ami 24 órás pl...abból 8 órának kellene ugrania, meghúztam a 16os szintet és teljesen ugyan az maradt a kutatási idő.
    A kérdésem csak annyi lenne, melyik kut.időre vonatkozik ez? Az alapra ami amúgy is van vagy az életformákra?

    Köszönöm a megtisztelő válaszokat :)

    Nem nehéz csak el kellene olvasni org-ot ahol egy mondatnál azért többet tettek hozzá, annál mint ami ide kikerült.
    A lényeg valóban bekerült a patchel, de , hogy bekerül vagy sem, és ha be is kerül akkor mikor az majd eldől....
    Persze könyebb megsértődni...

    Az angol ugyan olyan nyelv mint a magyar. Bizonyos tekintetben könnyebbnek tűnik viszont szavanként fordítani egy angol mondatot nem túl célszerű, mert abból tényleg katyvasz lesz....