Posts by Xeth

Szépítettem a reggel kihagyott zicceren, így végre teljes a hadművelet. ;)

Ezen az időponton (20-04-2021 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:

Támadó Xeth [ShArks]

Csatacirkáló 60.000

Védő Blade [Atlantis]

Kis szállító 17.894

Nagy Szállító 7.676

Nehéz Harcos 3.694

Cirkáló 99

Csatahajó 1.408

Kolóniahajó 1

Szemetesek 1.220

Kémszonda 59.563

Bombázó 819

Romboló 474

Halálcsillag 1

Csatacirkáló 1.068

Reaper 429

Pathfinder 1.149

Ion ágyú 138

Plazmatorony 46

A csata után ...

Támadó Xeth [ShArks]

Csatacirkáló 59.880 ( -120 )

Védő Blade [Atlantis]

Megsemmisült!

A csatát a támadó flotta nyerte!

A támadó zsákmányolt:

26.946.000 Fém, 25.834.758 Kristály és 28.057.242 Deutérium

204.757.872 Fém, 6.458.689 Kristály és 90.619.387 Deutérium

51.189.468 Fém, 1.614.672 Kristály és 22.654.847 Deutérium

A támadó összesen 10.200.000 egységet vesztett.

A támadó teljes vesztesége beleértve a következő egységeket: 12.432.000.

A védő összesen 714.625.000 egységet vesztett.

A védő teljes vesztesége beleértve a következő egységeket: 725.569.000.

Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 270.196.000 fém és 257.840.800 kristály lebeg.

Plusz törmelék amit a rajtaütés okozott:1.164.800 fém és 1.510.400 kristály.

A támadó 458.132.935 egységet zsákmányolt összesen.

Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

A támadó(k) által beszedet törmelék:

271.360.800 Fém és 259.363.200 Kristály

nyereség/veszteség összegzése:

A támadó(k) összesen

Fém: 550.078.140

Kristály: 287.391.319

Deutérium: 138.955.476

A támadó(k) nyeresége 976.424.935 egység.

A védő(k) összesen

Fém: -624.118.340

Kristály: -357.877.119

Deutérium: -201.706.476

A védő(k) összesen 1.183.701.935 egységet vesztett(ek).

Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.2

Ez most nem egy sikersztori (bár ez nézőpont kérdése), csak egy kis életjel...

Megláttam csilisedni a Védő egyik holdját, viszont csak egy kör expi ért be. Gondoltam a többi se lehet messze, uccu neki! Nagyon rosszul gondoltam. :dash:

Kerek egy órán keresztül lassítgattam 30-40 seces visszahúzásokkal, mire végre történt valami. Ekkor elkezdett beéregetni a többi expé is, így beengedtem a támadást. A full sajnos még ekkor sem állt bent, így közben indítottam még egy támadást, amit 20 percig ugyancsak lebegtettem. Sajnos a Védő pont abban a pillanatban lett online, ahogy beért a full.

Úgy érzem, most kijátszottam magam egy időre.

A Védőnek a legjobbakat továbbra is! :beer:

Ezen az időponton (20-04-2021 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:

Támadó Xeth [ShArks]

Csatacirkáló 50.000

Védő Blade [Atlantis]

Kis szállító 99

Nagy Szállító 16.500

Könnyű Harcos 4.326

Nehéz Harcos 5.677

Cirkáló 11

Csatahajó 73

Szemetesek 11

Kémszonda 381

Bombázó 11

Romboló 11

Csatacirkáló 11

Reaper 16

Pathfinder 551

Ion ágyú 160

Plazmatorony 50

A csata után ...

Támadó Xeth [ShArks]

Csatacirkáló 49.999 ( -1 )

Védő Blade [Atlantis]

Megsemmisült!

A támadó zsákmányolt:

19.800.000 Fém, 2.250.000 Kristály és 10.500.000 Deutérium

A támadó összesen 85.000 egységet vesztett.

A védő összesen 308.469.000 egységet vesztett.

Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 126.000.800 fém és 110.853.600 kristály lebeg.

A támadó 32.550.000 egységet zsákmányolt összesen.

126.180.800 Fém és 110.943.000 Kristály

A támadó(k) összesen

Fém: 145.950.800

Kristály: 113.153.000

Deutérium: 10.485.000

A támadó(k) nyeresége 269.588.800 egység.

A védő(k) összesen

Fém: -180.261.000

Kristály: -143.491.000

Deutérium: -17.267.000

A védő(k) összesen 341.019.000 egységet vesztett(ek).

Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.2

Yankee, ha már ennyire hiányolod a szabályok betartását, vess egy pillantást Trockij figyelmeztetésére:

*Szemelyes sertodottsegedbol fakado problemadon nem tudunk segiteni, azonban ez lassan atmegy a tiltasod kibeszelesebe, ami az egesz forumon tiltott.

Figyelmeztetes.

udv, T.

Ezt a szösszenetet pedig ajánlom figyelmedbe, ha képeznéd magad a témából. :)

Igyekeztem visszafogni magam az idekommenteléstől, mert Vision a fentiek alapján nem értené meg amit írok (ne vedd személyeskedésnek, mert ez csak a konzekvenciák levonása), feleslegesen meg minek "járassam a szám". Eddig tartott. :S

1.) A barátlista kérdéskörét kollektíven kitárgyaltuk, Gullcsi nyitott rá egy remek topicot, ahol valóban ez volt a fő cél. Mellékesnek persze ott volt a kimosakodás, de legalább nem volt ennyire evidens, mint a jelen threadnél.

2.) A vezető feladata a döntés. Vezető azért lesz valaki, mert hatalommal ruházzák fel. Ők a GA, GO, SGO stb. A vezető dönthet jól és rosszul is. Döntéséhez a keretrendszert a - sokszor nem egyértelmű - szabályrendszer biztosítja. A vezető úgy tud igazságos/helyes döntést hozni, ha a szabályrendszer síkjában mozogva, ugyanakkor minden releváns körülményt figyelembe véve hozza meg a döntését. Pl. precedens, morális dilemma, adott játékos korábbi tevékenysége, adott játékos hozzáállása az ügyhöz stbstb. Minél többet képes érvként beszámítani, annál jobb vezetőként funkcionál. A beszámítást relatív alapon végzi, azaz valamihez viszonyítani fog. Ehhez szüksége van egy saját normarendszerre, és az objektív-szubjektív megkülönböztetésének képességére.

3.) Az előző ponttal arra akartam rámutatni: aki fafej módra egy-egy írott szabály szószerinti betartatásáért felel - az nem vezető, maximum főnök. Én amennyire látom, a GO-k, GA etc. igyekeznek minél széleskörűbben kivizsgálni és megtárgyalni egy-egy komplikált esetet, így tesznek azért, hogy ne szimplán főnökként funkcionáljanak.

4.) Ebbe a döntéshozatalba kívülállóként belekötni bármilyen indokkal is ("na őt bezzeg bannolták"; "akkor Marquez sem érdemel bannt" stb.) teljesen felesleges, mert biztosan nem látja át az akadékoskodó illető olyan mélységekben az aktuál-esetet és az odacitált precedens-fikciót is, mint az a döntéshozói csapat, aki az információkat megosztva egymással, az egyéni perspektívák összegzésével hozott meg egy döntést.

5.) Végezetül, én is láttam jogtalanul megítélt bannt, mivel még a legnagyobb figyelmességgel eljáró vezetőnél sem zárható ki a hibázás lehetősége. Mint amikor börtönbe kerül az ártatlan, ha minden bizonyíték ellene szól. Ritka, de előfordulhat. Ebben az esetben SEM az a megoldás, hogy a) naponta írok egy jegyet, ahol elküldöm a GO-t csúnya helyekre, b) sírok a fórumon és a személyem elleni támadásnak és utálatnak állítom be a következményeket... Hanem c) lesz a nyerő: értelmesen, összeszedetten megfogalmazom azokat az érveket és perspektívákat, ahol az általam ismert igazság a döntéshozó számára is világossá válik, így azokkal tudja korrigálni - ha szükséges - a 2. pontban említett szempontokat. Mindezt pedig privátban küldöm el neki, hiszen a szankciók meghozása továbbra sem a fórum közösségének privilégiuma.

Ööö ... figyu Xeth, ha ez is elkészül, egy új UNI-ban számíthatok a cápákra :S ? Jobb ha nem engem számolgatnak ;) .

Vicc volt ... Habár mostanában nem tervezek, már a tudat is megnyugtatna :thumbsup: ...

A többiek nevében nem tudok nyilatkozni, noha tudtommal ők is hozzám hasonló elképzeléssel állnak a továbbiakhoz.

Én biztosan nem fogok már új szervert kezdeni - egyedül Nusakanon játszom, amíg lesz motiváció. :) Remélem, egyszer kapunk majd egy összevonást mi is, aztán végre egyben lesz a Shark-team. ;)

Messzebb költözni? Megtettem. Több helyen is csak éppen Xeth 4 helyen mellém költözött. Én meg az utolsók közt leszek a földön aki erre a játékra valódi pénzt áldoz.

Nem kifejezetten miattad költöztem, hanem minden leárazásnál fokozatosan szélesítettem és pontosítottam a kialakított fésűs-elhelyezést. Az elsődleges cél az volt, hogy az uniban ne legyen olyan vakfolt, ahova Kylo vagy én nem érünk el pillanatok alatt. Párhuzamosan, összedolgozva építjük fel a bolygóelhelyezéseket, pont mint anno Radiátor ellen az ikerflottát.

Ott van a tábornok csoport 5 %os bontások...

5%onkénti flotta küldés meg nehezíti a vissza számolást.

Ez nagyon igaz jelenleg! A tábornok visszahívásait kiszámolni rohadt nehéz feladat, mert a szim nem mutat 5%-okat, továbbá pl. az 5%-os sebességen megtett idő nem pontosan a 10%-os idő kétszerese lesz, hanem van néhány másodperc eltérés, ami az össz.idő és a százalék arányában lassan konvergál a 0-hoz. Már elkezdtem rá összerakni egy exceles számolótáblát, csak idő híján félbemaradt a folyamat. Mire szükségünk lesz rá (pl. összevonás), készen lesz. ;)

Én azt mondom, hogy sokat tanultam Tőletek srácok az utóbbi 1 hétben!

Sok trükk van még a tarsolyban; a Shark-csapat azon lesz, hogy minél többet prezentáljon a jövőben. ;)8o

Asszony, család, barátnő mit szól az ilyenekhez? :)

Megpróbáltam meginterjúvolni, válasz: "leszarja". Ez egyébként cseppet sem igaz, vasárnap esti vacsorakészítéssel, masszázzsal és további figyelmességekkel próbáltuk (többen is) jóvá tenni vétkünket. ^^^^

Én tuti félúton lemondtam volna a flottáról, hacsak nincs nagyon a bögyömben. Lemondok és, azt mondom, hogy megkegyelmeztem és még hálás is az illető :)

Pontosan ez történt a kisebbik flottával, ahol arányaiban sokkal több időt kellett volna belerakni, jóval kisebb profitért.

(...) Azért ha egy éjszaka alatt 10 holdat leszednek és a "szuperbiztos" mindenki által ajánlott telepítést-visszafordítást így kiszámolják, mondjon valaki értelmes ötletet arra, hogy mi értelme van a folytatásnak. 1-2 vagy 5-10 nap múlva majd újra megcsinálják.

Van rá 7 napotok. hogy meggyőzzetek.

Ugyanazt szerettem volna leírni én is, mint Kylo megtette. Azt továbbra is fenntartom, hogy a flottázás nem létszükséglet a hosszútávú fejlődéshez! (Na meg "lassan járj, tovább érsz" ugyebár...)

DE ha mindenképp ragaszkodsz a flottázáshoz és meg is szeretnéd őrizni, akkor MINDEN NAP úgy kell forgatni az FS-t, mintha rombolásra számítanál éjjel.

Pár gyakorlati példa, hogy érthetőbb legyen:

• 12-kor FS, éjfélkor visszahívás, másnap délre visszaér. Éjszaka nem tud bántani senki, ellenben neked is csak percekre van flottád egész nap.
    • 18-kor FS, éjfélkor visszahívás, másnap reggel 6-ra visszaér. Ugyancsak biztonságos, másnap pedig egész nap van flottád. Anno így FS-eltem Kallistón, amíg az Assassinokban volt szusz. Hátránya, hogy este nincs flottád, amikor a legnagyobb esély van egy jó spy&fly-ra.
    • 22-kor FS, hajnal 2-es visszahívással, reggel 6-ra bent van. Ez már az extrém megoldások közül való, nagy lelkesedést igényel.

Nem a meggyőzés a célom, mert azt csak Te tudod eldönteni, szeretnél-e játszani a továbbiakban. Csupán arra próbáltam rávilágítani, hogyha kellően motivált és figyelmes vagy a továbbiakban, jó eséllyel tudod védeni a flottád. :thumbsup:

Storytime:

Tegnap indultam erre a szép flottira, de sajnos kimentett 2,5 perccel csapódás előtt. :dash: Jól felhúztam magam, mert ha kicsit figyelmesebb vagyok, jóval korábban is észrevehettem volna a bent álló flottát. Sebaj, legalább meg van az apropója a régóta éhezett csapatépítőnek! :thumbsup:

A srácoknál meleg fogadtatásra talált az ötlet, így nemsokára négy vérmes cápa - egy tiszteletbeli vadásztárssal kiegészülve - indult prédára a sötét éjjelen. :minigun: Elképesztő izgalmak közepette 10/10 holdat leszedtünk, a flotta két részre osztva az utolsó alatt lapult, egy 10,5 és egy majd' 22 órás telepítéssel.

A hosszú telepítés (2 mrd) figyelése helyett inkább dolgoztunk/aludtunk (ki mennyire volt szerencsés), a rövid (3 mrd) fordítását viszont sikerült pontosan elcsípni. Ebben nagy szerepe volt Kylonak, akivel hajnal óta felváltva kattintgattunk, ám ő bizonyult szemfülesebbnek. ;)

A Védőnek tisztelet, hogy a hold nélküli kellemetlen ébredés után sem küldött el semmilyen csúnya helyre. Azóta újfent tíz hold boldog tulajdonosa, remélem lesz kitartása a visszaépítéshez! :beer:

Ezen az időponton (10-04-2021 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:

7e3e1c4e71be7c77a9c150de83be38e3.jpg

Támadó Kylo Ren [ShArks]

Nehéz Harcos 69.996

Cirkáló 88.225

Romboló 50.000

R9swX3O.png

Támadó Xeth [ShArks]

Csatahajó 19.000

Csatacirkáló 60.000

Reaper 19.000

Támadó Zorro [ShArks]

Kémszonda 10

Támadó Sylar [ShArks]

Kémszonda 10

Védő a belga [Atlantis]

Kis szállító 38.638

Nagy Szállító 62.963

Könnyű Harcos 433.848

Nehéz Harcos 2.134

Cirkáló 1.263

Csatahajó 72

Kolóniahajó 5

Szemetesek 525

Kémszonda 58.715

Bombázó 168

Napműhold 100

Romboló 107

Csatacirkáló 510

Reaper 125

Pathfinder 9.861

Rakéta kilövő 9.091

Könnyű lézer 300

Nehéz lézer 100

Gauss ágyú 100

Ion ágyú 50

Plazmatorony 60

Kis pajzskupola 1

Nagy pajzskupola 1

A csata után ...

Támadó Kylo Ren [ShArks]

Nehéz Harcos 67.736 ( -2.260 )

Cirkáló 87.758 ( -467 )

Romboló 50.000 ( -0 )

Támadó Xeth [ShArks]

Csatahajó 18.971 ( -29 )

Csatacirkáló 59.979 ( -21 )

Reaper 19.000 ( -0 )

Támadó Zorro [ShArks]

Kémszonda 0 ( -10 )

Támadó Sylar [ShArks]

Kémszonda 0 ( -10 )

Védő a belga [Atlantis]

Megsemmisült!

A támadó zsákmányolt:

243.975.645 Fém, 37.748.136 Kristály és 98.241.570 Deutérium

97.971.286 Fém, 9.437.034 Kristály és 24.560.392 Deutérium

24.492.822 Fém, 2.359.258 Kristály és 6.140.098 Deutérium

6.123.205 Fém, 589.815 Kristály és 1.535.025 Deutérium

1.530.916 Fém, 147.486 Kristály és 383.772 Deutérium

389.856 Fém, 38.914 Kristály és 96.968 Deutérium

A támadó összesen 39.688.000 egységet vesztett.

A támadó teljes vesztesége beleértve a következő egységeket: 43.371.000.

A védő összesen 3.205.540.000 egységet vesztett.

A védő teljes vesztesége beleértve a következő egységeket: 3.262.224.000.

Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 1.351.087.742 fém és 807.523.459 kristály lebeg.

Plusz törmelék amit a rajtaütés okozott:12.568.400 fém és 3.438.000 kristály.

A támadó 555.762.198 egységet zsákmányolt összesen.

1.351.087.742 Fém és 807.523.459 Kristály

11.602.000 Fém és 3.144.400 Kristály

A támadó(k) által beszedett teljes törmelék mennyiség:

1.362.689.742 Fém és 810.667.859 Kristály

A támadó(k) összesen

Fém: 1.710.342.472

Kristály: 846.008.502

Deutérium: 129.397.825

A támadó(k) nyeresége 2.685.748.799 egység.

A védő(k) összesen

Fém: -2.364.194.230

Kristály: -1.219.965.143

Deutérium: -233.826.825

A védő(k) összesen 3.817.986.198 egységet vesztett(ek).

Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.1

Béklyónak érzem és nagyon zavar engem. Szólni akarnák de nem tehetem. Nem tehetem mert nincs rá fórumom, pedig mondanivalóm az lenne.
    Hadúr vagyok egy birodalom igazgatója, kegyetlen hadak parancsolója. Gémet nyomok hévvel, nem idomulok nem könyöröghetek egy posztért. Jogomnak érzem!

Kitalálós játék? :)

Kim Dzsongun, te vagy az?

Én teljesen a Gurat által megfogalmazottakkal értek egyet.

A barátlista NEM diplomáciai kapcsolat! Barátlistán nálam egyetlen srác van, aki gyakorlatilag 20+ éve IRL barátom. Rajta kívül senki. Diplomáciai kapcsolatom ellenben a szerver szinte minden játékosával van. Mindenki tudja, mire számíthat tőlem.

A szövetség pedig az első. Bármilyen érdekütközés is legyen az esetleges b-lista és szövi között, a másodikat kell priorizálni, ez nem lehet kérdés.

Számomra mindkét oldal egyaránt érthetetlen.

Gullcsi a "ki arcul üt téged jobb felől, fordítsd felé a másik orcádat is" elveket valló játékos, ezzel hosszú távon biztosan nem lehet érvényesülni egy harcra épülő online játékban. Vision ezt kb. korrektül megfogalmazta. (Noha vele szemben-) én úgy vélem, az egyenesség, becsületesség és szavahihetőség fontos és szükséges kvalitások, de ettől függetlenül vannak barátok, vannak ellenfelek és vannak bizony összecsapások is. Az önhibából eredő összecsapást a barát-kártya kijátszásával megpróbálni elkerülni pont az annyira áhított barátság illúziójára világít rá.

Queen meg - hogy maradjak a védő által idecitált bibliai keretnél - iskarióti Júdás, aki "30 ezüstpénzért" elárulta a teljes szövetségét. Ha hajlandóak lennénk megfeledkezni az árulás morális dilemmájáról, akkor is ott marad az egyszerű racionális kérdés: Nem merült fel benne, hogy esélye sem lesz utána életben maradni a Nyugger - RA dominálta szerveren? Azon is meglepődtem, hogy hagyták V-be menni, cápás vizeken nem lett volna rá lehetősége. Számomra az egyetlen logikus megközelítésnek az tűnik, ha ez volt a burkolt leköszönője.

A hazakísérés hiánya ugyancsak felvet kérdéseket. Az RA nem kísér Nyuggert, mert "lélekben ők is nyuggerek"; Queent meg "az érdeklődés hiánya miatt"? Komolyan mondom; ez a mulasztás még jobban bosszant, mint a kolós FS. Szerintem minden szövetség tagjai elvárhatják a közösségüktől, hogy legjobb tudásuk szerint óvják a közösség értékeit. Ebben az esetben nem az ACS védés jelentette volna a megóvást (ami nyilvánvalóan irracionális lépés lett volna), hanem előre rákészülni valamelyik visszatérőre és abból visszaszerezni Gullcsi bukóját.

Még egy cápatámadás a mai napra... ;) Bár ez legkevésbé sem bosszú!

Elismerés a kitartásért és köszönet a gratulációért a Védőnek!

Mihamarabbit, Carl! :beer:

Ezen az időponton (23-03-2021 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:

Támadó Xeth [ShArks]

Cirkáló 88.000

Csatacirkáló 51.000

Védő GoodbyeCarl [Atlantis]

Kis szállító 50.803

Nagy Szállító 30.715

Könnyű Harcos 10.871

Nehéz Harcos 3.819

Cirkáló 6.885

Csatahajó 631

Kolóniahajó 2

Szemetesek 11.021

Kémszonda 63.030

Bombázó 1.150

Romboló 889

Halálcsillag 1

Csatacirkáló 1.395

Reaper 1.091

Pathfinder 4.925

A csata után ...

Támadó Xeth [ShArks]

Cirkáló 82.674 ( -5.326 )

Csatacirkáló 50.415 ( -585 )

Védő GoodbyeCarl [Atlantis]

Megsemmisült!

A támadó zsákmányolt:

62.970.710 Fém, 15.552.519 Kristály és 30.732.654 Deutérium

15.742.677 Fém, 3.888.129 Kristály és 7.683.163 Deutérium

3.935.670 Fém, 972.033 Kristály és 1.920.791 Deutérium

A támadó összesen 204.179.000 egységet vesztett.

A védő összesen 1.822.914.000 egységet vesztett.

Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 825.314.400 fém és 661.168.800 kristály lebeg.

A támadó 143.398.346 egységet zsákmányolt összesen.

825.314.400 Fém és 661.169.400 Kristály

A támadó(k) összesen

Fém: 783.893.457

Kristály: 620.900.081

Deutérium: 20.909.608

A támadó(k) nyeresége 1.425.703.146 egység.

A védő(k) összesen

Fém: -990.222.057

Kristály: -786.191.681

Deutérium: -189.898.608

A védő(k) összesen 1.966.312.346 egységet vesztett(ek).

Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.1

Sziasztok! Többen kértétek, hogy írjak össze néhány ötletet a tapasztaltabb játékosok csőbe húzásához, így gondoltam, kiírom egy fórum poszt formájában. :) Bízom benne, hogy sokaknak hasznára fog válni és bátrabban égetitek a deut a továbbiakban! A tegező stílus sajnos így sikerült, ne vegye senki degradálónak.

Következzék akkor a teljesség igénye nélkül:

Általános alapelvek:

• Légy naprakész a célpont kutatásaival: kémlelsz, majd felírod a kutatási pontjait, a játék későbbi szakaszában elég ennek az esetleges változását figyelni, így általában nem kell újabb kémmel megzavarni. Érdemes a leggyakrabban használt leglassabb hajók és leggyakoribb célkoordináták vonatkozásában kiírni a százalékokat, így nem kell sokat tökölnöd, amikor hirtelen akcióra kerül sor.
    • Ritkán kémlelj: sok kém sose jó, csak felkelti a célpont figyelmét és jobban fog figyelni. Esetekben én is elhalmozok valakit kémekkel, hogy a pontos szokásaival és reakcióival tisztában legyek, de ilyenkor sosem támadok. Legjobb, amikor hetek óta nem kapott tőled kémet a célpontod, így teljesen váratlanul éri a támadásod.
    • Legyél figyelmes és konzekvens: a jó megfigyelés és az ebből levont helyes következtetések képezik minden támadás alapját. Az Ogame rendszert épít a játékosok életében, szinte mindenki a munkájához, családjához és hobbijaihoz igazítja a játékbeli szokásait, ezeken pedig egy idő után nem változtat.

DF Blind: Legtöbben a napközbeni rövid FS-ek alkalmával a holdhoz lőtt saját DF-re mennek ki (lassú szervereken akár éjszakára is), mert az a legolcsóbb. Egyszerű dolgod van: először figyelés, mikor lövi ki a flottát és mikor ér vissza. Ebből meglesz a százalékod a számoláshoz. Meghatározol két időpontod (min-max), ami között a DF-hez ér mindenképp, és a minimumra lősz neki DF-et (ha még nem lenne ott, hisz sokszor úgy is ki tud menni). Érdemes ezzel párhuzamosan egy kémkedést is indítani kevés szondával, így – ha on lesz közben – azt fogja hinni, hogy csak leestek a szondáid és nem számít a turpisságra. Innentől csak a DF eltűnését kell figyelni, majd amikor ez megtörténik, gyorsan felírni a pontos időt. Értelemszerűen ehhez hozzáadod a hazaút hosszát, amit a trashsim-be illesztett kémjelentés segítségével pontosan meg tudsz határozni. Én 2-3 secet rá szoktam hagyni a biztonság kedvéért, annyival több idő alatt se fog tudni menteni.

Holdrombolás: Mindenkinek más a bevált összetétel: van, aki 1 DS-sel is sikert arat, míg mások holdja 12x15 után se esik le (nemde, Havas?!:dash:) Alapok: a feltételezett telepítési célholdat kell rombolni, holdon nem lehet védelem (le kell előtte rakétáznod), maximum 6 kört küldhetsz (különben zúzás miatt bann), a holdrombolási esély pedig a hold méretétől nagyban függ. 8500 km átmérőnél kisebb hold esetén én 3-4-5-6-7-8 DS-t szoktam küldeni (magyarán így néz ki a 6 köröm egymás után), ennél nagyobbnál pedig 5-6-7-8-9-10 a bevált formula. Szokás a DS-ek mellé takarító flottát is időzíteni, ha esetleg védené valaki/ő saját magát, aminek a lassításával lehet trükközni, de ebbe most nem megyek bele bővebben. Alapvetően rombolni akkor mész, amikor offline az illető. Az egyes körök között érdemes 30 sec különbséget hagyni, hogy a sikeres rombolás esetén legyen időd visszahívni a további köröket.

Phalanx: Ha pukkant a hold és látod a telepített flottát, első dolgod legyen felírni a célidőt, majd beütni a kalkulátorba a hajók mennyiségét. Egyből számold ki a telepített flotta indítási idejét (célidőből kivonod a teljes út idejét), mert ez fontos lehet, ha időben érkezik a védő. Innentől folyamatosan online-nak kell lenned és szünet nélkül phalanxolni a védő bogyót. Ha hirtelen eltűnik a flotta, akkor abban a pár másodpercben visszahívta a telepítést. Aggodalomra nincs ok: felírod a fordítás időpontját, majd kiszámolod az indítás és a fordítás között eltelt időt, ez lesz a megtett út ideje. A fordítás idejéhez hozzáadod a megtett úthoz tartozó időt, így megkapod, mikorra fog visszaérni az induló holdra.

Pro tipp sikeres PH-hoz: mindig legyen több, mint elég deud! Egy óra alatt is már 20 millát simán el lehet kattogtatni. Az sem árt, ha valaki veled párhuzamosan segít phalanxolni.

Pro tipp sikeres PH ellen: ha leszedték a holdad és fordítanál, de félsz, hogy rászámolnak – kérd meg 8-10 barátodat, hogy egy előre megadott időpontban kezdjék el rámenősen kémlelni a bolygód, így szegény figyelő áttekintését jó eséllyel meg fogja zavarni a rengeteg kém. Ez szerintem határeset a szabályzat vonatkozó pontját illetően (mert áttekintést zavaró spam, de csak közvetett, hiszen közvetlenül téged céloznak), így javasolt GO-val egyeztetni, mielőtt kivitelezed.

Lebegtetés: egyik kedvenc támadási taktikám, mert olcsó és sokszor hatásos. A lebegtetést mindig átfogó megfigyelés kell, hogy megelőzze. Olyankor lehet alkalmazni, ha a védő rendszeresen az exp-ről/df-rő/kolózásról stb. hazatérő flottája után érkezik. Felismered a rendszert, majd a percesedésből becslést készítesz a visszatérő flotta idejére vonatkozóan, utána pedig a kiszámolt időpontra időzítesz. Csapódás előtt röviddel (flottasebességtől függően) nekiállsz párhuzamosan kémlelni és lassítani. Például 1 percet lassítasz és percenként küldesz egy kémet. Gyakorlat kell a kivitelezéshez, de mindenképp hasznos elsajátítani. Minden flottát a „végtelenségig” egy helyben lehet tartani, ha odafigyelsz arra a szabályra, hogy a lassítás a flottát a hátralévő idő maximum 30%-ával késleltetheti. Ha ezt túlléped, már nem fogsz tudni a kívánt százalékkal lassítani. Technikailag ez úgy néz ki, hogy ACS támadásba rakott flottához csatlakoztatsz alacsony százalékon nagy távolságról küldött kémszondát. Ezt utána egyből vissza is lehet hívni, hogy ne zavarja az áttekintést és foglalja a flottahelyet. Itt is érdemes előtte a kívánt százalékokkal kiszámítani azt az időminimumot, amit még le tudsz vele lassítani!

ACS támadás: nem csak a lassítás, illetve a szövetséges támadás miatt lehet hasznodra, hanem a visszatérődet is ezzel a funkcióval tudod bebiztosítani. Ha egy nagy célpontra repülsz időre (pl. leesett hold után a hazatérő flottára), érdemes a hajóidat több csapatban, változó százalékokkal csatlakoztatni az előre időzített ACS támadáshoz, így rendkívül megnehezítve az ellenséges szándékú topflottás dolgát, aki a sikeres csatád után hazakísérne.

Ninja: az evidens módszerek mellett a legütőképesebbnek azt gondolom, amikor első lépésként kolózol egy eldugott helyre, ahol egyből fel is húzod az ugrót, ill. átviszed a flottád. A csali holdon hagyj nyersit és kérd meg egy vállalkozó szellemű barátodat, hogy küldjön ACS védésbe egy közepes méretű flottát. A gyanútlan kémlelő csak a flottát és a nyersit fogja látni, azt nem, hogy valójában nem hozzád tartozik. Elindul rád, te pedig csapó előtt pár másodperccel ugrasz elé a fulloddal. Ezt még lassítással se lehet védeni, csak az univerzumok gyors átkattintgatásával és az eldugott bázis megtalálásával.

Első körben most ennyivel kell beérnetek, sikeres deuégetést kívánok Mindenkinek! :beer:

Kedvcsináló gyanánt megkérdeztem pár játékost az uninkban, hogyan érzik magukat a szerveren és milyen tapasztalataik vannak az itteni játékról.

Elfogultsággal nem igazán vádolhatóak, mert mindegyiküknél tettem már hívatlan látogatást.

Számomra voltak meglepő dolgok, bízom benne, hogy Ti is érdeklődéssel olvassátok! :)

A következők változtatás nélkül, az érintettek személyes beleegyezésével kerülnek közlésre:

vlado:

Szereted a csapatjátékot ? Vagy magános farkasként akarod uralni az Univerzumot ? Mindenre van lehetőség ! Ha felderítő kaszthoz tartozol , sok nyersanyagot , hadi és szállítóhajókat tudsz szerezni az expedíciókon ! Néha kalózok , vagy alienek támadnak meg , de ha küldesz harci hajókat is , álltalában győzelemmel jössz vissza az expedícióról.

Ha flottázni van kedved , választásod egyértelmű , légy hadvezér !! Sok kedvezmény a flottasebességben , technológi extrák és más hasonló finomságok várnak rád .

Van még egy lehetőség ezeken kívül, ha szeretsz bányászkodni , nem bánod azt sem meg , mivel extra bányatermelést kapsz ha ezt választod , sok kedvezménnyel , ami a termelésben tudsz hasznosítani .

Mindenképpen egy választásod van , ezért ha nem tudsz dönteni inkább kérdezz meg -pl egy szövetség tagjainak véleményével sokkal jobban tudsz elhatározásra jutni mit is válassz .!

Sok sikert a választáshoz , és az erő legyen veled !!

Stanislov:

Kb. 2-3 hónapja játszom a játékot, gyorsan lehet fejlődni. Az is jó benne, hogy nem kell pénzt beleölni ahhoz, hogy gyorsan tudj fejlődni. Néha idegesítő, hogy szétcsapják a flottádat, de az a játék része, meg nagy hátrányba nem kerülsz vele szerintem. :D

Jó, hogy különböző stratégiákat lehet használni, és a saját játékstílusodat tudod alkalmazni. Nincs feltétlenül egy ultimate stratégia.

Remélem sikerül minél több embert hosszú távra bevonzanod. :D

Sekhmet:

Szia. Hm... nem tudom, mit írhatnék magamról. :)

A játék jó, izgalmas, de gyors. Gyorsan lehet fejlődni, de azért nem olyan jó, hogy zuhanyozni is csak FS után mer elmenni az ember. :D

Viccet félretéve jó kis uni ez. :)

Miichan:

Összeségében jól érzem magam, szeretem ezt a játékot. Ez az első ilyen jellegű játék amivel elkezdtem játszani. Mikor szerver gyorsaság jött szóba nem volt tapasztalatom többi téren, de még így is szerintem ez a megfelelő gyorsaság ha termelés és epités illetve expedicióról van szó. A nem látszik párszor a flotta bug pöttyet nehezitő tényező de hátha egyszer megoldódik. Remélem sikerül kedv csináló anyagot készíteni. Jó lenne felvirágoztatni a szervert picit, kíváncsi lennék ugy milyen.

Cactusclone:

Elöször is díjjazom az ötletet, mivel lassan olyan kevesen vagyunk, hogy elfogyunk :) Amúgy meg én őszintén nagyon jol érzem magam, mivel eddig csak jó tapasztalatom van ebben az uniban. A játékosok, akikhez szerencsém volt, barmiről is legyen szó, segítőkészek voltak és barátságosak velem. A másik dolog amiért szeretek itt lenni, az szinte egyértelmű, azaz számomra nagyon fun, hogy sokkal gyorsabban tudok fejlődni és nem feltétlen kell agyaljak azon, hogy hogyan fektetem majd be a nyersit, mivel másnapra már megint ugyanúgy teli vagyok. Mivel nincs olyan túlzottan sok időm foglalkozni a játékkal, így számomra ez az uni tökéletesen ideális. Ajánlom bárkinek, aki szeret néha egy kicsit kattogtatni a fejlődés érdekében! :D

Lehetne egy párhuzamos kampányt indítani a Nusakon-os megmozdulással! ;)

Gondoltam rá, hogy egyesével végiglátogatom hétvégén az aktívabb unikat, de jóval hatékonyabb lenne, ha minden fórumozó - ezt olvasó játékos lelkiismeretesen kiküldené a szövetségében a két topic linkjét, hátha hamarabb rálelnének az érdeklődő Gandhi-követők és Árész tisztelői egyaránt. :)

Mit szóltok, tudjátok ezt a megbízást vállalni?