Beiträge von newtwo

    üdv :)

    a barátlistás szövetséges stb-s támadásnál, a bizonyos ilyen-olyan eljárást függetlenítve, ha jól tudom a "tiszteségtelen előnyszerzés" kategóriába tartozik...


    Nem kötekedés képpen de már sokadik alkalom hogy játékosok 2 szavas dolgokra hivatkoznak a játékszabályzatból.

    Tartalmazza a szabályzat amire hivatkozol? IGEN

    Olvassuk el ennek a 2 szónak a szövegkörnyezetét?

    "

    Tilos a legális kereskedési árfolyamokat manipulálni úgy, hogy tisztességtelen előnyt biztosítanak egy magasabb rangú játékosnak (példa, és nem korlátozódik erre: drágán vásárolni és olcsóbban eladni ugyanazt az erőforrást ugyanannak a játékosnak, lekopott flottát vagy védelmet eladni alacsony kereskedelmi árfolyamon). Ez a szabály a Piaccal rendelkező univerzumokban érvényes."


    Azért ha ezt értelmezzük egyben már köze sincs ahhoz amiről a diskurzus folyik...


    De persze a Pulling szabály behozatalával szerintem sokak elgondolkodtak mi van ha szövitársat vagy barilistásat (vagy korábban az volt) ottfelejtett nyersanyagát "farmolgatom".

    Szerintem erre is tudjátok mi a válasz, ha nem meg majd megtudjátok :D

    Üdvözletem mindenkinek!
    Egy kávét kérnék!
    Valaki esetleg látott már valami szabályozást b.listás státuszra?
    Vannak kérdéseim ezzel kapcsolatban.

    A barátlista két fél között köttetik ahol mindkét fél saját felelősségével kezeli azt. Ha nem bízol meg valakiben és félsz hogy látják az online státuszodat akkor nem kell barátkérelmet kérned vagy fogadnod. Ez a játék egyfajta szerepjáték, itt lehetsz "gerinctelen áruló" is. Én nem érzem azt hogy ebbe Játék Operátornak bele kellene folynia. Ha valaki becstelenül játszik azt tudják a játékosok egymás között elintézni... Persze ez csak az én véleményem.

    Egyébként a Játék Szabályzatban nincs szó az online státusz kiadásáról.

    A felhasználási feltételekben van egy sor:

    https://agbserver.gameforge.com/huHU-Terms-2014-OGame.html


    6.5 A felhasználó köteles a következőktől tartózkodni:

    "e" bekezdés, Gameforge szolgáltatások használata során tartózkodni kell olyan tartalmak terjesztésétől,

    1. amelyek harmadik felek védjegyeit, szerzői jogait, üzleti titkait vagy egyéb jogait sértik,

    5. amelyek harmadik felek személyes adatait jogosulatlanul tartalmazzák,

    Bár nem vagyok jogász de szerintem ez inkább arra vonatkozna ha Gézának kiadod Pistike címét üziben, de ki hogy értelmezi jogi blablát :D

    Yildun, kb 245 milla fémnyi flotta, Rombiból rekord szám...


    "Tőle: Flotta parancs

    Találtunk egy bolygót némi maradék civilizációval. Látunk egy hatalmas sértetlen űrállomást keringeni körülötte. Néhány szerelő és pilóta leszállt a bolygóra használható hajókat keresni.

    A következő hajók csatlakoznak a flottához:

    Romboló: 1284

    Cirkáló: 337

    Nehéz Harcos: 281

    Bombázó: 6

    Felderítő: 4

    Kis szállító: 28

    kommunikációs tiszt naplóbejegyzése: Úgy tűnik ez a része az univerzumnak még nincs felfedezve."


    EDIT:

    Himalia szeró:


    "Tőle: Flotta parancs

    Az expedíciós flottád egy hatalmas idegen hajóroncs felfedezését jelentették. Nem tudtak tanulni semmit a technológiájukból de képesek voltak a hajót az elemeire bontani és készítettek belőle valamennyi hasznos nyersanyagot.

    178.549.140 Fém elfogva.

    kommunikációs tiszt naplóbejegyzése: Úgy tűnik ez a része az univerzumnak még nincs felfedezve."


    A holdromboláskor a flotta hogy kerül a bolygóra?

    Mert szerinted hová kellene érkeznie?

    A semmibe? Valahová érkezniük kell...

    Ez a játék még mindig nem a valóságon alapszik hanem kitaláció nem tudom észre vetted e a való világban ilyen nincs :lol:

    Nem tudom szerinted mi lenne az "élethűbb" de szívesen meghallgatom.

    Gullcsi kedvéért :D

    Yildun 10x eco.


    Új fémrekordom:


    "

    Tőle: Flotta parancs

    Az expedíciós flottád egy hatalmas idegen hajóroncs felfedezését jelentették. Nem tudtak tanulni semmit a technológiájukból de képesek voltak a hajót az elemeire bontani és készítettek belőle valamennyi hasznos nyersanyagot.

    370.040.491 Fém elfogva.

    kommunikációs tiszt naplóbejegyzése: Úgy tűnik ez a része az univerzumnak még nincs felfedezve."


    EDIT2:

    És akkor az új 10-es ecos szeróról is. TOP1 75-100 milla között.


    "Tőle: Flotta parancs

    Ásvány gyűrűk egy ismeretlen bolgyó körül megszámlálhatatlan mennyiségű nyersanyaggal. Az expedíciós hajóid jönnek vissza teli rakománnyal!

    60.211.972 Kristály elfogva.

    kommunikációs tiszt naplóbejegyzése: Nagyon jó érzés elsőnek lenni, akik felderítetlen szektoban utaznak."


    EDIT3:

    Szintén új szeró :D


    "Tőle: Flotta parancs

    Ásvány gyűrűk egy ismeretlen bolgyó körül megszámlálhatatlan mennyiségű nyersanyaggal. Az expedíciós hajóid jönnek vissza teli rakománnyal!

    127.521.069 Fém elfogva.

    kommunikációs tiszt naplóbejegyzése: Nagyon jó érzés elsőnek lenni, akik felderítetlen szektoban utaznak."

    Persze nincs arany középút ebben sem :) Én csak arra írtam az ötletet hogy életszerűbb lenne a valóságban történő licitekhez mint ez a random vége licitálunk amíg tudunk és még bukjuk is a tétet ha nyerünk ha nem...

    Kevés kocsmába jártam úgy hogy , csak moderálva lehet beszélgetni bizonyos dolgokról és még a sör is meleg és csak hab van a pohárba ! Kicsit a kék osztriga mesés hangulata csapódik ki az utcára!

    Nah csak sikerült ide tévedni :) Először is meghívlak amit szeretnél. Lehet bármiről beszélni csak kultúráltan.

    Gondolom a holnaptól bejövő 500 millás limit a sérelem tárgya.

    Szerintem kultúráltan nyugodtan ki lehet tárgyalni mi a gond vele.

    Teljesen jó ez így ahogy van! Megint a sírás és az önkényes szabály módosítás!
    Boldog Április 1.

    Köszi a konstruktív hozzászólást. Mindig öröm olvasni az olyan hozzászólást ami nem is arra irányul amiről éppen szó van mert más böki az ember csőrét. Tudom ajánlani a jó kis kocsmánkat ott ki lehet önteni a lelki sérelmeket az "önkényes Szabály módosításokról".

    Peace :saint:

    Mert a valóságban is így megy hogy a fizetésed x %-áért licitálsz hajókra, versenyautókra stb...

    Viszont interaktívabbá tenném az árverést. Sokkal sűrűbben lenne mondjuk 20 percenként indulna és mint egy rendes árverésen minden licit után mondjuk 1 perc van rálicitálni ha nincs nagyobb tétel addig akkor a tied. Így mondjuk akinek nincssok nyersije de aktív is tud szerezni itemeket. Ja és itt csak akkor vonja le a licitedet ha te nyersz így talán több marad a kevesebb ponttal rendelkező játékosoknak.

    Egyébként itt halovány esélye van hogy megvalósuljanak az ötleteid. VISZONT!!!

    Ha tesztszeróra beregelsz vagy átmásolod oda az accod akkor ott bal oldat van egy észrevétel vagy milyen nevű fül ahol fejlesztői ötleteket is tudsz írni és azt elméletileg azok fogják olvasni akik ebben kompetensek :)

    Hát igen nincs meg az 1 milliárd de na, nem is ez volt a lényeg.

    Történet egyszerű és nagyszerű. Mint sokan tudják nem vagyok az a flottázós kedvű player. Ezen a szerón sincs ez másként. Viszont elgondolkodtam azon ha már itt ilyen magas DF és deu is van benne milenne ha az expin összegyűlt felesleges flottát nem SA-t használva és nagy raktárat felhúzva adnám el hanem DF-é alakítom.

    Tatutibi udvariasan fel is ajánlotta hogy nyugodtan felkenhetem rá aztán segít beszedni is. De ekkor fényt kaptam.

    Mi lenne ha maximalizálnám a bejövő DF-et azzal hogy egy másik játékosra kenem fel a flottát és a neki okozott károkat is így magamévá teszem.

    Igaz kellett hozzá kukker rendesen de hosszútávú befektetés, a későbbiekben is használható lesz.

    A Támadó választás volt még kérdéses, és nem is Bugacs lett volna az eredeti célpontom de mint kiderült nagyon is jól tettem hogy végül rá esett a választás.

    Elindítottam a kukásokat aztán kicsivel később spórolósba (hisz a kukkerek még nem gyorask egyenlőre) a hadiflotta is ment utána.

    Már támadás előtt írt egy kompromitálót Bugacs így gondoltam tuti megeszi a sztorit.

    Szépen lassítottam annyit a támadókon hogy a DF-be biztos ne tudjon belepiszkálni és be is "ninjázott" annak rendje és módja szerint.

    Meg is kaptam tőle hogy GO létemre nem vagyok valami ügyes :lol:

    Amiket meg a tájékoztatása után írtam azt nem osztanám meg. Majd a helyi GO-k eldöntik mit ér ;)

    Maradva a száraz tényeknél ő bukott 125 millányi flottát amiből a kaszásai 5 millát beszedtek így 120 milla mínusszal zárt.

    Én meg beváltottam a hadiflottámat ami expiből jött 594,7 milláért:thumbsup:


    Bugacsnak!!!


    Támadó

    newtwo(HIVE)


    Könnyű Harcos 21.878

    Nehéz Harcos 12.083

    Cirkáló 3.363

    Csatahajó 1.498

    Csatacirkáló 1.255

    Bombázó 1.792

    Romboló 246

    Kaszás 290

    Felderítő 4.299


    Védő

    Bugacs(DarkSayd)


    Könnyű Harcos 13.440

    Nehéz Harcos 4.640

    Cirkáló 9.462

    Csatahajó 4.665

    Csatacirkáló 3.914

    Bombázó 672

    Romboló 1.110

    Kaszás 326

    Felderítő 1.851


    Nagy Szállító 1.126

    Szemetesek 56

    Kémszonda 12.583


    Védő

    El Professor(DarkSayd)

    Csatahajó 2.067

    Csatacirkáló 2.675



    A csata állása 5 kör után.


    Támadó

    newtwo(HIVE)


    Megsemmisült!



    Védő

    Bugacs(DarkSayd)


    Könnyű Harcos 5.059

    Nehéz Harcos 2.757

    Cirkáló 8.157

    Csatahajó 4.665

    Csatacirkáló 3.914

    Bombázó 670

    Romboló 1.110

    Kaszás 326

    Felderítő 1.517

    Nagy Szállító 727

    Szemetesek 43

    Kémszonda 2.057


    Védő

    El Professor(DarkSayd)

    Csatahajó 2.054

    Csatacirkáló 2.6751



    A Támadó vesztesége 874.124.000 egység a Védő vesztesége 125.126.000 egység.

    Ezeken az űrbéli koordinátákon 325.809.409 fém 208.134.000 kristály és 60.716.319 deutérium lebeg.


    A Szemeteseid (20263 hajó) teljes tárolókapacitása 648.416.000. A célnál 325.809.409 fém, 208.215.724 kristály és 60.716.319 deutérium lebeg az űrben.

    Begyűjtöttél 325.809.409 fémet, 208.215.724 kristályt és 60.716.319 deutériumot.


    Profit?

    Az fiktív Roncskereskedőnél ezt a flottát 655.593.000-ért tudtam volna beváltani.

    Így 594.741.452-ért ingyen megoldottam...


    Edit: Elnézést El Professortól hogy kihagytam, ilyen az mikor kézzel formáznak...

    Módosítottam amit kellett :P


    De ha lenne egy-egy szerver, ahol erősen korlátozva lenne a flottázás, az a 70-90% játékos megtanulna játszani, elsajátítaná a játék trükkjeit és lehet egy-két sikeres haladás/fejlődés után, felébredne benne a kíváncsiság, milyen is lehet flottázni. De ha nincs neki megadva a lehetőség arra, hogy kifejlessze a gazdaságot, miből is gondolnánk azt, hogy majd flottázni fog.

    Hogy tanulnának meg játszani ha nincsenek rákényszerítve? Ez inkább generáció kérdése. Ma már az a módi hogy elnézést a kifejezésért de "hülyebarát" legyen egy játék. Tisztelet a kivételnek de a mezei player nem hajlandó utánaolvasni rendesen a játékoknak. Erre lennének jók az oktató módok vagy küldetések. Mint látjuk van rá próbálkozás GF irányából de nem tudom ezeket kik csinálják de az biztos hogy nem játszák a játékot, azt meg végképp nem tudják hogy kell oktatni egy kezdőt aki most kezdi a játékot. Persze még így sem biztos hogy sikerülne akkora játékosbázist megtartani mint amennyibe ennek rendes megcsinálása kerülne.

    De azt sem látom járható útnak ha csinálnának "SIMS" szervereket.

    A folyamatos új szervereknek meg egyértelmű Gazdasági okai vannak nem a játékosoknak való kedvezés a cél...

    Offolhatjuk még itt szegény DILLON (Yankees) csatáját a vége ugyan az lesz:

    SEMMI

    A csata még mindig csata :P vagy szép vagy ilyesmi csak hogy ne legyen off.

    Pedig el lehetne gondolkozni ilyen oldalról is, hogy több játékos legyen az OGame.hu közösségében.

    A flottások az első okai annak, hogy oly sokan itt hagyják a játékot, mert el van lehetetlenítve a fejlődésük.

    És igen, én is úgy írom ezeket a sorokat, hogy mindkét oldalon voltam már!

    Nos szerintem aki ismer tudja, megfordultam már pár szerveren. Alkalomadtán flottáztam is de a fő profilom (főleg mióta visszatértem 2-3 éve) az a békés játék.

    Mégis érdekes módon még 1 flottás sem tudta elvenni a kedvem, és rajtam kívül még elég sok ilyen játékos van.

    Semmi rosszindulat de ha ismernéd a játékot úgy ahogy azt kellene akkor jó eséllyel semmire nem mennének veled azok a flottások akik "ellehetetlenítenek".

    Szerintem nem csak a saját nevemben írom hogy ha kérdeznél más tapasztalt játékosoktól a játékról szívesen segítenének, ha normális a hangnem még akár az is aki éppen elkapott.

    Így tanultam meg annó én is 2008-ban egy csomó dolgot Grizzlytőlés azóta is rengeteg újdonságot és játékmechanikát tanulok a mai napig is más játékosokkal lefolytatott beszélgetések során...


    TOP1 hogy érd el 10 Pontja!

    Elég elszomorító ha ez még kérdés valakinél, és nem 10 pont csak 1, maximum 2.

    Ami persze nem biztos hogy jó de már elég régóta így van hogy mindenki megszokja és ne lovagoljon rajta állandóan... Ennek ellenére állandóan ez a fő téma.

    Persze tudom mi GO-k könnyen beszélünk hisz minket minden szerveren minden játékos "megvett" :lol: így dől a lééé:D

    Én még arra emlékszem, hogy Yankees(névváltás után DILLON) azt írta, hogy mivel ez egy bányász szeró, akkor ő beszántatja a flottáját. Sajnos ez nem történt meg, így lehet változtatás kellene a játékban.

    Pl. ha valaki egy bányász szerón hatalmas profitra tesz szert Flottásként(itt értem az ilyen és hasonló akciókat, nem a farmolásokat), azt azonnal 80%-os profitleadásra kellene kötelezni, amit a vereséget elszenvedett bányász azonnal visszakapna!

    Hallottam, azaz olvastam már furcsa dolgokat de ez azt hiszem viszi a prímet :D

    Az mikor a GF kiírja hogy egy szerver milyen beállítottságú az csak egy iránymutatás hogy kik boldogulnak ott könnyebben, nem azt hogy itt csak ilyen játékosok vannak. Az hogy bányász egy szerver az annyit tesz hogy aki ott flottázik az nehezebben boldogul a lassú támadóspeed meg az alacsony DF miatt.

    Nem azt jelenti hogy csak bányászni lehet ott...

    Így sem bővelkedünk .hu-n sok játékosban, aktív flottás meg még kevesebb van.

    Tudom ez elég klisés lesz de pont más szerón is szóba került egy flottavesztés amire csak annyit tudok mondani:

    Ha rendesen FS-el az ember minimalizáljuk az esélyét hogy elkapják a flottánkat. Nem a Támadó hibája ha a másikat elkapja, mondom ezt úgy hogy mindkét oldalon voltam már...


    Az ilyen "újításokat" meg (amint már én is rájöttem) nem ezen a felületen kell leírni mert abból halovány esély van hogy legyen is valami :)

    Ott vannak a tesztszerverek, van bal oldalt egy kis fülecske olyan mint a Support asszem Észrevételek vagy ilyesmi a neve, szóval ott nem csak hibát lehet bejelenteni hanem ha megnézitek a kategóriákat akkor van ott olyasmi is hogy ötletek vagy javaslatok. Oda be lehet írni minden ábrándunkat aztán ki tudja még lehet hogy valamit meg is valósítanak.


    Szóval Peace emberek, had szórakozzon mindenki ahogy tud :D

    Eddigi legnagyobb flottatalálat, 270,7 milla fémnyi :D


    "

    Találtunk egy bolygót némi maradék civilizációval. Látunk egy hatalmas sértetlen űrállomást keringeni körülötte. Néhány szerelő és pilóta leszállt a bolygóra használható hajókat keresni.

    A következő hajók csatlakoznak a flottához:

    Felderítő: 3223

    Cirkáló: 498

    Nagy Szállító: 644

    Kis szállító: 8787

    Romboló: 74

    Kaszás: 42

    Csatacirkáló: 3

    kommunikációs tiszt naplóbejegyzése: Nagyon jó érzés elsőnek lenni, akik felderítetlen szektoban utaznak."