Merre? Fejlesztések, változások a játékban

  • Ingyen kasztváltás alap kellene hogy legyen így, persze nem a gfnél. Én persze felfedezovel is rabas*tam eléggé... Két hete 48 órán belül buktam 5 kör flottát, volt, hogy egy 8as körben kétszer is jött feketelyuk és vitt 520k csct, csak ez a kettő. Két hétre le is álltam, gondoltam tegnap még lövök egy két kört hátha jön még valami. 24 expibol persze hogy megint elvitt 15 Mrd körüli flottát. Gyakorlatilag mondhatni visszafejlődtem nyár eleji szintre ezzel XD...


    Van olyan, aki viszont rengeteg fejlődött az exp-pel.. kérdés, h most mennyire fog menni..


    ne búsulj.. a (vissza)fejlődés is egy irány :P


    idővel újabb változtatások lesznek, ebben biztos vagyok.. a kérdés az, h mikor és milyen irányba.. nem lesz egy ideig tökéletes egyensúyban mindhárom kaszt, akkor nem lenne sok értelmük.. eddig az exp-eknek volt értelme, most megint másnak lesz.. ( személyes megjegyzés.. az exp-eknek "hála" alig volt csata.. )

  • Van olyan, aki viszont rengeteg fejlődött az exp-pel.. kérdés, h most mennyire fog menni..


    ne búsulj.. a (vissza)fejlődés is egy irány :P


    idővel újabb változtatások lesznek, ebben biztos vagyok.. a kérdés az, h mikor és milyen irányba.. nem lesz egy ideig tökéletes egyensúyban mindhárom kaszt, akkor nem lenne sok értelmük.. eddig az exp-eknek volt értelme, most megint másnak lesz.. ( személyes megjegyzés.. az exp-eknek "hála" alig volt csata.. )

    Na igen most majd lessz csata dögivel xD


    Amugy df korlát kelett volna nem lefelezni...


    Így előnyt adnak a bányászoknak ugy , hogy napi 2x belép 5 percre összeszálítani a cuccot és az okosabbja fs el. Míg a felfedező úgy érte el a temérdek profitot , hogy 7/24 volt non stop. Ez az "én olvasatomba " igazságtalan.


    Vegyük azt , hogy én napi 1 kör expet megyek azt utána 2 óra mulva fs. Azis 2 belépés és 8 db exp... így egál a termelés vs exp arány.


    Összegezve oda lyukadunk ki , hogy igen csunyán megvágták az aktív felfedezőket és arra kényszerítik , hogy szétcsesszék az összes teki bányászt unaloműzés képp :D

    [align=center][IMG]http://lajharz.dtsh.hu/pictures/sig/sigStoky.jpg[/IMG][/align]
  • Ebbe van valami.

    Nekem ma 2x volt feketlyukam... minuszos lett a mai napom exbe, mert a többi alig hozott valamit, pedig folyton mentek. :)
    a csata nagysága is csökkent a felére... nem csak a gyakorisága. :S

    Igen elég igazságtalan, de ezen ugyis változtatnak... :D

    szerintem arra mennek, hogy most mindenki váltson osztályt és ezzel SA-t veszel, amivel gazdagabbak lesznek. :D szóval lényegében megint minden a pénzről szól.

  • Három nap alatt 3 flottavesztés... ennek az arányát is növelték, vagy csak nincs jó szériám? Havi 1 flottát szoktam veszteni általában, nem napi 1et.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Nem tudom mit csináltak vele, de az üres körök aránya is nagyobb...

    Bár az élet végtelenül kemény, a legnagyobb börtön mégis a remény; eszedet veszi, ahogy keresed a fényt, magadban felfedezel sok ismeretlen, sötét lényt; szerelem vagy csupán kéj-igaz barát vagy behízelgő ellenség-idő teltével már nem is sejted, mi a különbség; s lelked egyre kiált - jöjjön a gyilkos tudás! Mit számít a vélt boldogság, az öröknek hitt varázs; amikor maga akit szeretsz taposta el a parázst...Vakká válsz, ha tovább keresed a választ - csak láss és ne remélj-magad hiába ne áltasd!

  • - 50%-al visszavették az expes osztálytól a kalóztámadást, de a tábornoknál megmaradt és lehet vele ugyanúgy expelni csak -2 exp?

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Minél többet mész annál többször is lesz fekete lyuk .

    Minél többet mentek egy helyre nem is fog a slot feltöltődni és nem is fogsz semmit találni mert kimerült a slot.

    Találások is a flotta összeállításból jönnek és van nagyobb találási szorzó is akkor találsz 80 millió fémet.

    Kis felderítők ha találnak 15 millió fémet az már jó vagy 5 millió deut vagy 8 millió kristályt.

    Nem kell egy helyre menni meg mások ne legyenek közel hogy ki ürítsék a slotot.

    Találtam már 300-600 Sa de találtam már 3600 Sa is szorzótól függ mit ad meg mi van a flottába.

    Eki a romboló 1 db meg 1 szonda és amennyi nhsz ed van annyit küldesz kombolval egész gazdaságossá tette és szoktam használni nem is rosszakat.

    Amúgy én nem értek hozzá :D

  • Szerintem ez a slot kiürülés meg ne küld egy helyre a flottát egy hülyeség...de ízlések és pofonok! Vannak jobb napok meg rosszabbak de ez nem attól függ, hogy most 1 helyre küldöd az expedeket vagy különböző helyekre szerintem... meg mi az, hogy kiürül a slot? o.O Itt %ra van minden beállítva aztán az alapján pörgeti ki, hogy neked mit ad nem ürül ki semmi se! De amúgy tényleg elég gázos lett az exped sok a 0-ás exped kör...Nagyobb %ban adja be szerintem is!

  • Ez a kiüröl a slot az Ogame wikipedian van ha leforditod google forditoval.

    http://wiki.ogame.org/index.php/Guide:Expedition_guide


    A rendszer naponta 10 expedíciót képes regenerálni.

    0-10 expedíció között azon a napon, amikor az „XXXXXX” üzenet azt mondja, hogy a zóna nincs kimerítve, folytassa!

    A „XXXXXX” üzenet 10-25 expedíciója között a zóna kimerül, talán szektort kellene váltania.

    Azon a napon, amikor az „XXXXXX” üzenet több mint 25 expedíciót mond, a zóna kimerült, várnia kell, vagy szektort kell váltania.


    Hát hogy menyire igaz?Nem tudom.


    Ha azt írja az univerzum része még nincsen felfedezve mehetünk rá nyugodtan.

  • Szerintem is hülyeség, mert van hogy a 7köt semmit nem hoz, majd a következő 7 köt meg tele jön és a csata tényleg ritkult. És a nagysága is. Plusz az üres járatok száma igen megnőt.

    frissités előtt is egy helyre mentem mióta játszom Librán, és azóta nem volt annyi üres járatom mint most.

  • - 50%-al visszavették az expes osztálytól a kalóztámadást, de a tábornoknál megmaradt és lehet vele ugyanúgy expelni csak -2 exp?

    Csak egy kérdés lehet nem jól tudom de a többi kaszt elvileg nem látja az exped df-et nem? Tehát akkor most tábornokként ha jön is több csata, hogy szeded be a dfet? o.O Vagy változtattak ezen valamit? Vagy csak nem jól vok informálva XD

  • Veszel felderítőt :P

    Nem ez itt a probléma (kivéve ha olyan szerón vagy ahol nincs piac pl LIBRA) hanem, hogy nem volt látható úgy tudom a többi kasztnál az, hogy lásd az exped törmeléket...külön a felderítőnél írják is ezt: Az expedíciókon létrejött törmelékmezők a Galaxis nézetben lesznek láthatók.

    Gondolom ha külön ki van emelve akkor a többi kasztnál nem látható de lehet változtattak azóta mióta bejött ez a kasztos dolog...

    Vagy látni nem látod de ki tudod küldeni betakarításra...?(

  • Hát a csata viszonylag kevesebb de a 2 nap alatt jött ugyan úgy 5 Mrd cuccos.

    A flotta összetétel határozza meg, hogy mennyire profitos az expedíció.

    Dob 2 meg 1 csatát átlagban ugyan úgy de a 3 csata vagy esetleg 4 nem jött.

    Azért még kérdezném Guratot termel e a giga gazdasága 5 Mrd per nap


    Edit:

    Mindig 1 helyről mennek az expedíciók

  • Lehet nem termel (biztos) , de nem is pukkan el 20-30 yardja pillanatok alatt.


    Más: összevonással mizu?? Nagy a csend...

    [align=center][IMG]http://lajharz.dtsh.hu/pictures/sig/sigStoky.jpg[/IMG][/align]