OGame KOCSMA


  • TOP1 hogy érd el 10 Pontja!

    Elég elszomorító ha ez még kérdés valakinél, és nem 10 pont csak 1, maximum 2.

    Ami persze nem biztos hogy jó de már elég régóta így van hogy mindenki megszokja és ne lovagoljon rajta állandóan... Ennek ellenére állandóan ez a fő téma.

    Persze tudom mi GO-k könnyen beszélünk hisz minket minden szerveren minden játékos "megvett" :lol: így dől a lééé:D

    Hibáztam már én is. De TE is fogsz!!!!!

  • Elég elszomorító ha ez még kérdés valakinél, és nem 10 pont csak 1, maximum 2.

    Ami persze nem biztos hogy jó de már elég régóta így van hogy mindenki megszokja és ne lovagoljon rajta állandóan... Ennek ellenére állandóan ez a fő téma.

    Persze tudom mi GO-k könnyen beszélünk hisz minket minden szerveren minden játékos "megvett" :lol: így dől a lééé:D

    Ilyen ez :D

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Először itt amit írtam nézd át kérlek emlékeid felfrissítése céljából! 8o

    És utólag megtudtam miket írt kedves ellenfelem ennek tudatában én max még pár kört ajándékozok neki nem pedig megtérítem a veszteségét :minigun::saint:

    De ezt írtad és a leírt szó, olyan mint az ígéret.

    És az ígéret nem lett megvalósítva.

    Pedig el lehetne gondolkozni ilyen oldalról is, hogy több játékos legyen az OGame.hu közösségében.

    A flottások az első okai annak, hogy oly sokan itt hagyják a játékot, mert el van lehetetlenítve a fejlődésük.

    És igen, én is úgy írom ezeket a sorokat, hogy mindkét oldalon voltam már!

  • Pedig el lehetne gondolkozni ilyen oldalról is, hogy több játékos legyen az OGame.hu közösségében.

    A flottások az első okai annak, hogy oly sokan itt hagyják a játékot, mert el van lehetetlenítve a fejlődésük.

    És igen, én is úgy írom ezeket a sorokat, hogy mindkét oldalon voltam már!

    Nos szerintem aki ismer tudja, megfordultam már pár szerveren. Alkalomadtán flottáztam is de a fő profilom (főleg mióta visszatértem 2-3 éve) az a békés játék.

    Mégis érdekes módon még 1 flottás sem tudta elvenni a kedvem, és rajtam kívül még elég sok ilyen játékos van.

    Semmi rosszindulat de ha ismernéd a játékot úgy ahogy azt kellene akkor jó eséllyel semmire nem mennének veled azok a flottások akik "ellehetetlenítenek".

    Szerintem nem csak a saját nevemben írom hogy ha kérdeznél más tapasztalt játékosoktól a játékról szívesen segítenének, ha normális a hangnem még akár az is aki éppen elkapott.

    Így tanultam meg annó én is 2008-ban egy csomó dolgot Grizzlytőlés azóta is rengeteg újdonságot és játékmechanikát tanulok a mai napig is más játékosokkal lefolytatott beszélgetések során...

    Hibáztam már én is. De TE is fogsz!!!!!

  • Nos szerintem aki ismer tudja, megfordultam már pár szerveren. Alkalomadtán flottáztam is de a fő profilom (főleg mióta visszatértem 2-3 éve) az a békés játék.

    Mégis érdekes módon még 1 flottás sem tudta elvenni a kedvem, és rajtam kívül még elég sok ilyen játékos van.

    Semmi rosszindulat de ha ismernéd a játékot úgy ahogy azt kellene akkor jó eséllyel semmire nem mennének veled azok a flottások akik "ellehetetlenítenek".

    Szerintem nem csak a saját nevemben írom hogy ha kérdeznél más tapasztalt játékosoktól a játékról szívesen segítenének, ha normális a hangnem még akár az is aki éppen elkapott.

    Így tanultam meg annó én is 2008-ban egy csomó dolgot Grizzlytőlés azóta is rengeteg újdonságot és játékmechanikát tanulok a mai napig is más játékosokkal lefolytatott beszélgetések során...

    Itt nem rólad vagy rólam van szó, rólunk, akik tudunk és szeretünk játszani.

    Belőlünk, játszani tudókból van 20-30-50 játékos OGame.hu közösségében, ez nem egy megfelelő szám ahhoz, hogy ilyen paraméterrel rendelkező szervereket indítsunk, ide elég lenne 2 univerzum, nem kellene 5 vagy 6.

    Hanem arról van szó, amit látunk minden szerver indulása után, 3-4 hét és az összes indulóból 70-90%-a kiesik, inaktívvá válik. És miért? Mert abban a 3-4 hétben sz@rrá vannak gyalázva, 55x lefarmolva.

    És ez egy olyan szerveren, ahol 300-400-500 játékos indul el azt eredményezi, hogy max 1 hónap után megint itt maradnak(a 70-90%-os kiesés után)a játszani tudó és szerető játékosok, tehát az a 20-30-50 játékos, aki alapból is maradna.

    De ha lenne egy-egy szerver, ahol erősen korlátozva lenne a flottázás, az a 70-90% játékos megtanulna játszani, elsajátítaná a játék trükkjeit és lehet egy-két sikeres haladás/fejlődés után, felébredne benne a kíváncsiság, milyen is lehet flottázni. De ha nincs neki megadva a lehetőség arra, hogy kifejlessze a gazdaságot, miből is gondolnánk azt, hogy majd flottázni fog.


  • De ha lenne egy-egy szerver, ahol erősen korlátozva lenne a flottázás, az a 70-90% játékos megtanulna játszani, elsajátítaná a játék trükkjeit és lehet egy-két sikeres haladás/fejlődés után, felébredne benne a kíváncsiság, milyen is lehet flottázni. De ha nincs neki megadva a lehetőség arra, hogy kifejlessze a gazdaságot, miből is gondolnánk azt, hogy majd flottázni fog.

    Hogy tanulnának meg játszani ha nincsenek rákényszerítve? Ez inkább generáció kérdése. Ma már az a módi hogy elnézést a kifejezésért de "hülyebarát" legyen egy játék. Tisztelet a kivételnek de a mezei player nem hajlandó utánaolvasni rendesen a játékoknak. Erre lennének jók az oktató módok vagy küldetések. Mint látjuk van rá próbálkozás GF irányából de nem tudom ezeket kik csinálják de az biztos hogy nem játszák a játékot, azt meg végképp nem tudják hogy kell oktatni egy kezdőt aki most kezdi a játékot. Persze még így sem biztos hogy sikerülne akkora játékosbázist megtartani mint amennyibe ennek rendes megcsinálása kerülne.

    De azt sem látom járható útnak ha csinálnának "SIMS" szervereket.

    A folyamatos új szervereknek meg egyértelmű Gazdasági okai vannak nem a játékosoknak való kedvezés a cél...

    Offolhatjuk még itt szegény DILLON (Yankees) csatáját a vége ugyan az lesz:

    SEMMI

    A csata még mindig csata :P vagy szép vagy ilyesmi csak hogy ne legyen off.

    Hibáztam már én is. De TE is fogsz!!!!!

  • Jóestét! Erröl az a felvetés jut eszembe amit pár honapja irtam. Aki bányász az lényegében támadhatatlan lenne és aki meg flottázni szeretne azok gyürjék egymást

    Megértem a te szempontodat is de azt is meg kell érteni hogy aki flottás az eredendöen (már ha 0ft ráforditással szeretne fejlödni)

    Valaminek a rovására alakitja a játékstilusát

    Ergo ha flottázól csak a vadászatokból fogod a fejlödéshez megfelelö nyersanyagot beszerezni mivel arra helyezel mindent!

    • A béke hazugság, csak szenvedély van
    • A szenvedélyen keresztül erőt nyerek
    • Az erőn keresztül hatalmat szerzek
    • A hatalmon keresztül győzök
    • A győzelmemen keresztül a láncaim lehullanak
    • Az erő szabaddá tesz engem
  • jóestét! tudom hogy nem sok látássérűlt játékos van, de én még aránylag aktívként kérnék itt a kocsmába egy búfelejtőt, mivel sajnos ha szabály változtatás van akkor ha csak egy giffet rak ki az illetékes azt nem tudom elolvasni...

    persze vannak gamerek, akiket ilyenkor megkérek hogy meséljék el hog ymivan a képen de szuper lenne ha karakterekbe is leírnák az illetékesek a hírt és egyből hozzá tudnék férni...

    :dead:Szerelmem, ne feletd A jajongást, ahogy a tél kihunyt A tavaszi égbolt alattCsak jajgatott hiába.

    Mert fogtuk a magot Hintettük a vetést Dalt vetettünk Mohóságuk ellen.

    És A völgyben odalenn Halld, arató suhint, arató suhint. Az arató suhint A völgyben odalenn Halld az arató dalát Hogy véget ért a tél.

    Ne feledd, fiam, Fiam, ne feledd A láncokat Amikor az arany vasba vert

    Mi jajongtunk is jajongtunk

    És kiáltunk és remegtünk A mieinkért Szebb álmunk völgyéért.

  • A csatából átraktam ide az oda nem illő részeket.


    Az ogame nem egy tamagocsi. Tény, h vannak bányász-típusú játékosok, de ez egy harci, flottás játék. Aki építkezni akar, annak inkább ott az ikariam ( bár ott is vannak olykor csaták ).


    Egyetértek newtwo-val. Az új játékosok nem akarnak tanulni -tisztelet a kivételnek-, s teljesen ki vannak borulva, amikor 1-1 flottás elkapja őket.. vagy csak mikor megkémkedi.. :D


    Másrészről, anno próbálkoztunk tanító-szerverrel is, több játékos is vállalta az újak oktatását, de elhalt az is.. a fórumon számtalan segítséget megtalálható ( több játékosnak is köszönhetően ), de még arra sem hajlandó a többsége, hogy ezeket elolvassa. Nem egy olyan szervert nyitunk, ami a flottásoknak agyhalál ( 1-es sebesség, 30% DF, 0% DiDF, stb), de azokra a szerverekre is fog menni olyan, aki csak flottázni akar.. S ahogy írta newtwo is.. tanulni a jobbtól kell- és LEHET is.. :)

  • Hey!

    Pálinkát és sört kérek!

    Gyenge munka folyik itt nagyon!

    Az illetékesek merre kószálnak ?

    Mondhatjuk hogy itt "szólás szabadság van", de ugye ez sem igaz 100%ba :D
    Kis dühöngő, de csak a székdobálásig terjedhet maximum
    Ugyan azt kérném mint a pult végén az az úr!!

  • Mondhatjuk hogy itt "szólás szabadság van", de ugye ez sem igaz 100%ba :D
    Kis dühöngő, de csak a székdobálásig terjedhet maximum
    Ugyan azt kérném mint a pult végén az az úr!!

    Azt tudjuk hogy nincs :D ez már túlképzelt kommunizmus. MIndkét oldalnak nehéz, csak vajon miéert van az hogy egyes helyzetekben miérzt nehezebb 10l víz mint máskor.

    Amíg metafórákban beszélünk nem lehetünk büntethetők, mivel az értelmezése teljsen személyre szabott!

    Vissza hívim az urat, de toldjuk meg még 1-1 unicummal.!

  • Azt tudjuk hogy nincs :D ez már túlképzelt kommunizmus. MIndkét oldalnak nehéz, csak vajon miéert van az hogy egyes helyzetekben miérzt nehezebb 10l víz mint máskor.

    Amíg metafórákban beszélünk nem lehetünk büntethetők, mivel az értelmezése teljsen személyre szabott!

    Vissza hívim az urat, de toldjuk meg még 1-1 unicummal.!

    Tisztelettel uram vigyázz itt a falnak is füle van.. ;)

    De igyunk még1et eme gondolatmenetre EGS :P

  • A kocsmáros itt van és figyel, ezért szabályok itt is vannak:

    - Lehet véleményt cserélni, s akár veszekedni is, de "verekedni" nem.

    - Mindenki őrizze meg a saját és a többiek méltóságát is, ne azért gyere ide, hogy másokat leköpjél.

    - Ne trágárkodj!

    - Kérj egy italt. Ha már betértél egy kocsmába, akkor illik fogyasztani: minden hozzászólásban kell kérned valamit a kocsmárostól, hogy jobb legyen a hangulat!


    Úgy látom, hogy ezt a részt a kocsmába járó Hölgyek- és Urak nem- vagy csak nehezen tudják értelmezni.. Segítséget- és szótárt szívesen adunk ;)


    Egy whiskey-nél maradnék továbbra is :)

  • Kevés kocsmába jártam úgy hogy , csak moderálva lehet beszélgetni bizonyos dolgokról és még a sör is meleg és csak hab van a pohárba ! Kicsit a kék osztriga mesés hangulata csapódik ki az utcára!

    Nah csak sikerült ide tévedni :) Először is meghívlak amit szeretnél. Lehet bármiről beszélni csak kultúráltan.

    Gondolom a holnaptól bejövő 500 millás limit a sérelem tárgya.

    Szerintem kultúráltan nyugodtan ki lehet tárgyalni mi a gond vele.

    Hibáztam már én is. De TE is fogsz!!!!!