Bányász acc lifeform-osítása régi szervereken

  • Előre felhívnám mindenki figyelmét arra, hogy ez a cikk nagyon sok felfedező élményt elvesz tőletek. Tehát csak akkor olvasd el, ha nem akarsz foglalkozni a lifeform felfedezésével, csak a száraz tápot akarod!


    Tápra fel!!!

    A kezdés:

    Megnézed a bolygóidat, hogy nem váltott-e át sehol emberre a népesség. (Nekem az angolon átváltott magától.)

    Tehát: ha nincs átváltott, Neked kell átváltani egyet emberre és ott húzni két épületet:

    - lakókörzet

    - bioszféra farm (ez legyen nagyobb a lakókörzetnél mindig hárommal)


    - 21-es lakókörzetnél megkapod a kutatóközpontot

    A lakókörzet és a bioszféra farm nagyságától függ az emberek szaporodása ( ne “löhögjetek” :D ) Tehát minél nagyobbak, annál hamarabb éred el a kutatás azon fokát, hogy el tudod indítani a bolygón az első kutatást. Ennek száma pedig nem 666, hanem 200.000.

    INTERGALAKTIKUS KÜLDÖTTEK…. Ez kell nekünk.

    Ha meg van… mehetnek ki a kis expek leletért! Bolygók mellett kis lila izé, galaxisnézetben.

    Ha meg van a 200 darab. És a rock’talok (később csak: rokik), akkor minden bolygón fajváltás rokikra… addig csak ezt az egy bolygót bizgáljuk.


    A lifeform minden épülete és kutatása megmarad! Ha nem azt a fajt/kutatást használod, átmegy inaktívba, de a pontjaidból nem vonódik le.

    Tehát, ha később meggondolod, vissza tudod állítani!


    Tehát: meg vannak a rokik!!! Mehetnek az épületek észnélkül!

    Először mindenhol:

    - lakókörzet (75 a max)

    - bioszféra farm (78 a max)

    Majd kifejlesztitek a 3 legfontosabb bányász épületet:

    - A Magmakohó minden egyes szinttel növeli a bolygó fémtermelését.

    - A Kristályfinomító minden egyes szinttel növeli a bolygó kristálytermelését.

    - A Deutérium Szintetizáló minden egyes szinttel növeli a deutériumtermelést a bolygón.

    Mind a 3 épület 2%-al növeli az adott bolygó termelését minden szinten, adott nyersanyagra!

    Ezeket érdemes fellőni az elején magas szintre, mert ugye van egy halom nyersink rá.


    És utána/közben mehet a leletek utáni kutatás és lehet fejleszteni ezeket:

    Csak akkor kezdj hozzá a kutatásokhoz, ha már megtaláltál minden fajt!


    Egyetlen bolygón kell ez:

    1.1 Intergalaktikus küldöttek (1-2 bolygón)

    Az Intergalaktikus küldöttek képesek felderíteni a földön kívüli civilizációkat. Minden egyes szinttel csökkentették a felfedező repülések időtartamát is, hogy észlelhessenek más életformákat a Galaxis nézetben. Az expedíciók azonban nem veszélytelenek, és időnként hajók vesznek el az utak során.


    A többin pedig ez:

    1.1 Katalizátor technológia

    A Katalizátor technológia kutatása minden egyes szinttel növeli az összes bolygó deutériumtermelését.

    1.2 Nagy teljesítményű elszívók

    A Nagy teljesítményű elszívók minden egyes szinttel növelik a fém-, kristály- és deutériumtermelést az összes bolygón.

    1.3 Nagy energiájú szivattyúrendszerek

    A Nagy energiájú szivattyúrendszerek minden egyes szinttel növelik az összes bolygó deutériumtermelését.

    1.4 Raktérbővítés (Civil hajók)

    A Raktérbővítés minden egyes szinttel növeli a civil hajók raktérkapacitását az összes bolygón.

    1.5 Magmahajtású termelés

    A Magmahajtású termelés minden egyes szinttel növeli a fém-, kristály- és deutériumtermelést az összes bolygón.

    1.6 Automatizált szállítási útvonalak

    Az Automatizált szállítási útvonalak kutatása minden egyes szinttel növeli a fém-, kristály- és deutériumtermelést az összes bolygón.

    2.1 Mélységi szondázás

    A Mélységi szondázás kutatása minden egyes szinttel növeli a fémtermelést minden bolygón.

    2.2 Fejlesztett termelési technológiák

    A Fejlesztett termelési technológiák minden egyes szinttel növelik a fém-, kristály- és deutériumtermelést az összes bolygón.

    2.3 Fejlesztett Sztellarátor

    A Fejlesztett Sztellarátor kutatása minden egyes szinttel csökkenti a plazma technológia költségeit és kutatási idejét.

    2.4 Edzett gyémánt fúrófejek

    Az Edzett gyémánt fúrófejek minden egyes szinttel növelik a fémtermelést az összes bolygón.

    2.5 Szeizmikus bányásztechnológia

    A Szeizmikus bányásztechnológia kutatása minden egyes szinttel növeli a kristálytermelést minden bolygón.

    2.6 Pszichoharmonizátor

    A Pszichoharmonizátor kutatása minden egyes szinttel növeli a fém-, kristály- és deutériumtermelést az összes bolygón.

    3.1 Mesterséges rajintelligencia

    A Mesterséges rajintelligencia kutatása minden egyes szinttel növeli a fém-, kristály- és deutériumtermelést az összes bolygón.

    3.2 Túlhajtás (Nagy Szállító)

    A Nagy Szállítóhajók túlhajtásának kutatása minden egyes szinttel növeli a Nagy Szállítóhajók szerkezeti integritását, pajzsszilárdságát, tűzerejét, raktérkapacitását és alap sebességét.

    3.3 Gyémánt energia-jeladó

    A Gyémánt energia-jeladók kutatása minden egyes szinttel csökkenti az energia technológia költségeit és kutatási idejét.

    Vagy

    3.3 Gravitációs érzékelők

    A Gravitációs érzékelők minden egyes szinttel növelik az expedíciókon szerzett Sötét Anyag mennyiségét.

    3.4 Obszidián pajzs megerősítés

    Az Obszidián pajzs megerősítés kutatása növeli a szerkezeti integritást, a pajzsszilárdságot, valamint a védelmi rendszerek támadóerejét is.

    3.5 Robot asszisztensek

    A Robot asszisztensekkel sokkal gyorsabban be lehet fejezni a kutatási projekteket. Minden szint növeli a kutatási sebességet.

    3.6 Rock’tal gyűjtő megerősítés

    A Gyűjtő osztálybónuszai minden egyes szinttel nőnek. Minden bónusz nő, kivéve: • Crawler túlterhelés • Kedvezmény a gyorsításra (épületek)


    Ez csak egy útmutatás az egészhez, lehet hogy később lesz sokkal jobb kombó. Nekem ez lesz, csináljatok jobbat és kössetek bele bátran ebbe az írásba!

    Senki ne akarja azonnal felrakni a két első épületet maxra :D Az ráér bőven.

    A 3.6os kutatáshoz ez kell majd: Meditációs enkláve: 75, Kristályfarm: 78, Rúna-kovács: 15, Oriktorium: 12


    Ezzel a kutatási fával eléred azt, hogy napi +100% fölötti fémed/kristályod és deud legyen!


    Programhibák, amikről jelenleg tudok:

    A +10 építések (csak parancsnokkal elérhető) néha beakadnak.

    Hagyni kell őket pörögni, akkor is ha látszólag állnak. Adj neki 5-6 percet, hogy magától készen legyen.
    Ha ennyi idő alatt nem készül el, és el se indul, akkor leállítod és egyesével indítgatod.


    Mindenkinek jó szórakozást, hamarosan december 4!!!:gamer:

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

    5 Mal editiert, zuletzt von Gullcsi ()

  • Ez full bányász!

    Tehát a flottásoknak minimum T3-as kutatásoknál változtatni kell majd rajta, erre figyelj majd!

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Ez full bányász!

    Tehát a flottásoknak minimum T3-as kutatásoknál változtatni kell majd rajta, erre figyelj majd!

    Mind1 az több mint a semmi amit eddig tudtam így is segítség... flotta miben más? Nekem az se baj ha +nyersanyag jön be és a flottánál minden marad úgy a hogy van...(hacsak nem valami nagyon durva bónuszt ad) :D

  • Szóóóóval. Ami nekem van az a bányász és az expis kutatásokat egyben tartalmazza.

    A leírás szintén a már fejlett gazdasággal rendelkező időközben LF aktivált szerverekre vonatkozik tehát NEM ÚJ SZERVER ELSŐ LÉPÉSEIT ÍROM LE!!!


    Kezdjük az elejéről. Az aktuális főbogyeszon megkapod az embereket. (ha nem 1 kolón választod ki őket csak!!!!)


    Ott kihúzod a kajásat úgy 25-ös szintig a lakóépületet úgy 40-es szintig (csak hogy gyorsabban meglegyen a népesség, nem kerül sokkal többe...). Megépíted 1-esre a kutatóközpontot és ha eléred a megfelelő népességet akkor kiválasztod az Intergalaktikus küldötteket és kifejleszted 1-es szintre. Itt meg is áll a mutatvány. Ugye jöhet a LF expi. Ha megvannak a rokik már kezdheted is az összes többi bolygóra telepíteni őket. Az emberes addig nem törlöd míg nem találtál 200 leletet.
    Ha megvan a 200 lelet és LEGALÁBB 1 ROKIS BOLYGÓN kiválasztottad az INTERGALAKTIKUS KÜLDÖTTEKET törlöd az életformákat az emberes bogyón és rokikat telepítesz oda is.


    A rokik húzása:


    Mivel nem kezdő szeró nyersi van dögivel így azt írom le amit én fogok csinálni. A T1-es lakóépületet felhúzom kb 50-es szintre a kajásat 52-re (ha már minden mással megvagy majd 75-ös lakó, 78-as kaja kell). Aztán mivel lelet még nem nagyon lesz a kutatót elég 5-ig húzni. Ugye a T2, T3 lakóépület a T1 népességszámtól függ ha megvan a kellő népesség folyamatában húzod a T2-t 15-ös a T3-at 12-es szintig de ezzel sem kell sietni.
    Ha a T2-es lakóépület megvan 1-es szinten építhető lesz a Megalit. Na ezt vagy 12-esig már az elején érdemes kihúzni, az összes LF épület költségén milliárdokat fogsz spórolni... Itt már mínuszban leszel energiával de mindjárt javítunk rajta. Amint építhető a magmakohó első körben 3-as szintig abból nyílik a Diszrupciós kamra. Olcsó és gyorsan épül mehet 20-asig. Itt már valszeg visszajön az energiahiány. Jöhetnek a nyersiboosterek. Ameddig a nyersid bírja :D Persze okosan kell szétosztani tizenx bolygón. Szerintem aki bespájzolt nyersivel gond nélkül fel lehet húzni első körben 25 magmakohó, 20-20 kristály és deufinomító.


    Ha ezek megvannak még igény szerint húzható az energiavisszanyerős épület bár ha van bolygóvédelmed már a napműholdak gazdaságosabbak...


    Ha van tervben még bányahúzás az Ásványkutató Központon is húzz előtte. Ott is hosszú távon több száz vagy akár milliárdokat is spórolhatsz... Ha megvannak ezek a hosszabb idejű építések a lakóépületek. Ugye a T1-est 50-esről 75-re, a kajásat 52-ről 78-ra, a T2-est 15-re (vigyázat ezeknek van energiafogyasztása) és a T3-as lakót 12-re (szintén energiát eszik. Rónakutatót is elkezdheted kb 20-asig húzni (olcsóbb és gyorsabb lesz a kutatás).


    LF kuttások:


    Tehát kezdjük a stratégiával. Ha Expizni akarsz akkor ugye ami a T1-es slotban növeli az expedíciós hozamot az az 5. helyen van. Illetve a hajótalálatos a 3. slotban. Épp ezért én azt fogom csinálni hogy a talált leleteket a bolygók között nem egyenletesen osztom szét hanem bolygónként fogok haladni így érem el a leghamarabb az expikutatásokat. Tehát első körben T1/5-ig kihúzom az első bolygón aztán megyek a következőre stb... Ha mindenhol megvan megyek a T2-esekre szintén egyesével a T2/5-ösig a kövi expi kutatásig. Utána T6/3-ig a SA növelőig ugyanígy majd T3/6-ig szintén...


    Bányásznál ugyan ez a methodika csak ott sokkal több az ilyen lépés mert ott meg a 3-as nyersigyorsítók minél hamarabbi elérése a cél...

    Kutatások:


    T1/1 :Mekás deugyorsító (1 bolygón minimum Intergalaktikus küldöttek)
    T1/2: Emberek 3-as nyersigyorsító
    T1/3: Roki Deugyorsító
    T1/4: Expisnél Khales Hajótalálatnövelő

    Bányásznál Ember Orbitális barlang vagy lehet a roki raktérnövelő is...
    T1/5: Expisnél Khaleszes Található nyersanyagbooster

    Bányásznál Rokis 3-as nyersibooster
    T1/6: Mekás 3-as nyersibooszter


    T2/1 Rokis fémbooster
    T2/2 Emberek 3-as nyersibooster
    T2/3 Rokis Plazmakutatás
    T2/4 Rokis fémbooster
    T2/5 Expisnél Khalesz nyersanyagtalálatnövelő

    Bányásznál Rokis Kristálybooster
    T2/6 Khales 3-as nyersibooster


    T3/1 Mekás 3-as nyersibooster
    T3/2 Khales Nagyszállító booster
    T3/3 Expisnél Khales SA növelő

    Bányásznál Hááát Rá lehet menni az energia költségcsökkentőre de én ide is az SA növelőt raknám mert 9x sa akciónál a bányász is küldhet ki expit nagyobb SA hozam miatt és ez akkor jól jön.
    T3/4 Mind jelentéktelen az alapot választom hogy ne kelljen leletet költeni rá...
    T3/5 Emberek Kutatási sebesség növelő.
    T3/6 Expiseknél a felfedező Booster

    Gyűjtőknél a gyűjtő booster
    Ugye ezek akkor hatnak ha az az osztály van bekapcsolva...




    Ja és ezek tökéletességét sem megerősíteni sem cáfolni nem tudom :lol:

    Hibáztam már én is. De TE is fogsz!!!!!

  • Mind1 az több mint a semmi amit eddig tudtam így is segítség... flotta miben más? Nekem az se baj ha +nyersanyag jön be és a flottánál minden marad úgy a hogy van...(hacsak nem valami nagyon durva bónuszt ad) :D

    Igazából nem néztem még át a flottázást, de az tuti, hogy gyorsabb erősebb hajókat lehet csinálni lifeformmal, de csak valamit valamiért alkuval. Tehát le kell adni hozzá + termelést, legalább úgy, mint az expes változatban. Így, mivel gyorsabb és erősebbek a hajók, a szimukat is meg fogja bolondítani.

    De ezeket a flottások szerintem nem fogják kirakni, mert ez gyengítheti őket picit.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Köszönjük a hasznos infókat!

    Arról esetleg tudtok valamit, hogy a crawlerek "megjavúlnak"? Pl az én esetemben már 1249 crawler kell, és abszolút semmi külömbség sincs a 140 és 150%-os túlhajtás között. (kivéve az energia fogyasztást)

  • Ha "megjavulnak" is csak akkor éri meg a T3/1-nél a Crawler túlhajtást választani ha Gyűjtő kasztban vagy. Csak akkor lesz nagyobb hozama mint a 3-as nyersiboosternek...

    Hibáztam már én is. De TE is fogsz!!!!!

  • Ez full bányász!

    Tehát a flottásoknak minimum T3-as kutatásoknál változtatni kell majd rajta, erre figyelj majd!

    Amióta megy alpha azóta tolom

    Bányász szempontból jó behozni a régi szerverekre

    Flottás szempontból tele lesz anyázással !

    Van egy olyan búg , hogy meg van a csata pillanata és rá időzíted a kukát.

    Majd oda érkezik a kukker és üresen jön haza .

    kb 15-30 mp mire a csata le zajlik és addig se a védő se a támadó nem látja a saját flottáját .

    Ez egy kis farm esetében lehet azonnal meg valósuló csata de pl egy top1 csata esetében

    ahova kell vagy 4-30m kuka erős érzelmeket fog ki váltani a GF anyukája részére .

    X mrd deus kukázás mikor majd megy a levesbe és nincs elég deu újra indulni akkor lesz ám nagy cumi ....

    És milyen gyönyörű DF lopások is lesznek majd mert ugye a támadónak a kukkerek még haza is érnek majd plusz újra indulnak :thumbsup:


    T3 kutatás eléggé szopatás mire eljutsz majd 6. szintre főleg ha 14-17 bolygón szeretnéd lehozni ezeket.


    Kezdésnek én azt tanácsolom , hogy ember és lf kutató laborig eljutni .

    LF kémet kikutatni és repülhet a lf gyüjtés .

    amint meg van a 200 lelet és a rocktail váltó azonnal mehet a rocktail és az ember első kutatása .

    Onnantól első cél a magma kohó lvl25 és utána a népesség .....


    Ne a népesség növelésére és az LF kutatásra hajtsatok hanem a plusz termelés növelő épületekre !

    azokat csak fel kell építeni és azonnal 2%/ szint

    jelenleg 14 bolygó van nekem kész a 17ből és csak az lf pontok 24,485,745,739

    szóval van egy kis tapasztalat lfbe

  • Hasasi.. ha nem megy a normálisan az üzenetek megfogalmazása, biztos lehetsz benne, hogy fogok segíteni. Nem igazán értem, h mi olyan nehéz ebben..


    Másrészről, a szervereink 70%-án már fut az LF, a játékosok többsége megtapasztalhatta a flottakéséseket.. ami LF nélkül is megvolt eddig is..


    Mindenki, szabadon megoszthatja a véleményét a játékosokkal. Van, akinek ez, van akinek az jön be, mindenki más céllal játszik.

  • No, végre ezt is megtaláltam.

    Ha Téged is idegesít, hogy minden egyes leletes flotta elküldésekor kiírja, hogy mennyibe kerül az indítás...

    NYOMD KI A SZEMÉT! :D

    Itt:

    Beállítások/megjelenítés/Galaxisnézet/Figyelmeztetés felfedező flotta küldésekor.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Leletgyüjtés versus a random használata:


    Az elején ugye nincs sok leletünk, de fejlődni akarunk.

    Ilyenkor miután kinéztünk magunknak a megfelelő kutatásokat, próbáljuk őket megjegyezni :)

    Leírtuk már néhol mik kellene egy bányásznak ill. mik a felfedezőknek.


    Első nap mondjuk találtunk 400 leletet...

    Ilyenkor 2 különböző bolygón benyomunk 1-1db 200 leletért megvásárolható kutatást...és már kutatunk is gőzerővel!


    De mi legyen a többi bolygóval, mert tele vagyunk nyersivel és fejleszteni akarunk mindenképpen?

    Ilyenkor kipróbáljuk a randomot... vagy benyomjuk csak simán az ingyeneseket, mert ez is megoldás!

    Persze előfeltétel a megfelelő számú lakosság! Szóval ezeket növeljük folyamatosan minden nap.


    Tehát:

    ingyenes kutatások

    ezekkel nem kell legózni, berakjuk őket és azokat fejlesztjük amikre vágyunk majd később! A többit hanyagoljuk.

    Ilyenkor nagyon gyorsan el tudjuk érni azt, hogy a 2. szintű kutatásokat is tudjuk fejleszteni... és azokat a legkönnyebb berakni.

    Az első 4ben 3 db tutira kell nekünk és azokat ingyen is kapjuk. (a t2/2-t érdemes randomolni, mert ha bejön a három ásvány fejlesztése, akkor 4 db kutatás van meg ingyen!!! Ha bejönne, ne is fejlesszük tovább, csak lelettel)


    random kutatások

    Na ez nagyon nagy kockázat, mert ezzel tuti nem raksz ki egyetlen szintet se normálisan :D

    De beadhat 1-2-3-at szintenként, amikre szükséged van, és ha nincs leleted rá, addig is tudod fejleszteni.

    Az ingyenesek közül természetesen váltsuk be, azt amire szükségünk van.

    Érdemes azokat kierőszakoskodni, amik mind a három ásvány fejlesztését adják!

    Vagy trükközöl az első 3 kutatással, és ha bejön mind a három... nem fejleszted tovább csak lelettel.

    Ha nem olyan, amilyennek szeretnéd, ingyenesen visszaállítható az egész nullára, persze egyre több és több idő múlva.


    És ne felejtsük el:

    A lifeformos kutatások és épületek megmaradnak, tehát bármit fejlesztettünk ki, visszaállítás után már azt a szintet fogjuk kapni amit egyszer kifejlesztettünk.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

    Einmal editiert, zuletzt von Gullcsi ()

  • Én jelenleg a 17 bolygóból 13-on már t3/1-nél járok. A legnehezebb a t1/6. Arra azért már nem dobok randomot. Ha az megvan, t2/1 jó, t2/2 random. Ha nem azt adja amit akarok, törlöm (4000 SA-ért, amíg nem adja a jót. Utána pedig mehet végig minden t3/1-ig. Az megint random-os, 600 leletet nem várok az első szintre, tehát megint SA-ból nullázás, amíg nem adja. t3/2-nél a csataciriket választom, párnál nyomtam ott is random-ot, de kicsi az esély, hogy 2X egymás után azt adja, ami jó nekem. Most ketyegnek az eddigi kutatások, 600 lelet kell a t3/2-höz, 15 bolygón még. Ha így adja a leleteket, 50 exp-ből 60 lelet, pár hónap és meg is lesz. :)

  • Nos akkor a kb. 80 leletet amit tegnap kegyesen adott a játék összeteszem kezem-lábam és megköszönöm. :) Ma már bőkezűbb volt akadt két 100 valamennyis fogás is. A poén, hogy Yildunon ma próbálgattam pár dolgot ott az accom már törlésben van pár napja, na oda befigyelt egy 1700-as lelet csomag egykupacban. Nem is hittem volna, ha nem látom ilyen is létezik. :)

  • No, végre ezt is megtaláltam.

    Ha Téged is idegesít, hogy minden egyes leletes flotta elküldésekor kiírja, hogy mennyibe kerül az indítás...

    NYOMD KI A SZEMÉT! :D

    Itt:

    Beállítások/megjelenítés/Galaxisnézet/Figyelmeztetés felfedező flotta küldésekor.

    Na ha ezt hamarabb olvasom, én egy fél órája bukkantam rá :D

    És nem értettem, hogy ugyanaz német unin hogyan nem kér engedélyt, ami magyaron meg mindig :D

    Ott ez volt az alapbeállítás, hogy csak küldi kifelé :D Legközelebb előbb keresgélek a fórumon :D

    Bár az élet végtelenül kemény, a legnagyobb börtön mégis a remény; eszedet veszi, ahogy keresed a fényt, magadban felfedezel sok ismeretlen, sötét lényt; szerelem vagy csupán kéj-igaz barát vagy behízelgő ellenség-idő teltével már nem is sejted, mi a különbség; s lelked egyre kiált - jöjjön a gyilkos tudás! Mit számít a vélt boldogság, az öröknek hitt varázs; amikor maga akit szeretsz taposta el a parázst...Vakká válsz, ha tovább keresed a választ - csak láss és ne remélj-magad hiába ne áltasd!

  • Há' hülyülök meg :D

    Mi történt Veled GF???


    Galaxys nézetben van egy discovery gomb, amit ha megnyomsz elkezdi küldözgetni magától a leletes expeket!!!


    edit: kicsit sokat gondoltam a GF-ről, ez AGO funkció.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Mindenki folyamatosan küldözgeti a felfedező hajókat és hajtja a leleteket, hogy be tudja telepíteni a megfelelő kutatásokkal az életformák által adott kutató helyeket. Ez rendjén is van.

    De!

    Ne hanyagoljuk el, hogy az életformák keresése (Életforma tapasztalatszint bónusz) hosszútávon fontosabb mint a leletek. Igaz, ha kimaxoljuk akkor is "csak" 10%-os növekedést eredményeznek. De ez a növekedési hatás elég érdekesen hat. nem simán hozzáadódik az életforma kutatások mértékéhez, hanem annak a %-a!

    Azaz, ah van egy (vagy több) kutatásunk ami mondjuk a szállító hajók rakterére hat akkor:

    - ha 50%-ot adnak a kutatások és van 5% életforma faj bónuszunk, akkor 52,5% lesz a raktérnövekedésünk,

    - ha 100%-ig növeljük a kutatásokat, akkor 105% lesz az értékünk,

    - ha 150%. akkor 157,5%-os raktérkapacitás növekedést kapunk.

    Természetesen az Életforma játékos bónuszok menüben ha megnézzük mire mennyi bónuszunk van, akkor ott már az Életforma Tapasztalati Bónusszal megnövekedett értékeket írja ki a játék.

    Minél magasabb szintre sikerül kikutatni egy dolgot, annál többet kapunk mellé "ajándékba".