Beiträge von manu

    Nos akkor a kb. 80 leletet amit tegnap kegyesen adott a játék összeteszem kezem-lábam és megköszönöm. :) Ma már bőkezűbb volt akadt két 100 valamennyis fogás is. A poén, hogy Yildunon ma próbálgattam pár dolgot ott az accom már törlésben van pár napja, na oda befigyelt egy 1700-as lelet csomag egykupacban. Nem is hittem volna, ha nem látom ilyen is létezik. :)

    "Indíts egy flottát nyersanyagokkal"


    Próbáljátok úgy, hogy legyen benne kicsi és nagy szállító is minimum 20-20 darab és még legyen benne vagy 4-5 harci hajó 1-2 db és ez legyen telipakolva mindhárom nyersanyagból. Nálam ez működött ahogy elindítottam be is adta.


    Vagy fehér betűkkel írok és azt nem látom vagy ilyen olvashatatlan kategória az irományom bocsi.

    Trockij kiírhatnál valami szavazást, hogy a játékosok a 6.0-át vagy a 7.0-át szeretnék e visszakapni és az eredményt továbbítani. De az 5.0-val sem lőnénk bakot gondolom. Vártam már én is a lifeformot, de már egyáltalán nem várom sőt nem is szeretném Zibal-ra. Lehet abba kellene hagyni már ezt az egész bohóckodást, lenne néha az embernek pár perce játszani, de egy üzenet betöltésre is képtelen a játék. Sajnálom, hogy tönkretették a játékot itteni barátokkal kellene keresni valami újat amiben nincs benne a gameforge keze.

    Páran már váltottunk szervert. Tisztánlátás végett megosztanék 1-2 dolgot. Először is szövi nem jön át szóval újat kell csinálni, a szövetségi osztály választás/váltás kacifántos lesz várjatok vele egy kicsit. A bolygókat nem oda tette a rendszer ahol voltak, nekem pl. az összes 2-es galban lévő bolygóm az 1-esbe került igaz azonos koordinátára. Sajnos a hőmérséklet elég gatya lett pár bolygón így jól jön a kapott 8 ingyenes áthelyezés. A 2-es gal tök üres szóval úgy néz ki, ahogy a többiek is jelezték mintha 1-2 galaxissal előrébb pakolgatta a bolygókat nem vette figyelembe ki hol volt.


    Jó költözést mindenkinek.

    Ahogy olvasom a véleményeket egyesek nem igazán gondolják át, hogy nem olyan szerverbeállításra lenne szükség amiben 2 hónap alatt egy tucat aktív játékos maradjon mindössze.


    Többen lehúztunk jó pár évet az Andromédán minden 1x szorzóval. Nem bányásztunk hanem flottáztunk az 1x szerveren sok sok évig. Nem 10-20 perc volt csapódásig, hanem másfél óra és még több is, sőt volt mikor 10 órát is ezzel töltöttünk. Teli volt a fórum a fineszes csatákkal, ahol kifigyelték egymást a játékosok időt szántak rá. Az legyen ezentúl a cél, hogy kémkedek egyet és odaérjek negyed óra alatt? Ennek szerintem semmi köze a flottázáshoz! Átkerültünk Ursára és dupla sebességből már személy szerint nem kértem, a kereskedőé lett a flottám a sok csatacirit azóta is sajnálom több száz csata után leselejtezni nem volt könnyű elhihetitek. Maradt a bányászat a barátok miatt. Szóval én már nem sietek sehova megfelel az 1x sebesség is.


    Nyilván nem szaladgáltak akkor milliós számban a csatacirkálók, rombolók stb. nem valószínű, hogy jót tett a játéknak ez a hatalmas sebesség növelés amiről a "vita" is megy. Emlékezzetek vissza, hogy 20k csatacirkálóval milyen jó csatákat lehetett csinálni, szerintem nem tévedek ha azt írom nagyobb élményt nyújtott, mint egy mostani amiben 2 millió van belőle.

    Már többünknek kétszer költözni kellett legutóbb Merkúrra, nem bánnám ha ezúttal már nem kellene tovább. Merkúr beállításai megfelelőek nemhiába választották sokan annak idején.


    Véleményem szerint 2 szerver kevés és legutóbb is 3 volt a cél, ha mégsem jól emlékszem majd kijavítanak. Lehet egy extrém szerver is a cél uni gyors hajók magas df védelem df is, próbának elmehet kiderül ki menne oda. Akár fórumra is felkerülhetne idejében ennek a beállítása és vállalja be és tartsa is be, hogy odaköltözik kiderülne lenne e létjogosultsága vagy mégsem. Ne az legyen a cél, hogy a "flottások" beüssenek minden védelmet, mert akkor az a maradék 100 játékos is abbahagyja aki még aktívan játszik. Mindenki emlékszik még a régi fineszes csatákra ilyeneket ma is lehetne csinálni, miért lenne könnyebb az elmegyek egy védelemért, mert az nem szalad sehova.

    Szóval ha jól értelmezem megegyeztetek, ne tegye fel licitre, de akár vissza is vitted volna neki a nyersit, amibe nem ment bele a védő. Ez teljesen korrekt mindkét részről. régi szép időket idézi. Amit viszont nem értek, minek kellet 5 farmkört menni akkor úgy, hogy még az utolsó 25 millát is lenyúzd róla?


    Bár nem írtad mennyi idő állt a védő rendelkezésére, de szerintem halomban áll mindenkinél a sok épület és hajó gyorsító pikk pakk össze lehet dobni bármit belőle ha a parancsnok is működik. Talán menthető lett volna a nyersi a védő részéről üziváltogatás helyett. :)

    Trockij, költözés után hoztam létre a szövetséget. Kiírta, hogy egyelőre nem lehet szövetségi osztályt választani talán 15 percet írt várni kell de alapból 400k SA volt az ikonokon ami akkor még inaktív volt. Most már választhatok de 400k SA-ba kerül. Nem újat választok hanem az elsőt választanám ki. Jelenleg is azt írja nincs kiválasztva szövetségi osztály. Pontos dátumra nem emlékszem de valami olyasmit írt ki, hogy ingyenesen talán december 2-án választhatok.


    Az első biztos, hogy nincs ingyen!


    szerk: Közben megnéztem nálam azt írja, ha rámegyek a 400k SA zöld gombra, hogy ingyenes aktiválás 2021.12.01-én 12:25-kor szóval végül is ingyenes lesz két hét múlva.

    Korábban kérdezték, a szövetségi osztályválasztás jelenleg 400k sötét anyagba kerül, szóval nem adja ingyenesen. Volt egy szöveg a szövetség alapításkor, hogy később lehet ingyenes lesz de az eltűnt.


    Merkúron vagyok, totál kihalt szerver aki Ursáról fog érkezni biztosan visszasírja majd azt az univerzumot. Nem tűnik úgy, hogy idevándorolnak a flottások, de ők is kellenek különben még az eddiginél is unalmasabb lesz a játék. Alig van aktívnak tűnő játékos remélem még sokan választják Merkúrt, mert így tényleg nagyon gáz. Szóval tessék ide jönni. :)

    Hozzászólnék én is a csatához az -RA- színeiben aki nem ismerne, mivel nem vagyok nagy fórumozó már. Tény nem a legjobban sikerült ezt intéznünk, de nem vetem Gullcsi szemére próbálkozott amivel tudott. A Nyugger flotta túl korán indult, így nem hagytak semmi lehetőséget számunkra, és az üzenetekből is amiket váltottunk az indulókról nekem téves infók jöttek le. Bár a négyből három főt így is eltaláltam egyedül Devil666 játékossal nem számoltam, mivel azt írták vakiban van és nem fog jönni. Az ugye már nem titok, de malesde és queen édeskevés lett volna, mert lettek volna védők. Eredetileg ők voltak várhatóak. Aztán másképp alakult, amit nagyon sajnálok én is, de legalább kikerült a Nyugger szövetségből aki nem oda való. Megérdemelték volna ők a csatát.


    Hogy ez egy hadi játék? Így igaz. De mielőtt itt bárki is lenézné a szövetségünket nem ártott volna tájékozódni, hogy kik is tartoznak és tartoztak ide. Nem kis túlzással kijelenthetem, hogy mi már bőven adtunk elég csatát a fórumra, olyanokat is amikről is sokan csak álmodoznak. Ha majd évek múlva felelevenítjük a játékot akkor is jót tudunk majd nevetni rajta, remélem a barátság ami kialakult megmarad és tartjuk a kapcsolatot. Nekem is lett olyan barátom aki nálam nagyobb flottával bírt és remélem 20 év múlva is megosztunk majd egymással egy jó lecsó receptet. De nem bújunk mi senki elöl aki ezt állítja az tudatlan és nem ismer minket. Csak már több az ősz hajszál, mint a sima és szeretünk éjjel aludni.:)

    A piac funkció nem a rendes cserét követi sokan le írták már.

    Így van leírták. Akkor nem is kell rajta változtatni maradjon meg ezen a szinten? Pedig lehetne csak át kellene menni normálisba ez olyan nehéz lenne? Mindjárt lehetne használni is a piacot. Egyébként pedig nincsenek nagy elvárásaim csak megjegyeztem.

    Jó lett az új fejlesztés végre egy kis friss lendületet vihet a játékba. Ellenben örülnék még egy funkciónak a piactérrel kapcsolatban. A játékosok feltett ajánlatai mellé valami visszajelzőt tenni, amit a többi játékos tudna + vagy - jellel értékelni. Aztán pár - után kibannolni őket egy hónapig gondolkodni a piactérről a ****** ajánlataikkal együtt, így legalább áttekinthetőbb lenne és lehetne normálisan használni arra amire létrehozták és be tudná tölteni az igazi funkcióját.

    Most látom, hogy idekeveredtem a fórumra régi Andromédás barátom az Űrhajós is bemutatkozott. A különbség annyi, hogy tőlem nem kell mindjárt rettegnie az univerzumnak ellentétben vele. :) Szóval első csatám itt Ursán pedig már vagy 8 hónapja talán, hogy átköltöztünk de majd kijavítanak ha tévedek. Nem is foglalkoztam volna ezzel sem, csak hogy egy hirtelen hasonlattal éljek, ha Gurathoz kopogás nélkül beállítok és kiiszom a hűtőjéből a hideg sört biztos kapnék egy tockost Tőle természetesen jogosan. :)


    A csata nem volt egyszerű megosztom akit érdekel. Este ph-n ránéztem a játékostársunk bolygójára vajon megint 5 körben farmolja ugyanazt a bolygót és látom jön eme flottácska a közelembe. Nem tudtam mikor indulhatott mivel nem figyeltem napközben. Reggel tájban érkezett is a flottácska nem volt már sok hátra, lekémkedtem elindultam rá és ekkor jött az újabb nehezék, hogy kisebb szinten egy hajtómű kutatás fél óra így nem tudtam azt sem tegnap vajon milyen szintű hajtóművel indult. Szerencsére kapóra jött Gullcsi szövitársam egy korábbi ogame összesítős linkje ebből kitudtam kalkulálni milyen kutatásokat indított tegnap (impulzus, nagyégésű! és ion) és bizony benne volt a nagyégésű is ami a mérvadó jelen esetben. Már csak az indulást kellett megtippelni ezt két százalékra szűkítettem így 4 időm lett. Első körre két időre mentem ugye a hajtómű miatt és a szerencse engem sem került el mindjárt az első telibe talált. Persze a flotta fordítását el kellett érnem éber volt a védő, mert fent volt de hát nem volt nehéz dolog bemérni a fordítást. A df-ből csippentett egy picit azt korrigáltam a végén, de itt nem a profit volt a lényeg. :)



    Ezen az időponton (26-06-2019 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó Manu [-RA-]
    ________________________________________________


    Csatacirkáló 17.500
    _________________________________________


    Védő FeldMarshal Kuma
    ________________________________________________


    Kis szállító 700
    Nagy Szállító 808
    Könnyű Harcos 1.849
    Nehéz Harcos 2.877
    Cirkáló 1.473
    Csatahajó 536
    Kolóniahajó 1
    Szemetesek 607
    Kémszonda 46
    Bombázó 192
    Napműhold 20
    Romboló 735
    Csatacirkáló 341
    Rakéta kilövő 4.031
    Könnyű lézer 783
    Nehéz lézer 1.039
    Gauss ágyú 157
    Plazmatorony 217
    Kis pajzskupola 1
    Nagy pajzskupola 1
    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Manu [-RA-]
    ________________________________________________


    Csatacirkáló 17.237 ( -263 )
    _________________________________________


    Védő FeldMarshal Kuma
    ________________________________________________


    Megsemmisült!
    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!


    A támadó zsákmányolt:
    0 Fém, 0 Kristály és 0 Deutérium


    A támadó összesen 22.355.000 egységet vesztett.
    A védő összesen 324.820.000 egységet vesztett.
    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 48.161.100 fém és 32.224.200 kristály lebeg.
    A támadó 0 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.
    A támadó(k) által megszerzett törmelék. 47.475.100 fém és 31.538.200 kristály.




    nyereség/veszteség összegzése:




    A támadó(k) összesen


    Fém: 39.585.100
    Kristály: 21.018.200
    Deutérium: -3.945.000
    A támadó(k) nyeresége 56.658.300 egység.



    A védő(k) összesen


    Fém: -182.167.500
    Kristály: -112.628.500
    Deutérium: -30.024.000
    A védő(k) összesen 324.820.000 egységet vesztett(ek).




    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.2.0


    Ezen az időponton (31-10-2017 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó Manu [-RA-]
    ________________________________________________


    Csatahajó 4.000
    Csatacirkáló 50.000
    _________________________________________


    Védő felcitrom [TEC]
    ________________________________________________


    Kis szállító 4.427
    Nagy Szállító 11.047
    Könnyű Harcos 277
    Nehéz Harcos 328
    Cirkáló 1.000
    Csatahajó 113
    Kolóniahajó 1
    Szemetesek 1.004
    Kémszonda 1.370
    Bombázó 711
    Romboló 3.500
    Halálcsillag 1
    Csatacirkáló 6.100
    Rakéta kilövő 127
    Könnyű lézer 6
    Nehéz lézer 6
    Ion ágyú 2
    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Manu [-RA-]
    ________________________________________________


    Csatahajó 3.814 ( -186 )
    Csatacirkáló 48.669 ( -1.331 )
    _________________________________________


    Védő felcitrom [TEC]
    ________________________________________________


    Megsemmisült!
    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!
    A támadó zsákmányolt:
    14.074.250 Fém, 14.074.250 Kristály és 14.074.250 Deutérium
    63.908.463 Fém, 64.028.263 Kristály és 16.787.392 Deutérium
    31.954.231 Fém, 32.014.132 Kristály és 8.393.696 Deutérium
    15.977.116 Fém, 16.007.066 Kristály és 4.196.848 Deutérium
    7.988.558 Fém, 8.003.533 Kristály és 2.098.424 Deutérium


    A támadó összesen 124.295.000 egységet vesztett.
    A támadó teljes vesztesége beleértve a következő egységeket: 124.311.000.


    A védő összesen 1.240.242.000 egységet vesztett.
    A védő teljes vesztesége beleértve a következő egységeket: 1.240.798.000.


    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 178.476.000 fém és 176.891.700 kristály lebeg.
    Plusz törmelék amit a rajtaütés okozott:2.400 fém és 2.400 kristály.
    A támadó 313.580.472 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.
    ________________________________________________


    A támadó(k) által beszedet törmelék:
    178.478.400 Fém és 176.898.900 Kristály




    nyereség/veszteség összegzése:




    A támadó(k) összesen


    Fém: 264.073.018
    Kristály: 254.988.144
    Deutérium: 25.585.610
    A támadó(k) nyeresége 544.646.772 egység.



    A védő(k) összesen


    Fém: -681.340.618
    Kristály: -667.804.244
    Deutérium: -205.233.610
    A védő(k) összesen 1.554.378.472 egységet vesztett(ek).




    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.1.4