[TOT: 253.770.646.500] Piedone & Stixer vs. Balfacan & Valkorion & Sheldon (A: 248.217.736.000, D: 5.552.910.500)

  • Réges régen egy messzi, messzi galaxisban!

    Pár napja a szövitársam vétett egy szarvashibát amit a nemezis szövetség egy tagja ki is használt

    Kaptam is a riasztást hogy esett a hold és bemérték.

    Gondolatunk sokfelé szakadt . Az nem volt kérdés hogy magára nem hagyjuk !

    A kérdés már csak az volt hogy akarunk e ebből előnyt kovácsolni vagy sem!

    Ekkor jött Sheldon ötlete . Egy régi csel amit én is ismertem de még az Ogame aranykorának legendáiban keresendő

    Ez nem más mint a spanyol csel ami röviden annyi hogy a védőflotta az újralőtt hold felé igyekszik

    és a DS-ek segítségével az utolsó pillanatokban felrobbantva azt a védők a bolygóra érkeznek így az ellenfél már nem tud kitérni előle

    Nos ez történt ma! Nem kis munka van benne de megérte.

    Legfőbbképpen azért mert sikerrel jártunk. A szövetségesem flottája megmenekúlt

    A támadó pedig porrá lett

    De kicsit vissza hozta azokat az időket amiket sokan hiányolnak és ennek az átélésére tett kisérletek miatt vagyunk még itt a régiek közűl

    Köszönet minden résztvevőnek mindkét oldalról

    (Nem mentünk volna kísérni ezért is van hiányérzet hogy végűl Piedone nem állt bele jobban a dologba)

    De majd legközelebb !

    Támadó aki végig is vitte korrekten gratulált!

    Flottát biztosította : Sheldon

    DS- különítmény felelős és figyelő : Valkorion

    Önjelölt kockáztatós csali : Balfácán

    Ezen az időponton (23-11-2023 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó Piedone [Sf1]

    ________________________________________________


    Nehéz Harcos 69

    Kolóniahajó 1

    _________________________________________


    Támadó Stixer [Sf1]

    ________________________________________________


    Nagy Szállító 1

    Könnyű Harcos 4.349.216

    Cirkáló 1.007.040

    Csatahajó 607.897

    Romboló 110.781

    Csatacirkáló 1.015.529

    Reaper 406.091

    _________________________________________


    Védő Balfacan [Sith]

    ________________________________________________


    Kis szállító 54.153

    Nagy Szállító 553.280

    Könnyű Harcos 2.115.836

    Nehéz Harcos 2.998

    Cirkáló 1.022.689

    Csatahajó 542.030

    Kolóniahajó 226

    Szemetesek 695.055

    Kémszonda 61.170

    Bombázó 236

    Napműhold 8.581

    Romboló 100.145

    Halálcsillag 158

    Crawler 1.085

    Reaper 11.050

    Pathfinder 116.427

    Rakéta kilövő 314.055

    Könnyű lézer 64.770

    Gauss ágyú 5.660

    Plazmatorony 634

    _________________________________________


    Védő Valkorion [Sith]

    ________________________________________________


    Reaper 1

    _________________________________________


    Védő Sheldon [Visitors]

    ________________________________________________


    Csatahajó 911.669

    Romboló 5.570.016

    Halálcsillag 111.111

    Csatacirkáló 14.654.392

    Reaper 3.907.659

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Piedone [Sf1]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________


    Támadó Stixer [Sf1]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________


    Védő Balfacan [Sith]

    ________________________________________________


    Kis szállító 47.788 ( -6.365 )

    Nagy Szállító 510.919 ( -42.361 )

    Könnyű Harcos 1.865.797 ( -250.039 )

    Nehéz Harcos 2.741 ( -257 )

    Cirkáló 988.498 ( -34.191 )

    Csatahajó 536.678 ( -5.352 )

    Kolóniahajó 220 ( -6 )

    Szemetesek 654.898 ( -40.157 )

    Kémszonda 50.160 ( -11.010 )

    Bombázó 235 ( -1 )

    Napműhold 7.562 ( -1.019 )

    Romboló 100.129 ( -16 )

    Halálcsillag 158 ( -0 )

    Crawler 973 ( -112 )

    Reaper 11.049 ( -1 )

    Pathfinder 112.376 ( -4.051 )

    Rakéta kilövő 275.422 ( -38.633 )

    Könnyű lézer 56.725 ( -8.045 )

    Gauss ágyú 5.556 ( -104 )

    Plazmatorony 634 ( -0 )

    _________________________________________


    Védő Valkorion [Sith]

    ________________________________________________


    Reaper 1 ( -0 )

    _________________________________________


    Védő Sheldon [Visitors]

    ________________________________________________


    Csatahajó 903.874 ( -7.795 )

    Romboló 5.569.331 ( -685 )

    Halálcsillag 111.111 ( -0 )

    Csatacirkáló 14.640.466 ( -13.926 )

    Reaper 3.907.631 ( -28 )

    _________________________________________



    A csatát a védő flotta nyerte!


    A támadó összesen 248.217.736.000 egységet vesztett.

    A védő összesen 5.552.910.500 egységet vesztett.

    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 30.457.195.876 fém és 20.447.050.952 kristály lebeg.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:22% százalék.

    ________________________________________________


    combatreport.harvest.attacker.captured

    30.457.351.352 Fém és 20.447.154.678 Kristály

    10.127.339.968 Fém és 6.798.860.839 Kristály


    combatreport.harvest.attacker.total

    40.584.691.320 Fém és 27.246.015.517 Kristály



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: -91.590.016.680

    Kristály: -61.766.452.483

    Deutérium: -27.030.560.000

    A támadó(k) összesen 180.387.029.163 egységet vesztett(ek).


    A védő(k) összesen

    Fém: -3.282.020.500

    Kristály: -1.868.896.500

    Deutérium: -401.993.500

    A védő(k) összesen 5.552.910.500 egységet vesztett(ek).



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 5.0.0-beta

    • A béke hazugság, csak szenvedély van
    • A szenvedélyen keresztül erőt nyerek
    • Az erőn keresztül hatalmat szerzek
    • A hatalmon keresztül győzök
    • A győzelmemen keresztül a láncaim lehullanak
    • Az erő szabaddá tesz engem

    2 Mal editiert, zuletzt von Valkorion ()

  • az igen szépecske, gratu az össze szerveződésért.

    :dead:Szerelmem, ne feletd A jajongást, ahogy a tél kihunyt A tavaszi égbolt alattCsak jajgatott hiába.

    Mert fogtuk a magot Hintettük a vetést Dalt vetettünk Mohóságuk ellen.

    És A völgyben odalenn Halld, arató suhint, arató suhint. Az arató suhint A völgyben odalenn Halld az arató dalát Hogy véget ért a tél.

    Ne feledd, fiam, Fiam, ne feledd A láncokat Amikor az arany vasba vert

    Mi jajongtunk is jajongtunk

    És kiáltunk és remegtünk A mieinkért Szebb álmunk völgyéért.

  • Azt gondolom, ez a fajta észjáték, ami a legjobban hiányzik ma az ogame-ből, hatalmas gratula fiúk.

    Azt gondolom, ez nem a pont az i-n, hanem a korona!


    Volt pár cseles játék, amit volt szerencsém megélni, most ezt olvasva visszajött valami abból a jó érzésből, köszi :)

  • Néhány éve egy ilyenbe buktak bele srácok, mert a holdat nem ds-el rombolták le, hanem egyszerűen manuálisan törölték és az ott marad két napig. Először tőlük láttam ilyen akciót. Érdekes gondolat... és tetszetős is... a profitot meg se néztem :) jó ez, bármekkora is.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Hát mit lehet mondani...

    Itt is gratulálok kivállo gondolat még jobb kivitelezést.. írom ezt annak ellenére hogy az "ellenkező" oldalon vagyok, de elismerésem szép munka..

    Nagyon sokat agyaltunk sok dolgot számításba vettünk, de maradt 1 amit nem... hát itt az eredmény

  • Hát ez hatalmas volt, nagy gratula az észjárásért és a kivitelezésért!

    Nekem is hiányzik a taktikázás, azért is kezdtem a Bellatrixon egy flottásat, hátha egy nap összevonás jön majd el :)

    Bár az élet végtelenül kemény, a legnagyobb börtön mégis a remény; eszedet veszi, ahogy keresed a fényt, magadban felfedezel sok ismeretlen, sötét lényt; szerelem vagy csupán kéj-igaz barát vagy behízelgő ellenség-idő teltével már nem is sejted, mi a különbség; s lelked egyre kiált - jöjjön a gyilkos tudás! Mit számít a vélt boldogság, az öröknek hitt varázs; amikor maga akit szeretsz taposta el a parázst...Vakká válsz, ha tovább keresed a választ - csak láss és ne remélj-magad hiába ne áltasd!

  • Azért azt is vegyétek figyelembe, hogy minden a holdromboláson múlt.. Ha nem esik, akkor Balfácán flottájának annyi..

    És ugye nem ördögtől való egy fennmaradó hold..

    Mellesleg nagy gratula az ötletért és a kivitelezésért.. :beer:

    Támadónak kitartás!

  • Hát srácok... Szeretném megköszönni, hogy egyből rám gondoltatok!

    Külön köszönet Buginak, hogy nem vetette el az ötletemet, és vállalta a kockázatot!

    Valkó előtt le a kalappal, hogy 7-8 kör DS-t ugyanazon időre belőtt rombolni, éjszakás műszak után!


    Én sem voltam biztos a dologban, ezért elötte lévő nap csináltunk egy próbát. Stimmelt minden, így már csak az időket kellett jól belőni. Szerencsére minden sikerült, az utolsó darab törmelék is kukásaimba kerültek.

    Kicsit csalódott vagyok Piedone fordulása miatt, 2.2 milla csataciri és 550 ezer rombi úszta ezt meg. Azért profit így is akad, és alkottunk valami "újat", átéltünk egy "régit"!

    Nálam este 7-től 6-7 sör kidurrant, Bugi és Valkó páleszezett... Közben végig kontaktban, vártuk a támadó hajókat. Mint a régi szép időkben!


    Köszönöm mégegyszer, remélem lesz még ilyen alkalom!


    Stixer: Nagyon jól dúgdosod a flottád, jópárszor megindultam már Rád, eredménytelenül. Sajnos Neked már a 2. ninja, amibe miattam beleszaladsz. Tudjátok, hogy hol tartom a flottám, egy darab kémkedés sem jött oda... Tudjátok, hogy éjjel nappal ott áll, mégsem néztetek rá... Ez volt a hiba!

    Remélem hamar felépülsz, és várhatjuk a revansot!


    További jó játékot mindenkinek!

  • Gratulálok az ellenfeleinknek a szép és precíz kivitelezéshez! Van benne meló. Ugyan akkor a csatát vesztett félnél, Nálunk is volt meló, persze a végeredményből nem ez tűnik ki. Kb mint egy foci meccs ahol a gól számít, csak ugye ez nem egy foci meccs :) Sajnálom, tán még jobban is Stixer flottájénak elvesztését, mint az én bukóimat...de ez után jobban összetartunk majd mint valaha! Mind tanultunk ebből. Nem, nem abból ami a forumon látszik! Itt csak a gól látszik. A küzdelem máshol van, bent az univerzum belsejében, a galaxisok között...sok sok "törmelék, por, aszteroida, üstökös, kisbolygó" között kik nem mozdulnak csak egyhelyben lebegnek az univerzum végtelenjében...tanulni is ott lehet, a mélyben. Sf1 tanul, építkezik, küzd, harcol, csatát veszt, de feláll. :)

  • Gratulálok az ellenfeleinknek a szép és precíz kivitelezéshez! Van benne meló. Ugyan akkor a csatát vesztett félnél, Nálunk is volt meló, persze a végeredményből nem ez tűnik ki. Kb mint egy foci meccs ahol a gól számít, csak ugye ez nem egy foci meccs :) Sajnálom, tán még jobban is Stixer flottájénak elvesztését, mint az én bukóimat...de ez után jobban összetartunk majd mint valaha! Mind tanultunk ebből. Nem, nem abból ami a forumon látszik! Itt csak a gól látszik. A küzdelem máshol van, bent az univerzum belsejében, a galaxisok között...sok sok "törmelék, por, aszteroida, üstökös, kisbolygó" között kik nem mozdulnak csak egyhelyben lebegnek az univerzum végtelenjében...tanulni is ott lehet, a mélyben. Sf1 tanul, építkezik, küzd, harcol, csatát veszt, de feláll. :)

    Ezt el is várom :)

    • A béke hazugság, csak szenvedély van
    • A szenvedélyen keresztül erőt nyerek
    • Az erőn keresztül hatalmat szerzek
    • A hatalmon keresztül győzök
    • A győzelmemen keresztül a láncaim lehullanak
    • Az erő szabaddá tesz engem
  • Azért mögöttünk nem áll oly háttérhatalom...azért ezzel te is tisztában vagy :) és ez nem elhanyagolható tény.

    Ez így van viszont itt nem ezen múlott. Ha nem esik a hold édesmindegy mi áll ott :)

    • A béke hazugság, csak szenvedély van
    • A szenvedélyen keresztül erőt nyerek
    • Az erőn keresztül hatalmat szerzek
    • A hatalmon keresztül győzök
    • A győzelmemen keresztül a láncaim lehullanak
    • Az erő szabaddá tesz engem
  • igaz, de ha nem lett volna egy sheldon nektek akk is ezt lépitek meg? Feltételezve hogy neked is eszedbe jut ez a módszer :)

    Nem csak ő van számításban. És az hogy ezt a lépést megtettük Balfácán beleegyezése kellett :)

    • A béke hazugság, csak szenvedély van
    • A szenvedélyen keresztül erőt nyerek
    • Az erőn keresztül hatalmat szerzek
    • A hatalmon keresztül győzök
    • A győzelmemen keresztül a láncaim lehullanak
    • Az erő szabaddá tesz engem
  • Nem csak ő van számításban. És az hogy ezt a lépést megtettük Balfácán beleegyezése kellett :)

    Ezzel én is, mi is tisztában voltunk a támadás időpontjában (is) h nem csak sheldon van nálatok számításban :) ... balfacan-nak meg végülis mindegy volt, ha lehet hinni annak amit nekem mondott, abbahagyja zibalon, aztán lehet ez után új erőre kap :) meglátjuk.

  • Ezzel én is, mi is tisztában voltunk a támadás időpontjában (is) h nem csak sheldon van nálatok számításban :) ... balfacan-nak meg végülis mindegy volt, ha lehet hinni annak amit nekem mondott, abbahagyja zibalon, aztán lehet ez után új erőre kap :) meglátjuk.

    Neki lehet nekem viszont nem :D

    • A béke hazugság, csak szenvedély van
    • A szenvedélyen keresztül erőt nyerek
    • Az erőn keresztül hatalmat szerzek
    • A hatalmon keresztül győzök
    • A győzelmemen keresztül a láncaim lehullanak
    • Az erő szabaddá tesz engem
  • Háát izgalmas volt végigkövetni az eseményeket. Sajna ez a kockázat ha az ember egy több napos FS-re megy rá. A Védőknek volt ideje szervezkedni, ahogy írtátok megfelelő hátteret találni. Illetve ugye az elmélet letesztelésére is. Így sajnos ezt csak úgy lehet kikerülni ha nem mész rá. De ugye egy ekkora ziccert nehéz kihagyni főleg úgy ha PH-n azt látod senki sem megy védeni. Az meg hogy mi lett volna HA??

    Hááát erre Védő részről is lehetett volna Sheldon nélkül is reagálni. Azzal hogy Stixer ment egyedül Valko rendszeren belül percek alatt ott lett volna, ha pl az uccsó 5 percben a teljes flottájával beáll védeni arra már ti sem tudtatok volna reagálni mert túlkombináltátok azzal hogy majd Stixert hazakísérhetik. Persze szerencsétekre mert így csak az ő flottája hullott...

    Úgyhogy ezekről a HA szituációkról szerintem felesleges is beszélni.

    Stixernek gyors pótlást, van elég nagy háttérgazdasága szerintem sikerülni fog ismét.

    Védőknek meg jó költekezést. A szervezésért és kivitelezésért kétségtelenül jár a :beer:

    Hibáztam már én is. De TE is fogsz!!!!!