Kibeszélő: Ogame Lifeforms és Ogame applikáció

  • Ezt a részét - az értesítés nélküli frissítéseket s kidobálást - én is alá tudom támasztani, külföldi szerón is ugyanez megfűszerezve annyival, ha volt is értesítés támadásblokk sokszor nem :D

    puszta szerencse kérdése, hogy megúszd :D

    Bár az élet végtelenül kemény, a legnagyobb börtön mégis a remény; eszedet veszi, ahogy keresed a fényt, magadban felfedezel sok ismeretlen, sötét lényt; szerelem vagy csupán kéj-igaz barát vagy behízelgő ellenség-idő teltével már nem is sejted, mi a különbség; s lelked egyre kiált - jöjjön a gyilkos tudás! Mit számít a vélt boldogság, az öröknek hitt varázs; amikor maga akit szeretsz taposta el a parázst...Vakká válsz, ha tovább keresed a választ - csak láss és ne remélj-magad hiába ne áltasd!

  • Amúgy is nagyon kellene a lifeform, mert le vagyunk maradva... adna minden napra egy kis pluszt, ami miatt többen játszanánk.

    Adna egy sor napi nyomkodni valót. Ha csak a mindennapi minimum 50 lifeformos expre gondolunk akkor is.


    Annak meg aki a 10xre vágyik még mindig ott van a lehetőség, hogy accot indít a Yildunon. Napokat vesztegettek el azzal, hogy nem itt játszatok... ennél jobb szerver nem lesz, az tuti...

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Sziasztok, vkinek van tapasztalata az Orbitálsi barlang kutatással?
    Növeli a raktár kapacitását de mennyivel?
    Illetve véd x% nyersanyagot de ezt, hogy kell érteni?

    1. A raktár tároló kapacitásának x%-t VAGY

    2. A bolygón elérető nyersanyag x%-t védi?
    Mi a helyzet a raktárak alap 10%os védelmével, bele számítható a fosztás védelembe az OB-val együtt vagy akkor ez figyelmen kívül hagyható ha van OB és magasabb mint a 10%


    Köszi

  • A raktárat amennyi százalékon van a kutatás annyival növeli pl ha 1,2 milliárd a raktárad és 100% a kutatás akkor duplázza...

    Mennyit véd meg? Na ezt többféleképpen támadásban néztük. Őszinte leszek ezt a 10% alap védelmet el is felejtettem de akkor így már világos miért nem működött úgy ahogy én gondoltam. Szerintem akkor ezt a 10%-ot nézi és arra megy rá a bónusz. Azaz ha 100%-on van a kutatás akkor ad újabb 10%-ot azaz a raktér 20%-a lesz védett. Na hogy most az az alap raktárkapacitás 20%-a vagy a bónusszal emelt raktár 20%-a azt nem tudom. Ha időm engedi majd tesztszerón megnézem...

    Hibáztam már én is. De TE is fogsz!!!!!

  • Az alap 10% ra visszatérve. Ha van egy 30 milliárdos raktáram akkor 3 milliárd lehet rajta és senki se tudja eltulajdonítani? Kémek mit látnak? A 3 milliárdot vagy 0 át?

    [align=center][IMG]http://lajharz.dtsh.hu/pictures/sig/sigStoky.jpg[/IMG][/align]
  • "A .... raktár védi a napi bányatermelés egy bizonyos hányadát (max. 10 százalék)."


    Idézet a játékból.

    Azaz a napi termelésed 10%-a a a maximum. Szerintem e föklé nem enged menni a védett érték, de lehet életforma ezt felül tudja írni. ha nem tudja, akkor egy elhibázott kutatás (ismét).


    Kb minta kotrók fejlesztése T3/1-en. Eleve lekorlátozták 50%-ban, és még csak a játékban sem szerepelt sehol ez az információ. Aztán meg tettek rá kutatást, hogy fejleszthető, és így nem hat semmit mert le van korlátozva.


    Lehet a raktárvédelem is így működik :S

  • Vki admint, fejlesztőt nem lehet megkérdezni erről, hogy itt mire gondolt a költő?

    Mert nagyon szép történet le van írva hozzá, csak ez nem lényeges.


    A kapacitás növelésben sem vagyok biztos, néztem 2 bolygón fémraktár 18-18, OB 14-18 de a tároló kapacitás szintje ugyan az mind2 bolygón.

    Arról nem ír semmit, hogy adott bolygó tároló kapacitását növeli vagy minden bolygóét.


    Crawlerről nincs tapasztalatom.

  • Az összes kutatás minden bolygóra hat, tehát ha hat és ahogy hat azt a hatást mindenhol egyformán fejti ki.



    Edit:

    Szerintem amúgy az Orbvitális barlang kutatása felesleges, helyette inkább FS-elni kell.

    Ugye az a T1/5-ös kutatás. Oda ha felfedező vagy akkor Kalesheknek a Fejlesztett szenzortechnológiája kell, mert az EXP-hez elengedhetetlen. Ha meg nem akkor csakis a Rocktalok Magmahajtású termelésnövelője.

    Ezek bármelyike hasznosabb és fontosabb némi raktár és esetleg védelem növelésnél.

  • A kapacitás növelésben sem vagyok biztos, néztem 2 bolygón fémraktár 18-18, OB 14-18 de a tároló kapacitás szintje ugyan az mind2 bolygón.

    Arról nem ír semmit, hogy adott bolygó tároló kapacitását növeli vagy minden bolygóét.

    Nekem tesztszerón úgy működik ahogy kell, minden bolygón az eredeti raktárkapacitást annyival növeli ahány százalékon van a kutatás... Ha Gurat helyesbítését nézzük akkor ha pl a napi termelésed 1 bolygón 200 milla fém akkor ugye a raktár alapból megvédi a 10%-át és akkor gondolom erre megy rá a bónusz azaz ha 100%-os az oritális barlangod akkor a 200 millás napi fém termelés 20%-át védi meg azaz 40 millát... Azt hogy ez gyakorlatban hogy kell értelmezni? GF-nél sosem lehet tudni. De az biztos hogy hadilábon állnak a kutatások és egyéb működések értelmes leírásával...

    Hibáztam már én is. De TE is fogsz!!!!!

  • és, kitudja, angolul lehet értelmezhetőbb a leírás, mint mondjuk a fordítás. Nem tudom ki fordítja más nyelvekre és bántani se akarom, de valószínűsítem sokszor csúszhat hiba a fordításba is. speciel az orbitális barlangot még magyarul sem olvastam el, nem hogy más nyelven ránézzek :)

  • Angolul is meg szoktam nézni (bár ai fordítóval mert töröm az angolt..) ezeknek a leírását, ugyan olyan pontatlanul van megfogalmazva...

    Az OB-nál sem tér ki arra hogy minek a 4%-át növeli szintenként a nyersanyagvédelemnek csak hogy a raktárkapacitás.

    De ugyan így rossz a Crawler leírása, az Interg. Küldöttek leírása és még egy csomó jelentéktelen kutatás is lehet ami rosszul megfogalmazott csak azzal nem nagyon foglalkozik senki mert am is értelmetlen azt választani...

    Hibáztam már én is. De TE is fogsz!!!!!

  • Ami (még mindig bosszant), mert nem javítják.


    Kotró bónusz ugye 50%-ban van maximalizálva. Ez amolyan rejtett dolog volt a játékban, és hibának gondoltam, de az életforma kutatások értelmet adtak neki azzal, hogy van kutatás ami erre az értékre hat.


    Rockt'al gyűjtő megerősítés (T3/6)

    Ennek egyik hatása:

    Megnövelt Crawler bónusz
    Alap bónusz: 50% --->>> Beép. bónusz: 64.3%

    Sajnos ez nem működik. Továbbra is ugyanúgy 50%-ban vannak korlátozva a kotrók. Így ugyanezen kutatás hiába emeli a maximális számát a kotróknak, annak sincs semmi értelme. Sőt, ha valaki a T3/1-en az "Ionkristály modulok"-at kutatná, annak se lenne értelme, mert az is a kotrók teljesítményére hat(na).


  • Erre már van nyitott jegy a fejlesztők felé. Idővel ide is eljutnak valószínűleg :)