Ogame RSS

  • sziasztok,


    egyik játékosunk megkeresett bennünket ezzel a problémával.. sajnos, jelenlegi ismereteink ilyen téren hiányosak, esetleg valakinek van valami kézzelfogható ötlete, h ilyen van-e nálunk?


    "Olvastam a verziótörténetben, hogy a játék 6.2-es verziójától (ha jól emlékszem) már nem csak a parancsnoki testülettel rendelkezőknek érhető el az rss funkció, hanem mindenkinek. Van erről egy jó leírás is az owiki.de oldalon.
    https://www.owiki.de/index.php/RSS
    Én viszont sehol nem találom a lehetőséget. Tudnátok ebben segíteni kérlek, hogy hogy tudnám aktiválni?
    "


    köszi és üdv, T.

  • https://ogame-rss-reader.en.ap…com/app?language_change=1

    Talán ezt telefonra nem tudom.


    Egy egy hírolvasó összekövet egy adott oldallal ha jól értem.

    Üzeneteket küldhet anélkül hogy belépnél a játékba.

    Sztm ilyenek a riasztok is ha valaki küldött kémet egy holdra.

    Na meg ha van holdon védelem meg a bogyón és rakétázták arról is küld üzenetet a rakéta becspodásokról.

    Ha jól értem erre való.


    Hát sztm magyar ogamen ez lehet nem engedélyezett.

    Goggleba irtak.

    Ezek a gondolatok nem összevethetőek a valós dolgokkal mert nem tudom :D


    *Hozzászólások összevonva - Lorovus

  • hát ez nem lenne túl korrekt, nem hiszem h ilyet betenne a gf a játékba.

    esetleg azt tudom elképzelni h az ewentekről kapsz értesítést ha használod

    „Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút”.

  • Így van, nagyon vicces hogy amit elméletileg nektek kellene tudni tőlünk kérdezitek :lol:

    De nincs ezzel gond, csak fura :D

    Annyit sikerült kinyomoznom, hogy minden acc külön feed linkkel rendelkezik elméletileg, amit ha megadsz egy rss olvasónak, arra (is) kapod a játékbeli értesítéseket. Építés befejeztődött, szállítás beért stb. Az meg hogy kémkedésről, rakétázásrlól is kapsz, az szerintem marhaság, elvégre az ogame nem fog kiadni egy külön értesítő programnak ilyen lényeges infót, mert akkor hozzájárulna a csaláshoz, lényegében legalizálná.

    Ami viszont a lényeges, hogy ezt a szerverbeállítasoknál lehet beállítani hogy engeditek e az rss hozzáférést. Szóval a kérdés irányt tévesztett, a főnököknél érdeklődj, vagy csak simán nyomjátok be az rss feed-et minden szerón. Onnan már gyerekjáték mindenkinek.

    „Sose tulajdonítsd rosszindulatnak azt, amire az ostobaság is elégséges magyarázat.”

  • Ha jól emlékszem az egy egyszerű stat oldal volt. Csak olyan infók vannak/voltak rajta rendszerbe szedve, amit te magad is megtalálnál, csak keresned kellene. Gondolom régi rss link alapján dolgozott (persze nem biztos, én sem értek hozzá), de az teljesen más tészta mint a te külön accod értesítései. Találtam neten egy régi képet amin az látható hogy a játék beállítás/álltalános menüpont alatt van egy olyan +rész hogy rss-feed, és ott egy hosszú link. Ez most nincs bent sem ursán, sem az angol szerón amin megnéztem. Viszont a másik nagy hiba az hog amit Trockij megosztott link, az az oldal 2013ban frissült utoljára... Ez elég árulkodó jel arra, hogy ez a funkció csak létezett valamikor, de ma nár csak homályos emlékei vannak még a googlenak is róla. Ami viszont senkit nem érdekel gondolom, a ez a forum rendelkezik rss hizzáféréssel... Keressétek meg, én megtaláltam 😉

    „Sose tulajdonítsd rosszindulatnak azt, amire az ostobaság is elégséges magyarázat.”

  • Ha jól emlékszem az egy egyszerű stat oldal volt. Csak olyan infók vannak/voltak rajta rendszerbe szedve, amit te magad is megtalálnál, csak keresned kellene. Gondolom régi rss link alapján dolgozott (persze nem biztos, én sem értek hozzá), de az teljesen más tészta mint a te külön accod értesítései. Találtam neten egy régi képet amin az látható hogy a játék beállítás/álltalános menüpont alatt van egy olyan +rész hogy rss-feed, és ott egy hosszú link. Ez most nincs bent sem ursán, sem az angol szerón amin megnéztem. Viszont a másik nagy hiba az hog amit Trockij megosztott link, az az oldal 2013ban frissült utoljára... Ez elég árulkodó jel arra, hogy ez a funkció csak létezett valamikor, de ma nár csak homályos emlékei vannak még a googlenak is róla. Ami viszont senkit nem érdekel gondolom, a ez a forum rendelkezik rss hizzáféréssel... Keressétek meg, én megtaláltam 😉


    ezt megtaláltam én is már, de a játékon belül sehol sincs erre vonatkozó utalás.. kerestem a külföldi fórumokon is, ott sem volt semmi..


    néha egyébként pont Ti, játékosok vagytok azok, akik tudhatnak olyasmit, amit mi nem feltétlenül.. pl, h volt anno RSS-lehetőség.. én személyesen sosem találkoztam vele..

    szerintem nem szégyen kérdezni.. örülök, h ez neked viccesnek jött le :) nekem azt tanították, h kérdezzek, ha nem tudok valamit ;)

  • Nem sértésnek szántam, hanem csupán maga a felállás érdekes. Kérdezni pedig abszolút nem szégyen, nincs is ezzel semmi gond. Viszont ami az rss-t illeti, a mai napig én sem tudtam róla, csak nekiálltam böngészni, szedegettem az információ morzsákat a német és angol fórumokról, sőt még valami szláv dologgal is találkoztam... :D

    Ezt maga a kérdező (aki téged kérdezet) is megtehette volna, elvégre ha érdekel valami annak utánajárok. Mivel friss információ nem érhető el a témában, ebből szerintem logikus, hogy kivették. Hogy melyik frissítés alkalmával vették ki azt már nehezebb megtalálni, főleg hogy a fórum is megújult, persze ez lényegtelen infó. Most nincs a játékban, sőt nem is emlékszem hogy valaha találkoztam volna vele, mióta játszom...


    Viszont az én kérdésem meg az volna, hogy miért vették ki? Mert nem volna rossz funkció...

    „Sose tulajdonítsd rosszindulatnak azt, amire az ostobaság is elégséges magyarázat.”