SADV [Ö: 51.564.922.000] Aurri [H U J E] vs. Tywin Lannister [Nyugger] & Devil666 [Nyugger] (T: 12.939.575.000, V: 38.625.347.000)


  • Ez egy tegnapi történet, amit a mai Joker elleni akció miatt nem tettem ki.

    NOS (Novus Ordo Seclorum - azaz Új Világrend), avagy Nitrous Oxide System (motor tuning)

    nos... khm... nem is tudom mit írjak ehhez a csatához. Rendkívül vegyes érzések vannak most bennem.

    Kb. 10-11? éve kezdtem a magyar Uni1 szerveren a NOS (Új Világrend) szövetségben, amit a megboldogult párom - Asturion - alapított, igazgatott és terelgette a tagokat, mint egy tyúkanyó.

    Beleszerettem a játékba, fergeteges arcokkal játszottunk együtt, jó volt a szövetség. Megtanultunk játszani, egy hírhedt francia top playertől - Amaterasu,

    meg a háborúk során... ugye Gurat? (G. ellenfél volt). Sok-sok év van mögöttem, sok-sok csata, sok-sok tudás (legalábbis remélem),

    és törekvés arra, hogy tisztességesen játsszak. Nem emlékszem olyanra, hogy indokolatlanul tettem volna tönkre más játékát, vagy tapostam volna földbe.

    Barátot nem árultam el, néha szövi érdekek elé is helyeztem egyeseket...


    Tywinnal már elég régen kergetőzünk. Volt rendesen adok-kapok, oda-vissza, mint láthattátok is fórumon, és egy megállapodás alapján,

    csak holdat-flottát támadtunk, nem ütöttük egymás bolygóit. Nevezhettek hülyének, de én Vele szemben sem a tönkre tételre játszottam.


    Most volt egy SA event és feltankoltam, hogy ráköltözök még 2 helyre. Ez volt a terv. Több száz játékóra és kémkedés után nagyjából megvolt Ty. stratégiája,

    és nagy eséllyel tudtam, mellettem telepít. Neki ugrottam mellettem az iker holdjainak, mivel általában 3-4 felé tartotta a flottáját és ment még pár mellettem lévő holdra is, a supportokért.

    Holdak estek, flotta 11+ órás telepítésen. Blindet akartam számolni, belealudtam, forgott közben. Megvolt egy tól-ig időintervallum, gondoltam csak azért is meg fogom kockáztatni, azért a pár milla deuért megéri, nem tétel.


    Közben újra lőtték több holdját.


    Meglepetésemre a hazaérés kb. időpontjára, ph-n érkezett Devil666 ACS védeni. Na mondom, hoppá, ennek fele se tréfa, mégis menni kell mindennel. Két dolog volt furcsa.

    1, miért csak Devil? Vele szóbeli MNT-m van, nem b.listás, írtam neki, nem akarom bántani a flottáját... jött tovább, mert szövitárs...

    2, miért csak a gyors hajókkal?

    Hol van a nagy Nyugger szolidaritás, és hol van Devil temérdek deuja?

    Elkönyveltem, hogy most valami porszem került a gépezetbe.


    Itt jegyezném meg, hogy Gurat és Makkmarci is b.listás, évtizedes ismeretségek, több szerveren is voltunk együtt.


    Tywin-t hazakísértem, megvolt a nagy csatt, döntetlennel.

    Maradt 43 DS és 1,1 mrd nyersi a bolygón.

    Elmentem 3 körben érte. DSeket kimentette, kukát gyártott párat, az bent maradt.

    Tywin 1 db DFet se szedett, a nyersit nem tolta gyártásba, vagy piacra.


    Teljesen értetlenül álltam előtte.


    Dobpergés, s most jön a főattrakció.


    A hazatérés helyén újralőtt hold megfőtt-kipirult-berobbantották. Mikor elkezdtem kapirgálni a miérteket és hogyanokat, érdekes dolgokat tudtam meg.


    Nemzetközi szervereken, van rá precedens, hogy a holdra küldött ACS védés, hold berobbantás után "leteleportált" a bolygóra.

    A "kedves" védők is erre játszottak. Szerencsémre, most nem ez történt.


    Buktak 1,5 flottát, én nyertem 2,5 milliárdot, de olyan keserű ez a győzelem, hogy el nem tudom mondani!


    Feltenném az 1 millió dolláros kérdést:


    Mit tennétek a helyemben, ha az ACS védő flottában 2 barátlistás is lenne?

    Akik nem a bolygóra indulnak el Tywint védeni, hanem azért, hogy "megtévesztve" beverjenek.


    A védőknek jobbulást, magamnak pedig további morális válságkezelést. :growup:



    Ezen az időponton (11-12-2019 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó Aurri [H U J E]

    ________________________________________________


    Könnyű Harcos 2.589.315

    Nehéz Harcos 254.720

    Cirkáló 403.977

    Csatahajó 86.268

    Bombázó 7.585

    Romboló 118.250

    Csatacirkáló 141.503

    _________________________________________


    Védő Tywin Lannister [Nyugger]

    ________________________________________________


    Kis szállító 72.611

    Nagy Szállító 12.833

    Könnyű Harcos 500.000

    Nehéz Harcos 3.326

    Cirkáló 100.000

    Csatahajó 22.895

    Kolóniahajó 133

    Szemetesek 101.871

    Romboló 50.000

    Halálcsillag 43

    Csatacirkáló 50.000

    Rakéta kilövő 12.029

    Könnyű lézer 5.454

    Nehéz lézer 656

    Gauss ágyú 121

    _________________________________________


    Védő Devil666 [Nyugger]

    ________________________________________________


    Nehéz Harcos 124.122

    Cirkáló 303.407

    Csatahajó 100.000

    Csatacirkáló 40.591

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Aurri [H U J E]

    ________________________________________________


    Könnyű Harcos 639.106 ( -1.950.209 )

    Nehéz Harcos 103.384 ( -151.336 )

    Cirkáló 299.746 ( -104.231 )

    Csatahajó 81.768 ( -4.500 )

    Bombázó 7.477 ( -108 )

    Romboló 117.503 ( -747 )

    Csatacirkáló 138.802 ( -2.701 )

    _________________________________________


    Védő Tywin Lannister [Nyugger]

    ________________________________________________


    Kis szállító 0 ( -72.611 )

    Nagy Szállító 0 ( -12.833 )

    Könnyű Harcos 0 ( -500.000 )

    Nehéz Harcos 0 ( -3.326 )

    Cirkáló 0 ( -100.000 )

    Csatahajó 0 ( -22.895 )

    Kolóniahajó 0 ( -133 )

    Szemetesek 0 ( -101.871 )

    Romboló 0 ( -50.000 )

    Halálcsillag 43 ( -0 )

    Csatacirkáló 0 ( -50.000 )

    Rakéta kilövő 0 ( -12.029 )

    Könnyű lézer 0 ( -5.454 )

    Nehéz lézer 0 ( -656 )

    Gauss ágyú 0 ( -121 )

    _________________________________________


    Védő Devil666 [Nyugger]

    ________________________________________________


    Nehéz Harcos 0 ( -124.122 )

    Cirkáló 0 ( -303.407 )

    Csatahajó 0 ( -100.000 )

    Csatacirkáló 0 ( -40.591 )

    _________________________________________



    A harc döntetlen lett.


    A támadó zsákmányolt:

    0 Fém, 0 Kristály és 0 Deutérium

    0 Fém, 603.012.739 Kristály és 170.946.602 Deutérium

    0 Fém, 150.753.185 Kristály és 42.736.651 Deutérium

    0 Fém, 37.688.296 Kristály és 10.684.628 Deutérium


    A támadó összesen 12.939.575.000 egységet vesztett.

    A támadó teljes vesztesége beleértve a következő egységeket: 12.940.115.000.


    A védő összesen 38.625.347.000 egységet vesztett.

    A védő teljes vesztesége beleértve a következő egységeket: 38.710.401.000.


    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 9.600.031.800 fém és 4.841.271.600 kristály lebeg.

    Plusz törmelék amit a rajtaütés okozott:2.052.000 fém és 1.263.600 kristály.

    A támadó 1.015.822.101 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    ________________________________________________


    A támadó(k) által beszedet törmelék:

    5.016.388.400 Fém és 3.041.271.600 Kristály

    2.783.643.400 Fém és 0 Kristály

    1.800.000.000 Fém és 1.800.000.000 Kristály


    A támadó(k) által beszedett teljes törmelék mennyiség:

    9.600.031.800 Fém és 4.841.271.600 Kristály



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: 422.748.800

    Kristály: 2.131.695.820

    Deutérium: -37.434.119

    A támadó(k) nyeresége 2.517.010.501 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -22.932.725.500

    Kristály: -13.446.486.720

    Deutérium: -3.347.010.881

    A védő(k) összesen 39.726.223.101 egységet vesztett(ek).



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.1

    [align=center][img]http://tarweb.extra.hu/AOGame.gif[/img][/align]
  • Grat a támadónak a védőknek meg mielőbbit.

    Személyes véleményem:

    Ha valaki barátlistás támad szövitársat. Első mindig a szövi!

    Ha a támadó belefut egy védésbe az saját felelősség. Ha a saját blistásom támadna attól még védenék, maximum a csata után a beszedett df-ből még a bukót sem kérném vissza.

    Barátlista nem arra való, hogy az "erős" ellenfeleket levegyem a sakktábláról és a társait meg lehessen csapkodni.

    Minden tiszteletem a támadóé, de ha bejött volna a dolog ma 2,5 flottával több lenne a szöviben.


    Egy dolgot kifelejtettél Auri. Nem ez volt az első, hogy holdat bontottál nála.

  • gratulálok!

    nos

    sajnos 100%-ra nem voltam benne biztos h nem figyelte-e neked valaki a ph-t amig te aludtál.

    és kegyetlen messziről tudtak csak jönni védeni a srácok, épp hogy elegek lettunk volna ellened, mert a fullját senki nem tudta hozni.

    ha bolygóra jön mindenki mi történik?

    hivod enmát kettőtök ellen már csúnya bukta lett volna.

    az egész szövinek

    mi abban hibáztunk, hogy nem teszteltük le a módszert.

    az utolsó percekben dobta fel valaki akkor meg már igazábol mind1 volt.

    szemetet azért nem szedtem, mert nem volt sa-m legyorsitani a gyártást.

    eredetileg maradt volna bőven kukám takaritani.

    de hát ugye nem jött össze.

    kérdés h miért nem?


    Köszi srácok hogy jöttetek! és devil!

    nagyon sajnálom.

    „Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút”.

  • Értelemszerűen mi már tudtuk a csatáról és a "baráti" csapatmunkáról is ... A csata szép és megfelelően profitos - ha összejött volna kettes számú védőflotta holdra ültetése az szerintem egy bug lett volna mert elég logikátlan .... ( majd esetleg valamelyik Go reagálhatna volt ilyen sikeres esett ami után javítás történt vagy ez csak egy legenda )


    Talán a történtek után"Tivin" kapitány is megfontoltabb lesz mert sokan nem értették miért kergetőzik egy lényegesen nagyobb flottással , Aut meg elkapta gépszíj aztán halmozza a csatákat ...


    A részesek amit megérdemelnek a barátoknak meg jó beszélgetést a folytatásról .... :?:

  • Aurri ez nem morális kérdés. Nagyon félre érted a helyzetet . Egyedül én tudtam menni "nagy flottával" De 1 gal távról 50%-on is kb 500 m deu volt . Gurat szintén több órát repült . Marci on se volt csapónál , ő meg azt tette amit kértünk(flottája töredékével volt ott) . Szó se volt most a te hátbaszúrásos fullozásodról . Szimplán nem akartunk acs támadásba futni . Úgy voltunk vele ha egyedül jössz meg fogunk .. (Ha látsz 3-4 védést phn) 1 galról repülni 3-4 órás menetidővel . Akkor mit csinálsz ? ... Vagy Kisérés vagy Acs...^^ Mivel nekünk "kis flották" voltak egyszerűbb volt rejtve menni . Ismervén ezt a spanyol csata jelentést . Nem jöttbe . De semmilyen cselszövés , ármánykodás nem volt... Csatához grat...

    Legszarabb érzés látni a társaid bukását. Inkább égtem volna én is el a csatában . Jó költekezést a támadónak . Devil , Tywin nektek mielőbbit .

  • Gratulálok Aurinak, hiszen ő mindent jól csinált. Szép csata.

    És mi is mindent jól csináltunk, mert a szövitársat illik bevédeni a lehető legjobb ismereteink szerint bármilyen támadó elől. Legyen az akár a legrégebbi játékostársunk is.

    Sajnos a játék nem úgy működött, ahogy azt mi ismertük, azóta a fejlesztők ezt átállították. Így jártunk, ez a mi hibánk.

    Csata előtt pár perccel leteszteltük. Devil csak ez miatt törölte egy holdját! És nem ment le a bolygóra a flotta ami ott volt, de ő mégis azt választotta, hogy ott marad védeni. A legnagyobb tiszteletem felé!

    Még egyszer gratulálok Auri! A szerencse a jó hadvezér barátja, most a tiéd volt!

  • nem legenda

    ime:

    https://forum.pt.ogame.gamefor…s-zefumo-aiui-c/?pageNo=1

    és elvileg nem bug volt

    irja a coma kommentben

    +

    az ogame még a facebook oldalán is közzétette

    https://www.facebook.com/story…087217&id=152645598081042

    úgyhogy irtam is jegyet hátha kapunk kártéritést, de sajnos kétlem.

    és hogy miért kergetőztem aurrival?

    egy farmolási kisérletem után beköltözött mellém 3helyen.

    mit kellett volna tennem meneküljek vakációba örök időkre?

    később egyébként felajánlotta az mnt-t de nem éltem a lehetőséggel.

    úgy jó a játék ha pörög :)

    gratula még1x

    „Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút”.

  • Elég ütős trükk, Hold áldozattal levinni a védő flottákat - mondhatni kivédhetetlen. Még csak húzni sem lehet a támadást.

    Nem is tudom, ha ez a lehetőség benne marad a játékban, igencsak elgondolkodtatóak lennének a hasonló Holdrombolásos támadások - persze ehhez aktivitás kell, időben visszaépíteni a Holdat, hogy a védés is időben ideérjen. Akár több aktív játékossal:!:

    Van másik ilyen aktív UNI itt a magyar Ogame-ban:?:

    Gratula mindenkinek, szép szervezés volt mindkét oldalról!

    [color=#A9A9A9][font='Verdana'][size=10][align=center][img]http://imageshare.web.id/images/xo4xq8ieqgnxa76occ4.png[/img][/align] [/size][/font][/color]
  • Gratolálok a csatához szépre sikeredett...Dev, Tywin nektek pedig mielőbbit és sajnálom


    Én pl nem teszteltem volna az 1x valaki elhagyta holdat és a védő flotta lement a bolygóra dolgot egy ilyen kaliberű csatánál

    Beálltam volna rendesen védeni ahogy kell, semmi gond nem lett volna...túl lett kompilkálva a dolog nagyon


    Blista...hm...kényes téma volt ez mindig is amiben a régi elvet vallom, hogy a társ minden előtt

    Szerintem a védők jól tették, hogy védték Tywint ez nem kérdés, védeni kellett

    A blisátsoknak is természetesen, de nem így szerintem

    Ha társ védés van blistás ellen akkor ott menni kell azért, hogy a társat védjük és nem azért, hogy a blistást kenjük fel, még ha ugyebár ez is lehet a történet vége

    A szándék az ami számít és itt egyértelmű volt, hogy a cél Aurri csőbe húzása.

    Én a bolygóra mentem volna védeni mert védeni kell, de nem tévesztem meg a blistást...többi megy oda ahová akar, holdra, DF-re tök mindegy

    Nem pálcát török senki felett, csak én így csináltam volna


    Benibubuval teljesen egyet értek...ha alap esetről van szó, de ez nem az volt!

    [align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]

    Einmal editiert, zuletzt von Stay Alive ()

  • sziasztok,


    Ez nem volt bug, csupán félreértelmezés.


    A franciák ugyanis bár visszalőtték a holdat arra bolygóra, amelyre érkezett a támadás és utána erre a holdra ment a többi védő is, de utána azt a holdat KILŐTTÉK és nem a felhasználó rombolta le:


    "csak várja meg, amíg a hold esik, ezek a flották automatikusan átjutnak a bolygóra" - google fordító :)


    Tehát miután kilőtték azt a holdat, ahová ment a többi 5 védő, így a flották automatikusan mentek tovább a bolygóra. Ezt már láthatta volna Aurri PH-n is. Feltételezve, h voltak védők :)


    üdv, T.

  • Egy kérdésem lenne! :)

    Az nem bug vagy bugkihasználás, hogy ha 5en lehetnek max védésbe vagy támadásba, de ilyen esetbe meg lehet 10 védő fél is hirtelen?

    Mert a spanyolon 9 védő figyel ott

    [align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]

    Einmal editiert, zuletzt von Stay Alive ()

  • de az nem mind1 hogy a felhasználó törli a holdat vagy lerombolják?

    a lényeg h eltunik a hold

    a végeredmény ugyan az kéne hogy legyen

    vagy mi a külömbség?

    „Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút”.

  • Gratulálok Aurri! Szép kivitelezés!

    A védőknek jobbulást!


    Stay kérdésére pedig. Ezt Pinky írta a kérdéses csatához:

    Legfeljebb 5 játékos hozhat létre védekezést egy másik játékos bolygóján, legfeljebb 16 flottával.

    Ez egy normális helyzet, amikor a játékosok közvetlenül a bolygón / holdon helyeznek pozíciókat.


    Ha pozíciókat tart egy holdon, ha a hold megsemmisül, akkor az ott pozíciókat tartó flották mindig ugyanolyan koordinátákkal mennek a bolygóra, mint a hold volt, még akkor is, ha az öt játékos már ott van. Vagyis ha a játék így van megtervezve, akkor nem tekinthetünk hibát.

    Ha egy hold megsemmisülne, és az ott lévõ flották visszatérnének a származási bolygóra, és helyzeteket fenntartanának a bolygón, akkor hibának tekintik, mert erre nem a játék célja.

  • Rombolásnál üres lesz a hold helye, ilyenkor üresen fordul minden (elvileg)

    Ha valamit elhagysz az egy bizonyos ideig ott marad...flotta is, csak mélyűrként jelenik meg

    Utóbbit tudod támadni, kémkedni, stb is

    A leszedettet nem, mert akkor nem marad a helyén semmi még ideiglenesen sem

    [align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]
  • de az nem mind1 hogy a felhasználó törli a holdat vagy lerombolják?

    a lényeg h eltunik a hold

    a végeredmény ugyan az kéne hogy legyen

    vagy mi a külömbség?

    Nem ugyan az a kettő. Rombolásnál eltűnik a hold...más szóval megszűnik maga a hold is.

    Feladásnál a hold még marad. Csak a pozíciót adod fel. Utána kémkedhető, támadható marad a végleges törlődésig.

    Tehát nagyon nem mindegy

  • Köszi Szundi, így már értem...mivel tartózkodva megy a védés így lekényszerül a bolygóra és nem fordulhat, mert az lenne a hiba

    De így keletkezett egy probléma, amit nem minősíthetnek hibának, mert 15 évvel ezelőtt így tervezték meg a fejlesztők Comodore64-en és kész, pont.

    [align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]

    2 Mal editiert, zuletzt von Stay Alive ()

  • Nem ugyan az a kettő. Rombolásnál eltűnik a hold...más szóval megszűnik maga a hold is.

    Feladásnál a hold még marad. Csak a pozíciót adod fel. Utána kémkedhető, támadható marad a végleges törlődésig.

    Tehát nagyon nem mindegy


    Igen, mi is erre jutottunk :)

    Mindesetre ezzel egy új fejezet kezdődhet a nagyobb csatáknál, tehát ebből tényleg mindenki tanulhat :)

  • Tiszteletem srácok!

    Régen láttam ilyen jó harcot! Ma is tanultam valamit!

    Tetszik Aurri hozzáállása és a titkos terv is nagyszerű... olvasgatva a bevezetőt én a hazakísérésre gondoltam... az igazi tömegkatasztrófához vezetett volna.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

    Einmal editiert, zuletzt von Gullcsi ()