ÖSSZEVONÁS - KI HOVA?!

  • Tisztelt Team tagok és Játékosok!


    Volt szó arról hogy az összevonás most annyiból másabb módon zajlik hogy senki nem fog kapni ingyen költözéseket mint azt előtte ha esetleg már foglalt az a pozíció amin voltál exodus unin.


    Tegyük fel hogy van bőven olyan játékos mint én akik azért költöztek SAval egy adott helyre mert mondjuk ott jobb a termelés számukra gondolok itt a deu miatti 15ös pozíciókra vagy akár másoknál a fém miatti 8as pozi de gondolhatnék itt egy olyan helyre is ahová szövi szinten cuccoltunk be, tegyük fel hogy mondjuk az a hely már foglalt itt -ott és van akit attól jobbra van akit attól balra raknak a szöviből vagy 8as pozíció helyett 5ösre kerülne egy adott bolygó stb stb...


    Ha én költöttem rá hogy minden ott legyen ahol, akkor ez nem egyfajta megkárosítás a GF részéről amennyiben nem kapunk ingyenes költözést? Mert én így gondolom és szerintem nem leszek vele egyedül.


    Ezzel kapcsolatban szeretnék választ kapni, valamint érdekelne a játékosok véleménye is még most összevonás előtt! Köszönöm mindenkinek aki érdemben hozzá tud szólni!

  • Ez mindenhol így lett volna.. azonban az ogame a kezdetektől fogva sem a védelem kiépítéséről szólt, hanem a támadásokról.. legalábbis én még így tanultam annak idején :)

    Egyébként.. ha megnézted a fórumos szavazásokat, szinte mindenki kérte a DiDF-ek 30-40-50%-os emelését..

    ehhez képest a hydrán szerintem az 50%-ot se érte forumon meg szinte kivétel nékül flottások álláspontját lehetett látni és nem csak ők vannak a jatékban :) el ezért nem is lett megszavazva bár mindegy is mert megszűnik a szerver

  • ehhez képest a hydrán szerintem az 50%-ot se érte forumon meg szinte kivétel nékül flottások álláspontját lehetett látni és nem csak ők vannak a jatékban :) el ezért nem is lett megszavazva bár mindegy is mert megszűnik a szerver

    Az, hogy hydrán nagy flották vannak nem azt jelenti, hogy flottások lennének túlnyomó részben, sőt több bányász van mint aki "flottázik".

    Én vagyok a kezdet és a vég. Általam érkezik a változás. Kérlelhetetlenül jövök akár a halál, nem kérdezem felkészültél-e Rám. Kapuvá váltam, az örök változás kapujává. Nem érinthetsz hisz nem vagyok ember. Nem csodálhatsz hisz nem vagyok isten. Az vagyok mi örök és egy. A változás. Kapuvá váltam. A nagyszerű változás kapujává.

  • ehhez képest a hydrán szerintem az 50%-ot se érte forumon meg szinte kivétel nékül flottások álláspontját lehetett látni és nem csak ők vannak a jatékban :) el ezért nem is lett megszavazva bár mindegy is mert megszűnik a szerver


    A Merkur nem a flottasoknak valo pl. ( Fuggetlenul attol, h jo reszuk oda fog koltozni.. )

    Akkor hogyisvanez? :)


    Sosem -tudomasom szerint egyik orszagban sem- lett megszavaztatva a cel-uni. Sokfele ember jatszik, sokfele gondolattal.. egy sima szerverbeallitas-modositas sem sikerult mindenhol, akkor cel-uni kijelolese miert is jonne ossze? :)


    Nem kotelezo flottazni. Nem kotelezo banyaszkodni. S vegul.. nem kotelezo az ogame-mel jatszani. Senki fejehez nem rakunk pisztolyt.

    A lehetosegek adottak, ugy gondolom, h a legjobbat hoztuk ki ebbol.


    Akinek gondot jelent a Xaly, annak ott a Libra.. akinek ez se tetszik, ott a Merkur.. ketszer annyi idod van ACS-t szervezni, ha tamadnak.. de lehet jelolni barmelyiket, aztan vakacio mod ( elotte némi vasarolt SA-toltes + 60 nap pihi ) es lehet kulfoldre menni.


  • FAQ-ban benne lesz, felesleges poszt, a nagyban mar volt rola szo.


    ..áthelyezve..


    egyébként a legutóbbi összevonásnál is volt FAQ..

  • Személyem szerint várom összevonást . De Trockij-al kell egyetértenem , hogy a flottások jó része Merkurra fog menni amit nem értek minek bújkálni :lol: Libra érdekes lehet Sharks-Sith nézeteltérés rendezése végre nem csak fórumon szavakkal :phatgrin: Xaly-ról sokan nem írtak eddíg , szerintem olyan fekete bárány uni most :phatgrin: De pár nap és kezdjük látni a vándorlást :phatgrin: Hajrá mindenkinek :thumbsup:

  • Minden összevonásnál kapnak az emberek ingyen bolygóáthelyezést, ezen ne akadjatok fel.

    Van egy srác most az angolon, aki magyar szerverről jött és 18 ingyen áthelyezése van.

    Nem tudom hogy csinálta, de nincs 18 bolygója :D (bár ott 2400 acc van elhelyezve)

    Szóval szinte tuti hogy lesz.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Minden összevonásnál kapnak az emberek ingyen bolygóáthelyezést, ezen ne akadjatok fel.

    Van egy srác most az angolon, aki magyar szerverről jött és 18 ingyen áthelyezése van.

    Nem tudom hogy csinálta, de nincs 18 bolygója :D (bár ott 2400 acc van elhelyezve)

    Szóval szinte tuti hogy lesz.

    Ne vegyél rá mèrget...

  • Mi történik akkor, ha az Exodus uni 9 galaxisos, de a Cél uniban csak 5 galaxis van?


    Első példa:

    Tegyük fel Ursáról Librára megyek, akkor nincs ez a probléma. Ebben az esetben "aki kapja marja" alapon megmaradhatnak az Ursából migrált bolygókoordináták? (Nyilván addig amíg a többi új jövevény el nem happolja a kívánt koordinátákat...)


    Második példa:

    Tegyük fel, hogy Ursáról Xalynthra vagy Merkurra migrálok. Jelen pillanatban 6 bolygóm van, ami a 6-9 galaxisok valamelyikében van. Az 9 galaxisról 5 galaxisra való átállás esetében várható valamifajta arányos elosztás? Itt leginkább a bolygók egymástól való távolságainak arányára lennék kíváncsi.


    Mint, ahogy azt Devil666 is írta, egy-egy áthelyezés jól átgondolt, tudatos és előrelátó döntés eredménye.


    Jó lenne tudni, mire számíthatunk e tekintetben szerda déltől.

  • Köszi a táblázatot Xeth!


    Gondolom nagy dilemma ez most a Sharks-nak!

    Ha nem jöttök Librára, azt fogja gondolni mindenki, hogy netán megijedtetek! :D

    Ha nem mentek Xalynthra, akkor meg azt, hogy a nagy flottások nem mernek menni a "flottás" szeróra...


    Mi maradunk, nekünk választásunk sincs. :( De várunk mindenkit!


    Döntsön mindenki helyesen! Szerintem azért ez a 3 uni közül mindenkinek meg kéne találnia a számára megfelelőt.

    Sajnos ez a "semmi sem jó" mentalitás... Sírás megy csak örökké.


    Kíváncsi lennék, hogy akiknek ezek a beállítási lehetőségek nem jók, mit szeretnének...


    Mindenesetre én várom már, talán lesz egy kis izgalom is!

  • Akiknek nem kell költöznie segíthetnének azzal hogy elmondják ők mit választanának ha lehetne. Esetleg promózhatnák a saját unijukat hogy miért érné meg oda menni.


    Az szerintem nagyon rossz mentalitás hogy nem kötelező ezzel a játékkal játszani... és ha már a játékélmény javítása a cél akkor pont az lenne a lényeg amit a játékosok szeretnének. Nem pedig az hogy választhatnak xyz közül.

    Légy közel a barátaidhoz és közelebb az ellenségeidhez.

  • pont az lenne a lényeg amit a játékosok szeretnének. Nem pedig az hogy választhatnak xyz közül.

    Szerintem itt még 10 ember sem jutna közös nevezőre, nem pedig 100...

    Vagy legyen mindenkinek egy saját univerzuma?


    És milyen olyan játék van, ahol a játékosok alakítják a játék szabályait, vagy feltételeit?

    Pl.: F.FA 22, most vettem meg 30 euróért, és egy kalap kaki a játék. Írhatnék az ÉÁ-nak, hogy mi ez, de nem hiszem, hogy meghatnám őket.


    Az OGame egy ingyenes játék. Ilyen lehetőségekkel/beállításokkal. Tényleg sokan már csak azért is keresik a csomót a kákán!

  • Tehát az angol és német szeron kaptak költözési lehetőséget, itt nem?
    Hogy lehet átmenni Orgra? Személy szerit úgy érzem, hogy amiért egyszer fizettem nem használhatom tovább!
    Költöztem, azért mert egyszer kitaláltátok, hogy pozició függő a termelés, most meg azért, mert megszűnik az uni és nem tudom megint pozicinálni magam ingyenesen, ha esetlegesen foglalt lesz a mostani pozició!
    Nem kell a rizsa! Hiába lesz itt folyamat összevonás a ogame.Hu kifog halni ezzel a mentalitással!

  • Tehát az angol és német szeron kaptak költözési lehetőséget, itt nem?


    Mit értesz azon, h kaptak "költözési lehetőséget"?



    Hogy lehet átmenni Orgra? Személy szerit úgy érzem, hogy amiért egyszer fizettem nem használhatom tovább!
    Költöztem, azért mert egyszer kitaláltátok, hogy pozició függő a termelés, most meg azért, mert megszűnik az uni és nem tudom megint pozicinálni magam ingyenesen, ha esetlegesen foglalt lesz a mostani pozició!
    Nem kell a rizsa! Hiába lesz itt folyamat összevonás a ogame.Hu kifog halni ezzel a mentalitással!


    Az remélem megvan, h MINDEN ÖSSZEVONÁS így zajlik.. minden országban.. nem csak itt..


    .org-ra? vakáció-mód, vásárolt SA az accounton és 60 nap inaktivitás -> az account a temetőbe kerül -> ha megfelelsz a temetőből való költözés szabályainak a .org valamelyik szerverén, akkor kiválasztod és átrak oda..


    Akiknek nem kell költöznie segíthetnének azzal hogy elmondják ők mit választanának ha lehetne. Esetleg promózhatnák a saját unijukat hogy miért érné meg oda menni.


    Az szerintem nagyon rossz mentalitás hogy nem kötelező ezzel a játékkal játszani... és ha már a játékélmény javítása a cél akkor pont az lenne a lényeg amit a játékosok szeretnének. Nem pedig az hogy választhatnak xyz közül.


    szerinted melyik az az univerzum, amely MINDENKINEK megfelelne? A hangsúly a mindenkin van.

  • Egy szimpla szavazásra gondoltam hogy melyik lenne az a 3 uni amit céluninak ki lehet nevezni. A 3 legtöbb szavazatot kapott nyert volna. Ez mégiscsak közelebb van a játékosok elvárásaihoz. Persze minden bizonnyal így is lett volna elégedetlen ember azt nem kétlem. A F*FA is egy olyan játék ami próbál a játékosok kedvére tenni és úgy újul meg hogy évről évre (2-re) kiad egy újat. Az ogame az alapjátékon belül tud megújulni a különböző lehetőségek megváltoztatásával. És ha már így van akkor érdemes ezt kihasználni. Pláne amiatt amit te is írtál hogy alapvetően ingyenes és pénzt csak előnyök vásárlásából remélhetnek. Ahhoz pedig az kell hogy valaki lásson benne fantáziát értelmet.

    Légy közel a barátaidhoz és közelebb az ellenségeidhez.

  • Egy szimpla szavazásra gondoltam hogy melyik lenne az a 3 uni amit céluninak ki lehet nevezni. A 3 legtöbb szavazatot kapott nyert volna. Ez mégiscsak közelebb van a játékosok elvárásaihoz. Persze minden bizonnyal így is lett volna elégedetlen ember azt nem kétlem. A F*FA is egy olyan játék ami próbál a játékosok kedvére tenni és úgy újul meg hogy évről évre (2-re) kiad egy újat. Az ogame az alapjátékon belül tud megújulni a különböző lehetőségek megváltoztatásával. És ha már így van akkor érdemes ezt kihasználni. Pláne amiatt amit te is írtál hogy alapvetően ingyenes és pénzt csak előnyök vásárlásából remélhetnek. Ahhoz pedig az kell hogy valaki lásson benne fantáziát értelmet.


    ha egy beállítás-szavazás sem sikerül mindenhol a többség érdekeit figyelembe véve, miből gondolod, h ez menne? :)

    másrészről..


    hogyan oldod meg a szavazást? játékban? Móriczka regisztrál minden uniba vagy 60 IP-vel 200 e-mail címmel és megszavaztatja az Ursát.. Ursa lakói felháborodnak, mert ők biza' költözni akarnak.. tudsz igazságot tenni? nem, mert a szavazás érvényes lesz.. Fórumon? a játékosok többsége nincs felregisztrálva..


    szóval, elhiszem, h könnyű azt mondani, h szavaztassuk meg, de akkor racionális megoldásokat is tegyél mellé. olyan pedig sose lesz, ami mindenkinek megfelel..

    arról nem is beszélve, h mit csinálsz abban az esetben, ha 3, csak a flottásoknak megfelelő univerzum kerül kiválasztásra? vagy ha 3, csak a bányászokat támogató..?


    ( az Ursa helyére szinte bármelyik más uni is beilleszthető természetesen.. csak tőlük rendszeresen megkaptuk, h költözni akarnak :) )

  • Értem a kötekedés részét és mondhatnám hogy ebbe már nem gondoltam bele, de ahogy a beállításváltoztatás szavazása ment úgy egész jó lett volna. :D

    Légy közel a barátaidhoz és közelebb az ellenségeidhez.

  • Értem a kötekedés részét és mondhatnám hogy ebbe már nem gondoltam bele, de ahogy a beállításváltoztatás szavazása ment úgy egész jó lett volna. :D


    Nem volt kötekedés, csak a részletekben nagyon sok dolog van :)

    S pont a beállításos szavazás mutatta meg, h az emberek mire képesek, h másoknak keresztbe tegyenek -> lásd Sharks esete..