Posts by Aqua91

A kutatások nagy része egyetemes érvényű. Csak pár olyan van, ami az adott bolygóra hat.

Amúgy a Kaelesh-ek egyik épülete (Supra Refractor) hatással van a holdkeletkezésre. Növeli a hold keletkezésének esélyét, és a méretét is. A méretnövekedésre kíváncsi lennék, hogy a megszokott fölé lehet-e menni :) Lehet majd csinálok egy tesztet a tesztszerveren ezügyben!

nem tudom de az érdekes volt hogy amikor csináltam a gravitotnt és bezuzattam egyből hold lett ( a bolygón kaelesh életformát használom ) bár csak 8660 átmérője lett

Hali skacok most már van egy holdam nem tudjátok a holdra hatással vannak a kutatások ugy értem ha mondjuk az expi növelő kutattásokat fejlesztem a bolygón de nem akarok onnan expizni nehogy be tudják mérni de ugye a holdon meg nincs semmi utalás az életformára pedig ez ugy lenne jó ha az életforma hatása az mellette lévő holdon is érvényesülne( jó nem a nyersanyag termelés de pl a hajók sebessége vagy expedicicós kutatások)

ez az élőlény felfedezés ez hogy működik van egy napi limit és utána várni kell vagy csak megint bugol két napja próbálok keresni életformákat de eddig semmit nem találtam kicsit ugy érzem magam mint az expediciókon ahol sose találok semmit :D más mit tapasztalt?

Sziasztok ez az én első csatám amit kiteszek a fórumra és egyben a beköszönő csatám a Merkur szerveren.

Ma egy kicsit megfeledkeztem az expedíciós flottámról és ezt a támadó észre is vette. Jött sokszor kémkedett, de sikerült kitérni előle és még a végén időbe be is tudtam állni elé.

Ezúton is kívánok a támadónak mielőbbit aki a DF egy részét is sikeresen megkaparintotta valamint korrekt módon gratulált is

Ezen az időponton (11-12-2021 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:

Támadó Genesis

Reaper 30.000

Védő Aqua91 [Evo]

Kis szállító 29.677

Nagy Szállító 18.971

Könnyű Harcos 240.529

Nehéz Harcos 74.036

Cirkáló 2.503

Csatahajó 400

Szemetesek 41.006

Kémszonda 29.466

Bombázó 226

Romboló 22.765

Halálcsillag 1

Csatacirkáló 422

Reaper 7.176

Pathfinder 5.704

Rakéta kilövő 1.000

Könnyű lézer 1.000

Nehéz lézer 750

Gauss ágyú 600

Ion ágyú 600

Plazmatorony 100

Kis pajzskupola 1

Nagy pajzskupola 1

A csata után ...

Támadó Genesis

Megsemmisült!

Védő Aqua91 [Evo]

Kis szállító 24.185 ( -5.492 )

Nagy Szállító 15.456 ( -3.515 )

Könnyű Harcos 195.825 ( -44.704 )

Nehéz Harcos 60.411 ( -13.625 )

Cirkáló 2.027 ( -476 )

Csatahajó 355 ( -45 )

Szemetesek 33.455 ( -7.551 )

Kémszonda 23.976 ( -5.490 )

Bombázó 210 ( -16 )

Romboló 22.559 ( -206 )

Halálcsillag 1 ( -0 )

Csatacirkáló 385 ( -37 )

Reaper 7.126 ( -50 )

Pathfinder 4.636 ( -1.068 )

Rakéta kilövő 790 ( -210 )

Könnyű lézer 818 ( -182 )

Nehéz lézer 631 ( -119 )

Gauss ágyú 506 ( -94 )

Ion ágyú 490 ( -110 )

Plazmatorony 99 ( -1 )

Kis pajzskupola 1 ( -0 )

Nagy pajzskupola 1 ( -0 )

A csatát a védő flotta nyerte!

A támadó összesen 4.800.000.000 egységet vesztett.

A védő összesen 614.793.000 egységet vesztett.

Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 799.800.677 fém és 512.783.124 kristály lebeg.

Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

A védő(k) által beszedett törmelék:

73.815.823 Fém és 47.326.176 Kristály

624.647.126 Fém és 512.822.874 Kristály

A védő(k) által beszedett teljes törmelék mennyiség:

698.462.949 Fém és 560.149.050 Kristály

nyereség/veszteség összegzése:

A támadó(k) összesen

Fém: -2.550.000.000

Kristály: -1.650.000.000

Deutérium: -600.000.000

A támadó(k) összesen 4.800.000.000 egységet vesztett(ek).

A védő(k) összesen

Fém: 332.520.949

Kristály: 340.999.050

Deutérium: -29.701.000

A védő(k) nyeresége 643.818.999 egység.

Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.2

félre értettél kérlek olvasd el a bejegyzésed még egyszer amire válaszoltam csak kicsit későn is reagáltam :( Arra gondoltam amikor a szerver bealítás modósítást lehetett kérni a forumon akik a védelem df-et kérték ( azok töbsége flottás beállítású játékos volt) de ugye nem lettt megszavazva és mindegy is mert a szerver meg megszünik hamarosan

ezzel csak azt akartam mondani hogy a forumozók véleménye nem feltétlennül tükrözi a szerveren lévő igényeket

szavazósdi hogy mi legyen a ccéluni: ezt egy egységes szempont alapján megalkotott kérdőív minden szerveren ugyanazok a választási lehetőségek lenének és a játékon belül kikülldve : az azokból nyert adatok forumon vagy játékon belüli közzé tétele megoldhatta volna és akkor a team se kapná a hideget meleget mint most hogy milyen cél szerverekre lenne igény és esetleg melyik szerverekre mennének az emberek ( tudom nagy munka de a jövöben hátha működhetne )

Ez mindenhol így lett volna.. azonban az ogame a kezdetektől fogva sem a védelem kiépítéséről szólt, hanem a támadásokról.. legalábbis én még így tanultam annak idején :)

Egyébként.. ha megnézted a fórumos szavazásokat, szinte mindenki kérte a DiDF-ek 30-40-50%-os emelését..

ehhez képest a hydrán szerintem az 50%-ot se érte forumon meg szinte kivétel nékül flottások álláspontját lehetett látni és nem csak ők vannak a jatékban :) el ezért nem is lett megszavazva bár mindegy is mert megszűnik a szerver

Én csalódótt vagyok nagyon mert azt hiszem ez az örökös v kezdete amíg eyg ujabb összevonás után nem tudok menni nekem megfelelő helyre nagyon szeretem a 70%df-et de 3X nekem túl sok meg a védelem df is van ott :( 30% df meg túl kevés noha az 1X vonzó lenne igy igazából nem akarok menni sehova :( marad v legalább 2 évig mig uj esály nem lesz

A kicsi meg simán kér ACS-t védeni nagytól. Ha értelmesen és pontosan teszi tutti, hogy valaki megy az ingyen cuccért…

Én legalábbis szoktam

hát ezt ezen a szerveren nem tudom elképzelni mert a szerver a coseból áll és konkrétan ez egész szerver egy játékosba lenne gyúrva se ér fel ezzel a mega szövetséggel amiért persze gratulálok nekik.

oké most már azért kicsit jobban megértem miért akarja a többség..... de még mindig nem örülök neki mint lehetőség hogy ezt egy olyan unira huzzák rá ahol eddig nem volt védelem df. ( ezt az egy opciót összevonás után kellene módósítani ahol lenne egy olyan szerver ahol nincsen védelem df és egy ahol van és ki ki saját meglátása szerint dönthetne nekem ezzel kapcsolatban ez a véleményem ) de mint tudjuk az utolsó összevonás vagy 5 éve volt nos én pont akkor regisztráltam a egyik megszűnő szerverre ahonnan hydrára kerültem át de csak utobbi két évbe lettem igen aktiv és értem el a pontszámom 99.5%-át nehéz ilyen környezetben fejlődni főleg hogy nem tartom magam igazán tekinek sem

akkor mi a definiciója a tekinek egy 7x eco melletti szerveren?

és mi értelme is van a bányász kasztnak ha még annyi védelem se építhető mert beverik "egyes játékosok" ami képes legyen 12-14óra 40+-os bánya termelést meg a cravlereket megvédeni, egy olyan szerveren ahol már 700 nagy szálítóért képesek elmenni ha véletlen van még mellé 10 milla nyersi?

az baj hogy még mindig a hydránál maradva nem látjátok át egy kisebb acc szemszögéből egy topp játékos persze hogy ezt akarja (védelem df) de a fele akkora játékos nem fogja tudni megállni a hejét ha minden éjjel le lesz farmolva mert nincs védelme vagy ha van akkor meg azért. és itt most vonatkoztassunk el a tekiktől akik tobb millió kilővőt és társait halmoznak fel mert (ez az egyetlen esett amikor megértem hogy kell a védelem df)