Felderítők figyelem.

  • Az előző nap találkoztam azon dologgal amit úgy követhetsz el hogy csak nézel mi is történt.


    Ez pedig az expedíció repített nyersanyag eltűnése bárkinek is fejtörést okozhat kis és nagyobb tételben.


    Ilyen lehet a szellem illetve csak annyit írtak hogy az expedíció nem ugrott vissza és nyoma veszett.


    Egy nap minél több expedíciót viszel valamelyik biztos felugrik.A késések is elfordulhatnak illetve a flotta hamarabb visszatért az ugrásból pl nekem olyan is volt.


    Ha esetleg más is tapasztalt ilyent akkor bátran megoszthatjátok.

    Számos dolog még felmerülhet az expedíciózás közbe.


    Esetleg ha valaki pedig csatázni szeretnél expedíción az sem mindegy mivel fogod tenni.

    Van ami gyors tüzeléssel leszedi a nehéz szállítóidat így csatacirkálót felejtsd is el nagyobb tételbe.

    A felderítő illetve cirkáló is jól kombinálható illetve szállítok és más hajók is alkalmazhatok.

    Sokszor azt veszem észre csak deutérium kérdése de sokat eléget az ember.

    Azt mondom inkább gazdaságos legyen.

    Expedíciót nem küldőnk kondulási pont 16 os szektorba mert hamarabb visszaér a flotta ha hozzá igazítjátok a többi visszatéréséhez esetleg ha hiba lesz a reaktorral még késhet is 1-2 órát.


    Minden csak próbálás szintjén mozog de expedícióra fel.

  • Hát, szerintem ezt az eszmefuttatást itt fent ne vegyétek figyelembe.

    Ha a téma érdekel benneteket: Vannak a magyar szervereken is profi felderítők, kérdezzetek tőlük bátran és segítenek.

    Igen, a téma közérdekű, és megér egy kis eszmecserét, ezért nem zárom a témát....

  • Jól leírtál nem mondom :D

    Szellem vitte el 150 mill fémet 130 millió kristályt meg 85 millió deum.

    Reptess meg 3 millió flotta pontot és égess deut a semmire vagy 4000 csatacirkáló leszed 4000 nehéz szólítót a 15000 ből a x3 gyorstüzelő végett.

    Igen én ezeket tapasztaltam.

    Biztos más is mesélhetne történeteket én kicsibe csinálom.

    Igen a tapasztalt felderítők is írhatnának ez viszont igaz.


    Bár ennél azt tapasztaltam nem semmisült meg az expedíciós hajók de a késés fel lett tüntetve.


    A vezető hajó reaktorának meghibásodása megsemmisítette a teljes expedíciós flottát. Szerencsére a technikusok el tudják kerülni a legrosszabbat. Az újraépítés sok időt vesznek igénybe és az expedíció visszatér eredmény nélkül.


    Változó a visszatérés de ha lassítottad az expet ebből még 10 óra is volt nekem és akkor jöttek vissza.


    Az angol Ogame expediciot fordítóval is lehet használni és máris kaptunk valami magyarázható dolgokat.

    A képletek biztos úgy van ahogy írják de az 2009 be volt és az expedíciósok növelt értéket kapnak.

    Volt hogy egy aktív napon kiküldtem 2 óránként 6 expedíciót és így tovább és előjöttek amiket ők megírtak késesek csaták és fekete lyukak által elvesztett flották.



    *Hozzászólások összevonva - Lorovus

  • Ha már így felhoztuk.

    Pontos számításai vannak valakinek?

    - Hány százaléka a kalóz/alien flotta a kiküldött flottának?

    (mire mit kaphatunk? van erre valami függvény?)

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Ezt google ba magyara lefordítod és kb napi 40-50 expedícióból bármi jöhet.

    http://wiki.ogame.org/index.php/Guide:Expedition_guide

    Meg Keresem még a míg lehetnek az expedíciók során.


    Másik a naplózások mik lehetnek.

    https://ogame.fandom.com/wiki/Expedition


    Illetve van egy nagyobb találási rátát amikor találtam 22 milló fémet találsz hanem 50-80 mint lebegő kristály vagy fém gyűrűként jellemzi.

    Nem rég találtam 23 millió deut. Igaz az ha van expedíciós esemény akkor növelve vannak ezek az értékek jobbak az expedíciók meg az SA értéke is jó.

  • Ezek az expedíciós eredmények szerintem mindig is így voltak, csak most a Felderítő kaszt jobban szakít (-hat) . Mióta az eszemet tudom, még biztos képletet senki nem tudott leírni. Mindenkinek megvan a maga kis bevált csapata, esetleg az esélyeket lehet növelni - csatázni vagy nyersire hajt jobban - persze közben bármi becsúszhat. Gondolom azért annyi esze lehet bárkinek, hogy nyersanyagot nem visz pluszba expre, ráadásul teljes flottával is elég kockázatos pl. FS-re használni :/ . De ki tudja micsoda elszánt emberek vannak.

    Én párszor próbálkoztam DS-el is, de semmi extra nem történt. Visszajöttek, de többet nem küldök.

    [color=#A9A9A9][font='Verdana'][size=10][align=center][img]http://imageshare.web.id/images/xo4xq8ieqgnxa76occ4.png[/img][/align] [/size][/font][/color]
  • Nem kellene expedícióra fs-elni... :dash:Elég amatőr dolog már nem azért de ennyi idő után már tudnod kellene ezeket!:pillepalle:

  • Nekem akkor hoztak talán a legjobban amikor csak felderítőt küldtem...persze itt csak többnyire nyersiről beszélek meg némi egyéb hajóról...
    Gyorsan mennek, saját rendszerbe küldtem csak azért 2500-3000felderítő/körnél ha elvesznek az nem kevés... :D meg ennél a változatnál volt talán a legjobb a kalóz-alien harc, szinte kivétel nélkül nyerés volt profittal! De most más felállással tolom de lehet beinvesztálok megint egy jó adag felderítőre és csak azt küldök csak így akkor nem jönnek a nagy hajók majd :D

  • Nem kellene expedícióra fs-elni... :dash:Elég amatőr dolog már nem azért de ennyi idő után már tudnod kellene ezeket!:pillepalle:

    Nem volt hova tegyem :D

    4 Hónapja van új rendszer kb lassan 5 tán nem tudom nem tapasztaltam ezt csak most.

    Napi 6 nal nincsen baj de napi 40-50 nél bajosan eljön valamelyik.

    Mikor valami új jön ki próbálgat dolgokat az ember ha profi ha nem profi.

    Nem amatőrség reptetni expen nyersit hanem kockázatos.

    Ezért is írtam le miket tapasztaltam.


    Ezek az expedíciós eredmények szerintem mindig is így voltak, csak most a Felderítő kaszt jobban szakít (-hat) . Mióta az eszemet tudom, még biztos képletet senki nem tudott leírni. Mindenkinek megvan a maga kis bevált csapata, esetleg az esélyeket lehet növelni - csatázni vagy nyersire hajt jobban - persze közben bármi becsúszhat. Gondolom azért annyi esze lehet bárkinek, hogy nyersanyagot nem visz pluszba expre, ráadásul teljes flottával is elég kockázatos pl. FS-re használni :/ . De ki tudja micsoda elszánt emberek vannak.

    Én párszor próbálkoztam DS-el is, de semmi extra nem történt. Visszajöttek, de többet nem küldök.

    Fsr nem is használok teljes flottát de megreptetek pár hajót :D

    Volt már 50 millió fém és 38 millió kristály csatában ami nem is sok.



    *Hozzászólások összevonva - Lorovus

  • Hozok majd egy bővebb leírást ha addig más nem teszi meg.

    Alapvetően expedícióra kétféle módon érdemes menni. Vagy kis flottával és akkor nem a csaták lesznek az elsődlegesek vagy nagy flottával, direkt csatát keresni.

    Alapvetően első módszernél ha forogsz egész nap, akkor egy olyan uniban ahol a top1 nagyobb már 100 milliósnál ott simán tudod hozni a napi termelésedet és bukni sem igazán bukhatsz sokat.


    Második módszernél ha csatázol nyilván kockázat is rendkívüli módon megnő. 4 féle esemény lehet aminél eltűnik a teljes flotta, ennek az esélye egy adott expinel 0,2%-0,4%.

    A csatára való esély kalózra 6,1%-6,5%, alienre 2,6%-2,9%... Magyarán kB 9% esélyed van csatázni egy expiben. Ebből kiszámolható, hogy ha nem vagyunk nagyon szerencsétlen helyzetben akkor hosszútávon profitos lehet a csatára menni. Természetesen ehhez az kell, hogy a deufogyasztast is alacsony szinten tartsuk amennyire csak tudjuk. Így mindig saját rendszerbe kuldjetek csak ki ilyen flottát....

    Legjobb hajóösszetétel ha könnyű harcost küldesz nagy szállítóval, valamint csak magában csatacirkálót. Ezekkel lehet maximalizalni a profitot.

  • Teljesen jó amit Laci leírt ..de én is megyek kh ksz nsz kombóban de jobban kell a krisi így nh nsz megy jobban :)

    Csak dolog feltornázni ezeket a flotakat ha nem egy régi accod van hanem újat kezdesz :)

  • Tőle: Flotta parancs
    Az expedícióid nem jelentett semmilyen rendellenességeket a felkutatott szektorban. De a flotta befutott egy kevés napszélbe amíg visszatért. Ez az utazást gyorsította. Az expedíciós hajók kicsit korábban térnek haza.


    kommunikációs tiszt naplóbejegyzése: Úgy tűnik ez a része az univerzumnak még nincs felfedezve.


    kb 30 percel.

  • Ilyen régen is volt ....kb annyi idővel amennyivel kikuldted őket ...ez nem.meglepo :)

  • Ha már így benne vagyunk ebben a expis dologba én is megosztanák egy két dolgot erről.

    Igazából saját tapasztalatokat szeretnék megosztani, NEM KELL KÉSZPÉNZEK VENNI ...

    %-okba, + hasonló számítási dolgokba én nem is mennék bele egyrészt nem az én asztalom, másrészt ha valaki kíváncsi ezekre a dolgokra ORG-on egy kis utánajárással minden fellelhető.

    ..vagy majd ha Laci ír bővebb összefoglalót gondolom abba minden bent lesz.8o


    Valaki írta hogy vegyes összetételű flottával jár ki, sztem nagy baromság az egész! :pillepalle:


    Ahogy már Laci is írta 2 féle módon éri meg expizni, és csak saját rendszerben,más rendszerbe felesleges kiküldeni csak deupazarlás.


    1.Civil hajókkal nyersire kissebb kockáztatással, vagy

    2.Nagyobb kockázattal Hadihajókkal Alienekre és Kalózokra vadászni, természetesen itt lényegesen nagyobb profitot lehet leakasztani .


    Ha valaki nyersire utazik elég csak szállítót, 1 felderítőt, 1 spiót és 1 rombolót vinni. Más hajót felesleges bele rakni nem hozol se több hajót se nyersit.

    Az 1 db romboló azért kell mert azzal az összes hajó fellelhető, kivéve kolóniahajó, szemetes és DS ezeket nem lehet expin találni.

    ...és hogy mennyi szállító kell?!

    Mindig az adott univerzum pontban legerősebb játékosát kell venni alapul.


    Erre itt egy kalkulátor.

    https://expocalc.universeview.be/

    De írok egy példát is:

    Vegyük azt a Toppernak 100milla feletti pontja van , Te Felfedező osztályban vagy egy 7es gazdaságú uniban 17 hipertech mellett, a max hozható nyersi 105 milla fém

    52 milla kriss és 35 milla deu. , ehhez elég 2270 NSZ, felesleges többet küldeni több nyersit úgy sem hozol.

    Term. hozzá kell vágni egy rombit egy spiót és egy felderítőt.


    A másik verziónál, ami sokkal kockázatosabb de ha szerencsés napod van és nem kapsz szellemet vagy fekete lyukat még profitosabb lehet mintha csak nyersire és pár száz hajóra vadászgatnál.

    Itt az elpusztított Alien és Kalóz DF a profit.


    Én 3 legjobb összetételű flottáról olvastam.

    Nálam első helyen és amit jóval többet használok a csak BC + 1 Spió + 1 Felderítő. Ezzel nagyobb rész a törminek kriss, és hát ami nagyon fontos sokkal kissebb a fogyasztás mint a másik 2 összetételnél.

    Van a 2. amit érdemes erölteni , KH+NSZ+1 Felderítő +1 Spió . Itt az arány érdemes 2:1 be vagy minél jobban a felé tolni mert a törminek a kriss része az nagyrészt NSZ ből van, ami sima KH val minimális.

    Érdemes ehhez a Thrashsimet is használni, és a beállításoknál 20% ra levinni a "Flottából törmelék részt"

    Ennél a deuköltség azért jóval magasabb de jól lehet vele hozni.

    Az utcsó a csak Felderítő 1 Spió , ezt még nem igazán próbáltam nagyban a deuköltség miatt, de ha valakinek van tapasztalata ne tartsa magában. :)



    ...és hogy hogyan osszuk szét az expi slotokat.

    Sok variációt kipróbáltam.

    1 kolórol mind

    4:4:2

    3:3:2

    2:2:2:2

    1:1:1....

    Kinek mi jön be, ezzel kapcsolatban nincs tuti tippem.


    Kb ennyi amit én tapasztaltam, és azt még hozzátenném ez ittHUN még nagyon csak a felszínt kapargatjuk ezzel kapcsolatban, a ruszkiknál vannak olyan vadak ,persze azok jóval előrébb járnak mint mi, de 1 slottal 300miliárdokat semmisítenek meg, na most ahhoz minimum 4szer akkora flottát kell hogy kiküldjenek. :/:huh:

  • kihagytad az nh nsz kombot eky ...szerintem meg a bc elött az viszi a pálmát ....elég jol hozzák a krisit szinte semmi bukoval...1-1ben vas krisi...még nem.ördongpsen agy flotával járok de a kinti unihoz elég nagy és sokat kaszál :)

  • Vannak gondok ha az univerzumban az adott top1 nek még nincsen 100 millió pontja .


    Eki Izaron ezen a dolgok még nem játszanak mint Hydran amit mondasz.


    A vegyes flotta.

    Kálozok őszhajójához képest nekem 3X annyi volt kb.

    Kalózok hajó menyisége látható tech % al együtt.

    Fegyverek: 140%

    Pajzsok: 140%

    Páncélzat: 140%


    Nekem minden tech 170% volt minden.


    Csata indításnál szereplő menyiségek.

    Könnyű harcos

    557

    Nehéz harcos

    303

    Cirkáló

    271

    Csatahajó

    163

    Csatacirkáló

    29

    Bombázó

    3

    Romboló

    3

    Felderitő

    45

    Kis szállító 1.650/ Nagy szállító 4.290 /Kémszonda 654


    Nekem veszteségem : kh -213 /Nehéz harcos -64/ cirkáló -14 /Felderitő-1 és más hadihajó nem esett le .Kis szállító -558/nagy szállító-481 /kémszonda- 371


    Törmelék: 10.419KK fém és 8.556KK kristály.


    Ennyit a vegyes flottákról.

    UI :én vagyok a féleszű aki vegyes flottákat visz :D

    Sikerült összeszámolni és fém veszteség 5 305 000 kristály 4 940 000 minusz.

    Nem tudom kinek menyire értékelhető .


    Nem értek hozzá de Eki az élő példa tudja mit mond.

  • Teszteltem a kh+nsz kombót. Hosszútávon az üzemanyagköltség és a feketelikban/szllemen elúszó flották elvitték a profitot.

    A csatacirkálósnál lehet a kevesebb utiköltség és több kris miartt jobban ki lehet jönni belőle.

  • Hát... Én kh és csc köröket küldök megosztva

    Szűk 2 het expizek

    Eddig 2x100k csc lett oda rövid időn belül

    Szóval még minuszba vagyok

    De napi szinten jól adja

    4x100k csc, 3x500k kh, 1x a maradék flotta megy expire

    1_2 mrd közti profit szokott lenni naponta mindennel együtt

    De a 2 bukta miatt eddig összességében még minuszos, plusz a napi deu mennyiség se elhanyagolható


    Edit: Azt kapod kinttől amit te küldesz

    Csc nem csak fogyasztás miatt jó, hanem ilyenkor az is megy elkened és több a kris DF_be

    A vegyes flotta nekem nem vált be eddig, mert ilyenkor az is vegyessel jön és nehezebben vered le, több a bukód

    Legalábbis ezt tapasztaltam eddig

    [align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]

    2 Mal editiert, zuletzt von Stay Alive ()

  • en egyenlore kh+ksz+nsz

    Nh+sz

    Eddig még nem vitt el egyet sem a feketelyuk...de fájni fog szint ugy a vesztés de ha elvesztek 3flotát még profitos leszek böven..lehet az univerzum létszámátol is függ a flottavesztés...