Ursa szerverbeállítások cseréje

  • +20% védelem df szerintem elég fair
    ne üldögéljenek milliárdos teki mögött flottával és nyersivel..játszódjanak ők is
    biztos senki nem megy neki 1 napos termelésért gigatekiknek
    szóval továbbra is fent tartom a védelmi df-t

  • Szerintem az a nem fair...hogy a tekik büntetlenül nőhetnek egyre nagyobbra és kövérebbre. Ugyanis neki visszaépül a 70%-a plusz megfogja, és a termelését megint tekire költi, amivel még nagyobb lesz mint amikor beverted. Nyersanyagot von ki a szerverről, ami soha senkinek nem térül meg. Hydrán kb 50 mrdnyi teknős van alaphangon, Ursán is van legalább 20-30mrdnyi...ha már bontjuk őket legyen belőle haszon...szerintem mindegyik szerverre ráférne ez a módosítás!!!


    Nincs velük gond addig a pillanatig, amíg nem nőnek túl nagyra!!! Amikor ez megtörténik kezelhetetlenek lesznek és több veszteséget okoznak, mint amennyi hasznot kivehetsz mögüle, ergo rá sem indulsz...és mi következik ebből??? - Csak nő és nő és nő tovább. A védelem df pont ezt akadályozza meg!!!

    Folyamat azt látom, hogy nincs olyan teki, amit ne lehetne feltörni. Ds-el meg kb nulla veszteséggel tudod bontani őket. 5 az 1 ellen, nehogy már ne legyen elég. Nem akarok vitatkozni, mert ez egy soha véget nem érő vita lenne. De ez nagyrészt csak a flottával rendelkező játékosok részére lenne előnyös. Akik kevesebb időt szánnak a játékra azoknak ez teljesen ellehetetlenítené a játékát. Sokan szeretik ezt a játékot akiknek nincs elég idejük rá, de szeretnének játszani. Ezért építenek tekit, vagy azért mert már leszedték őket és úgy gondolják, hogy egy teki megoldás lehet rá. Persze tudjuk hogy amit elég nagyra duzzad a mögöttük levő flotta elhullanak.

    +20% védelem df szerintem elég fair
    ne üldögéljenek milliárdos teki mögött flottával és nyersivel..játszódjanak ők is
    biztos senki nem megy neki 1 napos termelésért gigatekiknek
    szóval továbbra is fent tartom a védelmi df-t

    Nem veszed figyelembe, hogy van a játékban ds. Nulla veszteséggel bontogatod a védelmeket és szedegeted a df-et. A védelem nem utazik el előled. És hogy 5v1.

  • Akinek nem tetszik igy ahogy van, várhati az uj szervert :D Szerintem 100 % an viszatériteni a védés veszteségeit :pillepalle: ,mert a védést nem lehet FS-ni a flotit lehet :phatgrin: ..Ja a holdakat is megszűntetném az AKS-ot is és a termelést is megálitanám mert akor a flotisok elviszik és pedig nem szenvetek érte csak a flotiba fekteték azért mert sok idejűk van :lol:

    [align=center][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/090719/Picture_046_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/align][align=center][/align]
  • támogatom inajko-t részben.. ne legyen se hold, se védelem, se hajók ( max szállítók ).. mindenki legyen bányász.. :D

    Szállító se legyen, mert ha nincs védelem azzal lehet tamadni. Csak kemszonda legyen, hogy legalabb tud nezni, hogy mit epitget a masik. Teljesen humanus megoldas lenne.. csak egy ugrokapuhoz hasonlo épület kellene, amin lehetne vinni bolygók között az anyagot .

  • Látom sokan túlkapjátok...de akkor felteszek egy kérdést...vagytok 5-en van 6000 ds a kezetek alatt, viszont nem tudjátok megborítani a legnagyobb teknőst akkor mégis mifaszommal borítsuk meg profitosan???


    Ember ahhoz hogy 5 ember megtudja borítani nálunk a legnagyobb tekit..ja hogy ahhoz majdnem 10k rakéta kell támadás előtt kipucolni a plazmákat meg az ionokat??? - Ja és utána nem vagyunk profitosak??? - Le van szarva a tekiknek élni kell!!! -hát kibaszottul nem!!! Egy semmi antijátékos felfogás...azzal nem növeli a szerver életét, hogy elvan mint hal a szatyorban.


    Pár száz millás teki is sok már...annyi legyen bent amivel megvédi 1 napi termelését azt kalap kabát...minek több mrd-ra húzni egy teknőst??? - Ja hogy nem bírsz fs-ni mert lusta vagy...és akkor mögé bújtatunk éppen annyi flottát, hogy azért és az ott tárolt nyersiért ne érje meg rámenni, mert többet buktok 5-en mint amit elhoztok!!!


    Egyébként a másik oldala ennek, akkor nagy az örvendés, amikor egy nagy flottát lekapnak...csak, hogy azt is vegyétek figyelembe...hogy a flottából a törmelék az univerzum vérkeringésében marad, a teki meg mivel nincs df csak vonja ki a nyersanyagot a szerverről...tök mindegy, hogy meg tudod borítani vagy sem, az a nyers amit beletolt volt nincs!!!


    Ilyen alapon a flottákból se legyen törmelék...nehogy már legyen valami haszna törni őket!!!!


    U.I : Leszarom lehet engem utálni ezért a nézetért....de a teknősöknek soha nem volt soha nincs és soha nem is lesz értelme teljesen felesleges dolog a napi termelés megvédésén kívül nagyobbra húzni!!! Erre nagyon is jó a védelem df kordában tartaná a növekedést...és az uni indulásánál meggondolná az ember, hogy tolja vagy sem!!!

    2 Mal editiert, zuletzt von KyloRen ()


  • Te poén gyilkos!!!! :lol::phatgrin::phatgrin:

  • mifaszommal borítsuk meg profitosan???

    Kylo olyan vagy, mint egy sith :D végletekben gondolkodsz.
    Az ilyen tekire áldozni kell profit nem számít, csak a pontszám.
    Nem egy embernek, nem ötnek ahányan csak eléritek IPM-mel!
    Ha bántja a szemetedet a létezése,akkor írtsd ki. ( egy éjszaka rámentek 10-en ipm-mel mindenki áldoz bele egy kis anyagot a végeredmény, mire belép hűlt helyét látja csak a védelmének)


    Ez olyan, mint a gaz a kertben. Mehetsz rá kapával, így van esélye, hogy visszanő, vagy mehetsz rá gyomirtóval, ami a gyökeréig megy és onnan, már nem hajt ki többet.


    (1ipm olcsóbb, mint 1 plazma-ursan az egyik legnagyobb 2,2 mrd anyagból áll-447milláért 0-ázható /17.000 db IPM/, ha az fáj, hogy ott van, akkor ennyibe fáj a törlése, ha ez sok, akkor el kell viselni, hogy ott van..)

  • Továbbra sem veszed figyelembe azt, hogy ha elég ds-t küldtök, akkor azok visszajönnek nulla veszteséggel. Az a védelem egyedűl van mindenki ellen. Nem véletlenül lett ez így kitalálva, és nem véletlenül épül vissza a 70%. Szavaidból nem nehéz kivenni, hogy flottások vagytok, ds meg csak az fsre kell.(Joke) =)old De mindegy teljesen lényegtelen az egész. Viszont ez a mondatod szerintem mindent megmagyaráz.


    és az uni indulásánál meggondolná az ember, hogy tolja vagy sem!!!

    Értem én, hogy a védelem építésére gondolsz. De ha univerzum indulásnál beregisztrálsz, és tudod azt, hogy a védelem df-be megy, akkor az úgy teljesen jogos. Tudtad mit vállalsz, de menet közben váltani, szerintem szívatás. Teljesen más játékstílus kell oda, ahol a védelem df-be megy.


    Lehetne ezt ezer felől megközelíteni, az enyém is egy vélemény, és a tiéd is. Bár én legalább játszok Ursa szerveren, ha jól emlékszem te meg leköszöntél.

  • Kylo olyan vagy, mint egy sith :D végletekben gondolkodsz.Az ilyen tekire áldozni kell profit nem számít, csak a pontszám.
    Nem egy embernek, nem ötnek ahányan csak eléritek IPM-mel!
    Ha bántja a szemetedet a létezése,akkor írtsd ki. ( egy éjszaka rámentek 10-en ipm-mel mindenki áldoz bele egy kis anyagot a végeredmény, mire belép hűlt helyét látja csak a védelmének)


    Ez olyan, mint a gaz a kertben. Mehetsz rá kapával, így van esélye, hogy visszanő, vagy mehetsz rá gyomirtóval, ami a gyökeréig megy és onnan, már nem hajt ki többet.


    (1ipm olcsóbb, mint 1 plazma-ursan az egyik legnagyobb 2,2 mrd anyagból áll-447milláért 0-ázható /17.000 db IPM/, ha az fáj, hogy ott van ennyibe fáj a törlése, ha ez sok, akkor el kell viszelni, hogy ott van..)

    Pontosan a végletekben gondolkodás miatt uralkodtak a Sithek a galaxisban!!! :thumbsup:


    Majd keresek rá embereket a bankár klán és kereskedelmi szövetség majd fizeti nekik a bukót...ja, hogy egyik sem található meg az uniban....hmmm nemhiszem, hogy poénból segítene bárki is....Mert azt te sem gondolod komolyan, hogy csak úgy brahiból beleösz pár millát és nem látsz érte viszont semmit...egy több milliárdos tekinél 30%df belőle neki semmiség...te meg nem hiába bontottad meg...


    Erik: Az előbbi mondataidból látszik, képben sem vagy velem kapcsolatban, ezért inkább nem is fűznék több dolgot hozzá...próbáld megérteni a mondandóm és utána ha szócska nélkül...írj választ!!!

    4 Mal editiert, zuletzt von KyloRen ()

  • Na kezdődik a jó kis magyar mentalitás, ha nem tudjuk megmagyarázni a másiknak a saját igazunk, akkor jön a személyeskedés..

    [align=center] [img]http://kepfeltoltes.hu/141103/Dovahkiin_sig_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img] [/align]
  • Pontosan a végletekben gondolkodás miatt uralkodtak a Sithek a galaxisban!!! :thumbsup:
    Majd keresek rá embereket a bankár klán és kereskedelmi szövetség majd fizeti nekik a bukót...ja, hogy egyik sem található meg az uniban....hmmm nemhiszem, hogy poénból segítene bárki is....Mert azt te sem gondolod komolyan, hogy csak úgy brahiból beleösz pár millát és nem látsz érte viszont semmit...egy több milliárdos tekinél 30%df belőle neki semmiség...te meg nem hiába bontottad meg...

    Van az a szög, amikor valakire rádurrantok pár 100 IPM-et csak úgy brahiból :D kérdezd meg bugacsot például. :D
    Ha szúrja a szemem valami, azt elérem, hogy ne szúrja. Pl. Ha az inaktívaimat farmolná a teki mögül és csak arra használná, hogy tekit növesszen bizony Isten, hogy törölném a védelmét és mehetne V-be..



    EDIT:
    Védelmet hasonlítsd a hold épületekhez. Pl tök jól nézhet ki egy 8-as ugró jó sok pont stb. de ha vki fogja magát és áldoz rá (dseket, akkor törlődik elvész). Az én felfogásomban, ha előttem van egy játékos, de közelebb tudok hozzá kerülni, ha elvesztek X pontot ő meg Y-t és igaz lesz, hogy X<Y nekem tökre megéri a dolog. Mert pont hátrányomat ledolgoztam valamelyest. Ha mögöttem van tökre letojom, hogy KUTATÁSBA, HOLDBA,RAKTÁR ÉPÜLETBE vagy EXPEDÍCIÓRA küldött flottával törli az anyagot a játékból. Végeredmény ugyanaz lesz.
    EDIT 2: Csak az számít, hogy miből építi fel. Ha a sajátjából tegye Ő dolga, arra költi, ami neki tetszik. Nem feltétlenül kell másnak haszna legyen belőle. Viszont, ha a közös (inaktív/aktív) játékosok anyagából teszi ugyanezt, akkor kell kiírtani.


    EDIT 3: Kylo, amit te szeretnél az offline játékosok, akikhez odamész és elhozol nyersit, de van a játékosok között egy olyan réteg aki 1-2, vagy akár 3 napig sem néz fel és ezzel tökre jól elvan.
    Feljön elkölti a kis nyersijét és megint off.
    Ha van df ezek a játékosok is eltűnnek.


    EDIT 4: Ha lesz védelmi DF népirtás lesz Ursan lássa be mindenki.
    Ugyanaz lesz, amit csináltak páran a GODS vs Atlantis háborúban, csak durvábban.

  • Na kezdődik a jó kis magyar mentalitás, ha nem tudjuk megmagyarázni a másiknak a saját igazunk, akkor jön a személyeskedés..

    Na kezdődik, az olyan hozzászólók posztjai akiknek köze nincs a témához.
    "Csak azért is írok már egy posztot, hogy valakinek beszólhassak!" --> Tipikus magyar mentalitás, ha már itt tartunk. :Oold


    Mint írtam, egy vélemény az enyém, egy az övé, és még csak nem is akartam megmagyarázni. Írtam is, hogy lényegtelen.


    Nem kívánok többet hozzászólni a dolgokhoz. Ha lesz szavazás, a védelem df-be dologról Ursa szerveren, én tuti nemmel voksolok.

  • Hatos eco van, szerintem a védelem nem lesz akadály... nem 20an játszunk... legalább addig játszanak, míg nem épülnek föl a gigaflották. 2-3 év...
    Addig, ha nem állnak le kereskedni, annyi lesz nekik.


    Az ECO nekem tetszik bár mehet feljebb.
    Speed... tökéletesen elég a kettes, legyen esély elbújni.
    df... mehet 50ig... ez ilyen arany középút... ne haljon meg mindenki, mert megéri ledöfni.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Na kezdődik, az olyan hozzászólók posztjai akiknek köze nincs a témához."Csak azért is írok már egy posztot, hogy valakinek beszólhassak!" --> Tipikus magyar mentalitás, ha már itt tartunk. :Oold


    Mint írtam, egy vélemény az enyém, egy az övé, és még csak nem is akartam megmagyarázni. Írtam is, hogy lényegtelen.


    Nem kívánok többet hozzászólni a dolgokhoz. Ha lesz szavazás, a védelem df-be dologról Ursa szerveren, én tuti nemmel voksolok.

    Beszóltam neked Erik??? Netán megsértettelek valahol, valamiben??? Boccsmár, hogy egy régi volt unimnak a topicjában elmondom a véleményem...és ha jól tudom csak annyit írtam, hogy felesleges a teki és igen kell a df belőle...ha ez ennyire zavar fordulj Gurathoz és bannoltass ki!!!

  • Minden nyitót témánál az van hogy jön a személyeskedés és a sértegetés
    általában ki alakul 2 tábor és sértegetik egymást így próbálva bizonyítani az igazát
    mikor jutunk el arra a szintre,hogy egyszerűen tiszteljük más véleményét..gondolkozását ...még ha nem is értünk vele teljesen egyet? :dash:

  • Minden nyitót témánál az van hogy jön a személyeskedés és a sértegetés
    általában ki alakul 2 tábor és sértegetik egymást így próbálva bizonyítani az igazát
    mikor jutunk el arra a szintre,hogy egyszerűen tiszteljük más véleményét..gondolkozását ...még ha nem is értünk vele teljesen egyet? :dash:


    soha..


    Kylo - Erik, szerintem privát üzenetben beszéljétek meg a vélt/valós sérelmeket.. diplomácia.. pls..


    A témától pedig ne térjetek el..


    "A véleménycsere az,. amikor bemész a főnöködhöz a véleményeddel, és az övével jössz ki."