Posts by Erick144

Anno hasonlóan mentem uni7 indulását követően hónapokkal regisztrált, majd top50-ig magamat felküzdő játékosként más szerverekre is. És kb minden szerveren elhangzott hogy na majd ott. :) Vagy na majd 2x sebességen. :) Most meg már senki sem akarja hogy játsszak vagy GO-skodjak :( :(

Ne becsüljétek le, inkább örüljetek annak ha lesz egy kis zavar az állóvízben. Az mindenkinek csak jót tesz, hajrá!

Ez nem igaz, én mindig hívlak. Még az accom is mondtam, hogy vedd át, ha gondolod. :Dold Legalább pihenek kicsit. 8)old

Amikor kiderült, hogy te kapod Ursát, én annak is örültem. Még le is írtam akkor. :evil:old Kicsi piros. :Pold

Én szurkolok malesde, remélem kapsz egy faja accot, és felrázod a téli álmot alvó Ursa lakókat. =)old

Ezt a parancsnok adja támadáskor prioritás állító.

A másik meg ilyen előre beállított flotta választó.

- üres postaláda -> erről jegy kellene, képpel alátámasztva.. bár ilyen esetünk párszor már volt..

- szövi chat -> erről még nincs infónk, szintén jegy kellene képpel alátámasztva

Ezekkel foglalkozok is.

Az UNI Japetus Tíz legnagyobb csatája:

TOP 10 szabályzat:

- Hírnév Terme szabályzat itt is érvényes!

- A csatának 100 kk összveszteség felettinek Kell Lennie (Nagyobb 20%)

- A Leköszönő csaták Nem kerülhetnek ide

- CR konvertáló használata Kötelező

A TOP 10-el kapcsolatban észrevételeket a moderátoroknak lehet jelezni PM ben vagy jegyrendszeren keresztül.

Harc jelentés szabályzat:

- Ide minden csata felkerülhet a játékból.

- A prefixek használatai itt is kötelező!

- A témák megfelelő címe: [támadó neve] vs. [védő neve]. Ha a játékosok szövetségbe tartoznak, akkor azokat (TAG-okat) is fel kell tüntetni.

- Amit írnod kell:

* Csak egy csata jelentés témánként! Minden ugyanarra a célpontra (ugyanarra a bolygóra rövid idővel a fő támadás után) érkező támadást rövidített formában lehet megjeleníteni, vagyis csak a csata eredményét (nyersanyag rablást, veszteségeket).

* minden résztvevő flotta/védelmi eszköz csata előtt és után

* mindkét vagy egyik technológiát sem (fegyver/páncél/pajzs)

- CR converter használata, a csaták formázása kötelező.

- Egy csatát egyszer lehet kitenni.

- Olyan témák amelyek nem tartalmaznak csata jelentést, törlendőek.

A Hírnév Terme Szabályzat:

- Csak 20%-os hold esélyt létrehozó csaták kerülhetnek a Hírnév Termébe.

- A témák megfelelő címe: [támadó neve] vs. [védő neve]. Ha a játékosok szövetségbe tartoznak, akkor azokat (TAG-okat) is fel kell tüntetni.

- Amit írnod kell:

-- Csak egy csata jelentés témánként! Minden ugyanarra a célpontra (ugyanarra a bolygóra rövid idővel a fő támadás után) érkező támadást rövidített formában lehet megjeleníteni, vagyis csak a csata eredményét (nyersanyag rablást, veszteségeket).

-- mindegyik flotta/védelem csata előtt és után

-- mindkét vagy egyik technológiát sem (fegyver/páncél/pajzs).

- Csak halálcsillaggal való támadások akkor tehetők ki ha minimum 100 millió veszteség lett elszenvedve összesen a csatában, vagy ha a támadó le lett ninja-zva.

- A következő féle támadások nem tehetők ki a Hírnév Termében: támadások kitiltott vagy inaktív játékosok ellen, napműhold-zúzás* és egyértelmű holdesély-szerző** csaták.

- Használjatok CR convertert, formázd meg tisztességesen a csatát.

- Egy csatát egyszer lehet kitenni.

- A prefixek használata kötelező.

- A csatád akkor számít Nagyobb 20%-nak ha több mint 100 millió az összes veszteség a csatában.

- Erősen ajánlott bővebben kommentálni a csatákat, mert ha "átlagos" a véleményezés, amit bárki írhat anélkül hogy ismerné a játékot/adott univerzumot/szövetségeket/csata résztvevőket és annyiból áll például hogy "gratula! Tiszta profit, ezt nevezem! Védőnek gyors felépülést." az édeskevés, és szigorúan nézve hozzászólás vadászatnak vehető!

*Napműhold-zúzás:

A védő napműholdjaiból keletkezett df-en felül meg kell lennie a 2 millió értéknek csak hajókból. Valamint ha az egyedüli hajók a védekező részéről napműholdak.

**Holdesélyszerző csata:

Amikor a résztvevők megegyeznek abban, hogy holdat lőnek. Ha a védő otthon felejt 1667 könnyű harcost vagy 112 csatahajót, hogy talán valaki belövi holdnak, az felkerülhet, mert a támadó érdemeit nem csökkenti.

Sajnos ez benne van, nem kell ezen felháborodni. Meg kell mutatni, hogy neked jobban megy, ez a csatázós rész. 8)old Napműholdak mindig is csábítóak egy flottásnak, most kiegészültek a crawlerekkel. Még több profit. Egyébként az ilyen csatákra, akkor is sor kerül, mikor már kihalóban van az uni.

Lelkes amatőr koromban, uni1-en 30k nyersimre, 6 kört küldött "bossmol1" . Pedig akkor még, fel se bosszantottam. :Dold

Valami büntit dobáljatok pls mert elszabadultak az indulatok

Adok én neked mindjárt olyan büntit. :tongue:old

Nem történt ilyesmi. (Mint az oda is van írva...) Onnan jutott eszembe, hogy kémkedtek és a felkenödött kémekböl is szedett df-t a kaszás.

Értem, hogy Béci szedheti ha ír jegyet, de ezt nem szedte “a játék magától” gyüjti be.

Tekintve hogy én kb. évtizeden belül 2-szer voltam bannolva össze-vissza (inaktív zùzás -LOL, 500k-s pushing egy 20 millás accra, Nagyobb LOL) nem vettem kpért flottát, nem csináltam végtelen nyerset Piactérrel (ahogy a lengyelek), nem gyártottam egyesével 100000 ds-t, stb. Annak ellenére, hogy tudtam, hogy lehet.

Az azért elkeserítö, hogy itt a segítökészség szikrája se dereng fel...

És nem nekem kell segíteni, az jegyekben megy, és általában annyiról szólnak, hogy utazgatok és más hálózatról lépek fel, esetleg gf levelezöszerver hibajelentés.

Ezt bárki megtehette volna, akinek valamilyen módon köze van a teamhez. Akár ismerős által, akár team tag. Bár ahogy olvasgattam a hozzászólásaidat Go-nak vallod magad. Mondjuk e felől vannak kétségeim, szerintem csak infót szerzel és ennyi.

Ezért írtuk, hogy minden csata egyedi.

Baró a sztori. :tongue:old Az ilyen kétes eredetű dolgokat, mindig jelenteni kell, úgy a tuti.

Elég sok tényező van, amit figyelembe szoktam venni. Minden eset jóformán egyedi.

Szóval Béci beszedheti a teljes df-et. Utána ír egy jegyet, hogy ez történt. Mi megvizsgáljuk, majd útbaigazítjuk őt.

Adatok alapján sokat látni, de ezekben az esetekben így járok el. A veszteségedet állítsd vissza a profitból. A többit meg szállítsd le admin acc-ra. Természetesen a szállítás útiköltségét is levonhatod.

Ha nem így tenném, akkor ezt sokan kihasználnák és pushingolnának. (Szerintem a többiek is hasonlóan csinálják.)

A színjátékot kerülni kell, a logok nem hazudnak.

Na Don megelőzött. :evil:old

Én sem kértem a téma zárásokat. Sőt, ha akartam volna, zárhattam volna én is. De nem tettem. Szerettem volna válaszolni is, de nem volt rá időm, sajnos. X(old Pedig szívesen leírtam volna a véleményemet, mindenről. De ez most úgy néz ki elmarad.

Szerintem az a rész, hogy a fórumon már nem tiltanak mindenért, jobb lett. Bár valakinek, még így is sikerül kipontozódnia. Személyes véleményem, hogy nem az lenne a lényeg, hogy minden hülyeségért tiltsunk. A vérszívás is teljesen rendben van a csatáknál. Csak ugye módjával. Ez az ami nem szokott menni, ilyenkor szoktunk közbe lépni. Még mielőtt teljesen kezelhetetlen lesz a helyzet. Ha időben zárjuk a témát, akkor mindenki jobban jár.

És ugye vannak a szabályzatban leírt dolgok, amik miatt jóformán rögtön zárunk egyes témákat. Én itt is engedékenyebb lennék, viszont nagyon sok ilyen kezdeményezést láttam. És ezek sose mentek kulturális keretek között. Erről Gurat még többet tudna mesélni.

Csak költői kérdés: Van ami nem a pénzről szól a GF-nél?

Mindig is regisztrálhatott újra az aki végleges tiltásra került

:thumbup: Erre én is így emlékszek.