SADV [Ö: 51.564.922.000] Aurri [H U J E] vs. Tywin Lannister [Nyugger] & Devil666 [Nyugger] (T: 12.939.575.000, V: 38.625.347.000)

  • Igen, mi is erre jutottunk :)

    Mindesetre ezzel egy új fejezet kezdődhet a nagyobb csatáknál, tehát ebből tényleg mindenki tanulhat :)

    Köszönjük Trockij a felvilágosítást. A tanuló pénz drágán, de megfizetve.


    Egyébként ha több lenne ott a Védők száma, mint 5 akkor is csak az első 5öt venné figyelembe a rendszer szerintem?

  • Ha társ védés van blistás ellen akkor ott menni kell azért, hogy a társat védjük és nem azért, hogy a blistást kenjük fel, még ha ugyebár ez is lehet a történet vége

    A szándék az ami számít és itt egyértelmű volt, hogy a cél Aurri csőbe húzása.

    Én a bolygóra mentem volna védeni mert védeni kell, de nem tévesztem meg a blistást...többi megy oda ahová akar, holdra, DF-re tök mindegy

    Nem pálcát török senki felett, csak én így csináltam volna

    Az eremnek mindig ket oldala van, itt sincs ez maskepp. Nem akarom megegyszer leirni de fentebb olvashato, hogy miert a holdra ment a vedes.

    Nerm Aurri csobe huzasa, hanem a vedes volt a cel.


    Tegyuk fel a blistasok a bogyeszra mennek vedeni, sima ph es a tamado mar kuldheti a meghivokat az ACS ra vagy szervezhetik a hazakisereseket. Ha Stay gonlatmenetet folytatom akkor ezek szerint ez azt jelenti,hogy a blistasok csobehuzasa a cel a tamado reszerol??

    Vagy tovabb megyek, ha nekem vannak blistasaim egy masik szoviben, es betamadom az egyik szovitarsukat, akkor a szandekom az, hogy sunyi modon a blistasaim flottajat igy akarom leszedni??:dash:

    Velemenyem szerint a blista ACS meghivon kivul csak vitakra, vadaskodasra, a jatekosok egymasnak ugrasztasara jo. De ez nem ide tartozik.

    Tywin vedese volt a cel, meg kiprobaltunk valamit amit nem jott ossze. Ennyi


    A csata szep! Aurrinak gratulalok!

    Sracok nektek meg gyors potlast ;)

  • Gratulálok aurri csak meg lett.

    Aurri teljesen ideges volt, hogy be aludt és nem tudta figyelni abban az időben mikor forgott...

    Ment is a Verszivás, hogy béna top1... Majd ha Jani lessz a top1 akkor menni fog....


    Mivel nem rég történt, hogy a támadást elinditottam, és hajnal 3kor az acc törlödött, így a támadás ment tovább de mindenhol a coma gfhez.

    Tehát lehet, hogy a védő flották ugyanakkor Lorovust védték vólna a csata pillanatában. Akkor megint csak a támadott fél koppan.

    Szerintem ez nagyon túl lett komplikálva egyszerű védés helyett. Van ötletem is, hogy ki lett az ötlet gazda de tök mindegy.

    Ha bolygóra is megy a védés 4 embernek akkor is ott van Gagarin enma még.


    Aurrinak gyors koltekezest devilnek meg hát ohmmm.

    Kellemes újra építkezés.

    Kb 875 nap és újra lessz ennyi.

    Mindig mondtam húzz gazdaságot mert ha bebasz a gebasz akkor cumizol...

    Hát be baszott és most így urdokk se ad vissza semmit max a leniszternek.

    Bár egy leniszter mindig megfizeti a dolgokat :phatgrin::phatgrin::phatgrin:Kérd vissza nyersibe vagy válaszd a bányász létet :thumbsup:

    :lol::dash::growup:

    Einmal editiert, zuletzt von marquez ()

  • Vader, 1x már leírtam mint azt másoltad is :)

    "Beálltam volna rendesen védeni ahogy kell, semmi gond nem lett volna...túl lett kompilkálva a dolog nagyon"


    Semmit nem csináltam csak megnéztem a statot...mi lett volna ha mennek még támadók tőlük?

    Jól felkenitek őket is akkor

    Milyen hazakísérés? Akkor soha nem védtek majd senkit mert hazakísérnek?

    Hazakísérés se lett volna hidd el egy ilyen csata után, mert nem lesz ki hazakísérjen pláne nem mivel, kukáik meg úgy is úton és kísérést holdra csinálnák vakon.

    Valamint ahhoz PH-zni kell fordulást mert jó ideig ott kell maradni védésbe úgy is...kit és melyik flottát PH_zzák?


    Plusz egy ilyen féle csatánál támadónak sem akkor kell már szervezni a többi támadót, mikor látja, hogy már megindultok védeni

    Hanem már jóval előtte eldől, kik mennek ha mennek egyáltalán. Soha nem menet közbe kezdünk szervezkedni

    Lényeg, tök mindegy indultok védeni vagy sem, mert ha ACS támadás van akkor az úgy is menni fog

    [align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]

    6 Mal editiert, zuletzt von Stay Alive ()

  • stay!

    nem kentük volna fel őket, mivel jokeren és guraton kivül senki nem tudta hozni a full flottáját, csak a töredékét.

    vhis 300k cirivel meg 50k csc-vel tudott jönni, marci 10k rombival, devil flottáját meg látod, ill jokerét is láthattad.

    vhis és gurat 1g távolságról jöttek, devil is 100nem tudom hány rendszer távról.

    ráadásul mindenki melózott, meg élte az életét.

    joker vvmi 1-1,5órával a csatt előtt érkezett, devil épp h belefért az időbe mert még deut is kellett szállitgatnia.

    vader meg fs-en volt.

    enma ott van tőlem 24 rendszerre, ha látja aurri h jönnek védeni 2+órás menetidővel, simán lett volna ideje hivni enmát még ha deuja sincs ott, küld neki aurri, ideje lett volna rá.

    „Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút”.

  • Köszi Tywin, így érthetőbb azért :)


    Ahogy számolom ez kb 90-100 mrd védő flotta összesen...Aurri meg Enma se értek volna sokat és fordulnak


    Személyes vélemény...ha rendesen bolygóra mentek, akkor makkmarci a fullt viszi

    [align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]
  • Marcinak ennyire volt deuja, és végig offolta az egész csatát, mert dolgozott. Sehogy sem tudott volna jönni. Én 4 részletben 3 helyről repültem, és így is logisztikai bravúr volt, hogy egyáltalán meg tudtam oldani a dolgot. És a többiek is hasonlóan sakkoztak, hogy valahogy menni tudjanak :S

  • Köszi Gurat :)


    Nem vitázok félre ne érts, csak nem értem az egészet úgy ahogy van

    Csak abból indultam ki, hogy Tywin forgatása után volt kb 12 órátok csattig, hogy 2x speeden leszervezni a védést, deut-flottát összehúzni és nem jött össze csak mindenkitől mondhatni szedett-vedetten

    Ez az amit nem értek...de hagyjuk is, úgy halok majd meg, hogy ezt nem tudom mert csakis a ti dolgotok


    U.i.: Tényleg nem kötekedni akartam, csak nem értem ennyi az egész


    A csata továbbra is szép, Dev-nem külön respect, hogy ottmaradt!

    [align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]

    Einmal editiert, zuletzt von Stay Alive ()

  • Délelőtt még eszünkbe sem jutott, hogy védjük. Akkor úgy vélte, nem nézte senki, hogy mikor fordított, mert nem voltak csilisek a környező holdak. Később döntöttünk úgy, hogy azért mégis valahogy megindulunk védeni, hátha kell... kellet.

    És mivel a négy lekapott holdból 3-at azonnal sikerült visszacsinálnom Tywinnak, így ezt a verziót választottuk.

    Mi buktunk az egészen, Tywin és Devil hajókat, mi akik a holdon tétlenül néztük az egészet, egy nagy adag mérget is ehettünk közben, nem csak a kevés kis deunk bánta amivel odaballagtunk...

    Aurinak mégegyszer gratulálok, megérdemli! Mi meg kihverjük valahogy...

  • Délelőtt még eszünkbe sem jutott, hogy védjük. Akkor úgy vélte, nem nézte senki, hogy mikor fordított, mert nem voltak csilisek a környező holdak. Később döntöttünk úgy, hogy azért mégis valahogy megindulunk védeni, hátha kell... kellet.

    És mivel a négy lekapott holdból 3-at azonnal sikerült visszacsinálnom Tywinnak, így ezt a verziót választottuk.

    Mi buktunk az egészen, Tywin és Devil hajókat, mi akik a holdon tétlenül néztük az egészet, egy nagy adag mérget is ehettünk közben, nem csak a kevés kis deunk bánta amivel odaballagtunk...

    Aurinak mégegyszer gratulálok, megérdemli! Mi meg kihverjük valahogy...

    Így már értem, köszönöm!


    Egyébként írta Aurri, hogy bealudt így csak egy tól-ig időtt tudott kb, Tywin ezt akkor érezte is délelőtt

    Ha nem mentek védeni akkor csata se lett volna, mert nem mutatjátok meg az időt neki

    Ilyenkor érdemes nem secre menni, hanem jóval elé de egy időre mindenki és nem megmutatni pontos időt...ha támadó nem talál be akkor védés fordulhat és mindenki megússza

    [align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]
  • kuka ment. 4 seccel Tywin idejéhez képest... aurri 7 secre állt be... igazábol alapvető esetbe tudott volna menteni egy jó net sebességgel. De aki ismeri Tywint az tudja hogy neki kicsit több idő kell kb 10-20 sec... de mindegy. Ez már meg történt . Engedjük el az miérteket ... Meg történt. Aurri részéről még mindig szép , mi részünkről még mindig egy kudarc... jó készülődést a vátozásokra.

  • Köszönöm mindenkinek, hogy nem fajultak el az indulatok, mint egyes csatáknál.

    Beköszöntött a NOS azaz, az "új világrend" (megtörtént a rendszerfrissítés) :)


    A személyes véleményem:

    Gurat:

    szerintem pedig, nagyon is tudtátok, hogy ACS védéses holdrobbantós kelepcébe akartok húzni

    Csakis onnét tudtam a pontos hazatérő időt, hogy Devil ACS védésével megmutattátok.

    Nem kamikaze öngyílkos védés volt, hanem a csali.


    Egy dolgot továbbra sem értek.

    Tywin miért nem szedett több DF-et és a bolygón lévő nyersit, miért engedte el?

    [align=center][img]http://tarweb.extra.hu/AOGame.gif[/img][/align]
  • Megpróbálom megtippelni: legyártani nem tud kukást, mivel nem volt SA, és a vas is igencsak 0-n áll. Ha bejön a védés, marad bőven szemetes, azzal lehet lapátolni. Viszont elkölteni sem tudta vas nélkül, talán némi kutatásba, hacsak nincs éppen bent valami fél évre lekötve.


    A lelkiismereti kérdésen gondolom túl vagy, ez egy példaértékű, speciális védésnek készült, ami beírta volna magát a globális Ogame történelemkönyvbe:!:Így is precízen ki lett dolgozva, mindenki hozta az elvártat a csalihoz, de a gebasz közbejött. Ha lett volna idő, /vagy legközelebb/ , a Holdlövés után mehetett volna egy DS sorozat is rombolásba, de az már nagyon necces, azt sem lehetett tudni előre, hogy a visszatérőre mennek, meg persze az idő.

    A lényegen nem változtat, mindenki kivette a részét - ilyen szintű szervezéshez nem is lehet trollkodni, azok lehet nem is értik a csatát :S . Így is sikerült Aurri egy precedens csatát összehozni, amihez kellett a szerencse is. Ezeket jó olvasni :thumbup:!

    [color=#A9A9A9][font='Verdana'][size=10][align=center][img]http://imageshare.web.id/images/xo4xq8ieqgnxa76occ4.png[/img][/align] [/size][/font][/color]
  • Devil azért ment bolygóra, mert az acs létszámkorlátja miatt egyszerűen már nem fért a holdra fel. Sajnos ez lett a vesztünk ezek szerint, mert te ehhez igazodva tudtál támadni. Mi itt hibáztunk ezek szerint legnagyobbat.

    Akkor lehetne csak lelkiismeret furdalásunk, ha nem tettük volna meg a lehető legjobb tudásunk szerint az, hogy a lehető legjobb módon védjük a szövitársunkat. Védésben nincs, nem volt és nem is lehet kegyelem egyik barátlistásnak sem szerintem. A szövetség mindent felülír. Ez így helyes.

    Ne legyünk egymás lelkiismerete.

  • a df szedésben allkillernek igaza van.

    hogy a nyersit miért nem költöttem el?

    te vagy az első olyan nemezisem akire ellenfélként, és nem ellenségként gondolok.

    ha egy "csaka zértisátmegyekrajtad" tipusú arrogáns játékos lennél gondolkozás nélkül toltam volna be a nyersit kutatásba a maradékot meg licitre.

    +ez 4hónap meló eredménye, és úgy gondoltam ha már igy megdolgoztál érte, és közben ember tudtál maradni mentem ami belefér a hajókba, a többit vigyed.

    azért megizzaztottalak rendesen :D

    még1x gratula!

    „Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút”.

  • Igen, de ez a "hiba" kellett ahhoz is, hogy ez a "csel" védés létrejöjjön. Ha befér a Holdra Devil, Aurri nem indul meg, mert nem látja a védés időpontját. Ha nem pontban megy a védés, a csata sem jött volna össze. Tehát minden jól indult így Aurri ellen, így lett tökéletes, csak a védő flotta nem szállt le. Így elmondhatjuk, hogy a csúzlira repült támadó járt a legjobban - végül is szerencséje lett, és még sikerült jól kijönni belőle.

    [color=#A9A9A9][font='Verdana'][size=10][align=center][img]http://imageshare.web.id/images/xo4xq8ieqgnxa76occ4.png[/img][/align] [/size][/font][/color]