A vélt/valós sérelmekről és a különböző elfajzásokról mostanság!!!

  • Először is had kezdjem azzal, hogy ezt a postot csak a tisztánlátás miatt hagyom hátra nektek, másrészről pedig úgy gondolom utoljára akkor tegyük is tisztába mi is történt itt a napokban!!!! Egyebek mellett megkérnék mindenkit, hogy tartsa kordában most magát nem azért nyitottam ezt a témát, hogy lenyeljük egymást csak azért, hogy akkor én megmutatom az irányt és azok akik érintettek majd kövessék!!!


    A keddi nap történéseire szeretnék reflektálni egy iciri-picirit. Mit is írtam én ???


    "Felállítalak 1-1-be azt akkor megnézem, hogy áll majd a szád"


    - Nézd kedves Nemesis, és mindenki nem fogom szó nélkül tűrni, hogy odajön egy ember akinek köze nincs a storyhoz és nethuszárnak nevez!!! Ami a mondatomat illeti az pedig, ha arra van esze itt sok embernek, hogy nagy arccal a sötétben valódi arc és valódi név nélkül ócsároljon bárkit is arra is legyen, hogy ráír az illetőre akit ócsárol ingame felveszik egymást facebookra és megbeszélik, vagy ha nagyon szeretné az egyik fél a másik nem sajnálva a benzinköltséget meglátogatja egy előre megbeszélt helyen és időben leülnek és normális emberek módjára rendezik a dolgot, fizet a sértő fél egy bambit a másiknak kezetfognak és mindenki megy a dolgára!!! Amennyiben oda-vissza tisztában vagy a postjaimmal, ugyan elolvastad-e azt amikor szerintem egy kicsit durvább összeszólalkozás után, hogyan is rendeztük a Smartrax-al a viszonyunkat!!! Ugyan tisztában vagy-e azzal, hogy lehet kivételes de azóta a legjobb barátok vagyunk!!! Szerintem Nemesis ebben semmi fenyegető nincs csak álljunk meg egy pillanatra és szabjunk határt annak ami miatt elindult. A másik pedig vegyük csak oda azt, hogy szerintem normális kommentben köszöntem el egy időre mindenkitől a te provokáló és közösség elleni izgatásra alkalmas képeddel aztán provokáltok-provokáltok, majd amikor ki kellene lépni az internet arcot nélkülöző szférájából akkor tele szalad a naci és egyből rendőrséggel fenyegetőzünk, mert azt hiszik egyesek, hogy rajtuk kívül mindenki egy örjöngő vadállat és most piff-puff lesz. Az, hogy néhanapján kiborulok az meg azért van, mert egyszer egy türelmes embernél is elszakad a cérna. Szerintem ezt mindenki megadja, hogy ez így van ;) Még valami, ha ez neked a gyere ki a hóra szöveg...akkor ajánlom nézz utána, hogyan közölnek egy valódi fenyegetést a mai világban, mert veled ellentétben már a reakciód alapján én már kaptam egy párat, még sem sistergett a billentyűzetem vagy nem vettem elő a BTK-t, hogy felrójam neki mit is követ el, hanem megpróbáltam normális útra terelni, ebből látszik, hogy nem vagyunk egyformák!!!


    Másik mondatom : " visszáb lehet venni a pofikát addig amíg szépen kérem mert nem a kutyáddal beszélsz megértettél???"


    Na már most csak egy pici dolog, szerintem mindenkinek joga van ahhoz, hogy kikérje azt ahogy és amilyen minőségben beszélnek róla!!! Van aki ezt megteszi és van aki nincs. Én már akkor tettem meg, amikor írok egy normális kommentet amiben elköszönök a barátoktól, majd kapom a sokadik provokálást olyantól akinek nincs köze a dolgokhoz. / Pl én nagyon sokáig el tűrök dolgokat, viszont van egy határ / Amit te említesz, hogy én habzó szájjal, hogy beszélek az itt dolgozó teamtagokról...az annyiban másabb, hogy én az elmúlt években játszodtam itt veled ellentétben és jogom van szót emelni az itt folyó munkával kapcsolatban és ne haragudj meg, írtunk már elég sok szép és visszafogott dolgot mi is megunjuk!!! Másik része pedig és ezt mondom továbbra is nem témákat kell akkor bezárni amikor gondoljuk, ugyanis mindenkinek joga van ahhoz, hogy a vádakkal szemben megvédje magát, azzal, hogy most minden témát zárunk azzal csak a sértő malmára hajtjuk a vizet. A másik még pedig, ha nagyon jól emlékszem te is kritizáltad már a team-et szóval maradjunk annyiban, hogy a team régóta ezt csinálja és sajnos nekik tök mindegy mit és hogyan írsz le az eredménye micsoda??? - Ugyanaz mint volt ezért mondtam, hogy akkor ideje lenne a németeket is értesíteni.


    Ami az általad felhozott BTK 176/A paragrafusát érinti.


    - Tudod Nemesis felhívtam szerda reggel az ügyvédem miután elolvastam az általad bepostolt dolgokat, és beszélgettem vele egy kicsikét úgy szűk 2 órát személyes találkozó formájában. / pedig munkaidőm lett volna / Én bemutattam neki mindent leírom mégegyszer MINDENT!!! Az én oldalam a ti oldalatokat!!! Na már most egyrészt én a Nyegonak írtam Rigelen pm-et, és elnézést kértem azért ha félreérthető amit írtam, másrészt, hogy maradjunk hivatalosak itt is elnézését kérem, ha esetleg félreértette amit ahogy leírtam, azt is leírtam pedig mi lenne a valódi értelme a mondatomnak csak hála a provokáló magatartásotoknak elszállt aggyal ír vagy mond olyat az ember amit higgadtan pl nem tenne. Ezek után habár nem ugyan azon a napon amikor írtam a postot, de mivel rendezni próbáltam a viszonyom higgadt fejjel nem merítettem ki a BTK 176/A paragrafusát azon belül is azt amelyik a fenyegetésre avagy a megfélemlítésre vonatkozik. Másrészt a mondatom alapból nem indíték fenyegetésre, és megfélemlítésre sem. Másrészt olvassa el mindenki mégegyszer akinek böki a csőrét az a mondat, és amint értelmezi azt a mondatot egyes szám 3-ik személyben van!!! Nem mindenkinek all-in szól, hanem Nyegonak aki beírt a nethuszárságról közben ugyan azt csinálta.


    Szóval mint írtam, én bennem volt vér írni a Nyegonak ingame, hogy koma rendezzük emberekhez méltón a dolgot, és a keddi írásom is erre vonatkozott az tény abban hibáztam, hogy nyitva hagytam egy mondatot, amibe hál isten volt olyan ember aki bele tudott kötni, és egyből próbált sarokba állítani, mert ehhez a magyar nagyon ért!!! Szóval én itt is leírom, vegyen fel facere nyugodtan bárki akinek gondja van velem, és vagy videóhívásban vagy személyes találkozón mondja a szemembe kap egy bambit azt viszont látásra és azt mondom rá ember a talpán nem csak egy arctalan és névtelen világban való rinyagép. Úgy gondolod Nemesis vagy bárki, hogy értek nekem annyit, hogy fizikai úton történő bántalmazás vagy fenyegetés, megfélemlítés miatt bevállaljam miattatok a törvénnyel való összeütközést??? Egy percig se higgye ezt magáról senki!!!


    Én nem szeretnék itt vádaskodásba belemenni, viszont egy dolgot had közöljek. Nagyon szépen köszönöm Nemesis, hogy sikeresen szemrebbenés nélkül megsértetted a PTK és a Gf szerinti személyes adatok védelméhez való jogom illetve utóbbi személyes adatok kezelésére vonatkozó szabályait. Ugyanis ez nem egy nyílvános fórum, ahová a valódi neveddel regelsz és ha emlékezetem nem csal nem kértél és nem adtam engedélyt arra, hogy leírd a nevem avagy egy lakhelyet rólam.


    Ahogyan én annak nagyon örülök, hogy te 4 órát dolgozol egy nap és az eléldegéléshez elegendő csináld tovább nagyon szép kellemes életet kívánok. Azonban ha már a munkámról van szó, tudod nálunk így versenyszezon előtt őrültek háza van barátom, 2 hónap grízes időszak majd 10 hónap nyaralás ami mellett hülyére keresem magam. A másik 2-3hete hétvégenként pedig átmenetileg egy barátom cégébe segítek be, ahogy te mondod a kapcsolati hállómmal és talán egy picit ezen területhez való tudásommal.


    Az, hogy neked mennyi időbe telt megtalálni engem úristen mekkora dolog a mai spicli világban, de tök jó, hogy te kamufaceprofillal nyomulsz ugyanazon közösségi oldalon.


    Szóval összefoglalva:


    - Mivel én a Nyegoval pm-ben és most már itt is rendezés felé viszem a dolgot és a kiírásom körüli félreértést innentől felesleges is arról beszélni ki és mit követett el pláne nem BTK-val és feljelentéssel megpróbálni sarokbaállítani. Visszafelé is megtehetném, de létezik még olyan ember, aki nem egyből szalad a rendőrséghez hanem esélyt ad arra, hogy rendezzék vele a viszonyát. Én gyakoroltam egy kis magamba nézést jó lenne, ha ezt most szépen megtenné más is, talán jobb emberré váltok a szemembe!!!


    Nyomatékosan megkérnék mindenkit fogja vissza magát, és ha kérhetem normálisan szóljon hozzá, a másik Gurat téged is kérlek csak akkor zárd be a témát, ha nem bírnak magukkal az emberek.


    Na pacsi!!!

  • Nem fog semmi előrről kezdődni és ha lehet várjuk már meg a Nyego-t.


    Szerintem nem ártana egy kicsit elolvasnod, mert ahogy viseltetsz most is azzal pláne nem oldasz meg semmit. Normálisan írtam, kérhetném, hogy ne te döntsd el mikor zárjanak és ne egy témát???

  • A legjobb megoldás az lenne, ha a személyes nézeteltéréseiteket valami privát csatornán beszélnétek meg egymással. A többi fórumozónak szerintem nem sok köze van a civódásaitokhoz/szócsatákhoz. Én (mi?) a játékban elkövetett csatározásokra vagyunk elsősorban kíváncsiak.
    Nem fogom most ezt a témát zárni ( ahogy ismerem a bandát, nyittok másikat...), sőt előre jelzem, hogy holnap sem lesz sok időm olvasgatni harcaitokat.
    Azt azért kérem, hogy ne trágárkodva szívjátok egymás virtuális vérét... Más is olvassa... és nem kíváncsi az ízes kifejezésekre.

  • Ezért kértem Gurat várjuk meg Nyego-t utána ha bezárod egy szót nem szólok addig ha nyitvatartod megköszönöm ;)


    Trágárkodást mellőztem, szerintem ha nem is mindig most korrekten írtam ide ;)

  • Igen, sokszor jobban megéri szemtől szemben leülni megbeszélni a dolgokat, főleg miután már a Chatről és az üzenőfalról is letiltanak, persze ha a másik fél is ember és hajlandó leülni beszélni!
    Ha nem, akkor ott már ki is bújt a szög a zsákból!

  • Lon megértelek, de én elengedem ha ő nem akarja elolvasni joga van nem elolvasni nem tudok vele mit tenni, nem is érdekel, én csak Nyego-t várom.


    Addig pedig, tényleg őrizzük meg ennek a postnak a normál mederben tartását, utána úgyis bezáratom Gurat-al.

  • Én azért így nem hagynám abba
    Már csak azért is megmutatnám neki, hogy mi merre hány méter
    Kihaltnak kihalt az ok de ilyenek miatt érdemes flottázni

  • Márk.


    Nem miatta hagyom abba azért ezt tényleg tegyük tisztába és nem is örökre hagyom abba...kb 1,5 hónapot bírjatok ki. Utána Márk szerintem te is tudod, hogy játszom, ha aktív tudok lenni :)


    Szó nincs végleges abbahagyásról...csak egy rövid időszak.
    Letelik érkezem :)

  • Amúgy Márk te egy szöviben vagy vele :D most akkor ki mutassa meg kinek?


    Azt én meg nagyon jól tudom, hogy sokaknak itt elég sajátos stílusuk van, viszont ha már megnyitottad, akkor ebben most muszáj igazat adnom te kezdted nemesis az egészet amikor csalónak mondtad stayt mert nem bírtad leelőzni, rögtön a legelső éjszakán uninitás után...Rólad én nem is mondok semmit, számomra ott már leírtad magadat teljesen, hogy letiltottad az üzenetírást játékon belül számomra,...mivel mégis, hogy képzelem, hogy írok neked ha elindulsz rám és online vagyok...előbb tudnál menni másra ami talán sikeresebb lesz...mekkora fasz vagyok valóban... :D

  • érdekes dolgokra akad mostanság az ember ha feljön egy jót játszani...majd 10 éve tolom az ogamet..találkoztam bugokka és érdekeségekkel (nade scrpitel és chet-el????? ) de hogy valaki ennyire... példa..a multkor fent voltam du...irta cstáram hogy támadják a visszatérőjét..ezzel nincs is gond tuti bemérték... aztán irta hogy secre ki van tolva...hm....gyanitottam PH van a dologban... körvbenézek..100 rendszeren bellül 2 hold..azokon sincs ph ráadásul csapattagok..... o.O noffene..ment a spionn defelni....irja mikor ér vissza.. és secre pontopssan csapotott.... pöppet baxottfura.. ma másik eset... haver ment acsvédéses FS-re.. 1 óra... lestem..támadó ha ő(acsvédéses FS ) nem csatlakozik be a támadó full bukja..viszont igy nyert(gyógyszerre a többletet) nézem spoionnal támadó..techszintek.. stb.. és ez már nemelső eset... kezd zavaró lenni hogy ennyire le vam varadva a GF antiHack csapata(vagy hogyhivják őket) ..vannak érdekességek meg kel hagyni..pláne olyat ami überel egy blindet.. :D

  • persze. gayittom hogy nem jó a GF azon csapata akik kiszürika csalókat. 2 esetet is tudok amikor ugy veretek be flottát hogy az gyakorlatilag lehetetlen( 1 eset: exp FS... Elkapták a visszatérőt(1 p vel a visszatérés után) ugy hogy nem volt Phallanxos hold a közelben!!!!!(100 rendszeren bellü) a csatáram szerint még kémkedés sem volt igy a támadó nem tudhatta mikot küldi ki a flottát és mikor érhet visza. 2. eset.. az ismim ACS védéses FS re ment..holdról holrda..1 óra def..de az érkezése után pár pm vel csapódott a támadó beütve őt is és a hold accjét is( kémkedte a támadót és sim-ezte..ami szerint ha csak a védő van akk is kihozza profitra a csatát. vajon véletlen hogy pont az ő acsa védéses Fs flottájának érkezése utám pár PM-vel csapodik a támadó,és mindent ugy hogy be is szedi az összes DF-et?(ami jelentőssen több volt mint ha csak a hold Acc gadzája lett volna fent..majd 4000 kuka kellett igy. az eredeti 2000 helyet(sim szerint...

  • Szerinted van olyan cheat ami megmondja hogy ki mikor hova megy expre vagy hogy mikor megy holdról holdra ACS védeni? :)



    Mindkettő lazán belefér a véletlen kategóriába, de ezeket akár ki is lehet figyelni. Láttam már ilyen csatákat, tiszta és nagy tudású játékosoktól. Ha az illető expedícióval fs-el, akkor nem lehet valami nagy flotta és nagy tudás. Lehetett akár sima farm is, amit megdobott az expről visszatérő cuccos (ismétlem, szerencse kérdése is, hogy nincs zzz krrr zzz vagy rövidebb / hosszabb visszatérési idő).



    A másik pedig.. Támadtam már én is holdat, ért vissza véletlenszerűen valami... De csapattársam vert be úgy valakit, hogy nem is a hold gazdája volt a kémjelentésben hanem a haverja aki rá FS-elt. Megint csak egy elszúrt FS és némi szerencse. Hogy beszedte a df-et? Miért ne, én is küldtem már full flottát fs-re (egyik fele támadóként, a másik df-re) ha olyan volt a helyzet.



    Meg kéne tanítanod a barátaidat FS-elni... De lehet egyszerűbb konteózni és a GF dolgozóira fogni a buktát.

    iDvNWxM.jpg

    Ne zavard köreimet!

    Hall of Fame:
    U1-U3-U7-Barym-Orion-Vega-Yakini: Top1 ; Andromeda: Top2

    Ogame.hu: Top1 & 3x Top2 & Top1-2 Blind & Top2 Ninja

  • az utóbbinál lehet..bár furcsállom hogy rögtön az összes DF elfünt pláne hogy nem számithatott a másikra..és csak hassraütve kiküldeni +xxxx kukát nem fog egy pro játékos főleg ha lesimezni... és a hát azért 1 játékostól 2 ilyen 'véletlen csata" már fura nem?? pláne expre kiküldött flottával(aminél ugye lehet kalóztámadás,üzemzavar ami miatt késhet..)..ugy annak visszatérse után 1 mp vel csapodi k a holdra amin elötte semmi nem volt és rögtön be is szedi a DF .et... egy blind esetében ez elmenne... de igy????

  • Hogy igaz legyen a csalások amiket írtál nem elég hack ,makró ,script vagy bármi külső eszköz
    fel kellene törni a ogame.hu szerverét ..és az nem is annyira könnyű :evilgrin:
    persze lehetséges,de akik rendelkeznek ezzel a tudással hidd el nekem nem egy játék szerverrel kínlódnak :phatgrin:
    inkább elfogadható az hogy a támadó(k) ,ügyes és kiszámolta a visszatéröt vagy telepítést tekh és % után (ha már nem láta ph-n)
    szerintem ennyi :grumble:

  • Előrébb lennénk, ha elárulnád, hogy kik voltak a szenvedő felek és ki volt a támadó. Elég sok játékost ismerek, ismerünk, így könnyebb lenne átlátni a helyzetet.


    Viszont amiket írtál az alapján 100%-ban kizárható az hogy bármelyik csapattag nyúlt volna bele (még mielőtt más konteózna).



    Azon viszont érdemes lenne elgondolkodni, hogy valóban tényleg úgy volt-e mint ahogy azt az ismerősöd vagy csapattársad állítja. A többség szereti úgy beállítani a dolgokat, hogy ő nem hibázott, és csak áldozat a sztoriban. Nem egy ilyennel találkoztam már, ahol a tények feketén-fehéren mutatták hogy mi a helyzet. És utána jött, az "elnéztem, tényleg úgy volt" visszakozás.



    Konkrétan rólam is jelent meg ilyen írás, talán "uni2 kedves GO"-ja címen... Aztán jött a reklamáló fél részéről a pofára esés, hogy nahát a legjobb barátom tényleg hónapokon keresztül pushingolt (az esetet nem írnám le, tippeket nem adnék)... Ami szembetűnő, hogy 95%-ban az áldozat nem reklamál csak a baráti körét uszítja hogy milyen gonosz csaló emberek vannak itt játékban.

    iDvNWxM.jpg

    Ne zavard köreimet!

    Hall of Fame:
    U1-U3-U7-Barym-Orion-Vega-Yakini: Top1 ; Andromeda: Top2

    Ogame.hu: Top1 & 3x Top2 & Top1-2 Blind & Top2 Ninja

  • példa..a multkor fent voltam du...irta cstáram hogy támadják a visszatérőjét..ezzel nincs is gond tuti bemérték... aztán irta hogy secre ki van tolva...hm....gyanitottam PH van a dologban... körvbenézek..100 rendszeren bellül 2 hold..azokon sincs ph ráadásul csapattagok.

    Szerintem ebben nincs semmi furcsa, olyan helyre támadott a csapattársad, ahol volt hold a környéken és látták a támadás csapódásának idejét!
    Nem muszáj látni a visszatérőt, Slipk, holdra is haza lehet kísérni egy-egy flottát, sec pontossággal, elég csak látni egy "odafelé" repülő flottát, 300 rendszerrel arrébb, vagy akár 3 galaxison is átrepülve!
    Ilyen dolgokban nem kell csalásra gyanakodni, ez mind kiszámolható!


    és csak hassraütve kiküldeni +xxxx kukát nem fog egy pro játékos főleg ha lesimezni.

    Ha holdra támadok, sokszor én is simán +50-100%-kal több kukát küldök!
    Fő az elővigyázatosság, egy esetleges ACS védésre fel kell köszülni, mert "vakon" repülsz bele, nem tudsz PH-zni!
    Sőt, nem csak kukából megy több egy hold-támadáskor, hanem hajóból is, mert ugyebár az (ép) úgyse menekül!