Kibeszélő: Ogame Lifeforms és Ogame applikáció

  • Igazából elég ha minden fajnak egyetlen bolygót szentelek és a többi meg választott faj nélkül marad? Mert az összes életforma kutatás úgyis hat minden bolygóra majd.


    egy bolygón tudtommal csak 1 életformát aktiválhatsz..

    persze, azt utána deaktiválhatod, de egyszerre csak egy aktív egy helyen :)


    Nem sértés, béke van. :D


    nem sértés, hanem provokáció (és off - Lorovus) .. tekintve, h a LifeForms-ra még nekünk sincs teljes mértékben rálátásunk, így inkább kérdezzen, semmint hülyeséget beszéljen.. tanulni csak így lehet.. a játékosoktól meg főleg.. ;)

  • Igazából elég ha minden fajnak egyetlen bolygót szentelek és a többi meg választott faj nélkül marad? Mert az összes életforma kutatás úgyis hat minden bolygóra majd.

    Egyáltalán nem.


    Az Életforma kutatások bolygónkén összeadódnak.


    Például van olyan kutatás, ami az alap fémtermelést turbózza fel szintenként 0,08%-kal.

    Felhúzod 10-es szintre 15 bolygón, akkor máris 0,08*10*15=12%-al több fémet termelsz, mint amit a bányáid alapból.

    Ha csak egy bolygón húzod fel, akkor csak 0,8%-os többletet jelent.


    Nyilván ez a többi Életforma kutatásra is igaz, nem csak a termelést fokozókra.


    Lassan itt az OGame szüli(hó)nap, remélhetőleg a régebbi szerverek is nemsokára megkapják az Életformákat.

  • A logikus az lenne hogy az adott jatekstilusodtol függőben minden bolygóra ugyan azt a fajt választod nem?

    Lakókörzet et meg a többit meddig kell vagy lehet építeni határ a csillagos ég?

    Logikus választás.

    A lakókörzetet és a bioszféra farmot csak addig kell építeni, amíg eléred az utolsó szintet az Életforma kutatásoknál.

    Fajtól függően kb. 70-90-es szintet becsültem meg az excel alapján. E fölött nyersanyagpazarlás.

    A többi Életforma épület maximális szintjét ("csillagos ég") úgyis a rendelkezésre álló energia fogja megszabni...

  • A logikus az lenne hogy az adott jatekstilusodtol függőben minden bolygóra ugyan azt a fajt választod nem?

    Lakókörzet et meg a többit meddig kell vagy lehet építeni határ a csillagos ég?

    De a kezdő bolygón meg kell hagyni az embereket, mert csak ők tudnak új létforma után kutatni. A többire meg mehet a választott faj.

  • De a kezdő bolygón meg kell hagyni az embereket, mert csak ők tudnak új létforma után kutatni. A többire meg mehet a választott faj.

    Azt az emberi kutatást ami ezt lehetővé teszi, másik életformánál is ha véletlenszerűen választasz kutatást megkaphatod. Így nem feltétlenül szükséges az emberi életforma, ha más igényeid vannak.

  • Nem sértés, béke van. :D

    De ezt most tényleg egy GO kérdezi?

    Nem vettem sértésnek, de komolyan azt képzeled, hogy nekem erről az újításról tanfolyamot tartottak? :D

    ha követted a beszélgetés folyamát, akkor láthattad a segítő szándékot Jumper nevű játékostársam felé.. :)

    Segítek, ha tudok, de mivel itt tanulom a változásokat , mint mindenki más, csak a saját kútfőből megszerzett tudásra és a kérdéseimre kapott válaszokra tudok hagyatkozni.. :lol:

  • Igazából elég ha minden fajnak egyetlen bolygót szentelek és a többi meg választott faj nélkül marad? Mert az összes életforma kutatás úgyis hat minden bolygóra majd.

    Hát ha csak az életforma kutatásokat is nézzük akkor sem lenne mindegy de emellett még az életformák épületei is sokféle bónuszt adnak... Ha jól tudom az életforma kutatási bónuszok összeadódnak. Azaz ha 1 bogyón a Magamahajtású termelésed 7-es ami 0,56% bónuszt ad az összes bolygón akkor 10 bolygón azonos kutatási szinten 5,67% termelésbónuszt kapsz.... De az életforma épületekről se feledkezz meg. Rokiknál pl mindhárom nyersanyagot tudod boost-olni szintenként 2%-ért ami mondjuk az említett 7-es szinten 14% termelésbónusz igaz ez csak az adott bolygón működik, de ugye minden bogyóra lehet akár rokikat is rakni:phatgrin: Tehát hogy ne fecséreljem tovább a szavakat tessék megnézegetni melyik faj milyen bónuszokat ad akár kutatásban akár épületeiben és aszerint tessék nyugodtan minden bogyeszra húzni őket ezerrel.

    :thumbsup:

    Hibáztam már én is. De TE is fogsz!!!!!

  • Nekem csak az az egy ellenérzésem van az egész életforma kutatásokkal (és építésekkel) szemben, hogy mire rendes %-ot adnak a bónuszok, már sokkal többet költöttél rá, mint amennyit ér. Nagyon-nagyon hosszú a megtérülési idejük.

  • Ha a kezdő bolygón deaktiválom az embereket, hogy a Kaelesheket meg aktiváljam, akkor elvesztek minden emberi létforma épületet is és kezdhetem első szintről húzni megint a lakó és kaja épületeket? Vagy az épületek átváltoznak (hiszen mind a négy fajnál az első 3 épület ugyanazt csinálja) és csak a népességet bukom?

  • Ha a kezdő bolygón deaktiválom az embereket, hogy a Kaelesheket meg aktiváljam, akkor elvesztek minden emberi létforma épületet is és kezdhetem első szintről húzni megint a lakó és kaja épületeket? Vagy az épületek átváltoznak (hiszen mind a négy fajnál az első 3 épület ugyanazt csinálja) és csak a népességet bukom?


    ujra kell építs minden épületet

  • A Kaelesheknél a telekinetikus hajtómű kutatás az az odajutás időtartamát csökkenti (azzal hogy növeli a hajók sebességét)? Mert az úgyis olyan kicsi idő, nem látom értelmét.

    Igen, hajósebességet növel.

    Ha ez a célod, és van mondjuk 13 kolóniád, és mindegyiken ezt kutatod, nah az összeadódva már nem kicsi sebességnövekedés lehet! Ennek is lehet értelme, ha iylen a játékstílusod.

  • Igen, hajósebességet növel.

    Ha ez a célod, és van mondjuk 13 kolóniád, és mindegyiken ezt kutatod, nah az összeadódva már nem kicsi sebességnövekedés lehet! Ennek is lehet értelme, ha iylen a játékstílusod.

    Persze, összeadódva nagy bónuszt ad, de az csak 5 perc oda meg 5 vissza egy expedícióra, szerintem az olyan rövid idő, nem látom értelmét sok kutatással is csak kb 3 (6) percre redukálni.

  • Persze, összeadódva nagy bónuszt ad, de az csak 5 perc oda meg 5 vissza egy expedícióra, szerintem az olyan rövid idő, nem látom értelmét sok kutatással is csak kb 3 (6) percre redukálni.

    A flottasebességnek igazából nem exp-nél van jelentősége, hanerm akkor ha támadni megy valaki, vagy pl acs-védeni!