Expedíciós találgatások

  • Nos, egy havi expedíciós próbálgatások terméke után kialakult a talán helyes módszer.

    Az alábbi linken mutatom az egy helyről megtörtént expedíciók termelését.

    https://ibb.co/9GFKS6k

    14 db expedíció.

    Leírom azoknak, akik majd akkor nézik meg, amikor már esetleg törölték a képet:

    655 expedíció ment ki adott hét alatt: +4,26 milliárd nyersit talált.


    Itt pedig a mindig máshonnan indított expedíciókét. Egyenként, minden bolygódról, holdadról 1-1.

    https://ibb.co/G77BgZH

    807 expedíció ment ki adott héten: +5,99 milliárd nyersit hozott.


    Jó, igaz, 152 expel több az új módszer, ez talán miattam is volt. De lehet hogy több volt a késés ennyivel.

    DE: a mindig máshonnan indított expnél nincs kiírva a terefere szöveghalmaz, hogy átmentünk kártyázni egy másik expel... a t*k*nket vakartuk, miközben néztük, hogy más hogy szedi be a végtelen nyersi halmazt... csak ennyi:

    kommunikációs tiszt naplóbejegyzése: Úgy tűnik ez a része az univerzumnak még nincs felfedezve.

    És ez kb minden expnél igaz. Nem sértegetnek, hogy hülye vagy, miért küldtél ide ki újabb hajókat.


    Ezt a kiírást itt már említette Marquez is, csak én elbambáztam. Köszönet neki a helyes receptért, amit feljebb leírt.

    Összességében ez a legjobb módszer szerintem. Magad mellé küldöd az expet mindig így is. Lerövidül az utazási idő... de persze a többi még megmarad: van késés, van flottavesztés és minden csúnyaság, csak valahogy többet hoz.

    Eddig azt hittem, hogy a flottavesztés abból adódik, hogy túl sok expet küldök egy helyre, de ez nem így van...elvileg.


    Edit: a próba a Zibalon zajlott. Yildunon a hozott nyersi kb a duplája, ha nem háromszorossa.


    További jó próbálgatást kívánok mindenkinek és jó játékot!

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

    2 Mal editiert, zuletzt von Gullcsi ()

  • Akkor most lifeformal, Yildunon ugyanez.

    Az elején arra gondoltam, az a legegyszerűbb, ha körbelövöm magam expekkel.

    De ezekkel hosszabb az út is, és előbb utóbb elfelejtem, hogy hová küldtem már hajókat.

    A körbelövös technika ezt hozta egy hét alatt:

    yildun-kicsi-2023-10-05-134852.jpg">8NyYp8D

    515 exp flotta 6,75 KKk nyersi


    Majd jött a felismerés, amit nemrég leírtam... és magam mellé kezdtem elszórni az expeket mindig.

    Itt még csak 10-et. (Mivel most kaptuk ingyen a +3-at... ma már azzal gyakorlatozom :D )

    yildun-nagy-2023-10-05-134852.jpg">bXLW8Q9


    664 exp flotta 8,79KKK nyersi


    És persze ehhez hozzátartozik a lifeform pluszom is:

    62,008 % expedíciós nyersanyag bónusz

    30,478 % expedíciós hajó bónusz

    4,309 % SA bónusz


    Edit: A képek Ogame Infinity-vel készültek. Ez egy legális ogame progi, ami elkészíti Nektek a napi/heti/havi statisztikákat

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

    Einmal editiert, zuletzt von Gullcsi ()

  • Nos én nem fotózgattam ilyen fenszi táblázatokat csak megjegyzésként fűzöm hozzá.

    Csak Yildunról beszélek.

    Expedíció nyersanyag bónusz 45.125

    Expedíció Sötét Anyag bónusz 4.347

    Expedíció hajó bónusz 33.120


    14 expi hellyel.


    1-1 hétig tesztelgetve.

    Legroszabb hozama az egy helyről egy helyre történő expiknek volt napi átlag 900 milla összhozammal

    Aztán a 14 helyről csak saját rendszerbe ez olyan 1-1,1 milliárdot hozott.

    Aztán a maradék 3 módszer közel azonosat hozott ami olyan 1,3-1,4 milliárd között mozgott.

    Ezek a módszerek a következők voltak:

    14 helyről +- pár rendszerre mindig váltogatva. Ezzel az volt a bajom hogy logisztikailag macerásabb nyersit is meg talált hajókat is összeszedni...


    1 helyről 14 különböző helyre:

    Ez is meghozta azt a mennyiséget amit kell és nem is kell sokat logisztikázni vele.


    Viszont ugye kicsit paranoid vagyok néha pedig totál random lehet de egyre sűrűbbek vagy nagyobb arányúak voltak a nullás körök így csináltam egy olyat hogy egy helyről minden koordira 2 expit küldtem. A logika az volt hogy így mindig meglesz a minimum 50% találat és nem is volt olyan hogy 14-ből minimum 7 ne hozna.

    Ez persze csak az én kis saját konspirációm de a lelkem megynyugodott és ugyan az a napi átlag hozam is megvolt.

    Hibáztam már én is. De TE is fogsz!!!!!

  • Sziasztok mindent végig olvasva sem találtam hogy hogyan is tudom meg igazán azt hogy mennyit bír el az adott uni 100milla + vagy 1 milliárd + os top 1 összpontszáma határozza meg...

    Eco speed stb

    Erre van is táblázat vagy csak szóbeszéd és Mende monda ?

  • Ezt már én is kerestem rengetegszer... Angol Fórumon meg talán Ogame Wiki-n elő lehet böngészni a pontos képletet. Az a szép hogy néha tök random módon ráakadok és sose jut eszembe kimásolni, mikor meg valamit akarok vele akkor rittig nem találom :D :D


    Edit:

    Kösz Gullcsi.

    Ez lesz az ha nem tévedek:



    Expopoints * Ecospeed * Discovererbonus * Pathfinderbonus * Luckmultiplier

    12000 * 6 * 1,5 * 2 * 200 (maximum multiplier) = 43.200.000 Metal


    Tehát Pl Zibalon ez úgy néz ki hogy :


    Max expi flotta méret 25000 x 8 ecospeed x 1,5 Felfedezőosztály x 2 min 1 felderítő csatolása az expi flottához x 200 szerencsefaktor (ez elméletileg mindenhol ennyi bármi is az...) =120 milla


    Yildunon:

    Max expi flotta méret 25000 x 10 ecospeed x 1,5 Felfedezőosztály x 2 min 1 felderítő csatolása az expi flottához x 200 szerencsefaktor (ez elméletileg mindenhol ennyi bármi is az...) =150 milla és erre megy még rá az expi bónusz LF kutatás:


    Pl nekem exp nyersi kutatás bónusz45.125%

    azaz 150m x 145,125% = 217,6875m elméletileg a max hozható nyersi.

    Hibáztam már én is. De TE is fogsz!!!!!

    3 Mal editiert, zuletzt von newtwo ()

  • Lifeformos uni Xanthus 8 as eco 14 slottal 1 havi

    vuKSC1oMx9NN

    1000-el több exped futott ki mint nekem :D

    Éjjel nappal nyomod?

    Mondjuk nekem csak 10 ment eddig, most kezdtem 13al ...

    Mik a paramétereid lifeformból?


    Nekem 2884 exp futott ki adott idő alatt és 35,10 kkk-t hozott :D Ki se merem rakni :D

    Grat!

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • 78% a nyersi + 40 a hajok

    Atlagolva kb napi 8-9 kanyar

  • gyors kérdés csupán

    25000 a flotta pont ?

    Tehát amekkora a flotta teljes mérete és éhez hozzá a felderítő

    És az viszont nem igazán tiszta H az a 25000 miért 25000

    Kicsit fáradt vagyok lehet csak azért nem értem

    Sry

    Választ köszi

  • Code
    1. Az expedíciós pontok számának képlete:
    2. Az expedíciós pontok száma = (Szerkezeti Integritás* 5) / 1.000
    3. Tehát itt az expedíciós pontok száma: Könnyű Harcos: 20 Nehézharcos: 50 Cirkáló: 135 Csatahajó: 300 Csatairkáló: 350 Bombázó: 375 Romboló: 550 Kisszállító: 20 Nagyszállító: 60 Kémszonda: 5

    DE!!!! Ugye a Szerk. Integritásnál a Páncél tech szintenként növel 10%-ot illetve LF-os szerókon ha már eljutottál és kiválasztottad a Túlhajtás (Nagy Szállító)kutatást az is dob rajta...

    Hibáztam már én is. De TE is fogsz!!!!!

    Einmal editiert, zuletzt von newtwo ()

  • Amúgy a kérdés viszont már párszor megfogalmazodott bennem

    A telekinetikus vonós sugár és a hatodik érzék a másik exp kutatással lf nél az az accuntra vonatkozik vagy csak az adott koordira ?

    Minden életforma kutatás mindenre és mindenhol hat összeadódva...

    Hibáztam már én is. De TE is fogsz!!!!!

  • Sziasztok gondoltam megosztom mindenkivel az új észrevételeimet aztán vagy megerősítitek vagy megcáfoljátok :D

    Ugye a LF kutatásokról lenne szó hogy hatnak az expedíciós maximumra.

    Vegyük Yildunt mert ott játszom.

    Ugye ott az alap képlet:

    Max expi flotta méret 25000 x 10 ecospeed x 1,5 Felfedezőosztály x 2 min 1 felderítő csatolása az expi flottához x 200 szerencsefaktor (ez elméletileg mindenhol ennyi bármi is az...) =150 milla

    Ezt lehetne ott max elhozni.

    Lássuk mikkel lehet ezt tuningolni.

    Ugye bolygónként 2 féle kutatás van T1/5 slotban Fejlesztett szenzor technológia és a T2/5 slotban a Hatodik érzék. Ezek szintenként 0,2%-ot adnak.

    Következő az Életforma Expedíciók során található Khales bónusz ami max 10%-ig lehet húzni.

    Jöjjön az utolsó amiről eddig nem volt sok szó pedig mint kiderült ez a legnagyobb dobás a T3/6-os slotban lévő Kaelesh Felfedező fejlesztés.

    Elsőre nem tűnik nagy cuccnak az a 0,2% szintenként. Na de nézzük a gyakorlatban ez mit jelent.

    Ha nem haragszatok már egy szépen kifejlett gazdasággal számolok mert mire ezek meglesznek azért lesz mit a tejbe aprítani, illetve a Zibalosok látják mit miért fogja megérni húzni...


    Szóval számoljunk 15 kolóval, a Khales bónusz kimaxolva tehát +10%.

    A két expinövelő kutatás 15-ös mindenhol.

    A Khales bónusszal együtt az:

    15 bolygó x 30 a két kutatás összege a bolygókon x 0,2% és ez mind x 1,1 a khales bónusz az 99%.

    Azaz a található 150 millából így 298,5 millió a max található.


    Már ez is szép de nézzük a Kaelesh Felfedező fejlesztést.

    Ez legyen minden bolygón 10-es.

    Az 30% ezekre de mégsem mert erre is rámegy a khales faj 10% bónusza tehát 33% lesz:

    -25% kutatási idő

    Növelt begyűjtés a sikeres expedíciókon

    +10%-kal nagyobb bolygók a gyarmatosításkor

    Az expedíciókon létrejött törmelékmezők a Galaxis nézetben lesznek láthatók.

    +2 expedíció

    -50% esély expedíciós ellenségekre

    +20% phalanx hatótávolság

    75% zsákmány inaktív játékosoktól

    +10% kedvezmény a gyorsításra (kutatás)

    Jelen esetben a nagy piros rész érdekel minket. Miből számolja ezt ki.

    Na ekkor jön a képlet ismét:

    Max expi flotta méret 25000 x 10 ecospeed x 1,5 Felfedezőosztály x 2 min 1 felderítő csatolása az expi flottához x 200 szerencsefaktor (ez elméletileg mindenhol ennyi bármi is az...) =150 millaŐ lesz a mi érintettünk. Ez ugye 150%-ot jelent, erre megy még rá a 33% de nem úgy hogy hozzá adódik hanem a 150% 33%-át adjuk hozzá. Az 199,5% lesz tehát a képletben 1,995 lesz.

    Akkor lássuk mennyi az annyi:


    Max expi flotta méret 25000 x 10 ecospeed x 1,995 Felfedezőosztály x 2 min 1 felderítő csatolása az expi flottához x 200 szerencsefaktor (ez elméletileg mindenhol ennyi bármi is az...) x 1,99 Khales expedíciós kutatás bónusz= 397.005.000


    Remélem segítettem magamnak és mindenki másnak is közelebb kerülni az igazsághoz.

    Akinek van már ilyen kutatása valahol nem csak .hu-n attól szívesen venném a megerősítést vagy a cáfolatot :)

    Hibáztam már én is. De TE is fogsz!!!!!

  • Az, hogy a felfedezőknek az LF kutatások az osztálybónusszal együtt hatnak és minden más LF kutatás osztálybónusz nélkül hat szerintem BUG. Vagy mindnek osztálybónusszal kellene hatnia, vagy egyiknek sem.

    Attól mondjuk még így működik, és szép találatokat lehet vele elérni.

  • Alapdolgokat szeretnék hozzáfűzni az expezéshez, mert lehet hogy nem mindenkinek egyértelmű:


    - 6 exp lehetőség van alapból, felfedező kasztból adandóan.

    - Ehhez megveszitek az admirálist heti 5000 SA-ért! (7 exp)

    - Ki kell kutatni a 14. bolygót Ez nem annyira egyszerű, de menni fog. (8 exp)


    Erre jönnek rá a vásárolható expek:

    + 3 exp. Egy hónapra: 135.000 SA. Az elsőre forintot kell áldozni sajnos. De ha ez meg van, már mindenen sokat lódit.

    Már ha csak 9x SA eventek alatt összeszedhető sötét anyagra gondolok akkor is. 2-3 nap alatt 14 expel összejöhet "könnyedén" 100.000 SA, így már szinte meg is van a következő havi ára. Vannak néha leértékelések, olyankor kell venni! (11 exp)

    + 2 exp. Havonta van minimum 2 db belépési event... itt meg tudjátok szerezni a jutalmakból! (13 exp)

    +1 exp. Szintén a havi belépési eventről szerezhető 1 teljes havi ebből... de csak akkor ha fut mind az 5 kapitányotok. Az öt kapitány egy hétre 45.000 SA, de az eventről visszajön 20.000 SA + még egyéb hasznos vacak, amiket szeretni fogtok. (14 exp)


    A 14 expedícióm így jön ki. Nagyon sok munka van vele, de ha meg van, hozza a fejlődést magával. + napi 2000-5000 SA-t is, amivel már van egy alap mozgásod a fejlődéshez.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

    Einmal editiert, zuletzt von Gullcsi ()

  • Elértem végre a hőn áhított t3/6-ot.

    Ezeket raktam ki:

    3/1 - Mesterséges rajintelligencia - mert nagyon tápos, és mind a három bányára ad pluszt

    3/2 - Túlhajtás (nagyszállító) - egy idő után 4-5000 nagy szállítóval kellene menni expre, ez csökkenti a számukat és erősíti is őket

    3/3 - Gravitációs érzékelők - egyenlőre ez egy vicces lelkileg ható képesség, talán ad plusz SA-t is :D

    3/4 - Obszidián pajzs megerősítők - mert ingyenes... és itt nem láttunk jobbat

    3/5 - Robot asszisztensek - ez egy csinos kis képesség... csökkenti mindenféle kutatások idejét...

    3/6 - Kaelesh felfedező fejlesztés

    És ez az amiről szól az exp. Ezeket fel kell pakolni 10re minimum. Olyan kb. mintha összegyúrnánk az exp bővítőket és raknánk még rá egy nagy adag tápot. Amíg ez nincs meg, addig a napi hozam kb 2.75 milliárdban maxol 160 napi exp körül.

    Amint ez meg van, lassan kúszik 3 milliárd fölé!

    Még nincs meg az összes tízes, de már most 320 milliós rakterekkel futok ki.

    Kiegészítés: a 3/6 a max elhozható alapnyersi mennyiségét növeli adott uniban. pl.: 8x econál ez 120 millió fém.

    Tehát, a mostani Zibalos állásom szerint magyarázva:

    Alap bónusz: 1200% (ez jelenti a max 120 millás rakteres expet) Beép. bónusz: 1.547.42% (ez az általam eddig kifejlesztett új spéci 154,7 millás max)
    + Expedíció nyersanyag bónusz: 72.38% <--- és ez a bónusz hozzá, azaz: 154,7x0,7238+154,7--->266,67 (ez a max amit hozhatok egyetlen expel)


    No, ide kell majd fejleszteni a 3/2-es képességet, hogy ezt ne 5-6000 nagyszállítóból tegye meg, hanem minél kevesebből.

    Tehát mennie kell magasra a 3/2-nek és a Hiper technológiának


    Egy apróság:

    Amikor kifejlődik 1-1 exp bónuszod, meg kell mutatni az antigame-nek, tehát exp előtt végig kell menni az összes kutatáson.

    Az agó rak ki egy exp ikont, én arra kattintok kétszer mielőtt elküldeném az expet. Tehát, nem trükközök*... nem mennek ki nagy hajók az indításkor, csak nagyszállító, kém és felfedező.


    * Ez elmúlt, mert a nagyobb hajók szépen hoznak a nyersibe, tehát érdemes őket is bezsákolni.

    AGO alatt be lehet állítani az exp összetételét: AGO/Flotta/expedíció/alapértelmezett beállítás


    És ha ez is meg van... már rengeteg nyersink van, így visszatérhetünk a két expedíciós bónusz növeléshez... 15 fölé! Így még több nyersink lesz nap végére. Mint írtam régen... ez nagyon kemény napi munkával jár együtt. 14 expel megyek napi 12+ órában... akinek nincs ennyi ideje ne várjon ilyen teljesítményt!

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

    3 Mal editiert, zuletzt von Gullcsi ()