[Ö: 38.079.671.000] Hiramoto Nagamura [HIVE] & grizzly [HIVE] vs. csiszi (T: 6.399.839.000, V: 31.679.832.000)

  • Üdv mindenki! Pár gondolatot írnék a csatáról. Nemrég amikor csatlakoztam Kallisto uniban a cápákhoz, erőteljesen feléledt bennem a vadászösztön, ami átterjedt Hydrára is. Tudtam, hogy van egy szép flotta egy messzi galaxisban. Sajnos egyedül hurka lettem volna egy ekkora had ellen, így szóltam az öreg bölcs Grizzlynek, biza itt szükség lesz a medvemancsra is. Kicsit közelebb költözem Csiszihez, mert annyira aktívan játszott, hogy minimalizáni kellett a menetidőt. Jól kifigyeltem, hihetetlenül aktívan tolta nap közben alig percesedett és biztos voltam abban is, hogy visszaforítós FSt használ. Miután a lehető legtöbb infót összeszedtem írtam Macinak, költöznie kellene neki is. Persze az örök probléma, nincs elég kuka így mindketten jócskán megtoltuk a kukás számot is. Költözés után egy nappal Csiszi valamiért órákra eltűnt éjszaka a flotta bent, sírtam is miatta, sajnos nem tudtunk indulni, Maci flottája messze, ugró kapu még nincs, enyém meg kevés. Úgy döntöttünk, hogy ma éjszaka mindent vagy semmit alapon vagy megindulunk és elcsípjük két aktivitás között, vagy éjszaka bizony az összes ottani holdját leszedjük és kiszámoljuk a flottája visszahívását. Ezt sikerült megspórolni, Csiszi egyszer csak nem lépett fel egy órahosszát, akkor írtam bent a flotta most vagy soha. Kilőttük a flottákat utána a kukás hadat és bíztunk a szerencsében. A csata sikeres volt, minden szemét zsebbe landolt. Kicsit később írt a védő, gratulált. Lemerült a teló hatalmas szerencsénk volt. Neki jobbulást kívánok a folytatáshoz, nem hagyja abba aminek örülök. Nekünk jár az itóka. Köszönöm a repülést Maci bá!




    Ezen az időponton (25-09-2020 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó Hiramoto Nagamura [HIVE]

    ________________________________________________


    Könnyű Harcos 434.299

    Nehéz Harcos 126.321

    Cirkáló 103.581

    Csatahajó 46.329

    Csatacirkáló 26.634

    Bombázó 14.333

    Romboló 43.005

    Reaper 30.347

    Pathfinder 57.384

    _________________________________________


    Támadó grizzly [HIVE]

    ________________________________________________


    Könnyű Harcos 1.679.153

    Nehéz Harcos 177.089

    Cirkáló 131.350

    Csatahajó 35.943

    Csatacirkáló 35.485

    Bombázó 21.228

    Romboló 21.106

    Reaper 34.010

    Pathfinder 39.446

    Kis szállító 317.860

    _________________________________________


    Védő csiszi

    ________________________________________________


    Kis szállító 174.556

    Nagy Szállító 112.403

    Könnyű Harcos 1.145.256

    Nehéz Harcos 76.714

    Cirkáló 34.000

    Csatahajó 34.940

    Kolóniahajó 1

    Szemetesek 152.045

    Kémszonda 39.108

    Bombázó 6.721

    Romboló 16.954

    Halálcsillag 269

    Csatacirkáló 137.314

    Reaper 89

    Pathfinder 42.780

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Hiramoto Nagamura [HIVE]

    ________________________________________________


    Könnyű Harcos 275.494 ( -158.805 )

    Nehéz Harcos 95.073 ( -31.248 )

    Cirkáló 95.568 ( -8.013 )

    Csatahajó 44.622 ( -1.707 )

    Csatacirkáló 25.728 ( -906 )

    Bombázó 13.870 ( -463 )

    Romboló 41.615 ( -1.390 )

    Reaper 29.349 ( -998 )

    Pathfinder 52.217 ( -5.167 )

    _________________________________________


    Támadó grizzly [HIVE]

    ________________________________________________


    Könnyű Harcos 1.037.871 ( -641.282 )

    Nehéz Harcos 130.664 ( -46.425 )

    Cirkáló 119.277 ( -12.073 )

    Csatahajó 34.621 ( -1.322 )

    Csatacirkáló 34.263 ( -1.222 )

    Bombázó 20.479 ( -749 )

    Romboló 20.377 ( -729 )

    Reaper 32.887 ( -1.123 )

    Pathfinder 35.621 ( -3.825 )

    Kis szállító 196.465 ( -121.395 )

    _________________________________________


    Védő csiszi

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!


    A támadó zsákmányolt:

    423.764.610 Fém, 580.557.129 Kristály és 93.197.104 Deutérium

    67.483.574 Fém, 67.483.575 Kristály és 15.532.851 Deutérium

    36.885.648 Fém, 41.347.927 Kristály és 7.766.425 Deutérium


    A támadó összesen 6.399.839.000 egységet vesztett.

    A védő összesen 31.679.832.000 egységet vesztett.

    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 13.396.970.600 fém és 9.662.405.503 kristály lebeg.

    A támadó 1.334.018.843 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    ________________________________________________


    A támadó(k) által beszedet törmelék:

    6.599.650.000 Fém és 6.599.650.000 Kristály

    1.869.941.353 Fém és 0 Kristály

    286.598.932 Fém és 206.706.067 Kristály

    4.927.379.247 Fém és 3.062.760.753 Kristály

    323.970.868 Fém és 233.660.130 Kristály


    A támadó(k) által beszedett teljes törmelék mennyiség:

    14.007.540.400 Fém és 10.102.776.950 Kristály



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: 10.384.759.232

    Kristály: 8.779.654.581

    Deutérium: -119.916.620

    A támadó(k) nyeresége 19.044.497.193 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -16.387.990.832

    Kristály: -13.109.408.631

    Deutérium: -3.516.451.380

    A védő(k) összesen 33.013.850.843 egységet vesztett(ek).



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.1

    Én vagyok a kezdet és a vég. Általam érkezik a változás. Kérlelhetetlenül jövök akár a halál, nem kérdezem felkészültél-e Rám. Kapuvá váltam, az örök változás kapujává. Nem érinthetsz hisz nem vagyok ember. Nem csodálhatsz hisz nem vagyok isten. Az vagyok mi örök és egy. A változás. Kapuvá váltam. A nagyszerű változás kapujává.

    Einmal editiert, zuletzt von Farisz ()

  • Nos csak gratulálni tudok itt is,sajnos úton voltam és tudtam mi lesz a vége mivel egy sikeres láb mozdulattal el szakítottam a telefon töltőm:dash:
    Igaz sikerült az utolsó 1%-al ki küldeni egy rövid fs-re saját df-re a flottát de kevésnek bizonyult:doofy:

  • Ezt még nézni is fájt szép volt ! védőnek mielőbbit :)

    Bár az élet végtelenül kemény, a legnagyobb börtön mégis a remény; eszedet veszi, ahogy keresed a fényt, magadban felfedezel sok ismeretlen, sötét lényt; szerelem vagy csupán kéj-igaz barát vagy behízelgő ellenség-idő teltével már nem is sejted, mi a különbség; s lelked egyre kiált - jöjjön a gyilkos tudás! Mit számít a vélt boldogság, az öröknek hitt varázs; amikor maga akit szeretsz taposta el a parázst...Vakká válsz, ha tovább keresed a választ - csak láss és ne remélj-magad hiába ne áltasd!

  • Kivonat a Medvekarom csatahajó hajónaplójából, csillagidő 202009252359:


    A Krónikás bejegyzése:

    Két poros alak kúszott az űrkikötő fölé magasodó hegyre, a vékony nyúlánk könnyedén kerülgette az itt ott elszórva heverő éles holdkőzetet, a testesebb viszont halkan szitkozódva küzdötte magát előre, tenyerén apró karcolásokat ejtett az egyenetlen talaj. Mindkettőn szürke flottaadmirálisi egyenruha volt, gond nélkül beleolvadtak a hold felszín porába. Nem mintha nagyon figyelte volna őket bárki, de hát fő az óvatosság ha tilosban jár az ember fia. Felértek a gerincre és eléjük tárult a hatalmas űrdokkok sokaságának látványa. Bizony, tömve voltak hajókkal, ezerszámra tankoltak vagy éppen rakodtak ki és be. Hatalmas csatacirkálók, modern rombolók, tízezerszámra cirkálók és felderítők. Közel a dokkokhoz a hideg űrben lebegett vagy három századnyi halálcsillag, nehézharcosok kísérték a szállító konvojokat, melyek expedícióra indultak vagy éppen onnan tértek vissza.

    Farisz modern elekrotávcsövén szépen gyülekeztek a számsorok, ahogyan a műszer végig szkennelte a kikötőt, majd az űr felette levő szegmensét. Grizzly ütött kopott távcsövével a védelem gyenge pontjait kereste, az ősi szerkentyű még az ük-ükapjáé volt, aki a hajdan kék Dunán vezetett egy aprócska gőzhajót … már vagy ezer éve.

    - Megvan majdnem minden hajó, amit a felderítés jelentett. A könnyűharcosok gondolom a Discogömbök dokkjaiban, ahogy szokás, lenn a kikötőben csak pár ezret látok. - mondta a fiatalabb főtiszt. - Vagy másfél milliónak kell lennie. A szemetesek többsége éppen kirakodik, tele van velük a dokk. Szerintem fogható, ha nincs itthon a gazda. Mi a haditerv?

    - Ahhoz a vektorhoz mit szólsz, ott amellett a tucatnyi halálcsillag mellett? - kérdezte a Medve. - Ott jönnek mennek a szállítói. Beküldjük a mieinket, kicsit átalakítva. Megpakoljuk könnyűharcosokkal, tucatját bepréselünk egy-egy darabba. Kicsit trójai faló taktika, de beválhat. Míg a nehéz tüzérség felsorakozik, és szétszedi az űrvédelmüket, a könnyűharcosok utat söpörnek a dokkokig és megakadályozzák az erősítés érkezését.

    - Nem rossz. - bólintott fiatalabb társa. - Na szedelődzködjünk, mielőtt valaki észreveszi hogy itt kiváncsiskodunk.

    Erőltetett menetben tették meg az utat a holdsivatagon át a kis erdősávig, ahol Farisz parancsnoki cirkálója rejtőzött. A fürge kis gép egy perc múlva már a két rendszerre várakozó flottákhoz repítette az admirálisokat. A haditerv kész volt, már csak a megfelelő pillanat hiányzott. A hajók és emberek fel voltak készülve a nagy ütközetre, amely újra öregbítheti a HIVE már kissé antikolt, ha nem is megkopott hírnevét. A két flotta parancsnoki hajóin kíváncsi szempárok figyelték a falanxok kijelzőit, ugrásra készen várakozott a több millió hajó. A célpont alig fél órányira volt, de ki kellett várni a megfelelő alkalmat, nem akarták elszalasztani a nagyvadat. Végül este 8-ra már a kötélidegzetű pilóták is nyugtatókon éltek, az erek lüktettek a homlokokon a feszült várakozástól. Farisz ujjai doboltak az irányítópulton és amikor a felderítők ezredese jelentette, hogy megszűnt a célpont aktivitása, az admirális kilőtt egy csoport kémszondát. Széles mosolyra húzódott a szája az eredmény láttán és intett, mehetünk. Minden úgy ment, mint egy hadgyalorlaton. Rombolók ezrei robbantak elő az űr mélyéről az ellenfél holdjánál, nehéz lövegeik elárasztották tűzzel a halálcsillagokat. Csiszi flottája gyorsan reagált, de a parancsnoka hiánya miatt mindenféle taktikai elem nélkül szált harcba. Az elit csatacirkáló egységei megpróbáltak ugyan a támadók közelébe férkőzni, de olyan masszív össztüzet kaptak, hogy hamarosan a kikötő felé hátráltak. A halálcsillagok a kikötői szektort nem merték tűz alatt tartani, mert százezernyi szállító igyekezett a dokkok felé s nem akartak saját hajókat lőni. Későn eszméltek, hogy ezek nem baráti hajók, csak amikor az oldaluk lerobbant és mindből tucatnyi könnyűharcos röppent ki, hátba támadva az amúgy is recsegő-ropogó védelmet. Pár század különvált és a benyomuló bombázók előtt tisztogatott, melyek így szinte veszteség nélkül csaphattak le a dokkokra. Csiszi flottája gyorsan zsugorodott, a rombolók, kaszások és az öreg csatahajók hatalmas sortüzeikkel elsöpörték a halálcsillagokat, Farisz és Grizzly pedig félszavakból is értve egymást, könyörtelenül törték meg az ellenállást. Még fellángolt az ellenállás egy pillanatra a dokkoknál, de aztán elhamvadt. A külső szektorokban már a győztesek szemetesei nyerték ki a még használható fémet és kristályt a roncsmezőből, mikor a kikötői raktárak őrsége is letette a fegyvert és megindult a zsákmányolás. Fekete vértes, elit kommandósok biztosították a szállítókat, melyek leszálltak, gyomruk elnyelte a deutériumos hordókat, hatalmas vastömböket és értékes kristály tömböket. Percek múlva újra az űr végtelen csendje telepedett a tájra, a győztesek pedig elégedetten tértek haza.


    Grizzly admirális személyes bejegyzése:

    De szemtelen ez a Krónikás. Valamikor régen megkorbácsoltattam volna, ha megjegyzést tesz a súlyomra vagy a koromra. De végül is igaza van, meg hát kell egy krónikás minden admirálisnak. Az enyém ilyen, ez van. Mondjuk írhatott volna még a két admirális régi barátságáról.

    Én akkor kerültem ki az akadémiáról, mikor is, vagy 12 éve? Farisz még Wilden WP néven szomorította a jónépet, talán egy évvel előttem kezdte a flottaparancsnoki pályafutását? Ja és valamiért nagyon nem bírta a HIVE közösséget, uszították is ellenünk, kergetett is minket. De aztán a bölcs Dodo és Menyuss csak a „jó” útra terelgette, ha jól emlékszem. Már évek óta a csapat megbecsült tagja, veteránja, aki mellett jó harcolni. Néha nem árt egy kis adrenalin, hogy ne puhuljunk el s hogy emlékezzünk, hogyan és hol is kezdődött minden ...

  • A harc kicsit elhalványul Maci írása mellett :)

    Látom magam előtt az egészet... :minigun:

    Kellene keríteni egy legalább ekkora csatát és írni valami fasza bevezetőt :)


    Grat srácok! Nagyon kellett már egy ilyen csata!

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.