Posts by Gullcsi

Tetszik a bevezetés... Így kell engesztelő szöveget írni az oroszlán bajszának húzogatása közben.

Ez a film jut róla eszembe most. És a vége: "ne merd leírni még egyszer!"

Amúgy szép észrevétel, szép zúzással.
    Kár hogy tőlünk van az áldozat!

Annak örülök, hogy végre nem a kacska írásoddal lejtettél oda valamit, Szellemfarkas koma :D

Az andró döglött hely lett egy ideje, talán olyan mint a Barym.
    Már csak a nagy bányászok nyomják igaziból. De nekik is áll egy ilyen békés világ...
    S persze tennék róla, hogy meg is maradjon a saját békéjük...

Vagy galaktikus béke (ami lehetetlen), vagy Gagarin barátomat berántva a szövibe egy gigaflotta a kezünkben, ami letapos mindent... ha fel lehet őket ébreszteni egy kis harcra :D
    Manu, Beka, Pillangó, Ciriaco, Red_Joe, gandi...

Petijék hozzánk jöttek annak idején... ma már csak Noramolli él, mint békés bányász...

De minden viszonylagos.... a lelkes újoncok minket is könnyen letaposhatnak 1-1 éjszaka alatt...

égő erdő van mögöttem... pattogó ágak és az a furcsa szag az orromban.
    elmentek és magamra hagytak... minden szürke... sivár és halott...
    a harcosok részegen ünnepelnek a mezőn... lelkük vadul szeretkezik ezer ördöggel a tisztás fölött...
    mondd uram... mi vár még ránk?

Támadó Gullcsi [-RA-]

Nagy Szállító 500
    Romboló 5.000

Védő stargate [Ro-Squa]

Kis szállító 450
    Nagy Szállító 400
    Könnyű Harcos 100
    Nehéz Harcos 50
    Cirkáló 25
    Csatahajó 20
    Szemetesek 100
    Kémszonda 300
    Bombázó 10
    Romboló 10
    Csatacirkáló 10
    Rakéta kilövő 5.000
    Könnyű lézer 4.000
    Nehéz lézer 55
    Gauss ágyú 55
    Ion ágyú 55
    Plazmatorony 55
    Kis pajzskupola 1
    Nagy pajzskupola 1

A csata után ...

Támadó Gullcsi [-RA-]

Nagy Szállító 436 ( -64 )
    Romboló 4.997 ( -3 )

Védő stargate [Ro-Squa]

Megsemmisült!

A csatát a támadó flotta nyerte!
    A támadó zsákmányolt:
    4.876.606 Fém, 3.485.588 Kristály és 2.078.217 Deutérium

A támadó összesen 1.143.000 egységet vesztett.
    A védő összesen 42.710.000 egységet vesztett.
    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 2.479.200 fém és 1.997.700 kristály lebeg.
    A támadó 10.440.411 egységet zsákmányolt összesen.

Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

nyereség/veszteség összegzése:

A támadó(k) összesen

Fém: 4.312.606
    Kristály: 2.951.588
    Deutérium: 2.033.217
    A támadó(k) nyeresége 9.297.411 egység.

A védő(k) összesen

Fém: -32.926.606
    Kristály: -15.685.588
    Deutérium: -4.538.217
    A védő(k) összesen 53.150.411 egységet vesztett(ek).

Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.1.4

:(

Szóval ezért akarod átadni az andrós accodat is Pillangó.
    Szomorú... de mit lehet mondani. A mi időnk már nagyon elmúlt... jó volt az az 5-6 év mikor keményen nyomtuk... amikor még nézegettem, hogy a Barymon hogy zúz mindenkit Ovenlord.
    Gondoltam a feltörekvő ifjú székely megoldja a fékevesztett pusztítást...
    A megoldás meg is született... de nem tudom jobban járt e az uni ezzel.

Rendben, a játék valóban erről szól... de mi magyarok bármit jobbá tudunk tenni, ha akarjuk!

Nem egyszer volt olyan, hogy 1 db kukával támadtam volna ilyen flottát. Had rémüljön halálra a támadott...

Ég áldjon Benneteket Pillangó!
    Az andrós accodat azért ne add át, néha gyere föl hozzánk!

Srácok... számomra egyenlőre felfoghatatlan számok keringenek itt. Főleg az Enko flotta... talán a sok milla kh hozza ki Enko-t a vesztes oldalra. Olyan, mintha a támadó flották kisebbek lennének...
    Az asgardokat lassan utóléri a Stargate-es végzetük. 1 éve álmodni se mertem volna ilyesmit.

Adott a feladat... sok sok kh-val kell bővíteni a csapatomat :D

Grat srácok!

JoCkAs!

Ezek szerint a bolygón élő emberek is repülnek a bolygó után, ők sincsenek bolygó körüli pályán, mint ahogy a flotta sincs...
    Megy a bolygó és húz maga után egy csíkot emberekből, állatokból és egy csomó mindenből ami nincs röppályán.
    Szomorú :(
    :D

Bolygómozgatáskor, ha a napműholdak mennek együtt a bolygóval... ez azt jelenti, hogy a napműhold a leggyorsabb hajónk?
    Vajon milyen gyors egy bolygómozgatás, hogy a többi hajó csak több óra múlva kerül oda? Szemben a villámgyors napműholdakkal!

Most ne jöjjetek nekem azzal, hogy a rendszer vagy a gameforge mozgatja át a bolygót... ez a játékon belül értelmezhetetlen :D

Ha abból indulunk ki, hogy a kolonizált bolygók is ott vannak régtől fogva, akkor lehet hogy a holdak is.
    Ott vannak, de valami van a felszínükkel... amit csak fémmel és kristállyal lehet meggyógyítani.
    Vagy láthatatlanok...
    Ééés... azért kell mellettük harcolni, hogy a lövöldözés lángja láthatóvá tegye őket.
    Ezért van 20% esély csak a hold létrejöttére... mert mi van akkor, ha a hold éppen akkor a röppályájának másik pontján van... és nem a harcok közelében?

A technikusaink vajon tényleg értenek a dolgukhoz?
    - Eltévednek az expedíciók alatt... nem találják meg a holdakat...
    Ezért fizetjük őket?

Kedvenc ogame mondások?

- "Mindjárt mehetünk Drágám, már csak 24 perc és 12 másodperc"
    (Ilyenkor ne nézz az asszony szemébe!)

- "meg amúgy is üres az összes flottahelyem."

- "baaaa+, feljött!" (a legjobb, mikor nincsenek játékosok melletted és még bele is rúgsz a székbe dühből :D)

Amikor éppen egy Föld nevű bolygót támadtam, akkor nyögtem be a mellettem ülő Ciriaconak:
    "ha kinézel az ablakon, hamarosan megpillanthatsz 500 ds-t"

Nekem még nem nagyon mennek a legfontosabb dolgok benne. Vagy csak el van rejtve?
    - Simu kijelzés
    - inaktívra mennyi hajóval kell menni

Mondjuk igaziból csak egy olyan szimulátor kellene, amibe fel lehet tölteni az ellenfél api kulcsát. (ha az antigame-ből indítod oldalról a szimut akkor a sajátodat feltölti...)

Remélem elhamarkodottan írtam és lebunkóztok, hogy már ez mind működik!

Most hogy mondod, úgy tudom elképzelni, hogy odavisznek egy instant bolygót, amit vízbe kell dobni és felfújja magát bazi nagyra.
    Bazi nagy?
    14.249km egy bolygóm... a 8.000es holdak mellett kicsit eltörpülnek. Ezen tuti nem gondolkoztak el a készítők.
    Ha meg ott vannak bolygók még, akkor miért nem lehet oda küldeni a flottát elbújni?
    Követeljük a láthatatlan bolygókat vissza!
    Lehetnének ott kalóz kolóniák 1-1 ds-kével, amit be lehet szakítani unalmas óráinkban!
    Ez lehetne a következő lépés... Minden ponton egy bolygó, amit aztán lehet kolozni, ha akarunk... de olyan kérem, hogy akkor lesz ott a bolygó, ha már kolonizálva van??? :pillepalle:
    Egy csomó bolygót kapnánk, amit az unott flottások kémkedhetnének...és lehetne ott találni ezt-azt... nem kellene egymást ba**tatni folyamatosan.

És mik a bányák szintjei? Olyan mint a fagyi? +1 gombóc esetén növekszik? Én így képzeltem mindig. A 40es fém bányák miért nem dőlnek el? :D

A minap látva a gameforge új videóját kicsit elgondolkoztam.
    1667 kh-ból így lesz hold...

Nos: a holdam 8.831km...
    Ha csak libasorban állnak a kh-k akkor egy kh-nak 5,2 km-nek kell lennie. De milyen széles egy? Gondolom minimum 5,2 vagy több... de ez így még nem jó.

Mert:
    - így nem lesz szabályos gömb forma
    - mivel egy csomó szétrobban belőle és csak 30% a hasznos tömeg...

Te jó Isten... akkor egy kh kb. 15 km hosszú? (na, jó ez erős fejszámolás)

Ha mindent jó matematikusként kiszámolnék és kijönne egy nagyon bosszantó összeg és méret, akkor már csak egy kérdés.
    Hogy fér nekem el erre a holdra, amit 1667 kh-ból építettem... 1.000.000 kh és a többi hajó.

Feladtam a kérdést? :D

Basszus, az ember gyűjtögeti a flottát miközben ilyet is lehet vele csinálni... Azért nem sok maradt az 1 milla kh-ból a végére.
    Kicsit megoldod és nem idegből csinálod, gyönyörű lett volna ez...
    "Van egy rész az Erik a vikingnek, mikor a pap nem látja Asgard falait :D" Kicsit olyan most ez is... repedezik a Szivárvány Híd...
    Sajnálom hogy pont Aurri lett az áldozat, de egy döglött univerzumban így a legszebb porrá lenni!

Grat Mindkettőtöknek Srácok!