Beiträge von Gullcsi

    Volna egy csomó kérdésem, amire senki nem tudja a választ:


    - Ha egy darab rakéta véd egy bolygót, hogy van az, hogy pont ott van, ahová a flottám tart és leszedi?

    - Ha felhúzok egyszerre 1000 halálcsillagot 1perc alatt, akkor azokban nincs senki? Tippelek: egy ilyen gömbi legénysége 10.000 ember... várnunk kellene néhány évet mire összejön a legénység és közben sűrű állásinterjúkat folytatni... majd több év mire kitanulják a szakmát...

    - Mikor elrepül az űrben a 11.000 halálcsillagom, az miért csak akkor látszik, ha beért a bolygóra? (és miért látszik, ha bolygóról bolygóra telepítek? a PH belát az irányítók fejébe? Ha igen, akkor miért nem müxik ez állandóan, mert az irányítók nem tudják mikor ér vissza ha holdról holdra van visszafordítva)

    - A hajók mérete: ezt már kiveséztük régen :D De amikor bejön egy 1%-os holdlövés, akkor mekkora egy kh?

    - Egy csata után senki nem sajnálja a halottakat? Egy hajó elvesztésével is több ezer ember hal meg, mi meg csak a nyersit nézzük.

    - De ha itt tartunk nyersi: több milliárd nyersit másodperc alatt hogy a lópikulában lehet beszedni?

    - A bolygókon a dolgokat miért nem lehet álcázni? 1 másodpercig van ott a kém, ami mindent megtalál. Húzhatnánk fel gumiból flottát, hogy azt vigye üzenetben. A nyersit honnan tudják a kémek hajszál pontosan?

    - Miért csak a fém, kristály, deu van figyelembevéve. Megy a bányászmérnököm és nagyokat káromkodik: ' má megint ez a kurva gyémánt... olaj, urán, smaragd... kinek kellenek ezek.

    - Fém: milyen fém? Sárgaréz? Titán? Alumínium?

    - A kristály és a fém hogy alkot egy repülésre képes hajót?

    - Deut bányászunk, de azt nem kellene finomítani? Kőolajból se lesz üzemanyag.

    - Kutatás: mi a fenét lehet kikutatni ebből a három anyagból??? + 1 flottahelyet? Hoooogy?


    kieg:

    - A hajók irányítása? Alapos megfontolás után állítom, hogy a hajóinkon nincs semmiféle hajtómű. Kilövik az összeset valami bazi nagy kozmikus ágyúból és repülnek a cél felé. Majd a billiárd efektust követve visszatérnek. Illetve valamicske mégis lehet, mert néha vissza lehet őket fordítani. De mindet egyszerre?

    - Helyek a bolygókon: érthetetlen. De ilyen az összes Stargate-ben pl. Egy bolygó 1 falu. Persze ha nem így van, mekkora lehet egy bánya, ha csak korlátozott számban fér el egy bolygón? Bezzeg a bolt elfér mindenhová

    - SA: a világegyetem nagyon nagy részét sötét anyag alkotja... akkor mi valamit nagyon elk***nk, hogy nem tudjuk kiaknázni.

    - Nanit: az addig rendben, hogy ebben gyorsítva készülhetnek a hajók, de a bányák? Vagy ha mindenre hat, akkor az embereket is gyorsítja a bolygókon? És ettől nem kopnak jobban?

    - Holdromboláskor miért nem elég az, hogy nekiütközik 6 ds a holdnak?

    - Ha ennyi kalóz és alien van a játékban, akkor hol bujkálnak pontosan? Nem lenne jobb a játék ellenük harcolva, mint így egymást szivatva?



    Na ezeken gondolkozzatok, és lesz még egy csomó talány.

    Nem jön kémjelentés :)

    A kém elmegy, de nem mond semmit :)


    Megfejtve:


    Angol szerver, google fordítóval:
    Havi karbantartás02.08.2021 15:28:17
    Feladó: kewlness
    Kedves császár,
    augusztus 4 -én havi karbantartás lesz. Ez 10:00 - 10:25 CEST között történik (9:00 - 9:25 szerveridő), de a tényleges állásidő csak néhány perc.
    Kérjük, ennek megfelelően tervezzen.
    Üdvözlettel:
    OGame csapata

    Egy órája kínlódok minden szerveren a szállításokkal.

    Nusakan-on kb 30 perc alatt sikerült elküldeni őket, de sem Rigel, sem Merkur nem szállít csak pörög.

    Kiléptem beléptem, másik böngészőt is próbáltam, de semmi.

    Mindjárt vakba ba...om az összeset a rák....a :thumbdown::cursing:

    Android?
    Antigame-et kapcsold ki, akkor talán.

    Androidon gond van a visszatérő számolásokkal:

    - kimegy az fs, és a visszahívásra ufo időt ír ki. Persze ha tudod mikor küldted ki, akkor kb. sejted mikor fordulj...de így is előfordulhat, hogy elcsinálod az egészet és a flotta +2-3 óra múlva jön csak.

    - nagyon könnyen kimaradhat a normális százalékos fs, az új rendszer miatt. Figyeljetek arra, hogy ne 100%-on induljatok el :)

    Mit is mondhatnék... régen nagyon szerettem az ilyen koccintásos harcokat. De én anno 5-600 ds-el csináltam, ami akkor még nagyon sok volt. Mostanra nekem is sokkal több lett ezekből a gömbikből... de ez a szám akkor is nagyon meglepett. Nagy gratula hozzá! Irígylésre méltó.

    Át fogja írni a hadviselési szokásainkat, tanulni fogunk belőle.


    Trockij: Guratnak nem volt flottája. Ez a Marci flotta.

    FS nélkül, 2 órás csapódással bezúzva!

    Marci?????


    Szemfüles, szép csata. Ennyi.

    verje a napfény arcomat
    csillag hozza álmomat
    idő s tér vándora vagyok
    hogy átéljem múltamat
    s a bölcs faj vénjei közt üljek
    kiket a világ ritkán mutat
    napokról szólnak melyekre várnak
    míg egyszer mind megnyilvánulnak
    eleven nyelvükön szavak s dalok
    simogatják fülemet
    de egy szóra sem emlékszem
    bár világos volt a történet
    ó repültem mama nem tagadhatom
    szememben megbarnul minden
    ahogy a nap perzseli a földet
    homokkal teli a szemem
    amint a sivatagot szemlélem
    a helyet hol jártam nem lelem
    ó viharpilóta ki nem hagy nyomot
    mint az álomgondolatok
    vigyázd az ösvényt mely idejuttatott
    sárgán áradó homok
    Sangri-Lám nyári nap alatt visszatérek
    biztosan mint a por lebeg
    magasan Kasmír felett
    négy szél atyja repíts át az évek tengerén
    nem kell étel csak egy fedetlen arc a
    rémes szorosok mentén


    Most játszatok, amíg nem jön be az új verzió :D


    Utána már kicsit nehezebb lesz...

    Az újítás kb annyi, hogy a panelek, amiket eddig sorban megnyomkodtunk egy flotta indításakor egy ablakban vannak és lehet velük trükközni, hogy melyik hol legyen, alul - középen - felül.

    Amit az angol fórumon olvasgatok:

    - 6x speed szerver visszaállt 1x-re és ilyesmik... még frissítés sincs, de már készül a javító peccs :)

    Rock 'n' roll!

    Ha már új szerverek vannak és tényleg Ti állítjátok össze... és nagyon picit beleszólhatunk.

    3 fajta szervert szorgalmaznék:

    Harci, pörgős

    - full speed... ami kell azoknak akiknek nincs idejük tötyögni. Ez alap full ecoval és full kutatási sebességgel.


    Nyugis bármire jó szerver

    - 2x speed, 8 eco, minél nagyobb kutatás (sajna a nagy eco alaphangon kell, mert összevonáskor elvesznek az itt indulók)


    Opcionális és senki nem akarja szerver, de tanuló szervernek tökéletes:

    Totál 1 speed. Nulla ACS val esetleg fűszerezve (ez a szerver soha ne legyen összevonva csak hasonlóakkal) Ez egy halálszar és unalmas szerver mindenkinek, de tanulni elmegy.


    A többi az én álláspontom szerint fölösleges.

    Sajnos kevesen vagyunk... minden új szerverre előbb utóbb összevonás vár. Tehát csak előre tekintve tudunk játszani...


    Acsarogni nincs értelme... Örülünk, hogy Trockij közöttünk van és nem magasról beszél hozzánk!

    Tisztelt Remus!

    Ez a játék egyáltalán nem a bányászokra épül, ezt a stílusából, és a szabályrendszeréből abszolút ki lehet szűrni. Az, hogy valaki bányászgat, vagy éppen kereskedik, esetleg felfedezőként expizéssel növeszti az ACC-ot, csak idő kérdése, és megy a süllyesztőbe. Lehet lavírozni, barátkérelmeket szövögetni /esetleg hátbaszúrnak/, időt nyerni, diplomáciákat kötni /pl.: Ciricaó-Gulcsi/. De ha a flottások kiszemelnek vége a dalnak.

    "Csak egy maradhat" elvű a játék, aki az OV várva már csak bányászni tud /Fantom, Chuck ... és még sorolhatnám/. Na majd ekkor lehetsz bányász, vagy esetleg stabil barátlistát alakítasz ki a nagyokkal:!:


    Edit: A csata szép volt, járnak a sörök:beer:, szép csillaghullás volt:!:

    Ciriaco és Gullcsi helyesen.

    Ne felejtsünk el egy olyan dolgot, hogy mi előtte bezúztuk a fél unit...

    És nem akarok szájkaratézni, de nem láttalak kint vakból ott mellettem. :)


    Amúgy meg van az úgy, hogy sok sok év játék után az embernek már nincs kedve energiát fordítani mások támadására. És csak porosodik a 200+ milla flotta, ami megy felfelé a duplájára.

    A másik meg: mióta 3 kaszt van, azóta nem csak a flottásnak áll a pálya. Sőt mondok jobbat: a flottásnak már rég nem jó ez a rendszer... ahhoz normális szerverek kellenének, nem ilyen szerencsétlen 30 emberes unik. Felkel a flottás reggel, megnézi hogy fejlődött e az áldozat, aztán mellécuccol. Majd eldönti, hogy mikortól akar unatkozni. Mert ha bezúzza és az töröl, akkor szinte magával szúr ki...

    Szóval: el kellene viselni a két másik kasztot is, mint a Cápák (nem személyeskedés!) a vízben. Ha a cápa megeszik mindent, éhenhal!


    Bocs Soldier az off miatt!

    Az 1000+ ds bezúzása nem ide tartozik... nagyon szép teljesítmény! Grat!