Posts by Gullcsi

Szia!

Ne haragudj, ha azzal kezdem, hogy a Mi kis falunk rendőre jut eszembe erről a névről :) Ha nem írom le, ezen fogok gondolkozni egyfolytában :D

Régen mindenkinek a Rex felügyelő jutott eszébe rólam :) Már megszoktam.

Egyiket se néztem igazán.

Mesélj nekünk Stoky, mizu veled az életben, ogame-en kívül?

Élem szerényke pici életem családommal. Van 2 gyönyörű lányom és sok időt töltök velük. Ogame nem zavar nagyon be mert bármikor be tudok nézni fél percre. És mivel látjátok , hogy nem aktív flottázok így ez belefér.

Hogy éled meg ezt a „nagyszerű” vírusos időszakot?

Szerencsére alig befolyásolja az életem. Kicsik a gyerekek és napközbe jóformán bárhova lehet menni. Nyaralás mondjuk emiatt kilöve de idén el vagyunk foglalva amúgy is az építkezéssel :)

Észrevetted, hogy térnek visszafelé az emberek a játékba. Biztos nem tudnak mit kezdeni magukkal a homeoffice-osok!

Igen páran visszajöttek, de ez vajmi kevés sajnos. Magyar szeró sose lesz 100-200 főnél nagyobb, mert a nagytöbbség inkább a látványosabb játékokat választja szerintem.

Van valami hobbid, amiről beszélni szeretnél?

Jelenleg a csajok minden hobbira szánt időm elveszik. Na jó egy egészen pirinyó azért marad ogame-ra :)

Csak az ogame-t nyomod vagy van valami más kedvenc?

Sokáig hodítóztam, de kb semmi kihivás ottsem. Többször voltam már top1 klánba évekig több különböző korszakba, de igazából egy idő után megreked a játék mert mindenkit ismersz és nincs kit ütni. Picit hasonló a helyzet mint itt :)

Térjünk át a játékra. Mióta vesztegeted rá az idődet? Hogy ismerkedtél meg vele?

Annyira régi sztori , hogy nem is emlékszem, de talán 2006-2007 körül Jed hívott meg és mondott pár dolgot. Ő uni 1-ben játszott, én uni 2-ben. Több uniba is játszottam fel se tudom sorolni, köztük orgon is és tesztszerokon is.

Milyenek voltak a kezdeti idők? Hol cseperedtél, kik voltak a szerver nagy gonoszai?

Amint irtam u2-ben kezdtem, de igazán játszani uni6-ban tanultam meg. Azaz flottázni. Rengeteg embertől lestem el finom fogásokat és rengeteg trükkre magamtól jöttem rá .

Gonoszok?:) A LajhárZ, azaz mi :D

Most hol játszol? Milyen ott? Tudnád ajánlani a többieknek?

Cygnus és nem játszok hanem vagyok, mióta nincs exp csata azóta elment a kedvem. Senkinek nem ajánlom :) unalmas

Hogy tetszenek a mostani újítások? Gondolom az eventet nyomod Te is keményen.

Nincs mit keményen nyomni mert fél perc az egész. Amugy ez a húzás legalább jó volt :)

Van ötleted arról, hogy hogy lehetne feldobni a játékot?

Számomra az exp visszaállítása dobná fel.

Sok spam érkezik mostanság az ogamex-ről. Megnézted már? Hogy tetszik?

Ezer éve játszottam vele, de kb értelmetlen. Kezd ez is az lenni (ogame - szerk.), annyira gyors lesz. Emlékszem régen évekbe telt 10k rombi felhuzása, most meg hetek :D

Milyen Gurat tanodája? Nem kellene mindenhol bevezetni?

Be lehetne , de most ez elég. Szerintem hasznos .

Vannak kedvenc csatáid?

–Mostanába nem volt max hazakisérős.

–Régen volt mindenfajta , de sajnos az a sok tucat csata törlődött :(

–Ami nagyon tetszett mikor valakire rámentem, ő meg pár percel csapodás elött kiment saját df-re, én meg lebegtettem vagy 10 percig azt ő meg nem értette hogy vertem le :D (szerk.: nekem is volt ilyen, több órát vártam fél órányira csapódás előtt, más húzta folyamatosan vissza a csapataimat :) , mert szintén kiment az ellenfél fs-re és láttuk a visszatérőt)

–Meg mikor 5-en Don Corleonet – lehet más volt a neve ezmár nem tiszta – elkaptuk odaköltözve a közelébe (persze akkor még keményen kolokat kelett ezért bontani hogy megtehesse az ember és piszok sok deu is volt ) talán df re fs elt.

Kedvenc játékosaid?

Rengetegen nem játszanak már. Kifelejteni nem szeretnék senkit ezért nemnyilatkozom :)

Mit látsz a játék jövőjéről?

Nagyon sokáig mennifog kb ekkora és fele ekkora játékosállománnyal.

Kiről olvasnál szívesen?

Chuck ról :D

Köszi az interjút! Legyen szép napod!
    Köszönöm én is!

Sheldon, találtam egy régi képernyőképet, amit ő küldött át annak idején.

AmbaSSador, top3 és tényleg uni 5. De átadta valakinek a végén.

A Thrax nevet ő említette, talán ezzel kezdett régen.

Szia Jumper!
    Egy régi nagy játékost szedek elő a személyedben. Emlékszem mikor kezdtem, 2010 környékén, akkor már Te javában dúltad a szervereket :)
    De előtte mesélj kicsit magánéletedről, mint a többiek:
    Szia!

Azért az hogy nagy játékos és hogy dúltam a szervereket kicsit olyan költői túlzás de jót mosolyogtam rajta?
    Kis morzsa:
    31 éves vagyok, Vas megyében élek egy cirka 300 lelket számláló kis faluban! Ez az az élet mármint a vidéki amit senki és semmi kedvéért nem adnék fel! (annak ellenére hogy sokszor a játék béli kudarcok fő oka volt)
    Tanulmányokat inkább hagyjuk... :)
    3 műszakban dolgozom szinte folyamatosan ezért is vagyok sokat néha bántóan sokat online a játékban!
    Van egy kisebb szőlő birtokunk vagyis édesapámé…
    Ott mindig találni munkát talán az október- január a lazább!
    Szóval unatkozni nem sok idő van nah meg hát ott A barátnő...... aki attól függetlenül hogy jóval fiatalabb egész éretten tolerálja a játékot! :)

Milyen régóta dúlod a szervereket? Huhh hát ez még valahol a középiskolában kezdődött!

Ott mutatták meg a játékot és mondanom sem kell hamar elnyerte tetszésemet! (Uni2 ha jól emlékszem... )

Úgy emlékszem Te játszottál az Andromédán is. Így van!

Szinte mondhatni addig hol nem! :)

Mire emlékszel a régi időkből?
    Sok mindenre nem..... 😂 Na de viccet felretéve sok jó és természetesen rossz dolog is meg maradt bennem! Sok játékost megismertem… elhalmoztak rengeteg segítséggel!

De valahogy úgy érzem uni6 környékén változott meg valami mikor kereskedtem Gurattal, erre másnap meg lefarmolt! Akkor nem tudtam hova tenni a dolgot de az amit írt a mai napig még van bennem: attól hogy kereskedünk még ellenfelek vagyunk és fs-elni kell!
    Na nem mintha azóta tökéletesen játszanék de az évek alatt jelentősen csökkent az indulat bennem ha véletlenül 1 csata rossz felére kerültem! :)

Valami nagy csata eszedbe jut?

Hát őszintén soha nem voltak nagy csatáim... A vesztesekre meg jobb nem emlékezni! :)

Milyen most a játék, itt döcögsz a legnagyobb bányászként a Merkúron. Milyen itt?
    Hát szó szerint ez az én tempóm! Kezd nyugodtabb lenni az élet így szépen csendesen lehet játszani! :)

Hogy tetszik az, amit most látsz? Nagy igényeim nincsenek bányászként így ebbe most nem mennek bele!

Esetleg annyit megjegyeznék hogy az nem tetszik hogy háttérbe szorul a valódi tudás!

A fórumot bújod még? A régi accod már eltünt, mikor kezdted újra?
    Persze napi szinten nézem, sokszor jókat nevetek magamban egy két vitánál hogy anno én is ilyen voltam! Hát ez jó kérdés Talán 1 bennfentes tudna ebben segíteni.

Van kedvenc játékosod?
    Inkább ha lehet kedvenc szövetséget emelnék ki! Uni 6 Valhalla!

Persze sok játékost ismertem meg és vannak vagy voltak akik nagyon sokat segitettek: veloci, vízibicikli, chuck, xameth, stoky

Kedvenc csatád mostanában? Írhatsz olyat is, ami nem Veled esett meg:
    Merkur első fórumra kitett csatája! :)

Nah de komolyan..... Tetszik 666 és a nyugger-ék kakaskodása!

Hova vezet a bányászkarrier? Mi a célod vele?
    Hát ahova a flottás! Csak itt nem az számít hogy minél több hajod legyen hanem minél nagyobb gazdaságos!

Célom nagyon nincs, ki tudja mit hoz a jövő!

Mit mondanál a kezdő bányászoknak? Járjanak végig mindent, vagy a bányaépítés a nyerő?
    Azt mindenkinek magának kell eldöntenie mennyire van ideje a játékkal foglalkozni!

Azért lássuk be a komoly flottázáshoz jó sok idő kell.

Szerinted be lehetne népesíteni újra a szervereket?
    Szerintem esélytelen látva Merkuron az újonc játékosok hozzáállását! Persze vannak azért kivételek!

Jó ötlet az összevonás? Te hová mennél szívesen?
    Különösebben nem érint a dolog!

Merkur meg friss uni.... Cygnuson van még 1 accom de az eddig úgy van hogy hullamsirban végzi!

Milyen az event? Tolod minden nap?
    Kifejezetten tetszik! Ez 1 nagyon jó irány.

Természetesen tolom hisz a jutalmakert megéri! :)

Mit hoz az ogame jövője?
    A közeli meg nem vészes de a távoli jövő szerintem nem túl biztató!

Mióta ismered Guratot? Milyen vele egy szöviben?
    Korábban említettem uni6 óta kB!

Persze előtte is osztogattak a figyelmezteteseket fórumon! :)
    Egész jó el árja a fegyelmet, rend van!

Ha lenne nemzetközi, középeurópai szerver, jönnél?
    A kíváncsiság biztos hajtana..... De komolyabban nem lenne időm rá! :)

Hogy tetszik a fórum mostani állapota? Mit fejlesztenél rajta?
    A fórum az szerintem jó!

Semmit szerintem átlatható!

Kiről olvasnál interjút legközelebb?
    Stoky-ról 😝

Ha tőlem kérdezhetnél, mi lenne az?

Nem akarsz szervezni 1 nagy össznépi ogames ivós napot? :)

Skype mellett? :monster:

Vannak az alapszabályok, amiket a GF alkotott és lehetnek olyan szabályok, amiket mi alkotunk, amiket nem ellenőriz senki, csak a mi lelkiismeretünkre van bízva.

Az unikban Ti vagytok élet és halál urai, bármit megtehettek!

Ha akarjátok, csak bizonyos pont vagy nyersanyag fölött támadtok játékosokat!

Ezeket akár le is lehet fektetni itt is.

Aki megszegi az íratlan törvényeteket, azt lehet büntetni!

Kicsit olyan ez, mint a mai világunk, Isteneink (GF) ránk bízták ezt a világot, mi vagyunk az új Istenek!

Megtehetitek azt is, hogy megparancsoljátok egy játékosnak, hogy vigyen nyersanyagot a kisebbeknek, mert ha nem megindultok rá...

Bármit! Egyetlen ostorotok lehet, az erő és tudás amit képviseltek!

Csak be kell tartani mellette a GF törvényeit.

Ha akarjátok kiírhatjátok ezeket a törvényeket a fórumrészetekre!

Mint írtam az aranykornak vége, elmúlt a kánaán. De miért ne jöhetne a következő kor, a királyság ideje.

Egy közös cél van: sok játékos legyen, akiket később le lehet aratni!

Bevezetés:Kezdőként 3 kaszt közül választhatunk:

Gyűjtő

+25% bánya termelés

+10% energiatermelés

Szállítók +100% sebessége

Szállítók +25% árukapacitása

+2 ajánlat

+50% Crawler bónusz

+10%-kal több használható Crawler a Geológussal

A Crawlerek akár 150%-os túlterhelése

+10% kedvezmény a gyorsításra (épület)

Crawler

A Crawler egy nagy árokásó jármű, amely növeli a bányák és szintetizálók termelését. Sokkal mozgékonyabb, mint amilyennek kinéz, de nem különösebben erős. Minden Crawler 0.02%-kal növeli a fémtermelést, 0.02%-kal a kristálytermelést és 0.02%-kal a Deutérium-termelést. Gyűjtőként nő a termelés is. A maximális teljes bónusz a bányáid általános szintjétől függ.

Tábornok

Hadihajók +100% sebessége

Szemetesek +100% sebessége

Minden hajó -25% deutérium fogyasztása

Szemetesek és Felderítők +20% árukapacitása

Kis esély egy Halálcsillag azonnali elpusztítására a csatában Könnyű Harcost használva.

Roncs a támadásánál (szállítás az indító bolygóra)

+2 Hadi kutatás szint

+2 flottahely

+5 további Holdmező

Részletes flottasebesség beállítások

+10% kedvezmény a gyorsításra (hajógyár)

Kaszás

Semmi sem rombolóbb hatású, mint egy Kaszás osztályú hajó. Ezek a hajók egyesítik a tűzerőt, az erős pajzsokat, a gyorsaságot és a tárolókapacitást a közvetlenül a csata után keletkezett törmelékmezők kitermelésének egyedülálló képességével. Ugyanakkor ez a képesség nem vonatkozik a kalózok vagy idegenek elleni harcra.

Felfedező

-25% kutatási idő

Növelt begyűjtés a sikeres expedíciókon

+10%-kal nagyobb bolygók a gyarmatosításkor

Az expedíciókon létrejött törmelékmezők a Galaxis nézetben lesznek láthatók.

+2 expedíció

-50% esély expedíciós ellenségekre

+20% phalanx hatótávolság

75% zsákmány inaktív játékosoktól

+10% kedvezmény a gyorsításra (kutatás)

Felderítő

A Felderítők gyorsak és tágasak. Kialakításuk az ismeretlen területekre történő benyomulásra van optimalizálva. Az expedíciók során törmelékmezőket tudnak felderíteni és kiaknázni. Ezen felül tárgyakat találhatnak az expedíciókon. A teljes hozam is nő.

Én felfedezővel indítanék, már csak a +10% bolygóméretek miatt. Ha hosszútávra tervezel ez kötelező.
    Illetve az expedíciók miatt.
    Az expedíció hozama a mindenkori top1 pontjaitól függ. Az egyik legjobb dolog amit eddig a játékba beraktak.
    Egy exp kalkulátor: https://expocalc.universeview.be
    Itt be kell írnod milyen paraméterekkel rendelkezik az Univerzumod, ahol játszol.
    Az expezés a játék kezdetén is nagyon sok előnnyel jár! Szárnyalni fogsz egy másik kasztúhoz képest.

És még valami: az I-sektől 75%-os zsákmány...
    (lekémkeded a szürke játékosokat, ők már nem játszanak így nem vár Rád ezért revans. Az erőforrások fölé viszed a kurzort és kiírja Neked a rendszer, hogy mennyi szállítót kell küldened... ehhez hozzáadod a kiírt hajók felét és indulhatsz)

Kémkedés:
    Amíg nincs elég nagy kém technológiád, és nem látod mit rejtenek a bányák:
    Beállítások/kémszondák ...írd át itt a kémszondák számát 1-ről amennyire gondolod... minden +1 szonda ad a kémtechnológiádhoz kémkedéshez
    Ha így se menne: kérj meg valakit, hogy nézze meg Neked van e védelem. Ha senki nincs, támadd meg egy kémmel. Ha a kém visszajön, nulla védelem van a bolygón, indulhatsz fosztani!

Kezdeti fejlődés:
    Naperőművekkel párhuzamosan fejleszd a bányáidat!
    Erőforrásokban találod meg ezeket a dolgokat!
    Figyelj arra, hogy az energia szinted mindig plusszos legyen, mert ez szükséges ahhoz, hogy a bányák 100%-on pörögjenek!
    Max 26ig fejleszd a naperőműveket! 5-6-os fúziós szinttől lehet már fúziós erőműveket is húzni, amik nem foglalnak annyi helyet a bolygón így hasznosabbak (persze csak megfelelő energia tech szinttel)
    Ne erőltesd a kezdőbolygót fejlesztését, elég kb addig míg ki nem fejleszted az asztrofizikát.
    Kutatások: az ikonokra rákattintva megjelenik egy kis kérdőjel, amire nyomva kiadja, hogy mi szükséges ahhoz, hogy tudd fejleszteni.
    pl.: asztrofizika techfa
    - 3. szintű kutató labor
    - 2. szintű energia tech
    - 3. szintű impulzus
    - 3. szintű kémtech

Ha ez meg van, indulhat a kolonizálás:
    Mostanában 8as pontokat érdemes keresni új kolókhoz! Elindítod a kolonizáló hajót (kolóhajónál szintén van ilyen kis ikon, ami kiadja, hogy mi kell a fejlesztéshez)
    MIért 8as pontra?
    +30% fémet ad ez a hely... illetve itt a legnagyobbak a bolygók!

Fém bónusz

*A 6-10 bolygó pozíciók fémtermelés bónuszt kapnak (hasonlóan az első pozíciók kristály bónuszához).

*A bónusz megnövekedett alap fémtermelést jelent ha a bolygó egy fent írt pozícióban van.

*A 6-os és 10-es pozíció bónusz 17%, a 7-es és 9-esé 23%, a 8-asé 35%.

Kb ilyesmi a kristálytermelés 1-2-3-as pozicíón és a deu termelés 15-14-13-as pontokon.

Bolygó méretét meg tudod nézni bolygóra kattintva, áttekintés felületen.
    pl.: Átmérő: 16.141 km (0/276)
    Ez a méret a lényeg! 300 fölötti az ideális, de egy 260-as is tökéletesen megteszi (szerintem)
    Ezért kell elhagynod majd a kezdő bolygódat, ha már van 3-4 ilyen szép nagy bolygód. A kezdő bolygó kicsi, hamar teleépül... nincs sok értelme.

De amíg eddig eljutsz vár néhány nap nehézség.

Hogy miért nem tábornok vagy gyüjtő?
    A tábornok még talán el megy itt az elején, de ahhoz profi játékosnak kell lenned! Tudni kell a flottázás nagyon sok fortéját!
    Gyüjtő: sokak véleménye szerint nagyon jó a gyüjtő kaszt, de az alapja az, hogy minden bolygód nagyon nagy legyen, ez meg csak felfedező kasztosként lehetséges!

Kereskedő gomb:
    nyersanyag kereskedés: itt vásárolhatsz SA-ért váltót. Kezdetben vagy fémed vagy deud lesz nagyon sok... ha egy bolygódra húzol nagyon nagy raktárakat, itt át tudod váltani a nyersanyagaidat, arra amire kell! SA-t fogsz találni expedíción is, sőt váltót is!
    törmelék kereskedő: alaphangon 35%-nyi nyersiért tudod itt átváltani az expedíción talált hajóidat! Azt mondom, váltsd át és költsd el az érte kapott nyersit, minthogy más elvigye Tőled! SA-ért a 35% feltornázható 75%-ig!
    Árverés-vezető. itt tudsz licitálni az óránként felrakott cuccokra. Hogy mikor érdemes és mennyi nyersit feláldozni? Ne lihegd túl, igaziból kis létszámú alvó szervereken a tuti nyerő!
    Import/Export: minden nap tudsz vásárolni nyersanyagért 1 db bónuszt, amit akármikor elkölthetsz! Az elején ne erőltesd csak akkor, ha van rá elég a termelésből

Bónuszok:
    Expedícióból és az Import/Exportból naponta szerezhetsz ilyeneket! Én amondó vagyok, hogy az elején csak gyűjtögesd! A kezdetekben nagyon kevés az a 10-30%-nyi bónusz, ami később nagyon jó szolgálatot fog tenni!

Szövetség:
    Amint teheted állj be egy szövetségbe és tanulj a játékosoktól! Kérdezz!
    Légy mindenkivel diplomatikus / kedves! Ez egy kőkorszaki játék, mindenből tanulnod kell, ha elviszik mindened abból is! Fontos, hogy ne légy goromba senkivel sem, ha az vagy lebunkóznak és ellehetetlenítenek!

Volt már rá példa, hogy a GF belemegy bármibe is, amit itt irkálunk?

Esetleg eljutott már valaha hozzájuk?

Szóval... talán folytathatnánk ott, ahol elkezdtem.

Amúgy, tetszenek a szerver leírások, amiket küldetek... kellene az összes szerverről... összerakni és kipakolni egy helyre.

Még egy dolog kellene, ami talán elérhet a GF-ig... talán talán... minden kezdőnek kellene fórumfiók is.... ha a GF nem intézi, ezt nekünk kellene... persze csak akkor, ha van értelme a kezdőnek feljönni ide.

- fejlődési útmutató és leírások kellenek az ogame-ről.

Jól elvagyunk mi itt kb huszan... de hol van a többi száz?

Szerintem nem csak mi nyomjuk a játékot több éve. Vannak olyanok is, akik több éve bukdácsolnak... akiket nap mint nap fosztogatunk... de nem adják fel, mert tetszik nekik.

Gullcsi: a szerverbeállításokat max a Fórumon tudjuk kiírni. Vagy hol/hogy gondoltad?

Nem feltétlenül a szerver beállításokra gondolok, azt talán mindenki látja. (ha jól van kiírva :) )

Statisztikákat kellene kiírni. Hol mennyien játszanak, milyen az élet a szerveren. Hogy viselik a "migránsokat" :D

Mennyire élhető a szerver. Létezik-e befogadó/segítő szövetség.

Vagy csak valahová kirakni, hogy honnan szedhet hozzá adatokat a friss játékos.

Lehet vitatkozni... nem rossz ez...

Kérdés, aki akar ez ellen tenni és nem akarja megvárni az összevonást, vagy a "nagy aratást"... az mit akar/mit hajlandó tenni?

Mit lehetne?

- Kellenének uni leírások. (az esetleg játszani kívánó emberek tudják hova regisztráljanak még be a friss szervereken kívül)

- játékleírás... ezt Gurat remélem intézi Ha nem, megoldjuk közösen.

- szövetségek, akik hajlandóak új embereket befogadni!

- ötletek, hogy mi kellene még

Más:

Amúgy nagyon jól hangzik egy össz Szent Korona országai szerver... de ha sikerülne, néhány év után ott is ugyanezek a gondok lennének.

De legalább nem írtana magyar magyart... egy darabig. Mondjuk a Kalykén ha jól emlékszem elvérzett a magyar szövetség :)

Minden új szerverre 4-500 ember jönne, ha nem lenne azonnal kiírtva.

Ha ezeket megtanítanánk játszani... nem 150 aktív játékosunk lenne.

Ha csak évente +5-10 játékosunk lenne -10 helyett, akkor nem itt állnánk.

10 éve napi sok órában on vagyok... érdekes, hogy azokon a szervereken ahol jelen vagyok, ott van a legtöbb játékos. Tuti hogy nem miattam... de mégis.

Kompromisszumok srácok! Elfogadom a Nyuggerek egyeduralmát, amíg nem akarnak kiírtani minket. Ehhez kell egy kis beszélőke és politika.

- Nincs a fórumon kezdőknek útmutató!

- Nincs fejlődési útmutató!

- A nagyokkal kb egy korosztály vagyok... mi vagyunk azok 30-60 között! Talán valamit rosszul csinálunk?

Ideje valami kezdővel is interjúzni... úgy érzem.