Beiträge von Allkiller

    Üdv. Assassin74!

    Megmondom őszintén, hogy erre már nem emlékszem :) , de ez egy pozitív dolog. Azt viszont nem értem, hogy miért törlődik 24 órán belül, amikor igen fontos és értékes infók vannak benne. Még mindig érdekesnek tartom a témát, és hasznosnak is, de nagy kitartás kell hozzá, idő, stb. Ha már csak a feléig megy mindenféleképpen pozitív az ötlet. Színesíti a játékot, hajrá!

    Halihó!


    Mindenféleképpen jó ötlet:!:Ezeket én is szerettem csinálni, versenyeket sötétért, vagy nyersiért. Csatákért vagy fejlődésért. A problémát ott látom, hogy ez nem egy meglévő nagy számú új UNI kezdő tagjainak kitanítása, hanem a toborzás elsősorban. Namármost ide kezdő nemigen jár. Először is elkezdenek játszani, csinálják, klikkelgetnek, elérnek valamit. Ugye vannak a feladatok, szövibe lépnek, és majdcsak ott kapnak infót a Fórum létezéséről. Ahol megpillanthatják ezt a lehetőséget 8o - ami jó, csak a célszemélyekhez késik az info.

    Ezt a lehetőséget már a játék elején tudniuk kellene, sőt, magát a játékot is jobban lehetne reklámozni, toborozni a szervezőknek:!:Ezt hiányolom elsősorban a fő vezetéstől.


    De nézzük a lényeget, amit mindig is fontosnak, és hiányosnak tartok: a játék menete:!: Amíg egy több éves munka által kiépített, skizora őrzött FS-elt flotta rengeteg nyersanyaggal 1 órán belül közel a nullává lesz egyenlő akármi miatt, ott ne várjunk majd visszaépülök, semmi gubanc, és hasonló ideológiát. Soha nem éri be a nagyokat. De sok rá is hagyja, mert oda szinte minden. Kicsit vegetál, és vége. Ez a játék fő gondja:!:

    Visszatérve a toborzás-finanszírozás-MNT-FS programra, egy idő után belevennék olyat, hogy kémkedlek, és ha olyan indítok támadást pár hajóval (1kh+1cs). Ha betalál plátóin oda a flotta, de a valóságban kárt nem szenved a tag - figyelj öcsi az FS-re, mert egyszer ez betalál! Igen, ehhez idő kell, és kedv. És persze játékoscsalogatás.


    Még egy csavar: Ha ... esetleg ... Fantom /vagy valaki másik veterán/ beregizne mint kezdő, felnőne gyorsan, hihetetlen ambícióval, majd jön a vágásszezon. És akkor ... jön a meglepi ... még bajok is lehetnek 8o . Persze ez csak fikció.

    Bocs hogy ilyen hosszú lett, ha végig olvastad.

    Nem ezen múlik, ez egy gyors szerver. Aki ide regizett tudta, hogy hová jelentkezik, egy aktív kamikaze szerver. Ciricao sem most kezdte, van egy pár év mögötte, csak éppen ez nem az a megszokott kényelmes farmerama szerver, ahol nyugalmasan Gullcsival elbányászkodunk FS nélkül. Itt azért más a játékstílus, de becsülendő, hogy emelt fővel viseli.

    Jó költekezést, a védőnek gyors visszaépülést - és revansot:!:

    Érdekes téma, nekem erről hírtelen három érdekes téma jelent meg:

    1. Barátlistás játékost támadni meg - mindig látom hogy ON & OFF.

    2. Kiadom a másiknak a barátlistás játékost - látva, hogy ON & OFF.

    3. Szövitagot támadok meg, de előtte gyors kirakom - itt is látva, hogy mikor volt ON & OFF.


    Érdekes, melyik etikátlan, szabályos, pushing gyanús, vagy más érdekes értékelés alá eső attack?


    Személy szerint a jelen esetben, a barátlistás támadást alapból jellemtelennek tartom, a szabályzatot nem emlékszem, hogy tiltja-e.

    mennyi rendszert repültél? menni deuba került ennyi rombolót elindítani?

    Nem ismerem ezt a szervert, de azért vannak rombik, és ennyi, hogy ilyesmi csatákat csináljanak. Vagy nem:?: Valaki valami konkrétumot tud esetleg, vagy csak a sárdobálás megy:?: Vagy ez amolyan megérzés, vagy rosszakarat, esetleg irigység:?: Hogy döntsék el a többiek, melyik az igaz:?: Csupa talány. Amúgy a csata szépre sikeredett, jó költekezést és felépülést - ha van még innen.

    Ejha, úgy gondolom megvédte volna ez a flotta magát egyedül is :) . De biztos ami biztos, legközelebb még csak eszébe se jusson ilyenekre gondolni a támadónak, 5KK kh némi segítséggel ott termett :minigun: . Időben nem volt mérhető a csata kimenetele, a támadók pislantani sem tudtak, már a szemetük is feledésbe merült. Habár necces volt szimu nélkül leugrani, de így utólag bejött ;) . Mindkét félnek gyors visszaépülést, szerintem mindenki kiheveri. Szép észrevétel, lehetett volna ez rosszabb is:!:

    Sziasztok!


    Nem értem a lefikázás lényegét:!::?: Mi abban a baj, ha valaki felvet egy ötletet, és elkezdődik egy pár érdeklődő, fantáziaképes játékos filozofálása ebben a bizonyos témában. Akit eleve nem érdekel, ne olvassa el. De ha építően nem tud hozzászólni, minek fikázni? A nemleges véleményt is el lehet mondani intelligens módon. Nem értem ezt a negatív hozzáállást. Hagy filozofáljanak, találjanak ki dolgokat, úgysem a fórumosok döntik el a játékszabályok sorsát. Nincs mitől fosni, nem megy tönkre a játék ezektől a hsz-től.


    Ettől függetlenül elképzelhető lehet botokat, vagy új sémákat belevinni a játékba, lehet ez akár jó ötlet is- de lehet valakinek nem tetszene. Ezek csak ötletek, beszélgetések. Kulturált emberek módjára kellene történni. Mint akármilyen más hsz. Ötleteljenek csak, esetleg ha valami érdekes, értelmes, játszható újítás megfogalmazódik, talán a fejlesztők is ráharapnak - oksi, ettől igen messze állunk, de legalább van ilyen téma is, színesebb a fórum :) .

    Profitos csata ez igaz. Gondoltam ránézek mennyi a tőke, ami ott maradt kamatos behajtásra, de ez így vagy uzsorának hangzik, vagy csak lenyúlás szaga van:!: Mert nálam a matek:

    "Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 68.499.000 fém és 42.088.200 kristály lebeg.

    Plusz törmelék amit a rajtaütés okozott:182.100 fém és 51.900 kristály."


    És a beszedett sarc:


    " 80.720.000 Fém és 45.533.600 Kristály"



    Nem hogy nem maradt egy vodkára való sem a védőnél, de még azt is elhoztad, ami ezek szerint nem járt volna ;) . És még tartozik is:!: Fogadjuk valamelyik banknál vagy hitelfolyósító alkalmazásban. Ezt máshogy nem lehet kiszámolni :S .

    Nem értem a rágódás okát?! Legyalulja, és farmot csinál egy játékosból, vagy törlésre viszi! Benne van a GF szabályzatában? Benne van! Sokan játszanak ilyen játékot? Sokan! Mi a csámcsogás oka? Szánalom?

    Akár licitálhatott volna, vagy éppen "valaki inaktívjait" farmolgatja, esetleg megsértődik ha lenullázzák a kimaradt FS flottát - mindegy minek nevezzük az okot. Istenem, nőjetek már fel, a szabályok nem a farmerama szabályokat juttatják előnyben. Bla-bla-bla ..... aki erős, és vérszemet kap megy, ezért gyúrt. Etika?! Barátlista és szövetség. A többi hullámsírba.

    Olvassátok már el UNI1 óta a fórumot - persze nem lehet, de mióta Ogame az Ogame mindig is a csatákról szólt a játék, és a rombolásról - annak a 98%-a nincs is kint a fórumon! Ez a játék erről szól. Vagy benyeled, vagy farmerama ....

    Letike is volt éppen elégszer a másik oldalon is, szép sikerekkel, hosszú múlttal. Mondtam, van mindig nagyobb hal, nézzük ki hogy viseli. Amíg a GF így alakítja a szabályokat, lesz ilyen cumi oldal is. A csata győztes lett, ha bosszúcsata, a profit nem számít, de jobb, mint egy értelmetlen tekitörés néven futó erődemonstráció. Pedig az is szabályos!


    Jó költekezést, és felépülést!

    Kylo Ren:

    " Ezzel azt akarom mondani, ha nagyon elengeded az embereket az csak vissza fog ütni rád.Amondó vagyok ha nem is ponthatár...el kellene gondolkodni azon is, hogy minden nagy szövetség nyit egy akadémiát vagy egy alszövetséget ha így jobban tetszik....mit veszítünk??? - Semmit ellenben nyerhetünk jó pár játékost, ha azok akik tanítanak azok is szívvből tényleg a jó szándék által vezérelve csinálják, nem mögöttes célok által hajtva.

    Ezért is adom a Gurat álltal megcsinált OG sulit...brutál sokan vannak ez tény....de ha csak a 10% marad meg már megérte!!! Gurat mellett pedig jó látni, hogy azért ott van Megtorló, Stoky, Wish, lecso, Gullcsi,Loky... Plussz ott van Balarion is, bár ő másik szöviben, de nem hinném, hogy ha őt kérdezi valaki nem segítene. Szal Merkúr ebből a szempontból jó, aki tanulni akar élesben az menjen oda....aki tanulni akar de nem annyira mozgalmas uniban, az jöjjön a régebbi unikba, szívesen látunk mindenkit!!! "



    Igen, régen is ez volt, megvoltak az Akadémiák, egy szépséghibája volt a dolognak, ezek voltak a farmszövetségek :( . De mivel más lehetőség jelenleg nincs, és akkor sem volt, így talán ki lehet egy-két tehetségesebb reménysugarat nevelni. De aki látja az OG sulit, többet tud ezekről a sikerekről mondani. A GF "mindent lát" , nekik tudnia kellene, van statisztikája is, ez lenne a jövőbeni megoldás a nagyobb szimpátiához?!

    Zola, a fórumot nem mindenki ismeri, használja, főleg nem a kezdők. Ráadásul az oktató tanácsok itt most kezdenek csírázni, de elmondom sok oldal, egyes szövi oldalak foglalkoztak a kezdeti lépések elsajátításával. Ha valakit érdekelt, és rákeresett, eddig is talált a fejlődéséhez kezdeti tanácsokat.

    A másik, a régi UNI-ra regisztrálni? Minek? Totál alulról kezdeni, és mindig játszani az egeret? Elég egyetlen egy kiéhezett flottás, és mész a levesbe. Nem is lehet elvárni a nagyobb flottásoktól, hogy barátként kezeljenek -NA EZ LENNE AZ OGAME FELADATA! Úgy megcsinálni a játékot, a szabályokat, az egész logisztikát, hogy aki beregisztrál, meg tudja tanulni a játékot! És csak utána kellene összeengedni a merészebb játkosokat. Amíg ez nincs meg, itt nem lesz fejlődés, létszám növekedés, megy minden az enyészetbe - rengetegen fognak csalódni a játékban.

    Összevonás? A barátlistás- egy szövis játékosok el vannak kényelmesedve, alig van már FS is ezen a szinten. Nincs is, minek égessék a deut?! De ha bejönne egy faxa kemény német SA szövi a képbe pár száz millió pontelőnnyel, szerinted mi lenne a 10 éves veteránjainkkal? Elárulom, "V" vagy legyalulás, majd törlés. Nem mondom, vannak itt nagy tehetségek, igazi nagy játékosok, akik minden szinten megállják a helyüket. Nem sokan, de vannak, habár a 90%-a tuti már nem is FS-el, nem játssza a menekülő játékot. Mert kiépítette a saját kényelmes környezetét, amit meg is érdemel, hisz ez valójában a játék végkifejlete .... nem a célja, csak az eredménye!

    A célja az lenne, ha sok játékos, köztük sok fizető játékossal játszana, minél több ideig, megelégedve, sikerekkel gazdagítva, apró céljaikat teljesítve. De ezzel a szabályrendszerrel :S ? El kell engedni, ha nem hoz a GF reform döntéseket, az Ogame hullámsírba kerül ...

    Szia Farisz! Hydra :) . Ezt az Unit nem ismerem, de akkor ez lenne a Menyország, ahol a játékosok békét találnak. Ilyen van? Persze lehet, társaság kell hozzá, és egy domináns TOP réteg, aki megelőzze, vagy orvosolja a kihágásokat. Elméletileg kivitelezhető, de ezek szerint a gyakorlatban is működik - ez jó. Következő lépés az lehetne, aki érzi magában az erőt, megszerezte a tudást, átléphetne egy harcos Uniba, megmérettetni magát. De ha békére vágyik, visszajön, bányászik, exp, és jókat alszik.

    Azért ne felejtsük el, hogy ez a játék alapjában egy harcos játék, mint ahogy az emberek is alapjában "hódítók" , és csak a szabályok tartják tartják a rendet!

    Gullcsi részben ezt magyaráztam, de mindig azt mondom, hogy magával az alapszabályokkal is baj van. Nincsenek meg a fokozatok, lépcsők, persze nem egy olyanra gondolok, mint a mostani zöld-piros kombó. Nem egy Unin belül kellene fejlődni, de a technikai részére most nem térnék ki.


    Beszélőke- politika. Mi van ha nem használ, jönnek az állandó rakéták, DS hadak, megy először a rombolás, utána keressünk flottát, ugranak a Holdak. Nem kérdés, "V" vagy a törlés. Hiába a10 év, kinek tetszenek az állandó piros jelentések, mindig menekülni? Azért ne felejtsük, sok nagynál lehet nagyobb egy összevonásnál. Ajjajj .. még ha a védelem is megy DF-be ...


    Régen sok kezdővel foglalkoztam, de mind a porba hullott - hiába minden tanács, ha nincs ambíció, vagy idő, elszántság, néha SA, vagy beszélőke és politika :) . Nem a nagyokkal van a baj, teszik a dolgukat, van aki rombol, van aki farmol, és az is aki lenullázza flottát. Egyszer-kétszer én is kiakadtam, de a szabály az szabály.