Posts by ekiboy

    Ezen az időponton (19-04-2021 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó Venom [Cose]

    ________________________________________________


    Csatahajó 300.000

    Csatacirkáló 150.000

    _________________________________________


    Védő mamakedvenc [EVO]

    ________________________________________________


    Kis szállító 2

    Nagy Szállító 32.396

    Könnyű Harcos 904

    Nehéz Harcos 11

    Cirkáló 2

    Kolóniahajó 2

    Szemetesek 8.953

    Bombázó 1

    Romboló 5

    Halálcsillag 32

    Csatacirkáló 1

    Pathfinder 4

    Rakéta kilövő 1.480

    Könnyű lézer 831

    Nehéz lézer 823

    Gauss ágyú 280

    Ion ágyú 540

    Plazmatorony 1.414

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Venom [Cose]

    ________________________________________________


    Csatahajó 298.710 ( -1.290 )

    Csatacirkáló 149.431 ( -569 )

    _________________________________________


    Védő mamakedvenc [EVO]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!


    A támadó zsákmányolt:

    141.079.863 Fém, 754.330.955 Kristály és 221.682.713 Deutérium

    35.269.965 Fém, 188.582.739 Kristály és 55.420.678 Deutérium


    A támadó összesen 125.765.000 egységet vesztett.

    A támadó teljes vesztesége beleértve a következő egységeket: 147.005.000.


    A védő összesen 1.084.408.000 egységet vesztett.

    A védő teljes vesztesége beleértve a következő egységeket: 1.212.660.000.


    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 365.596.000 fém és 293.709.500 kristály lebeg.

    Plusz törmelék amit a rajtaütés okozott:11.151.000 fém és 3.717.000 kristály.

    A támadó 1.396.366.913 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    A támadó(k) által megszerzett törmelék.



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: 462.046.828

    Kristály: 1.192.920.194

    Deutérium: 268.568.391

    A támadó(k) nyeresége 1.923.535.413 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -766.225.328

    Kristály: -1.446.807.194

    Deutérium: -395.994.391

    A védő(k) összesen 2.609.026.913 egységet vesztett(ek).



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.2

    A védő jó pár hét pihi után az uni nyugodtságát bolygófarmokkal próbálta felpezsdíteni, :chinese:


    Pár napra rá már Farisz is panaszkodott hogy nála is járt ,és majd bepróbálkozik az fs holdaknál az éjszaka.

    Majd reggelre 3 holdat is leszedett, de valami meló gondja akadt így nem tud menni a telepítésre ,és egy esetleges fordítást figyelni próbáljak rá nyugodtan.

    Szerencsénkre, a védő állítása szerint bealudt, így mondhatni könnyű dolgunk volt.:)

    Mielőbbi pótlást számára.






    Ezen az időponton (16-04-2021 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó Venom [Cose]

    ________________________________________________


    Csatacirkáló 500.000

    _________________________________________


    Támadó Hiramoto Nagamura [HIVE]

    ________________________________________________


    Kémszonda 100

    _________________________________________


    Védő sisu [Legio]

    ________________________________________________


    Kis szállító 57.103

    Nagy Szállító 65.157

    Könnyű Harcos 538.385

    Nehéz Harcos 20.141

    Cirkáló 10.834

    Csatahajó 4.278

    Kolóniahajó 2

    Szemetesek 22.909

    Kémszonda 188.935

    Bombázó 1.793

    Napműhold 307

    Romboló 1.670

    Halálcsillag 1

    Csatacirkáló 1.944

    Reaper 15.062

    Pathfinder 7.033

    Rakéta kilövő 890

    Könnyű lézer 599

    Nehéz lézer 80

    Gauss ágyú 91

    Ion ágyú 108

    Plazmatorony 35

    Kis pajzskupola 1

    Nagy pajzskupola 1

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Venom [Cose]

    ________________________________________________


    Csatacirkáló 495.954 ( -4.046 )

    _________________________________________


    Támadó Hiramoto Nagamura [HIVE]

    ________________________________________________


    Kémszonda 20 ( -80 )

    _________________________________________


    Védő sisu [Legio]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!


    A támadó zsákmányolt:

    372.227.152 Fém, 336.579.567 Kristály és 35.124.281 Deutérium


    A támadó összesen 343.990.000 egységet vesztett.

    A védő összesen 7.724.078.500 egységet vesztett.

    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 3.213.373.100 fém és 2.027.940.600 kristály lebeg.

    A támadó 743.931.000 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    Az óriási mennyiségű fém és kristály együtt.

    Egy holdat alkotnak a bolygó körül melynek átmérője:8.717 kilométer.


    A támadó(k) által megszerzett törmelék.



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: 3.464.220.252

    Kristály: 2.202.600.167

    Deutérium: -25.565.719

    A támadó(k) nyeresége 5.641.254.700 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -4.848.708.652

    Kristály: -3.075.676.067

    Deutérium: -543.624.781

    A védő(k) összesen 8.468.009.500 egységet vesztett(ek).



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.2

    Ezen az időponton (17-04-2021 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó Venom [Cose]

    ________________________________________________


    Csatacirkáló 59.889

    Pathfinder 40.000

    _________________________________________


    Védő The One [sg ATLAN]

    ________________________________________________


    Kis szállító 103

    Nagy Szállító 33.356

    Könnyű Harcos 29

    Cirkáló 200

    Kolóniahajó 3

    Szemetesek 10

    Halálcsillag 20

    Csatacirkáló 2

    Pathfinder 50

    Rakéta kilövő 10

    Kis pajzskupola 1

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Venom [Cose]

    ________________________________________________


    Csatacirkáló 59.390 ( -499 )

    Pathfinder 39.617 ( -383 )

    _________________________________________


    Védő The One [sg ATLAN]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!


    A támadó zsákmányolt:

    317.877.220 Fém, 126.557.175 Kristály és 267.931.869 Deutérium

    79.469.305 Fém, 31.639.294 Kristály és 66.982.967 Deutérium

    79.469.305 Fém, 31.639.294 Kristály és 66.982.967 Deutérium

    19.867.326 Fém, 7.909.824 Kristály és 16.745.742 Deutérium


    A támadó összesen 54.288.000 egységet vesztett.

    A védő összesen 608.660.000 egységet vesztett.

    A védő teljes vesztesége beleértve a következő egységeket: 608.758.000.


    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 226.137.100 fém és 215.898.200 kristály lebeg.

    A támadó 1.113.072.288 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    A támadó(k) által megszerzett törmelék.



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: 704.786.256

    Kristály: 387.938.787

    Deutérium: 408.094.545

    A támadó(k) nyeresége 1.500.819.588 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -801.800.156

    Kristály: -480.506.587

    Deutérium: -439.523.545

    A védő(k) összesen 1.721.830.288 egységet vesztett(ek).



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.2

    Ezen az időponton (18-04-2021 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó Venom [Cose]

    ________________________________________________


    Csatacirkáló 222.035

    _________________________________________


    Védő zola08 [NWO]

    ________________________________________________


    Kis szállító 20.171

    Nagy Szállító 47.280

    Könnyű Harcos 141.106

    Nehéz Harcos 14.935

    Cirkáló 5.993

    Csatahajó 3.923

    Kolóniahajó 3

    Szemetesek 55.000

    Kémszonda 66.952

    Bombázó 2.875

    Romboló 3.343

    Halálcsillag 16

    Csatacirkáló 2.408

    Reaper 1.764

    Pathfinder 6.682

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Venom [Cose]

    ________________________________________________


    Csatacirkáló 219.470 ( -2.565 )

    _________________________________________


    Védő zola08 [NWO]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!


    A támadó zsákmányolt:

    109.735.000 Fém, 109.735.000 Kristály és 109.735.000 Deutérium

    317.603.358 Fém, 39.838.844 Kristály és 337.436.687 Deutérium

    79.400.839 Fém, 9.959.711 Kristály és 84.359.172 Deutérium

    19.850.210 Fém, 2.489.928 Kristály és 21.089.793 Deutérium


    A támadó összesen 218.025.000 egységet vesztett.

    A védő összesen 4.358.754.000 egységet vesztett.

    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 1.722.203.700 fém és 1.205.309.700 kristály lebeg.

    A támadó 1.241.233.542 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    A támadó(k) által megszerzett törmelék.



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: 2.171.843.107

    Kristály: 1.264.733.183

    Deutérium: 514.145.652

    A támadó(k) nyeresége 3.950.721.942 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -2.909.930.407

    Kristály: -1.781.294.483

    Deutérium: -908.762.652

    A védő(k) összesen 5.599.987.542 egységet vesztett(ek).



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.2

    Nemrégiben mikor holdrol leküldtem bolygora a nyersanyagot telepitéssel a flotta megérkezett a bolygora de olyan mintha mégse lenne ott nem látható nem mozditható flottamozás pedig nincs valaki gyorsan megoldás kellene mivel gondolom ez vmi vizuális bug és ha valaki támad ugyanugy elkaphatja!!



    Edit:jegyet nyitottam és kb 10 perc és minden bövitmény kikapcsolása hozta meg a siket

    Telepíts után egy spiót, az esetek 90%-ban nekem ez segít.

    Pár napja Adrusnál kimaradt az FS... vlszínüleg bealudhatott, így 2-3 kivétellel szinte az összes holdját le tudtam pucolni.

    Ez talán a legnagyobb de az összprofit olyan 5-6 milliárd körül lehet.

    Mielőbbi pótlást számára.



    Ezen az időponton (08-04-2021 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó Venom [Cose]

    ________________________________________________


    Csatacirkáló 20.000

    Pathfinder 110.000

    _________________________________________


    Védő adrus [sg ATLAN]

    ________________________________________________


    Kis szállító 925

    Nagy Szállító 50.741

    Könnyű Harcos 100

    Cirkáló 950

    Kolóniahajó 7

    Szemetesek 93

    Kémszonda 25

    Bombázó 506

    Romboló 980

    Halálcsillag 1

    Csatacirkáló 2.130

    Reaper 97

    Rakéta kilövő 310

    Könnyű lézer 42

    Kis pajzskupola 1

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Venom [Cose]

    ________________________________________________


    Csatacirkáló 19.963 ( -37 )

    Pathfinder 107.289 ( -2.711 )

    _________________________________________


    Védő adrus [sg ATLAN]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!


    A támadó zsákmányolt:

    773.934.585 Fém, 745.463.774 Kristály és 649.992.627 Deutérium

    193.483.647 Fém, 186.365.943 Kristály és 162.498.156 Deutérium

    48.370.911 Fém, 46.591.486 Kristály és 40.624.539 Deutérium


    A támadó összesen 87.186.000 egységet vesztett.

    A védő összesen 1.017.855.000 egységet vesztett.

    A védő teljes vesztesége beleértve a következő egységeket: 1.019.087.000.


    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 357.447.300 fém és 358.469.300 kristály lebeg.

    A támadó 2.847.325.668 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    A támadó(k) által megszerzett törmelék.



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: 1.350.438.443

    Kristály: 1.294.745.503

    Deutérium: 830.872.322

    A támadó(k) nyeresége 3.476.056.268 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -1.505.499.143

    Kristály: -1.448.462.203

    Deutérium: -912.451.322

    A védő(k) összesen 3.866.412.668 egységet vesztett(ek).



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.1

    Hold :arrow: bolygó támadás 100%-on

    Gyors pótlást a védőnek.:thumbup:


    Ezen az időponton (10-04-2021 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó Venom [Cose]

    ________________________________________________


    Csatacirkáló 59.899

    _________________________________________


    Védő Ovatos

    ________________________________________________


    Kis szállító 791

    Nagy Szállító 6.281

    Könnyű Harcos 14.404

    Nehéz Harcos 1.200

    Cirkáló 5.210

    Csatahajó 180

    Kolóniahajó 5

    Kémszonda 600

    Bombázó 997

    Romboló 561

    Csatacirkáló 121

    Pathfinder 600

    Rakéta kilövő 2.000

    Könnyű lézer 100

    Kis pajzskupola 1

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Venom [Cose]

    ________________________________________________


    Csatacirkáló 59.889 ( -10 )

    _________________________________________


    Védő Ovatos

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!


    A támadó zsákmányolt:

    1.006.229 Fém, 3.676.923 Kristály és 508.449 Deutérium


    A támadó összesen 850.000 egységet vesztett.

    A védő összesen 503.802.000 egységet vesztett.

    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 205.989.000 fém és 115.889.900 kristály lebeg.

    A támadó 5.191.601 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    ________________________________________________


    A támadó(k) által beszedet törmelék:

    205.989.000 Fém és 115.889.900 Kristály



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: 206.695.229

    Kristály: 119.166.823

    Deutérium: 358.449

    A támadó(k) nyeresége 326.220.501 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -299.136.229

    Kristály: -168.893.923

    Deutérium: -40.963.449

    A védő(k) összesen 508.993.601 egységet vesztett(ek).



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.1

    Gratula Eki :) Evike miert tol egyszerre ennyi szerot..a csalad mellet.. latszik hogy nem tud magara vigyazni..

    Köszi.


    Igazából azt így nem jelenteném ki hogy nem tud. Hetente általában 1-2 fordulok róla.

    Néha meg lehet csípni,de közben meg ügyesen váltogatja a telepítéseket, sosem lehet tudni hova telepít... persze nagy ritkán késik akkor + általában be is szoktam férni :)

    Ezen az időponton (09-04-2021 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó Venom [Cose]

    ________________________________________________


    Pathfinder 60.000

    _________________________________________


    Védő Évi [HIVE]

    ________________________________________________


    Nagy Szállító 67.450

    Szemetesek 15

    Kémszonda 60

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Venom [Cose]

    ________________________________________________


    Pathfinder 60.000 ( -0 )

    _________________________________________


    Védő Évi [HIVE]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!


    A támadó zsákmányolt:

    286.101.954 Fém, 778.037.072 Kristály és 122.428.500 Deutérium

    143.050.977 Fém, 389.018.536 Kristály és 61.214.250 Deutérium

    71.525.488 Fém, 194.509.268 Kristály és 30.607.125 Deutérium

    35.762.744 Fém, 97.254.634 Kristály és 15.303.563 Deutérium

    17.881.372 Fém, 48.627.317 Kristály és 7.651.781 Deutérium

    8.940.686 Fém, 24.313.658 Kristály és 3.825.891 Deutérium


    A támadó összesen 0 egységet vesztett.

    A védő összesen 809.730.000 egységet vesztett.

    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 283.395.000 fém és 283.395.000 kristály lebeg.

    A támadó 2.336.054.816 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    ________________________________________________


    A támadó(k) által beszedet törmelék:

    283.395.000 Fém és 283.395.700 Kristály



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: 846.658.221

    Kristály: 1.815.156.185

    Deutérium: 241.031.110

    A támadó(k) nyeresége 2.902.845.516 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -968.113.221

    Kristály: -1.936.610.485

    Deutérium: -241.061.110

    A védő(k) összesen 3.145.784.816 egységet vesztett(ek).



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.1

    Egy kis életjel.

    Pár sikertelen próbálkozásom volt már a védő felé, de mivel elég messze tartotta a főjét nem is eröltettem túl a dolgot.

    A napi rutinját már kb ismertem, így fölösleges deupazarás helyett maradt a jól bevált áthelyezés és rombolás.

    Az is egyértelmű számomra hogy telepítget rendszeren belül így, csak várni kelett a fordítását.

    Az számolásnál valahol 1 seccet tévedhettem, vagy a főcsapit a beérkezése elé rakhatta ugyanarra az időre "nem tudom", de így végül is az első DS kör lukra futott és az első farmkörnek szánt flotta ütötte a beérkezőt.

    Végül is már mindegy is,kicsit több bukóval de így is meglett. :)



    Ezen az időponton (21-03-2021 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó Venom [Cose]

    ________________________________________________


    Csatahajó 218.504

    Csatacirkáló 801.467

    Bombázó 3.479

    Romboló 178

    Reaper 57.937

    _________________________________________


    Védő zola08 [NWO]

    ________________________________________________


    Kis szállító 89.128

    Nagy Szállító 29.328

    Könnyű Harcos 860.302

    Nehéz Harcos 65.213

    Cirkáló 25.467

    Csatahajó 13.569

    Kolóniahajó 2

    Szemetesek 201.700

    Kémszonda 471.507

    Bombázó 8.425

    Romboló 18.521

    Halálcsillag 98

    Csatacirkáló 8.819

    Reaper 6.187

    Pathfinder 25.248

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Venom [Cose]

    ________________________________________________


    Csatahajó 213.210 ( -5.294 )

    Csatacirkáló 790.285 ( -11.182 )

    Bombázó 3.450 ( -29 )

    Romboló 177 ( -1 )

    Reaper 57.518 ( -419 )

    _________________________________________


    Védő zola08 [NWO]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!


    A támadó zsákmányolt:

    655.176.939 Fém, 445.105.531 Kristály és 728.933.031 Deutérium

    1.603.866.711 Fém, 111.276.383 Kristály és 182.233.258 Deutérium

    400.966.677 Fém, 27.819.096 Kristály és 45.558.315 Deutérium

    100.241.670 Fém, 6.954.774 Kristály és 11.389.578 Deutérium

    25.060.417 Fém, 1.738.693 Kristály és 2.847.395 Deutérium


    A támadó összesen 1.337.885.000 egységet vesztett.

    A védő összesen 17.032.254.000 egységet vesztett.

    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 6.370.697.009 fém és 4.224.261.192 kristály lebeg.

    A támadó 4.349.168.468 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    A támadó(k) által megszerzett törmelék.



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: 8.545.194.423

    Kristály: 4.266.645.669

    Deutérium: 794.401.577

    A támadó(k) nyeresége 13.606.241.669 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -12.263.644.414

    Kristály: -6.732.263.477

    Deutérium: -2.385.514.577

    A védő(k) összesen 21.381.422.468 egységet vesztett(ek).



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.1

    Boldog és sikerekben gazdag Új évet kívánok minden ogame játékosnak.

    Reméljük, egy ilyen év után 2021 sokkal jobb lesz.

    BUÉK!:)



    Ezen az időponton (28-12-2020 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó ekiboy [Cose]

    ________________________________________________


    Csatacirkáló 500.005

    _________________________________________


    Védő Aqua91 [NWO]

    ________________________________________________


    Kis szállító 96.186

    Nagy Szállító 33.740

    Könnyű Harcos 394.270

    Nehéz Harcos 43.066

    Cirkáló 14.300

    Csatahajó 7.900

    Szemetesek 31.023

    Kémszonda 170.000

    Bombázó 6.850

    Romboló 13.400

    Halálcsillag 11

    Csatacirkáló 6.200

    Reaper 7.900

    Pathfinder 12.000

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó ekiboy [Cose]

    ________________________________________________


    Csatacirkáló 488.345 ( -11.660 )

    _________________________________________


    Védő Aqua91 [NWO]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!


    A támadó zsákmányolt:

    238.068.187 Fém, 238.068.188 Kristály és 238.068.188 Deutérium

    825.916.673 Fém, 117.694.359 Kristály és 213.136.122 Deutérium

    412.958.337 Fém, 58.847.179 Kristály és 106.568.061 Deutérium

    206.479.168 Fém, 29.423.590 Kristály és 53.284.031 Deutérium

    103.239.584 Fém, 14.711.795 Kristály és 26.642.015 Deutérium


    A támadó összesen 991.100.000 egységet vesztett.

    A védő összesen 8.978.978.000 egységet vesztett.

    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 3.704.783.600 fém és 2.625.163.800 kristály lebeg.

    A támadó 2.883.105.477 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    ________________________________________________


    A támadó(k) által beszedet törmelék:

    3.669.440.600 Fém és 2.589.845.300 Kristály



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: 5.106.302.549

    Kristály: 2.582.190.411

    Deutérium: 462.798.417

    A támadó(k) nyeresége 8.151.291.377 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -6.729.409.949

    Kristály: -3.742.579.111

    Deutérium: -1.390.094.417

    A védő(k) összesen 11.862.083.477 egységet vesztett(ek).



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.1

    Ezen az időponton (28-12-2020 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:





    Támadó ekiboy [Cose]

    ________________________________________________


    Csatacirkáló 100.000

    Pathfinder 5.092

    _________________________________________


    Védő Munszu [EVO]

    ________________________________________________


    Kis szállító 1.590

    Nagy Szállító 53.013

    Könnyű Harcos 1.409

    Nehéz Harcos 1.429

    Cirkáló 1.450

    Csatahajó 1.494

    Szemetesek 3.000

    Kémszonda 1.357

    Bombázó 1.493

    Romboló 1.500

    Halálcsillag 2

    Csatacirkáló 1.495

    Reaper 335

    Pathfinder 616

    Rakéta kilövő 53.035

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó ekiboy [Cose]

    ________________________________________________


    Csatacirkáló 99.249 ( -751 )

    Pathfinder 4.523 ( -569 )

    _________________________________________


    Védő Munszu [EVO]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!


    A támadó zsákmányolt:

    105.863.364 Fém, 105.863.366 Kristály és 21.623.433 Deutérium

    361.366.998 Fém, 21.363.096 Kristály és 3.603.906 Deutérium

    182.232.892 Fém, 10.681.548 Kristály és 1.801.953 Deutérium

    91.116.446 Fém, 5.340.774 Kristály és 900.976 Deutérium

    45.558.223 Fém, 2.670.387 Kristály és 450.488 Deutérium


    A támadó összesen 81.474.000 egységet vesztett.

    A támadó teljes vesztesége beleértve a következő egységeket: 81.815.000.


    A védő összesen 1.497.200.000 egységet vesztett.

    A védő teljes vesztesége beleértve a következő egységeket: 1.710.100.000.


    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 518.191.800 fém és 438.665.500 kristály lebeg.

    Plusz törmelék amit a rajtaütés okozott:61.600 fém és 115.500 kristály.

    A támadó 960.437.850 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    A támadó(k) által megszerzett törmelék.



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: 1.277.221.323

    Kristály: 545.960.171

    Deutérium: 12.475.756

    A támadó(k) nyeresége 1.835.657.250 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -1.818.299.923

    Kristály: -734.009.171

    Deutérium: -118.228.756

    A védő(k) összesen 2.670.537.850 egységet vesztett(ek).



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.1

    Sok mindennel már úgy sem lehet variálni, esetleg az ECo-kat lehetne kimaxolni,-a DF-el játszani és a deu kompenzációt ráhúzni a célunikra.... ez kb mindeninek jó.

    Nem mellesleg ahol már volt összevonás ezeken változtattak nagy többségben, természetesen pozitív irányban.

    Az ilyen spec. beállítások a nagy sebesség, a DDF ,kémszonda tároló és társait az amúgy sem sokak kedvence , egy szavazásos módszerrel sem hinném hogy a nagy többség megszavazná....szerintem.

    Szóval az én javaslatom

    Csoportonként:

    : 2es esetleg3 speed, 8ECo, 80% DF , 05ös deukompenzáció

    : 2-speed 8 ECo 40-50% DF, 05ös deukompenzáció + kuti szorzó

    Mint már ahogy írtam neked , nagyon sajnálom hogy így döntöttél, de teljesen megértelek.

    Hosszú és legfőképp eredményes pályafutásod ittHUN, eredményeid nem veheti el tőled senki. :thumbup:


    Minden jót kívánok, és sok sikert a jövőben , ....


    PS.

    Ezt az accátadós dolgot meg felejtsd már el. ?(


    PS2.

    Itt még azért szeretném megemlíteni Ilmarinen tizen akárhány év alatt felépített Andrós accát átvétel után 2-3 hónapra kukázta... hát szégyellje magát:thumbdown::thumbdown:

    A legfontosabb hogy a tippet köszönöm Csiszinek. :thumbup:


    Előszörre fel sem tűnt a fosztható deu ,csak pár szim után vettem észre hogy még mindig kevés az NSZ bele :pinch: :lol:

    Innen meg már adta magát. Egy éjszakai holdrombolással meg is lett a visszatérő.

    A srácoknak köszönöm hogy elkísértek.

    Kylo neked minden jót, további sok sikert odaKint talán még egyszer majd :beer::thumbsup:



    Ezen az időponton (02-06-2020 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó ekiboy [Cose]

    ________________________________________________


    Nagy Szállító 1

    Romboló 22.424

    Halálcsillag 3.912

    Reaper 7.201

    Bombázó 9.730

    _________________________________________


    Támadó Kylo Ren [Cose]

    ________________________________________________


    Könnyű Harcos 47.341

    Csatahajó 41.683

    Csatacirkáló 441.180

    Kémszonda 3.718

    _________________________________________


    Támadó Laci1994 [Cose]

    ________________________________________________


    Reaper 7

    _________________________________________


    Támadó csiszi

    ________________________________________________


    Kémszonda 1

    _________________________________________


    Támadó BlackTiger [Cose]

    ________________________________________________


    Kémszonda 10

    _________________________________________


    Védő atesz [sg ATLAN]

    ________________________________________________


    Nagy Szállító 10.000

    Könnyű Harcos 5.409

    Nehéz Harcos 2.098

    Cirkáló 8.974

    Csatahajó 1.081

    Kolóniahajó 4

    Szemetesek 2.500

    Kémszonda 1.000

    Bombázó 2.753

    Romboló 3.293

    Halálcsillag 456

    Csatacirkáló 1.519

    Reaper 286

    Rakéta kilövő 4

    Nagy pajzskupola 1

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó ekiboy [Cose]

    ________________________________________________


    Nagy Szállító 1 ( -0 )

    Romboló 22.102 ( -322 )

    Halálcsillag 3.912 ( -0 )

    Reaper 7.091 ( -110 )

    Bombázó 9.569 ( -161 )

    _________________________________________


    Támadó Kylo Ren [Cose]

    ________________________________________________


    Könnyű Harcos 44.939 ( -2.402 )

    Csatahajó 40.939 ( -744 )

    Csatacirkáló 434.923 ( -6.257 )

    Kémszonda 3.508 ( -210 )

    _________________________________________


    Támadó Laci1994 [Cose]

    ________________________________________________


    Reaper 7 ( -0 )

    _________________________________________


    Támadó csiszi

    ________________________________________________


    Kémszonda 1 ( -0 )

    _________________________________________


    Támadó BlackTiger [Cose]

    ________________________________________________


    Kémszonda 10 ( -0 )

    _________________________________________


    Védő atesz [sg ATLAN]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!


    A támadó zsákmányolt:

    0 Fém, 0 Kristály és 1.140.784.661 Deutérium

    0 Fém, 0 Kristály és 285.196.165 Deutérium


    A támadó összesen 658.643.000 egységet vesztett.

    A védő összesen 5.928.260.000 egységet vesztett.

    A védő teljes vesztesége beleértve a következő egységeket: 5.928.368.000.


    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 2.231.090.505 fém és 1.757.318.398 kristály lebeg.

    A támadó 1.425.980.826 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    ________________________________________________


    A támadó(k) által beszedet törmelék:

    2.208.290.505 Fém és 1.734.532.398 Kristály



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: 1.943.174.505

    Kristály: 1.444.305.398

    Deutérium: 1.322.680.826

    A támadó(k) nyeresége 4.710.160.729 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -3.027.206.000

    Kristály: -2.302.979.000

    Deutérium: -2.024.163.826

    A védő(k) összesen 7.354.348.826 egységet vesztett(ek).



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.1

    Ha már így benne vagyunk ebben a expis dologba én is megosztanák egy két dolgot erről.

    Igazából saját tapasztalatokat szeretnék megosztani, NEM KELL KÉSZPÉNZEK VENNI ...

    %-okba, + hasonló számítási dolgokba én nem is mennék bele egyrészt nem az én asztalom, másrészt ha valaki kíváncsi ezekre a dolgokra ORG-on egy kis utánajárással minden fellelhető.

    ..vagy majd ha Laci ír bővebb összefoglalót gondolom abba minden bent lesz.8o


    Valaki írta hogy vegyes összetételű flottával jár ki, sztem nagy baromság az egész! :pillepalle:


    Ahogy már Laci is írta 2 féle módon éri meg expizni, és csak saját rendszerben,más rendszerbe felesleges kiküldeni csak deupazarlás.


    1.Civil hajókkal nyersire kissebb kockáztatással, vagy

    2.Nagyobb kockázattal Hadihajókkal Alienekre és Kalózokra vadászni, természetesen itt lényegesen nagyobb profitot lehet leakasztani .


    Ha valaki nyersire utazik elég csak szállítót, 1 felderítőt, 1 spiót és 1 rombolót vinni. Más hajót felesleges bele rakni nem hozol se több hajót se nyersit.

    Az 1 db romboló azért kell mert azzal az összes hajó fellelhető, kivéve kolóniahajó, szemetes és DS ezeket nem lehet expin találni.

    ...és hogy mennyi szállító kell?!

    Mindig az adott univerzum pontban legerősebb játékosát kell venni alapul.


    Erre itt egy kalkulátor.

    https://expocalc.universeview.be/

    De írok egy példát is:

    Vegyük azt a Toppernak 100milla feletti pontja van , Te Felfedező osztályban vagy egy 7es gazdaságú uniban 17 hipertech mellett, a max hozható nyersi 105 milla fém

    52 milla kriss és 35 milla deu. , ehhez elég 2270 NSZ, felesleges többet küldeni több nyersit úgy sem hozol.

    Term. hozzá kell vágni egy rombit egy spiót és egy felderítőt.


    A másik verziónál, ami sokkal kockázatosabb de ha szerencsés napod van és nem kapsz szellemet vagy fekete lyukat még profitosabb lehet mintha csak nyersire és pár száz hajóra vadászgatnál.

    Itt az elpusztított Alien és Kalóz DF a profit.


    Én 3 legjobb összetételű flottáról olvastam.

    Nálam első helyen és amit jóval többet használok a csak BC + 1 Spió + 1 Felderítő. Ezzel nagyobb rész a törminek kriss, és hát ami nagyon fontos sokkal kissebb a fogyasztás mint a másik 2 összetételnél.

    Van a 2. amit érdemes erölteni , KH+NSZ+1 Felderítő +1 Spió . Itt az arány érdemes 2:1 be vagy minél jobban a felé tolni mert a törminek a kriss része az nagyrészt NSZ ből van, ami sima KH val minimális.

    Érdemes ehhez a Thrashsimet is használni, és a beállításoknál 20% ra levinni a "Flottából törmelék részt"

    Ennél a deuköltség azért jóval magasabb de jól lehet vele hozni.

    Az utcsó a csak Felderítő 1 Spió , ezt még nem igazán próbáltam nagyban a deuköltség miatt, de ha valakinek van tapasztalata ne tartsa magában. :)



    ...és hogy hogyan osszuk szét az expi slotokat.

    Sok variációt kipróbáltam.

    1 kolórol mind

    4:4:2

    3:3:2

    2:2:2:2

    1:1:1....

    Kinek mi jön be, ezzel kapcsolatban nincs tuti tippem.


    Kb ennyi amit én tapasztaltam, és azt még hozzátenném ez ittHUN még nagyon csak a felszínt kapargatjuk ezzel kapcsolatban, a ruszkiknál vannak olyan vadak ,persze azok jóval előrébb járnak mint mi, de 1 slottal 300miliárdokat semmisítenek meg, na most ahhoz minimum 4szer akkora flottát kell hogy kiküldjenek. :/:huh:

    A védőre már többször indultam, néha bejött-néha nem,+ hát ügyesen váltogatja a telepítéseket, így pontosan nem is lehet tudni hova érkezik .:thumbup:........de nincs messze így egy kis késésnél vétek lenne nem próbálkozni.8o


    DF zsákba, neki mielőbbi pótlást .




    Ezen az időponton (07-05-2020 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó ekiboy [Cose]

    ________________________________________________


    Cirkáló 38.000

    _________________________________________


    Védő Évi [HIVE]

    ________________________________________________


    Nagy Szállító 63.600

    Szemetesek 21

    Kémszonda 60

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó ekiboy [Cose]

    ________________________________________________


    Cirkáló 38.000 ( -0 )

    _________________________________________


    Védő Évi [HIVE]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!


    A támadó zsákmányolt:

    18.746.666 Fém, 18.746.667 Kristály és 18.746.667 Deutérium

    191.534.416 Fém, 727.409.464 Kristály és 83.252.505 Deutérium

    95.767.208 Fém, 363.704.732 Kristály és 41.626.252 Deutérium

    47.883.604 Fém, 181.852.366 Kristály és 20.813.126 Deutérium

    23.941.802 Fém, 90.926.183 Kristály és 10.406.563 Deutérium

    11.970.901 Fém, 45.463.091 Kristály és 5.203.282 Deutérium


    A támadó összesen 0 egységet vesztett.

    A védő összesen 763.638.000 egységet vesztett.

    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 267.267.000 fém és 267.250.200 kristály lebeg.

    A támadó 1.997.995.495 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    A támadó(k) által megszerzett törmelék.



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: 657.111.597

    Kristály: 1.695.352.703

    Deutérium: 180.048.395

    A támadó(k) nyeresége 2.532.512.695 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -771.654.597

    Kristály: -1.809.888.503

    Deutérium: -180.090.395

    A védő(k) összesen 2.761.633.495 egységet vesztett(ek).



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.1

    Párszor már megindultam a védőre, tényleg néha csak egy picin múlott de sose sikerült a főjét megcsípnem.

    Akkortájt talán még vagy 10milárd körüli flotta is volt alatta, amit aztán szépen kezdte bebontani, és bányába áttolni a nyersit.

    Végülis ez maradt amit most egy random kémkedéssel pár kör farmal behúztam.

    Mielőbbi pótlást neki.


    Ezen az időponton (11-01-2020 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó Venom [Cose]

    ________________________________________________


    Csatacirkáló 81.000

    _________________________________________


    Védő Herceg [HIVE]

    ________________________________________________


    Kis szállító 10.998

    Nagy Szállító 20.716

    Csatahajó 11.015

    Kolóniahajó 16

    Szemetesek 68.500

    Kémszonda 449.012

    Bombázó 1.000

    Halálcsillag 1

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Venom [Cose]

    ________________________________________________


    Csatacirkáló 80.617 ( -383 )

    _________________________________________


    Védő Herceg [HIVE]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!


    A támadó zsákmányolt:

    37.285.362 Fém, 37.285.362 Kristály és 37.285.363 Deutérium

    134.501.665 Fém, 398.471.121 Kristály és 74.898.693 Deutérium

    33.625.416 Fém, 99.617.781 Kristály és 18.724.674 Deutérium

    8.406.354 Fém, 24.904.445 Kristály és 4.681.168 Deutérium

    2.101.589 Fém, 6.226.111 Kristály és 1.170.292 Deutérium

    525.397 Fém, 1.556.528 Kristály és 292.573 Deutérium


    A támadó összesen 32.555.000 egységet vesztett.

    A védő összesen 2.736.136.000 egységet vesztett.

    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 975.531.900 fém és 851.318.300 kristály lebeg.

    A támadó 921.559.894 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    ________________________________________________


    A támadó(k) által beszedet törmelék:

    975.531.900 Fém és 851.325.999 Kristály



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: 1.180.487.683

    Kristály: 1.404.067.347

    Deutérium: 131.307.763

    A támadó(k) nyeresége 2.715.862.793 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -1.598.572.783

    Kristály: -1.768.910.348

    Deutérium: -290.212.763

    A védő(k) összesen 3.657.695.894 egységet vesztett(ek).



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.1

    Hivatalos helyről származó információ alapján jelenleg más problémák vannak prioritásban, de nincs elfeledve a kért módosítás sem!

     

    Nem kicsit megkésve, úgy cirka 2 hónap elteltével azért csak eljutott ide is az infó.

    :crazy:

    Ám azért az jelzés értékű hogy a "TEAM" tagok közül ki az aki tesz is még valami érdemlegeset a közösségért :grumble:,köszönöm Trockij hogy utánakérdeztél, :thumbup:

    Valaki már mondjuk tényleg intézkedhetne mert ez már tényleg kezd nevetségessé válni :lol:

    Valami infómorzsa az illetékesektől, vagy bármi hogy miért is késik a módosítás.:?: Legalább csak ennyi tényleg.....:rolleyes:


    Nem akarok senkit sem kritizálni de sztem annyi idő alatt míg le lett fordítva magyar nyelvre a kis bolyos állatkák méltán népszerű event, meg az alatta lévő felh.felt. áááá ---inkább nem is folytatom. :(

    Nem kell csodálkozni hogy haldoklik itt már minden. :dash: