Beiträge von Xeth

    A válaszokat köszönöm, bár boldogabb nem lettem, de ahogy a jegyben is jeleztem, az nem megoldás, hogy kikapcsolom a mobil verziót, akkor ugyanis az ugrókaput nem lehet használni.

    Nem picsogok tovább...

    Nálam is előjött ez a probléma. Megoldássá végül az vált, h katt a bannerre, ekkor betölti a boltot és kirakja szélre, ill. onnantól már be is lehet zárni. Esetekben 2-3 katt is kellett, hogy előjöjjön az X. Hajrá!

    Annyi kiegeszites, h a Merkurt a kisebb pontszamu jatekosoknak szantuk..

    Ez jó ötlet! Ennek az irányelvnek lehetséges esetleg jogalapot is szolgáltatni, pl. 500 m összpontszámnál meghúzni egy határt? Vagy ez technikailag nem megvalósítható?

    Sziasztok! Kíváncsiságból nyitok egy ilyen threadet, hátha értelmesen el tudunk beszélgetni arról, ki melyik célunit preferálja. Talán úgy tudnánk a legtöbbet kihozni belőle, ha .hu szinten összekoordinálnánk a költözéseket, hogy minél kevésbé boruljanak fel az erőviszonyok, illetve minél preferáltabb körülmények között játszhasson ez a kis közösség.


    unknown.png

    Itt egy összecsapott Paint-es ábra, hogy ne kelljen keresgélni a beállításokat. A flottasebességnél a jelzett a hadi (régebbi ábrából vágtam ki).


    Tehát Xalynth lesz a flottás uni, Merkúr a bányász, Libra pedig valahol a kettő között. Még annyi adjust van hozzá, hogy tudomásom szerint a célunikból nem lehetséges a költözés.


    Személy szerint jelenleg Xaly és Libra között vacillálok. Elsődleges preferenciáim: lehető legtöbb játékos + együtt költözzön a ShArks.


    Megköszönném, ha minden nagyobb uniból/szövetségből lenne hozzászóló! :)


    P.S.: Őszinte köszönet a "hivatásosaknak", hogy kalap alá hozták az ÖV-t! Külön elismerés illeti meg őket, hogy Nusakan is részese lehet a dolognak! ;)

    Olvasd vissza dc-t, én másoltam be a linket Xethnek de nem tudott róla szavazni.

    Igen, ezt megerősítem.


    Az is vitán felül áll, hogy a jelenlegi ECO megtartására szavazók kétségkívül kiszúrásból, hátráltatás céljával voksoltak így.


    Úgy látom, ez most az a szituáció, amikor a döntéshozóknak az írott szabályokat az etika és tapasztalat szülte vezetői lencsén keresztül érdemes vizsgálni, mint az történt korábban pl. bannok esetében is.


    Magánvéleményem pedig, hogy egy haldokló játékban minden lehetőséget meg kell ragadni, ami épít! Ez a játékosoknak legalább annyira szól, olvasva a fentebbi hozzászólásokat.

    Én meg abban, hogy valamit benéznek és Nusakan is rákerül a listára! :S Nem tesz jót a lelki világomnak ez a depresszív magány!

    Minden idők legnagyobb deuja, amit eddig találtam:


    Ásvány gyűrűk egy ismeretlen bolgyó körül megszámlálhatatlan mennyiségű nyersanyaggal. Az expedíciós hajóid jönnek vissza teli rakománnyal!


    36.000.000 Deutérium elfogva. :)

    666 csupán néhány napot játszott Nusakanon, az accátvétel óta jóformán permanens vakációt nyomott. Belga kitartóan építgetett birodalma szerintem jobb sorsot érdemelt volna, de nyilván nem látom az egyéni döntés teljes hátterét.


    Ma végre kijött v-ből, néhány órával később pedig megleltem a 15 perces holdon pihenő flottát. A játék elsőre 60%-on küldte ki a támadást, csak a lustaságomnak köszönhetően volt deum másodjára is megindulni, nem beszélve az így elvesztegetett egy percről... Végül felesleges volt az izgulás, a Védő egy teljes órát volt inaktív, ebből adódóan lecsupaszítottam az összes bolygót is. :S






    Ezen az időponton (24-10-2021 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó Xeth [ShArks]

    ________________________________________________


    Csatacirkáló 500.000

    _________________________________________


    Védő 6_6_6 [Atlantis]

    ________________________________________________


    Kis szállító 35.537

    Nagy Szállító 43.484

    Könnyű Harcos 52.191

    Nehéz Harcos 15.573

    Cirkáló 6.070

    Csatahajó 2.745

    Kolóniahajó 11

    Szemetesek 229

    Kémszonda 16.441

    Bombázó 2.163

    Romboló 1.579

    Halálcsillag 117

    Csatacirkáló 4.486

    Reaper 972

    Pathfinder 5.939

    Rakéta kilövő 386

    Könnyű lézer 132

    Gauss ágyú 34

    Plazmatorony 19

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Xeth [ShArks]

    ________________________________________________


    Csatacirkáló 494.384 ( -5.616 )

    _________________________________________


    Védő 6_6_6 [Atlantis]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!


    A támadó zsákmányolt:

    552.520.227 Fém, 28.713.513 Kristály és 123.263.460 Deutérium

    432.517.661 Fém, 7.178.378 Kristály és 30.815.865 Deutérium

    108.129.415 Fém, 1.794.594 Kristály és 7.703.966 Deutérium

    27.032.354 Fém, 448.649 Kristály és 1.925.991 Deutérium

    6.758.088 Fém, 112.162 Kristály és 481.498 Deutérium

    1.689.522 Fém, 28.041 Kristály és 120.375 Deutérium


    A támadó összesen 477.360.000 egységet vesztett.

    A támadó teljes vesztesége beleértve a következő egységeket: 479.282.000.


    A védő összesen 3.677.931.000 egységet vesztett.

    A védő teljes vesztesége beleértve a következő egységeket: 3.687.235.000.


    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 1.640.848.800 fém és 1.356.920.000 kristály lebeg.

    Plusz törmelék amit a rajtaütés okozott:1.772.000 fém és 1.599.200 kristály.

    A támadó 1.331.233.759 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    ________________________________________________


    A támadó(k) által beszedet törmelék:

    1.639.262.800 Fém és 1.358.519.200 Kristály

    3.358.000 Fém és 0 Kristály


    A támadó(k) által beszedett teljes törmelék mennyiség:

    1.642.620.800 Fém és 1.358.519.200 Kristály



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: 2.602.292.067

    Kristály: 1.171.224.537

    Deutérium: 79.575.155

    A támadó(k) nyeresége 3.853.091.759 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -3.018.132.767

    Kristály: -1.514.030.837

    Deutérium: -486.305.155

    A védő(k) összesen 5.018.468.759 egységet vesztett(ek).



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.2

    102.000.000 Fém elfogva.


    58.200.000 Kristály elfogva.


    A következő hajók csatlakoznak a flottához:

    Kémszonda: 30625

    Nehéz Harcos: 2414

    Felderítő: 14

    Kis szállító: 18

    Nagy Szállító: 3


    Edit: A nap végére még egy böhöm nagy deu is becsusszant, ezzel tökéletessé téve a mai összképet 8o


    28.000.000 Deutérium elfogva


    Edit2:

    A következő hajók csatlakoznak a flottához:

    Könnyű Harcos: 2890

    Kaszás: 12

    Nagy Szállító: 3237

    Bombázó: 77

    Nehéz Harcos: 9

    Csatahajó: 5

    Cirkáló: 20

    Kémszonda: 8

    Ha a valóvilágban ismernél ezt le sem írtad volna. :)

    Igen,mindent megteszek a közös sikerünkért és igen szabályosan játszom,úgy tudnék még fejlődni ha sok sok pénzel megtömném a GF zsebeit és leszedném queent hogy aztán valami hülye indokkal bannoljanak és ő vissza kapja a flottáját valami hülye indokra hivatkozva. Az nagy előrelépés lenne. Ne keverd az irigységet és az igazságtalanság miatti felháborodást mert nem ugyanaz a kettő!

    Pedig minden további hozzászólásoddal erre a képre erősítesz rá! De győzz meg az ellenkezőjéről, s maradéktalanul boldoggá teszel! :)


    Félve teszem fel a kérdést: ha ez a fentebbi elképzelés az egyetlen jövőkép a fejedben, hogyan lehet, hogy - tudomásom szerint - Te vezeted a DarkSide szövetséget?

    rám amúgy is más szabályok érvényesülnek :lol: ha én csináltam volna ezt már bannon lennék,ha te csináltad volna Xeth te is bannon lennél!

    A hozzászólásaid alapján annak az embertípusnak tűnsz (ami egyébként kifejezetten magyar jellegzetesség), aki mindig a körülményeket hibáztatja, sosem magában keresi a hibát. Aki mindig irigykedik másokra, de önmaga semmit nem tesz a változásért.


    Oda lenne jó eljutni, hogy kizárólag magaddal és a szövetségeddel foglalkozol! Te mindent megteszel a közös sikeretekért? Te szabályosan játszol? Hol tudnál még fejlődni?


    Ha ezeket a kérdéseket helyezed előtérbe, s nem a mások iránti irigységed és bírálatod emésztik fel az erőforrásaid, akkor ott előbb-utóbb lesznek eredmények is!

    Ez VV-ra vonatkozóan is a legjobb tanács, ami adható - gondolkozz el rajta!

    várom már az új szabály rendszert hogy tudjuk mi vonatkozik rátok és mi vonatkozik mindenki másra.


    Írja már le valaki hogy egy Vak embernek hogyan és miképp zavarja az áttekintését egy villogó háromszög, mert ez engem pl kib@szottul érdekelne

    1. fejezet: Más szabályok vonatkoznak a látássérültekre, mint más játékosokra. Ez számodra nem kérdés, állításként közlöd és egybefűzöd egy kis odaszúrogatással.


    2. fejezet: Miért nem vonatkoznak más szabályok a látássérültekre - ezáltal közvetetten rád is -, amennyiben látássérültet támadsz?


    Ez az ambivalens logikai eszmefuttatás megér egy sört! :beer:


    +1 - idk hogyan látják más fórumozók (+MOD-ok) , de nekem már kezd sok lenni a 2guns fiúk 1-1 szavas beszólogatása. Srácok, ha "muszáj" provokálni valakit, legalább legyen valami szemantikai esszenciája a dolognak!

    Mondjuk többnek több jött mindig, de ahogy aktiváltam egy +1 v +2 v +3 expeset leestek a betakaritott nyersi mennyiségek.
    Pl ha alapon expeztem hozott mondjuk jó esetben 8-12 millát mikor hogy, ha aktiváltam valamit mindjárt csak 2-6 millákat hozott... sőt a 750.000 a kedvencem.

    Nekem az a tapasztalatom, hogy idő kell csak neki és utána már jól működik. Pl. az egy hónapig tartó eventes expek az első két héten szarul-, a 3. és 4. héten jól hoztak. Most 14 expo pörög - ideális esetben - 16-17 körben; eddig elég szörnyű volt, most végre kezd beérni a dolog. :)

    1. Vásárolt acc: tudtommal mindkét oldalt vannak érintett felek... s mi több, biztos vagyok benne, hogy jó néhány hasonló eset van rejtve, csak ott még nem balhéztak össze a bizniszben résztvevők. ;) Ettől függetlenül én sem értek egyet a döntéssel, szerencsére viszont nem az én vállamon van ez a felelősség, nem is a mi tisztünk a döntés helyességét megítélni.


    2. "Csaló" progi: mindenkinek elérhető, mindenkinek engedélyezett programról beszélünk. Egyéni döntésed, hogy igénybe veszed-e... Ellenfeleiteknek tudomásom szerint nem, ők technikailag nem tudnának enélkül játszani.


    3. Támadás spam: legközelebbi koordiról 100% speeden kell menni a DS-ekkel és nincs bünti... A szabályszegés miatt kaptál bannt, nem azért, mert fogást találtál rajta.


    4. 666 ügye legkevésbé sem ide tartozik. Szerintem amúgy közösen drukkol neki a .hu, hiszen mindenkinek érdeke a kiegyensúlyozott játék és az ellenpólus megléte. Ha queen-ék kezében lenne a döntés, valószínűleg még ők is támogatnák, mert nem akarnak egy unalmas uniban játszani.


    5. Logok: ez már a no comment kategória...


    6. Go jelentkezés: nem állt szándékodban jelentkezni, de mégis jelentkeztél, hogy utána elkaszálják és legyen +1 indok az elfogult GO-k ellen? Ez valóban enyhén vicces, a döntés viszont annál inkább racionális.


    7. Kémkedés: pont a jó helyre ment, ez mondjuk valóban különös. A saját csapattársad pushingolná titokban az uni top1-et? Ez már majdnem "kismesteri" terv! Szerintem csak az elfogult GO-k meglátták a bent álló inaktív flottát, majd rácsörögtek queen-re... :lol:


    Félreértés ne essék, cseppet sem szimpatikus a kétfős kommandó a konstans gyermekded provokációja miatt. Ennek ellenére ott vannak eredmények, míg a másik oldalról csak a hiszti megy naphosszat, hogy a gonosz GO miért nem ragadja meg végre a bannhammert...

    Az expi próbál segíteni a mocsok eső miatti szomorkás hangulatomon ezzel a 65m+ flottácskával:


    A következő hajók csatlakoznak a flottához:

    Könnyű Harcos: 1896

    Felderítő: 1357

    Kémszonda: 4464

    Nagy Szállító: 612

    Romboló: 11

    Csatahajó: 2

    Kis szállító: 966


    Edit: felderítő napot tartunk:


    A következő hajók csatlakoznak a flottához:

    Felderítő: 1730

    Kémszonda: 10010

    Bombázó: 1

    Nagy Szállító: 84

    Csatacirkáló: 1

    "Érdekes" dolgok folynak Ursán,ez is csak 1 közülük.

    Marcinak gyors pótlást,a támadó pedig remélem emberére talál egyszer egy olyan GO személyében aki nem elfogult vele kapcsolatban és nem védi minden lehetséges és lehetetlen eszközzel! A csata egy hányinger mint az is ami Ursán az utóbbi időben folyik! :thumbdown::puke:

    Laikus kíváncsiskodóként engem érdekelne, mikre célzol ezekkel rejtélyes utalásokkal?

    /"érdekes dolgok, elfogult GO, hányinger csata"/


    Tényszerűen ha lehet, fikciók nem foglalkoztatnak. :)

    hát.. kérdezd meg Xeth-et, h hol voltak a többi arany DF-ek.. őt ismerve mindet beszedte :D

    Xeth megpróbálta mindet beszedni, de megtréfálták a szemetesek... :dash: az idei SA-vágtát Puskás nyerte, nekem fizetnem kell a huszár címért. :S

    Nálunk amúgy valóban 180 hely volt a difi, ami nem csak egy galaxison belül működik, hanem a galaxisokon is átível, így elég volt az elsőt megtalálni az egyesben.