Beiträge von Cosmo

    "én ACS párti vagyok, amit nem sokan fognak fel ésszel" Szerintem múltkor sokan amiatt kaptak bant, mert pont ugyan ezt írták (személyeskedve ugyan), szóval szerintem nem hogy felfogták, hanem tudják nagyon is jól... Gondolom véletlenül maradt le, hogy az előre, mások által megszervezett acs-eket szereted, amihez csak csatlakozni kell :rofl:


    A csata egyébként szép, teljesen mindegy, hogy mi volt a támadó valóéletbeli nyűgje. Ilyen fogásokat szerintem mélyen legbelül mindenki irigyel kicsit. Gratula a fogáshoz, jó költekezést, a támadó pedig figyeljen oda legközelebb!:beer:

    "Semmi baj az ilyen csatakkal, csak hogy vannak" Ezt nagyon szépen leírtad Ragnar!

    Magam sem mondhattam volna szebben. Viszont abban csak bízni tudok, hogy azokból a magaslatokból ahová Te felharcoltad magad, egyesek meg felvásárolták magukat (például a királynő és a katonája :evilgrin:), látszik e az a szempont, hogy amit én és Devil csináltunk utóbb (amin ugye a királykisasszony kiakadt) az nem ilyen koszos kis bolygófarm amivel égetjük magunka, hanem támadóhajók leverése volt :rofl:

    Én például egy 900milliós csc sereget fogtam (10k) Devil meg átlépte az 1milliárdos fogást a maga 14K csc-jével. :phatgrin: Ha jól számolom a négy darab csatáddal MAJDNEM visszaszedted a FELÉT annak, amit levertem rólad egy csatával :lol:

    Ugye tudod hogy ilyen csatákhoz nem kell 900mrdos flottát vásárolni, jobbakat csinálok a termelésből húzottakkal...:pillepalle: Büszke lehetsz magadra. Én az vagyok!


    Egyedül Ragnart sajnálom, hogy nem jutott(ak) más(ok) akikkel összeállhat ellenünk és hát ugye ahogy a közmondás tartja

    ha ló nincs, a szamár is jó. :phatgrin:


    Gratula a támadónak és jó költekezést az összes utóbbi csatájához együtt véve!

    Alacsonyan repültek, bolygó szinten, de azért fogható volt.:phatgrin: Nem nagy, de nekem határozottan tetszik. A védőt figyelgettem, de rendkívül aktív volt délután is. Most így estefele, nagy unalmamban, gondoltam újból rápillantok, ami remek ötlet volt. Folyamatos gyártásban volt a flotta, kénytelen voltam nagyobb sereggel felvonulni, biztos ami biztos alapon. A vadászgépek sajnos hullottak mint a legyek, de még így is bőven megtérült az indulás. Látva az éjjeli fejlődését nem lesz gond a gyors pótlással. :beer:



    Ezen az időponton (10-01-2022 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó Raizen [DarkSide]

    ________________________________________________


    Romboló 29.109

    Könnyű Harcos 779.575

    Reaper 10.390

    Csatacirkáló 24.239

    _________________________________________


    Védő Arato [3 guns]

    ________________________________________________


    Kis szállító 795

    Nagy Szállító 3.000

    Könnyű Harcos 1.418

    Nehéz Harcos 4

    Napműhold 2.500

    Csatacirkáló 10.611

    Crawler 1.100

    Rakéta kilövő 115.450

    Könnyű lézer 3.792

    Gauss ágyú 926

    Plazmatorony 466

    Kis pajzskupola 1

    Nagy pajzskupola 1

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Raizen [DarkSide]

    ________________________________________________


    Romboló 29.109 ( -0 )

    Könnyű Harcos 755.485 ( -24.090 )

    Reaper 10.390 ( -0 )

    Csatacirkáló 24.228 ( -11 )

    _________________________________________


    Védő Arato [3 guns]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!


    A támadó zsákmányolt:

    3.820.780 Fém, 481.306 Kristály és 459.680 Deutérium


    A támadó összesen 97.295.000 egységet vesztett.

    A védő összesen 1.292.023.000 egységet vesztett.

    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 156.374.250 fém és 178.947.750 kristály lebeg.

    A támadó 4.761.766 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    A támadó(k) által megszerzett törmelék.



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: 87.595.030

    Kristály: 154.899.056

    Deutérium: 294.680

    A támadó(k) nyeresége 242.788.766 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -626.686.780

    Kristály: -492.291.306

    Deutérium: -177.806.680

    A védő(k) összesen 1.296.784.766 egységet vesztett(ek).



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.2

    Az alkohol nem változtatja meg az embert, hanem felszínre hozza az igazi énjét. :phatgrin:Vagyis mélyen legbelül, haloványan ugyan, de pislákol még benned az ogame egykoron hatalmas tüzének parazsa.:rofl: Nyilván most a pincepakolgatás során lekerült róla a vastag hamuréteg, ami idáig rejtegette. Sajnos mióta elkezdtem a játékot, nagyon sokat változott és nem kifejezetten jó irányba. Sajnos ez van, ez ellen nem tehetünk semmit, maximum a lehető leggyorsabban elfogadjuk, hogy ne okozzon problémát. Persze ezt könnyebb mondani, meg leírni mint csinálni.:rofl:

    Amúgy igen. Én is hiányolom az izgalmas, vagy legalább szellemes beszámolókat. Még a legunalmasabb csata mellé is lehet írni valami körítést. Ami kicsit feldobja.

    Köszi hogy egy komment erejére feljöttél, az pedig hogy pont ehhez a csatához, az külön öröm.:beer:

    Fagyos reggelre keltünk, így több időm volt figyelni munka mellett. Ez volt a támadó veszte. A holdon várakozó szállítók ablakára már vastagon kiült a dér, talán a deutérium is kásás volt már kicsit a tartályokban... Vártam, hogy beérjen mind, majd egyben elszállítottam volna később, de annyiban változott a napi program, hogy a támadó beiktatta néhány saját fuvarját is, mondanom sem kell, menetrenden kívül. Gondolkoztam mi legyen, hol találok parkolóhelyet, na meg mivel kínálom meg a vendégeket, mert a reggeli elfogyott már, az ebéd meg még akkor nem volt kész... Kénytelen voltam a gameforge-féle vendégváró gyorssegélyhez folyamodni, 2 db pakk megfelelő fogadóbizottságot szervezett, amit el is indítottam holdra, természetesen az érkezés elé picivel, hogy sikerüljön a meglepetés. Szomorúan tapasztaltam, hogy kémek jönnek, a védés pedig a kémek előtt ér be, így fejben már le is mondtam az egész buliról. A szállítókat azért még elindítottam bolygóra, biztos ami biztos. Na sebaj... Újabb frissítés, még mindig úton a csapat! Mi történt, elnéztem valamit? Rosszul számoltam? 4 másodperc volt hátra, nincs már mit tenni, jelentést kell nézni. Nagy volt a meglepi, mert bizony a csata sikerült. Remek kis ninja lett belőle, a bolygóra épp úton lévő szállítók nyersi készlete pedig elég volt a szükséges kukamennyiséghez. Innen is köszönet a csatáért és a gratulációért a támadónak! A gyors pótlással biztosan nem lesz gond. :beer:


    Ezen az időponton (07-01-2022 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó Ragnar [P_Fck_B]

    ________________________________________________


    Cirkáló 5.000

    Pathfinder 20.000

    _________________________________________


    Védő Raizen [DarkSide]

    ________________________________________________


    Csatahajó 13.528

    Rakéta kilövő 516

    Könnyű lézer 8

    Nehéz lézer 33

    Gauss ágyú 174

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Ragnar [P_Fck_B]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________


    Védő Raizen [DarkSide]

    ________________________________________________


    Csatahajó 13.508 ( -20 )

    Rakéta kilövő 36 ( -480 )

    Könnyű lézer 1 ( -7 )

    Nehéz lézer 14 ( -19 )

    Gauss ágyú 158 ( -16 )

    _________________________________________



    A csatát a védő flotta nyerte!


    A támadó összesen 765.000.000 egységet vesztett.

    A védő összesen 2.918.000 egységet vesztett.

    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 130.450.000 fém és 167.650.000 kristály lebeg.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    A védő(k) által megszerzett törmelék.



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: -260.000.000

    Kristály: -335.000.000

    Deutérium: -170.000.000

    A támadó(k) összesen 765.000.000 egységet vesztett(ek).


    A védő(k) összesen

    Fém: 128.145.500

    Kristály: 167.068.500

    Deutérium: -32.000

    A védő(k) nyeresége 295.182.000 egység.



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.2

    Egy remek éjjeli csatát sikerült összehoznunk, ami egyben első közös csatánk is Malesdével. :beer:

    A szokásos esti telefonos találkozón a kellemes beszélgetések mellet néha egykét kém ide-oda kimegy, állatába nem sok sikerrel. Ez a mai kivétel volt, Malesde belenyúlt a tutiba. A védő bent hokizott már 3/4 órája, ráadásul nem is éppen kellemes távolságban, de győzött az éhség, elhatároztuk hogy megyünk. Pár könnycsepp elmorzsolása közben megszabadultunk néhány pakktól, deu készítés céljából, majd a rutin matek elvégzése után megindultunk.

    Az idő - szokásához híven - ilyenkor nem kifejezetten támogatja az idegrendszer egészségét, ennek főleg Malesde volt a megtapasztalója .:rofl: Csapó vége előtt valami piros háromszög említésére az én nyugalmam is hirtelen elillant, amit közöltem is, nem éppen finom szavakkal, főleg mivel hogy semmi köze nem volt a védő aktivitásához.:rofl: Valószínűleg olyan nyugalommal aludta át az egész csatát, ami ebből a zenéből árad:

    A jelentés is szórakozott, 3 másodpercel csata után volt hajlandó csak megjelenni. Ez külön izgalom volt, bár innen jelezném a fejlesztőknek, hogy ezt azért szívesen kihagynánk legközelebb ha lehet. A következő bug-csomagban azért ezt lecserélhetnénk valami kevésbé idegesítő hibára...

    A végén még egy farmkör is beért, csapó után félórával, abban már csak a közös játék kedvéért Devil is részt vett.:phatgrin:

    Védőnek jobbulást!:beer:

    Ezen az időponton (05-01-2022 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó Malesde [DarkSide]

    ________________________________________________


    Romboló 999.620

    Könnyű Harcos 6.760.831

    Csatahajó 1.500.000

    Csatacirkáló 299.984

    Kis szállító 310.360

    Cirkáló 400.000

    _________________________________________


    Támadó Raizen [DarkSide]

    ________________________________________________


    Könnyű Harcos 767.394

    Reaper 10.396

    Nehéz Harcos 126.934

    Csatahajó 150.967

    Csatacirkáló 24.672

    Cirkáló 43.211

    Pathfinder 13.565

    _________________________________________


    Védő Yankees [Visitors]

    ________________________________________________


    Kis szállító 224.000

    Nagy Szállító 250.000

    Könnyű Harcos 5.100.000

    Nehéz Harcos 30.000

    Cirkáló 200.000

    Csatahajó 210.000

    Kolóniahajó 35

    Szemetesek 440.000

    Kémszonda 15.699

    Bombázó 10.000

    Romboló 30.000

    Csatacirkáló 150.000

    Reaper 100.781

    Pathfinder 32.527

    Rakéta kilövő 10.000

    Könnyű lézer 10.000

    Nehéz lézer 1.000

    Gauss ágyú 1.000

    Ion ágyú 1.000

    Plazmatorony 300

    Kis pajzskupola 1

    Nagy pajzskupola 1

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Malesde [DarkSide]

    ________________________________________________


    Romboló 998.648 ( -972 )

    Könnyű Harcos 5.079.442 ( -1.681.389 )

    Csatahajó 1.460.094 ( -39.906 )

    Csatacirkáló 294.336 ( -5.648 )

    Kis szállító 233.134 ( -77.226 )

    Cirkáló 368.017 ( -31.983 )

    _________________________________________


    Támadó Raizen [DarkSide]

    ________________________________________________


    Könnyű Harcos 577.577 ( -189.817 )

    Reaper 10.390 ( -6 )

    Nehéz Harcos 104.102 ( -22.832 )

    Csatahajó 147.012 ( -3.955 )

    Csatacirkáló 24.237 ( -435 )

    Cirkáló 39.876 ( -3.335 )

    Pathfinder 12.428 ( -1.137 )

    _________________________________________


    Védő Yankees [Visitors]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!


    A támadó zsákmányolt:

    7.492.843.946 Fém, 3.312.366.621 Kristály és 1.899.969.944 Deutérium

    4.101.720.795 Fém, 828.091.655 Kristály és 474.992.486 Deutérium


    A támadó összesen 12.352.692.000 egységet vesztett.

    A támadó teljes vesztesége beleértve a következő egységeket: 12.362.662.000.


    A védő összesen 85.598.516.000 egységet vesztett.

    A védő teljes vesztesége beleértve a következő egységeket: 85.709.966.000.


    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 29.747.796.163 fém és 15.678.796.338 kristály lebeg.

    Plusz törmelék amit a rajtaütés okozott:1.871.250 fém és 1.861.875 kristály.

    A támadó 18.109.985.447 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    A támadó(k) által megszerzett törmelék.



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: 32.503.659.154

    Kristály: 16.484.719.489

    Deutérium: 2.189.270.430

    A támadó(k) nyeresége 51.177.649.073 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -62.648.345.741

    Kristály: -32.370.087.276

    Deutérium: -8.801.518.430

    A védő(k) összesen 103.819.951.447 egységet vesztett(ek).



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.2

    Mint védő, szeretnék gratulálni a támadónak az önállóan szervezett és sikeresen véghez vitt csatájához. Remélem, senki nem fogja bántani, csak azért, "mert mi ez már", meg "fúúúj ez csak farm". Nem, nincs helye gonoszkodásnak! A támadónak nyilván rengeteg munkája van benne, elvégre kifigyelni, hogy mikor megyek aludni, kiszámolni a profitot, na meg egyáltalán olyan célpontot választani, akivel el tud bánni, ez mind idő és energia. Abszolút nem haragszom a támadás miatt, sőt kicsit örülök is neki, hogy hozzájárulhattam a támadó második győztes fórumos bejegyzéséhez. Sajnos nem én voltam az első, azt a rangot másik szövitársam érdemelte ki, egy hasonlóan szép csatával.


    Ne hallgass senkire, én és queen dicsérünk téged, a többiekkel meg ne foglalkozz. Jó költekezést, és csak így tovább!:beer:

    Mindenkinek Boldog Újévet, remélem ti is legalább olyan jól érzitek magatokat, anyira tele vagytok piával és kajával mint én. 😁 Legyen mindenkinek profitos ez az év, mind játék, vagyon és párkapcsolat terén!

    :thumbup:8):phatgrin::beer:

    Szép nagy csata, gratula a támadóknak. Sajnos nincs mit szépíteni rajta, ha nem ők, akkor más vitte volna el előbb vagy utóbb szerintem, főleg most a mobilkolók, pakkok és villámcsaták időszakában, még akkor is ha ebben a csatában esetleg nem volt egyik sem... Nem lehet elég paranoiás az ember és ez határozottan jó lecke volt szerintem, akár csak az enyém :rofl:

    Jó költekezést, most biztos hogy van miből, védőnek pedig mielőbbit és több odafigyelést! :beer:

    Hali mindenki! Volt szerencsém összehozni egy kisebb revans csatát. :)Bízom benne, hogy még lesz pár ilyen. A teljes költség szerencsére csak az odaútra szánt deu volt, az pedig vastagon vissza jött. Az út zavartalan volt, egyedül a kukázás okozott kis izgalmat, mert az utolsó másfél perc előtt megjelent a védő, de az is meglett. Csata után a gratuláció megtörtén, a védő szavait idézve szerencsére nem hatott az átok amit rászórtam. Ez közös szerencse volt!:rofl:


    Ezen az időponton (29-12-2021 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó Raizen [DarkSide]

    ________________________________________________


    Cirkáló 43.211

    Pathfinder 13.565

    _________________________________________


    Védő Ragnar [P_Fck_B]

    ________________________________________________


    Kis szállító 39.820

    Nagy Szállító 20.000

    Kolóniahajó 1

    Kémszonda 900

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Raizen [DarkSide]

    ________________________________________________


    Cirkáló 43.211 ( -0 )

    Pathfinder 13.565 ( -0 )

    _________________________________________


    Védő Ragnar [P_Fck_B]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!


    A támadó zsákmányolt:

    0 Fém, 0 Kristály és 306.393.840 Deutérium

    0 Fém, 0 Kristály és 617.520.525 Deutérium


    A támadó összesen 0 egységet vesztett.

    A védő összesen 400.220.000 egységet vesztett.

    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 99.825.000 fém és 100.280.000 kristály lebeg.

    A támadó 923.914.365 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    A támadó(k) által megszerzett törmelék.



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: 99.825.000

    Kristály: 100.280.000

    Deutérium: 923.914.365

    A támadó(k) nyeresége 1.124.019.365 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -199.650.000

    Kristály: -200.560.000

    Deutérium: -923.924.365

    A védő(k) összesen 1.324.134.365 egységet vesztett(ek).


    Innen is köszönet a támadónak a gratulációért, a pótlással pedig szerintem nem lesz gond :)



    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.2

    Hisztizés, nyafogás, terelés nélkül beismertem a vereségem, azt is hogy hibáztam, sőt, még én is jó költekezést kívántam gratuláció képpen. Szerintem ennél többet vesztes oldalon nem tehet, és nem is kell tennie senkinek. Ez alapján szerintem nagyon is jól kezeltem a dolgot. Vesztes oldalon pedig úgy gondolom egész nyugodtan elfér egykét rossz kívánság is, amit az ember természetesen nem gondol komolyan ilyenkor, de ezt az előbb le is írtam magának a támadónak is, és mivel ilyen szerencsétlen vagy, hogy nem tudsz szöveget értelmezni, neked is le kellett írnom.

    Igy van Jason, kizarolag a sztorit minositettem, hisz ahhoz kepest, hogy (szerintem) nagy csata, nagy elokeszulet nem jart vele

    Koszonom a like-okat es a hozzaszolasokat!

    Raizen! Ki hogy el, ugy itel :D ez a reakciom a nemiszerves jokivansagodhoz :lol:

    Nem kell komolyan venni ám, csak úgy gondoltam hogy ha már egyszer mindenki dícsér, a sok jókívánság mellé elfér pár rossz is... :rofl:

    A sztori az maga a csata, ha pedig nem tud egy jó körítést írni mellé, legalább ne kritizálja. Szerintem ez alap. Az amatőr hibáról meg annyit, hogy a támadó napokkal ezelőtt egy hiba miatt nem lett ninjázva, ahol a szállítások leple alatt gyorsítottam volna elé védelmet. Nyitottam is róla jegyet, már csak az elv miatt is, mert a kártérítés összege nem eget verő...

    Na most akkor ez alapján egy rutinosabb játékos szerinted nem nézhet be egy ilyen dolgot? Amatőr hiba meg nem létezik. Csak hiba. Ha valóban csapda lett volna ami össze is jön, akkor a támadó vétett volna amatőr hibát, mert benézte a szállításokat? vagy hogy jött ez ki neked?

    Na most, hogy nagyjából mindenki leírta a véleményét, itt az ideje, hogy én is megtegyem. Sajnos egyszerű figyelmetlenség volt ez a csata, és épp úgy ahogy én elbuktam, épp úgy eshetett volna el a támadó is. Pontosan azért, amit ő maga is leírt, hogy végig világítottam. A kémkedése után 5 percel néztem fel utoljára, aktívkodtam, illetve a szállítások is folyamatosa mentek, az egyetlen hiba amit vétettem, az az volt, hogy azt hittem nem indul el ezek után.


    "Borzasztó silány és unalmas..."


    Sajnálom hogy csak ennyivel tudtam szolgálni, 2 év alatt csak ennyi jött össze, bocsi.

    Ha már jó szót nem tudsz írni legalább ne húzd a szádat. Majd' 50mrd profit, de silány és unalmas... Vagy küldd vissza, legközelebb jobb körítést adok... :evilgrin:


    hihetetlen hogy eddig húzta. már ursán is sokszor órákat parkolt felügyelet nélkül a flotta, és itt librán is volt már rá példa... elfogyott a máktartalék :D


    Tywin te mi a fenéről beszélsz, ha szabad megkérdeznem? Ursán jó ideig nem játszottál, az utóbbi időben vakáción voltál, illetve itt librán is szerintem többet voltál vakációban mint játékban. Kémkedés alig jött tőled, abban sem vagyok biztos, hogy láttál e egyáltalán offnak valamikor. Ursán mikor Zik haverod vakációba ment, akkor 2 napig még éjjel is bent volt a flotta, mert mástól nem kellett tartogatni, itt viszont olyan soha nem volt, hogy órákra bent hagytam volna. Még véletlenül sem... Ne vedd át Zik stílusát...

    éret ez már nagyon mint a dinnye

    Téged csak azért idézlek meg, mert ogame chaten azt vártad, hogy kimagyarázom magam. Hát nem. Én tudok veszíteni egyenes gerinccel, emelt fővel. Az viszont, hogy melyikőnk csatája érik jobba mint a dinnye, hát arról inkább ne beszéljünk.


    Támadónak jó költekezést, egy-két rémálmot, illetve közepesen lágy nemiszervet, amit húzni lehet, de tolni már nem... :evilgrin::rofl:

    Ja értem. Tehát ha te hazudozol, amit most büszkén fel is vállaltál, akkor az csak mókázás, ellenben ha valaki ellened állít valamit, még ha tévedésből is, az egy utolsó féreg... Ezt egyszerűen nem tudom felfogni. Nem is írok többet, nekem ennyi pont elég, hogy nyilvános felületen ez kiderült. Köszönet mindenkinek aki elolvasta idáig!