Beiträge von Piciraven

    Srácok, nekem nem rémlik az, hogy bárki azt írta volna, hogy azonnali hatállyal mennek V-be és soha többet ettől a ponttól nem látjátok őket.
    Nagyon szerettek dobálózni a gerinc szóval, de én nem látom azt, hogy bárki megszegett volna bármit amit mondott eddig.
    Szerintem sokkal kevesebb gerince van azon játékosoknak, akik szánt szándékkal beverik a saját társaikat ahelyett, hogy az ellenfél beletett munkáját megtisztelnék azzal, ha már védeni nem tudják, hogy elengedik a csatát.

    Illetve mondva volt, hogy a Darkosok mennyire hisztisek meg minden. Nem tudom hogy vagytok vele, de jóformán a másik oldal többet sírt itt ebben a threadben, mint a brazil nagymamák a szappanoperák legdrámaibb jelenete után.

    Darkosok, minden jót nektek, nagyszerű döntést hoztatok szerintem, ti játszani akartok, amit nem minden ellenféllel szemben lehet élvezettel tenni.

    Igen, csak, hogy nyilvánvaló legyen mindenkinek, nem azért mennek el Devilék, mert ti hűdejó játékosok vagytok, vagy mert milliókat öltök a játékba, hanem azért mert semmi élvezet nincs abban számukra, hogy ellenetek játszanak.
    Kiöltetek minden élvezetet a játékból az emberileg tisztességtelen húzásaitokkal. (bármennyire is szabályosak azok sajnos)

    Szóval Libra megmaradó játékosai, jó vadászatot kívánok Sheldonra (mint az egyetlen igazi túl nagyra nőtt céltáblára)

    Én leírtam amit akartam,látom egyáltalán nem értitek,de nem célom az hogy bármiről is meggyőzzelek benneteket, én összefoglaltam mi történt, ebből mindenki olyan következtetéseket von amit csak szeretne. Ha szeretnétek ti is írhattok egy ilyen teljes összefoglalót, hogy pontosan mit miért csináltatok, és akkor lesz több vélemény amiről a fórum népe eldöntheti melyik igaz melyik nem.

    További kellemes hétvégét.

    Senki nem mondta hogy ti voltatok az elsők, a probléma a ténykedésetekkel az volt, hogy akkora ellenszenvet váltottatok ki a közösség nagyrészéből, illetve akkora publicitást kapott az eszetlen költekezés, hogy mások kedvét is meghozta hozzá.

    Az hogy Márió sötétet vett, a lőtéri vak kutyát sem érdekelte mert balfék volt és mindig be volt verve, ezért nem is volt hatással a játék gazdaságára. Ugyan ez igaz Donaldra is, senkit se érdekelt igazából hogy költ a játékra, mert egy olyan szerveren tette ami halott volt jóformán, nem akart vele senki se versenyezni, senki se érezte magát fenyegetve általa, nem is volt vele tele a fórum. Ugyan ez igaz Sheldonra is, ő is csak ész nélkül költött 0 gazdaságra, semmit sem ért el vele játszva beveri még most is akárki.

    Viszont tőletek bizony zengett az egész ogame.hu. És ezért jön be Devil felelőssége a képbe, felfújta az egész helyzetet amit teremtettetek, nem tudta csöndben szövetségen belül kezelni a helyzetet, kiteregette a szennyest, ezzel az egész fórumban tudatosult hogy "há ezt így is lehet lol". Nyilván ezt nehéz bebizonyítani, de állítom nektek, ha nem követitek el ezt az elárulós csatát a magyar játékosok 50-60%-al kevesebb SA-t költöttek volna a játékban összevonásos fegyverkezésre. Hisz mindenki arra készült hogy "hú le kell szedni a nyomi vakokat" ti meg erre készültetek hogy "hú le kell szedni a nyomi Deviléket".

    És ez egészen odaáig fajult hogy már minden egyes V-t megkérdőjeleztek itt a fórumon mindenki szeme láttára. Bocsi de 5 éve ez egyáltalán nem ilyen volt hogy ennyire moslék szájkaraték legyen NONSTOP a fórumon.

    Na jól van srácok, mivel Devil ismételten ban-ra vágta magát, összefoglalom mindenkinek a lényeget, mert teljesen fölösleges időpazarlás elolvasni ezt az egész threadet, hogyan látja ezt egy kívülálló ember.

    Queen, Tywin, két igazi szent, megnemértett géniusz. Akik csak a körülmények áldozatai lettek. Queen csak jót akart a saját szövetségének, azzal hogy megmenti őket hajóveszteségtől, és ezért bevert egy olyan célpontot amire a szövetsége pályázott, teljesen jófejségből hogy segítsen, mint a sportszeletes csávó. A csúnya Devilék ezt árulásnak hitték, ezért megbélyegezték a két szegény ártatlant, és emiatt nekik elképesztő mennyiségű pénzt kellett ölniük a játékba hogy meg tudják magukat védeni DS-ekkel. Mert a csúnya gonosz Devil mindenkit ellenük uszított.

    Ekkor jött a következő félreértés, mivel a szegény párák csak önvédelemből töltöttek és építettek be hajókat, ezt mindenki félreértelmezte, és még több ember ellenük fordult, hogy "fúj ezek az emberek csak költeni tudnak", és hát a félreértelmezés miatt, rengetegen elkezdtek "önvédelmi" flottát gyártani pakkokból. Aztán jött az összevonás, és még többen elkezdtek önvédelmi flottákat gyártani pakkokból és ez a végtelen önszívató ciklus csak ment és ment és ment tovább.

    Na és most az irónia off rész:
    Queen és Devil, csak és kizárólag mindketten a saját hülyeségeiteknek köszönhetitek hogy ott tart az EGÉSZ MAGYAR OGAME ahol most tart. Még ha nem is ismeritek be visszafordíthatatlan hatásotok volt a játék economy-ra, és kiöltétek rengeteg játékosból a tisztességes versenyszellemet és az egészséges rivalizálást. Mutogathattok egymásra amennyit csak akartok MINDKÉT BANDA felelős az egész helyzetért ami ma előttünk áll.

    És ami a legnevetségesebb az egészben, hogy elkezdtétek megkérdőjelezni azt hogy ki miért van V-ben. Az égegyadta világon semmi köze nincs egy játékosnak se ahhoz, hogy a másik miért van V-ben és/vagy miért hagyja abba a játékot. A nevetséges viselkedésetek oda vezetett, hogy rengeteg jó játékos hagyja ott a játékot azért, mert egy moslék, sárdobáló, pénzköltésre felvágó közösségé varázsoltátok a nagyszerű ogame világot. (na jó ez maga a Gameforge sara is kétségtelen)
    Mindkét társaság nézzen magába mélységesen hogy mi vezetett a mai helyzethez. És ha még mindig nem érzitek magatokat felelősnek semmiért, akkor bocsássatok meg, de reménytelenek vagytok mint ember.

    Másrészről viszont - bár sejtem hogy nem erról van szó de - itt már nem segít egy ilyesfajta tiltakozás. Talán az sem segítene ha a komplett magyar játékosállomány abbahagyná a játékot. Épp ezért ha nem találtok új szórakoztató játékot és hiányzik majd akkor térjetek vissza. :)

    Őszintén szólva az lep meg srácok, hogy ilyen sokáig bírtátok abbahagyás nélkül erős szembeszélben. A régi "játékszabályok" mellett bárkit le tudtatok volna szedni idővel, de sajnos ez már nem az a játék.

    A helyzet az, hogy ennél csak szórakoztatóbb játékok vannak :)
    A játékosok 90%-a nem azért maradt itt üveggolyózni mert annyira élvezik. Hanem esélyesen azért, mert túl sok időt vagy pénzt beleöltek és inkább végig akarják vinni bármi áron, ahelyett hogy abbahagyják.

    Pedig néha az elengedés az jó dolog...
    Amikor egy játék osztja be az idődet és ráadásul te még fizetsz is érte, ott elég komoly gondok vannak. És ha pedig versenyezni akarsz a "legjobbakkal" akkor itt bizony minden másodperced ami szabad be kell osztanod erre. Ez nem egészséges, ez élvezhető és nem kivitelezhető egy normális emberi életben.

    Elárulok nektek egy top secret belső Sharksos infot a discordunkról:
    A srácok első mondata a V-be tétel után ez volt: "Nem is emlékszem mikor aludtam ilyen jót"

    Ha bárki van itt, és tényleg csak az viszi tovább, hogy kár lenne veszni hagyni, de már nem élvezi egyáltalán, azoknak üzenném:
    NEM LENNE KÁR VESZNI HAGYNI.
    Van élet az Ogame után is, miután én abbahagytam, egy pillanatig sem bántam, sose vágytam vissza, csak a fórumos csatákat nézegettem, mert hát jó látni a nagy számokat.


    Bár mi még úgyis beszélni fogunk a játékon kívül, ettől függetlenül minden jót Xeth, használd ki rendesen a felszabadult idődet! :)

    Bár magam nem játszom már, de azért nyomon követem az Ogame világát, és mostanság kezd nagyon elfajulni ami itt megy.

    Had meséljek el nektek egy történetet egy kövér gazdag gyerekről és az üveggolyókról.

    Az üveggolyózás nagyon menő dolog volt régen, minden kis szegény gyereknek voltak kis üveggolyói azokkal tudtak játszani, esetlegesen elnyerni egymástól üveggolyókat a játékon keresztül. Mindenkinek egyenlő esélyei voltak, még ha veszítettek is, élvezték a játékot. Meglátta ezt egy kis kövérke gazdag gyerek és szólt az apucinak és az anyucinak hogy neki kellenek üveggolyók. Azonnal meg is lettek a legszuperebb, legcsillogóbb, legerősebb üveggolyók vásárolva neki, és másnap már be is állt a többi gyerek közé. Szerencsétlenek nagyon ellenkezni nem tudtak, muszáj volt bevenniük őt a játékba, aminek az eredménye szépen lassan, napról-napra az lett, hogy elvesztette mindenki az összes üveggolyóját, csak a kövérke gazdag gyereknek maradtak. Soha többet senki nem játszott üveggolyót abban az utcában, és hetek múlva az összes golyó a kukában végezte.

    Szerintem az érintettek gondolkodjanak el nagyon azon, hogy kit és miért neveznek esetlegesen gyávának, vagy egyéb hasonló dolognak, és hogy mit miért csinálnak a játékban úgy, ahogy csinálják azt.

    A csata szép Malesde, megérdemelten nyerted el az ellenfeled "üveggolyóit" :)

    Sziasztok,

    Ma meglepődve kaptam az üzenetet, hogy tele lett egy raktáram, és ezért kaptam egy ingyen kereskedőt.
    Emiatt felmerült bennem néhány kérdés ezzel kapcsolatban.

    Mikor került ez be az Uniba?Mert eddig tuti nem volt kereskedő, és úgy is volt meghírdetve az uni.
    Ez csak egyszeri lehetőség? Mert jelen pillanatban nem is merem elhasználni, mi van, ha csak ez az egy lehetőségem van véletlenül. :D
    Ha ez egy tervezett változtatás, miért nem volt erről semmi hír? Mert ez konkrétan feje tetejére állítja az egész univerzum gazdaságát, tehát ez nem egy kis változás amit csak úgy sunyiban be kellene rakni.

    Hát Hallóka,

    Igen, sajnos reméltem, hogy még ki fogom bírni ezt az egy hetet valahogy, ameddig az utolsó kutatásom elkészül, de egyáltalán nem tudtam a fejemet a játékban tartani.
    A támadók ezt tudták, kihasználták :)

    Elkerülhető lett volna? igen
    De tudom h sokkal jobb dolgok várnak rám ezentúl az életben, a játék itt úgyis csak a hiány pótlására szolgált.

    A fórumozóknak akiknek nem lenne világos:
    A két szövetség mindig is tisztelte egymást, buzdítottuk egymást a játékra, h ne adja fel egyik oldal se, meg volt mindig is a kölcsönös tisztelet és meg is marad, legalábbis részemről mindenképp!
    Sajnos engem már nem tudtok itt tartani, de kérlek titeket a tisztelet maradjon meg ezután is, és legyetek nagyszerű vetélytársak továbbra is.

    Jó költekezést, viszlát Kallisto, bár szebb lett volna a búcsú :)

    Hát ha belegondolsz, ez a változástervezet konkrétan lefelezi a felfedező hozamát, ugye a fő profit ott az expes csatákból van és igy konkrétan fele annyi csata kellene hogy legyen mint eddig volt. Illetve érdemes megjegyezni hogy a felfedező nem skálázódik a végtelenségig. Egy bizonyos pontszám után már nem tud nőni az expes hozam, ellenben a gyűjtőnél a határ a csillagos ég, hogy mekkora bányákat csinál.

    Szerintem jelen állás szerint, a legtöbb nyersanyag gyűjtőként fog bejönni hosszútávon. Bár biztos lesznek nálam okosabb emberek akik megcsinálják a matekot majd .org-on

    Na Hallóka ismét.

    Tegnap már nem nagyon volt lehetőségem irni, de van itt jó pár komment amire válaszolni szeretnék.

    Először is, nem kell sajnálkozni, nem hagyom abba teljesen, Japetuson van egy top10 gyűjtő accountom, azzal nagyon szépen el tudok molyolni alacsony lángon égve. :P

    Stay:
    Igazából abszolút nem értek veled egyet. Megértem az álláspontod, de szerintem nincs igazad.
    Nyilván kicsit szúrna, hogy ha bevernék, de nem lenne álmatlan éjszakám, mert tudom hogy ezzel is a magyar Ogame közösséget szolgáltam és vittem előrébb, még ha úgyis h más járt jól a profitból.
    És szerintem erre bizony szüksége van az ogamenek, hogy az accountok járjanak szépen kézről kézre, TELJESEN TISZTÁN ÉS TRANSZPARENSEN a félreértések elkerülése végett, mert ez szerintem nagyon is hozzájárul ahhoz, hogy a játék tovább éljen.

    Don:
    Rád még régről emlékszem picit, mikor általános/középiskolás koromban először játszottam a játékkal, még uni2 környékén, szerintem valahol játszottunk együtt vagy valami ilyesmi, sajnos nem emlékszem pontosan :D De te tuti nem emlékszel rám mert akkor még hót béna játékos voltam szal nem is gond ez, köszönöm hogy írtál a posthoz :D

    Vészmadarak akik szerint kihalt az uni:
    Alapvetően nem értek egyet veletek sem. Tény és való, a játékosszám nem optimális, ezt kár lenne vitatni. De nem ettől van az uninak igazán kihalt érzete.
    A motiváció veszett ki a top10 tagjainak nagyrészéből, és ez az igazi gond. Van itt célpont dögivel, Sylar és Maci csak úgy tolja ki magából a kicsi ADV HoFokat.

    Sőt, simán elkaphattuk volna egymást az Assassinokkal többször is, mert bizony volt itt lehetőség dögivel mind2 oldalon, csak a motiváció hiányzott a rendes játékhoz.
    Ezért nagyon jó döntés szerintem az, hogy átadom az accountomat, sőt szorgalmazni fogom ezt a szövetségben is, hogy akinek semmi ereje sincs a visszatéréshez, az igen is adja át az accountját olyan embernek aki tolná mintha nem lenne más dolga. Mert ez kell ahhoz, hogy a magyar ogame tovább virágozzon. Ne vegyünk ki belőle többet mint amit muszáj.
    Ezért, szeretném felkérni az Assassinokat is, hogy ha van olyan játékos aki nem akar oda visszatérni, igenis adja át szépen azt az accountot, legyen bármi is a vége, beverik vagy sem. Mert ez fogja az unit felvirágoztatni, motiválni. Sőt, örülnék ha ez minden uniban trend lenne, hogy a sok inaktiv belép szépen és áttolja az accját egy motiváltra.
    Van itt még játékos bőven aki motivált, és ha már összevonás nem is lesz korlátlan, ezzel a módival össze tudnánk rántani ezeket a játékosokat, hogy teljes erővel egymásnak feszüljenek egyenlő esélyekkel.

    Szóval Farisz, Troublemaker jelen pillanatban az az ötletem h keresek a szövin belül még egy átadó accountot, és szeretném ha mind2ketten jönnétek. És remélem meg is tudom ezt majd valósítani.
    A nagy öregeket meg kérem, gondolkodjanak el ezeken a dolgokon amiket írtam. :)

    Latom megy a találgatás :)

    Ám az hogy egy szerveren valaki top1 az nem azt jelenti hogy mindenütt az lesz :)

    Az a tény állás hogy ha betamadnak a szovibe megvédjük magunkat és ha elbukunk emelt fővel tesszük és nem elsunnyogunk ;)

    Elhiszem hogy idő még minden de miért pont a bukó után jött ez a döntès ? :0

    Kicsit elgondolkodtam rajta :)

    Nagyon egyszerű :)
    Mert bosszút szeretnénk állni :)
    De az életem úgy alakult, hogy számomra ez már nem kivitelezhető időhiány miatt. Ha nem lett volna ez a bukó, tény és való nem hoztam volna meg azonnal ezt a döntést, így viszont azt szeretném, hogy a szövetség minél hamarabb megkapja azt az aktiv tagot akire szükségük van ^^

    Remélem kielégítő volt a válasz :)