[Ö: 13.865.448.000] Nihilus [AvsP] vs. Ovenlord [ESHU] (T: 2.865.999.000, V: 10.999.449.000)

  • Szép jó estét mindenkinek ^^.

    Nem tudom annak számít-e, de ha igen akkor uni TOP1 csata.. :D

    Ennek a csatának bonyolult előzménye van^^. Az egész ott kezdődött amikor még májusban még Marqez alatt volt az acc :D Marqez Ger-től kapta az accot, Gerrel kifejezetten jóban voltam, de Marqez átvette és 2 hét alatt antipatikus lett.. Akkor ő azaz Marqez elkezdett hatalmas iramban flottát húzni amire felkaptuk a fejünket Ruthal. Pár napi beszélgetés után eldőlt h le lesz kapva.. Eddig minden f*sza, de ott a baj, h közel sem volt elég hajónk még egy döntetlenhez sem.. A kukákról nem is beszélve.

    Július elején (ha nem tévedek) Ovenlord átvette az accot ^^. Olvasgattam a fórumot és láttam egyet s mást róla ^^ Ettől függetlenül megtárgyaltuk és folytatásnak eredtük. Ekkor már volt elegendő flottánk eggyütvéve, de még mindig hiányoztak a fránya kukák :D:D.

    Ugorjunk egyet mostanra. A csata után megtudtam, h nem Oven lett elkapva, hanem Killer08, nem ismerem őt, ígyhát nekem nem számít :D:D.

    Ruthnak (szövitársam) 2 hete problémái vannak a gépével és ez megnehezítette a kommunikálást :D:D Ma láttam, h egy csöppet sem volt aktív ígyhát mondom egye fene, ha ott van Ruth is az 5ösbe akkor küldje a fullt, ha pedig nem akkor csak a gyorsakat, és persze a kukákat.. Nos innentől jött az érdekesség, mert innentől el kellett menjek, így telóról intézzek mindent.. Nos elküldöm a fullt, meghívom Ruthot ACS-be és várok.. Mielőtt indultam azt az üzit kaptam tőle, h kukákat küld, de lehet a gyorsak nem érnek oda velem együtt.. Mondom magamban sebaj akkor megyek egyedül, a DS-eken kívül minden hullik, de a kukásai még mindig kellenek. Na akkor indulás, leírom a csattot, küldöm a kukákat.. -400kk deu, mondom magamban nagyon f*sza, még kell egyet fordulni a kukával az még -250kk, mit is mondjak nem a legjobb csata mégiscsak döntetlen. Ugye nála volt 600kk deu, amit, ha elhozok akkor minden jó és semmi probléma sincs a deuval a farmkörökre..

    Jött a csatt és rá fél percre beszedtem a 270k kukából 102k kukát. Ugyan ennyit kellett Ruth is beszedjen, így mondom magamban, még, ha fel is jön akkor sincs nagy baj, belefér az a 66k kuka (persze tisztában voltam vele, h az is legalább 2mrd nyersi..).. Itt jött a probléma, a védő feljött, ígyhát én mondom magamban remélem még Ruth beér, hisz van 15-ös hiperje.. Eltelt 20 p ránézek a DF-re, a védő elvitt 2k kukánnyit.. Mondom tökéletes, de biztosan lesz még itt több is..

    Teltek múltak a percek, még 10 p múlva ránézek a DF-re Ruth még mindig nem ért oda, itt rájöttem, h el sem indultak a kukái;(;(. Hát ez van, mondom még ha kis szerencsém van akkor még elérem én.. 25p az út full sebességgel, egye fene hadd menjen. Mire odaérjek a védő mindent beszedett..

    Teszem én fel a kérdést: Mit kellett volna tegyek? Ne menjek és várjak még a csatával Ruthra, vagy támadjak??:/:/

    Ugye én a 2.-at választottam.. A végeredmény az lett h 270k kukából 102k kukánnyi szemetet szedtem be és emellett elégettem 500kk deut..

    Szeretettel várom mindenki véleményét, és itt a csata

    Ezen az időponton (16-08-2020 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó Nihilus [AvsP]

    ________________________________________________


    Könnyű Harcos 1.106.114

    Nehéz Harcos 35.798

    Cirkáló 113.045

    Csatahajó 25.714

    Csatacirkáló 100.335

    Bombázó 3.062

    Romboló 20.000

    Reaper 301

    Pathfinder 9.186

    Kémszonda 156.854

    _________________________________________


    Védő Ovenlord [ESHU]

    ________________________________________________


    Kis szállító 157.655

    Nagy Szállító 93.260

    Könnyű Harcos 933.691

    Nehéz Harcos 171.985

    Cirkáló 14.737

    Csatahajó 5.232

    Kolóniahajó 17

    Szemetesek 17.175

    Kémszonda 110.110

    Bombázó 2.779

    Romboló 7.136

    Halálcsillag 100

    Csatacirkáló 3.368

    Reaper 1.576

    Pathfinder 30.752

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Nihilus [AvsP]

    ________________________________________________


    Könnyű Harcos 610.157 ( -495.957 )

    Nehéz Harcos 29.227 ( -6.571 )

    Cirkáló 105.038 ( -8.007 )

    Csatahajó 24.729 ( -985 )

    Csatacirkáló 97.092 ( -3.243 )

    Bombázó 2.958 ( -104 )

    Romboló 19.328 ( -672 )

    Reaper 294 ( -7 )

    Pathfinder 8.417 ( -769 )

    Kémszonda 25.670 ( -131.184 )

    _________________________________________


    Védő Ovenlord [ESHU]

    ________________________________________________


    Kis szállító 0 ( -157.655 )

    Nagy Szállító 0 ( -93.260 )

    Könnyű Harcos 0 ( -933.691 )

    Nehéz Harcos 0 ( -171.985 )

    Cirkáló 0 ( -14.737 )

    Csatahajó 0 ( -5.232 )

    Kolóniahajó 0 ( -17 )

    Szemetesek 0 ( -17.175 )

    Kémszonda 0 ( -110.110 )

    Bombázó 0 ( -2.779 )

    Romboló 0 ( -7.136 )

    Halálcsillag 100 ( -0 )

    Csatacirkáló 0 ( -3.368 )

    Reaper 0 ( -1.576 )

    Pathfinder 0 ( -30.752 )

    _________________________________________



    A harc döntetlen lett.


    A támadó zsákmányolt:

    0 Fém, 0 Kristály és 0 Deutérium


    A támadó összesen 2.865.999.000 egységet vesztett.

    A védő összesen 10.999.449.000 egységet vesztett.

    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 5.834.431.036 fém és 3.430.028.365 kristály lebeg.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    ________________________________________________


    A támadó(k) által beszedet törmelék:

    1.736.618.000 Fém és 1.736.618.000 Kristály



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: -144.701.000

    Kristály: 834.529.000

    Deutérium: -82.591.000

    A támadó(k) nyeresége 607.237.000 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -6.458.079.000

    Kristály: -4.000.595.000

    Deutérium: -540.775.000

    A védő(k) összesen 10.999.449.000 egységet vesztett(ek).

    Einmal editiert, zuletzt von Razer () aus folgendem Grund: Edit: Stay kommentjéből kiindulva, javítani próbáltam :D

  • Szerintem jól döntöttél!

    De ezt igazából neked kell eldöntened, hogy mi számít neked és mi az ami kevésbé

    Ráadásul Ovenről van szó, sokan nemcsak a flottájukat de még az accjukat is beáldoznák azért, hogy most a helyedben legyenek hidd el!

    Szóval légy büszke erre a csatára!


    A csatának meg itt a helye, még ha minuszos is...van benne tanulság mindenki számára (legalábbis minuszosnak írja, mert amit szedtél azt a DF API-t nem másoltad be a csatába, így nem látjuk a pontos végeredményét)


    Azon elgondolkoznék viszont, hogy a társad miért nem indult és a kukáit se küldte, mikor megbeszéltétek


    Az átadásról meg nem tudok már mit mondani...ez van mostanság, így nehéz elhinni

    De ha tényleg átadta akkor az csakis az ő felelőssége, hogy megtartották a nevét és most az Oven név szerepel itt


    Egyébként annyit csinálhatna a GF, hogy átadásnál az első belépésnél kötelező legyen nevet váltani és akkor tudjon csak belépni először ha megtette...ebből legalább annyi látszana, hogy valamiféle névváltás volt és az acc átadásra kerülhetett.

    [align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]
  • Nos, én elhamarkodottan írtam azt ki, h nem küldte a kukákat. Részben azért mert, mérges voltam és részben azért is, mert csalódott.

    A lényeg, h a kukák elmentek tőle, most küldte a visszatérési jelentést, és ezek szerint mire odaért már nem volt ott semmi. Ami azt jelenti, h legalább 1 órán át ment, ami azért kicsit fura.. De így már csak magamra mutogathatok.. Ugye, mivel most kaptam tőle a visszatérési jelentést, ez azt jelenti, h az én 2. kör kukáim után érkezett. A 2. kör kuka tőlem, pedig csatt után 1 órával ért oda :(

  • Szép fogás.

    Marquez építette a flottát?

    Az egész expedícióra ment.

    És le lett amortizalva mert jött 6 feketelyuk és nem építettem vissza. Mert a bányák és kutatások mentek.

    Honapokrol beszélünk.

    Mint ahogy fidisen se én vagyok ovenlord és itt se.

    Ajándék kódot meg kapta későn vette át ez van.

    Főleg, hogy nyersit nem vittél instantolt kukát be szedett elvileg mindent amit le írtál.

    Az a profit mennyire valós?

    Ha kell el kérem a kuka apikat és újra számolható az egész

  • Editeltem, megpróbáltam minden tőlem telhetőt :D:D. Kezdő vagyok még itt a fórum részlegen remélem el lehet nézni nekem ezt..

  • A te kedvedért is javítottam, így időt spórolva neked. :)

  • Szeretem ezeket a modern csatákat, ahol mindenki lemossa magáról a felelősséget, de nincs megnevezve a bukott. :pinch:


    Nehéz így mit mondani. Az észrevétel szép, szerintem nem kérdés, hogy menni kell. Ha félünk a gyorsítóktól, meg hogy fellép, akkor mással kell játszani. Persze így vacak a helyzet, nagyobb a bizonytalanság, de régen is elfüstöltük a deut, ha láttunk esélyt a másik megcsípésére.


    Azoknak jó ez, akiknek savanyú a szőlő és tudják mosdatni az érdekkörüket. :evilgrin:

    iDvNWxM.jpg

    Ne zavard köreimet!

    Hall of Fame:
    U1-U3-U7-Barym-Orion-Vega-Yakini: Top1 ; Andromeda: Top2

    Ogame.hu: Top1 & 3x Top2 & Top1-2 Blind & Top2 Ninja

  • Nos, Stay felhívta a figyelmem, h nem másoltam be a kukázás API-ját.. Miután megtettem látható, h profitos a csata része. A teljes akció még mindig nem az, de amit Don írt azzal teljes mértékben egyetértek. Bár érdekes, h itt is a mai nap lett átadva az acc.. Ezek a véletlenek már túlságosan sokszor megesnek..

  • A csata szép! Gratula! Ha már nem buktál rajta akkor megérte... Még ha 0 profitos is a dolog egy ilyen flottát le kell szedni ez nem kérdés! :beer:
    Nem értem, hogy a védő mi a fenéért fogad el minden uniban 1 accountot amire ideje sincs! Azért egy ilyen ajándékba kapott accountnál az a minimum, hogy nem adnám 3. kézbe! Inkább vakáció pár napra! A védő jött nagy arccal a fórumon is verte a mellét erre folyamat beverik és nem ő volt hanem éppen őrzés vagy átadás volt vagy öreganyám tudja mit kell kitalálni már...:dash:

    A csatához gratulálok még egyszer és ha teheted akkor építs több kukát! :lol:

  • Elfelejtettem írni egy jó tanácsot az ilyen döntetlenes csatákhoz. Ha a szimuláció szerint nem esnének a ds-ek, akkor érdemes kivenni pár hajót a flottából és második hullámban beverni a maradékot + fosztani. Összességében a csata is nagyobb lesz és a profit is. Nyilván ez nagyobb védelmek esetén már nem annyira jön szóba.


    Mi anno két körrel oldottuk meg a fent maradó DS beverését és aztán a teljes fosztást.

    iDvNWxM.jpg

    Ne zavard köreimet!

    Hall of Fame:
    U1-U3-U7-Barym-Orion-Vega-Yakini: Top1 ; Andromeda: Top2

    Ogame.hu: Top1 & 3x Top2 & Top1-2 Blind & Top2 Ninja

  • A csata szép! Gratula! Ha már nem buktál rajta akkor megérte... Még ha 0 profitos is a dolog egy ilyen flottát le kell szedni ez nem kérdés! :beer:
    Nem értem, hogy a védő mi a fenéért fogad el minden uniban 1 accountot amire ideje sincs! Azért egy ilyen ajándékba kapott accountnál az a minimum, hogy nem adnám 3. kézbe! Inkább vakáció pár napra! A védő jött nagy arccal a fórumon is verte a mellét erre folyamat beverik és nem ő volt hanem éppen őrzés vagy átadás volt vagy öreganyám tudja mit kell kitalálni már...:dash:

    A csatához gratulálok még egyszer és ha teheted akkor építs több kukát! :lol:

    Több kuka, hmm..

    Szép és okos gondolat, régebb még olvastam nem tudom milyen topic alatt, h azt hiszem Stay akkor gyártotta le az 1kk kukát.. Meg kell mondjam azt hittem 102k kuka bőven elég:dash: Azóta rájöttem, h nagyon nem :D A sörért köszi, remélem még 1x veled is csatázhatok. Ha nem is a te oldaladon, de legalább ellened :D.



    Elfelejtettem írni egy jó tanácsot az ilyen döntetlenes csatákhoz. Ha a szimuláció szerint nem esnének a ds-ek, akkor érdemes kivenni pár hajót a flottából és második hullámban beverni a maradékot + fosztani. Összességében a csata is nagyobb lesz és a profit is. Nyilván ez nagyobb védelmek esetén már nem annyira jön szóba.


    Mi anno két körrel oldottuk meg a fent maradó DS beverését és aztán a teljes fosztást.


    Volt 1-2 probléma a 2. körrel^^. 1. sorban nem nagyon akart összejönni, mert ugye mint írtam telóról voltam, így szimuzni rengeteg idő lett volna, és 2. sorban a döntetlen számomra győzelem volt. Deu hiányában pedig, azt kellett volna csináljam amit írtál, és ki kellett volna vegyek legalább 50k csc-t a nagyobb profit érdekében. Úgy meg abban nem lettem volna biztos, h lehetséges-e az ilyen mértékű csata.. Mit is mondjak ez van, és az az érzésem, hogy elhamarkodtam. Önmagában, mint látható szép, de a +100 DS, ha esett volna illetve az összes DF-t összeszedtük volna, mennyivel szebb is lenne? :/

  • Gratu! :D

    Ez komoly azért...

    Nem az adott nevű játékos játszik DE NINCS SZANKCIÓ MEGINT!

    Még mielőtt off miatt figyelmeztetést kapok:

    Oven szavaival élve (bár lehetne ez egy Hüje szövis közmondás is) : Nem én vótam!

    Így nem kaphatok figyelmeztetést sem! :lol:


    A következő ilyen jellegű offodért és büntetések kitárgyalásaként warn-t fogsz kapni és nem figyelmeztetést..


    üdv, T.

  • Üdvözlet!

    Gratulálok a csatához! Ha csak egy kis profit van rajta, akkor már megérte megindulni. Ebben szerintem többen egyet értünk :D


    Szerintem innentől én sem leszek leszedve soha...de soha...de soha :) Jópofa ami manapság zajlik...a ki tudja kinek jobbulást!


    Troublemaker...parancsolj. Már egy ideje pótolva a támadó df apija. A védőét meg nem nagy matek kiszámolni ebből.

    A támadó(k) összesen

    Fém: -144.701.000

    Kristály: 834.529.000

    Deutérium: -82.591.000

    A támadó(k) nyeresége 607.237.000 egység.



    Még egyszer gratula! Nem kis arc....mármint név van a vesztes oldalon.

  • Elnézést, most figyeltem. Mikor rálépek, hogy jött komment a csatára akkor ledob legalulra. Igy csak azokat olvasgattam.

    Szerintem is megérte, Gratulálok. :)

    A védő meg...Őőő... Fedje fel magát legalább Ovenlord kedvéért, hogy ne a nevéhez fűződjön a csata.