[Ö: 24.341.549.000] Aurri [H U J E] vs. mrkrisz [NEBULA] (T: 5.038.899.000, V: 19.302.650.000)

  • Tisztelt Ursa Játékosok!


    Úgy tudom, elég sokan vártátok már, ezt a csatát. :gamer:


    Nem akartam túl hosszú monológot, de a gondolatokat azt hiszem, ez esetben érdemes "papírra vetni" sokak okulására.

    A sztori régen kezdődött. Hónapokkal ezelőtt, elég nagy vásárlója voltam mrkrisznek a piacon. Abban az időben volt a felfedezők nyersanyag találásának fénykora, és az ellenfelek flotta "fejlődését", egy külső forrásból próbáltam kompenzálni. (halkan megjegyzem ez volt a flotta át/kijátszások ideje is... khmm... igen, ez örök szálka marad a szememben). Krisszel volt több levélváltásunk, vettem a cuccait, kértem kedvezményt, ...NEM. Hát jó, akkor meg is szakadt a kapcsolatunk.


    "Hősünk" hiperaktivitásának köszönhetően, nagy rajongó táborra tett szert, kb. 20/24 ON volt és mindenki előtt szétfarmolta az Unit. Szép csendbe épített egy gigantikus tekit, és egyre jobban kinyílt a csipája. A főflottáját a tekinél tartotta, amibe a top flották is beletörtek, vagy legalább is nagy mínusszal jöttek volna ki, és senki sem volt olyan elvetemült, hogy bevállalja a bukót, eddig. :evil:


    Költözős eventkor, átrendeztem pár kolót, és beköltöztem két (i) mellé is. Többször azzal szembesültem, hogy megint lecsúsztam az aratásról és kvázi üresek az (i)-k raktárai, szinte bármilyen időpontban. Figyeltem kerestem a "tyúktolvajt", és persze hamar meglett. Éjszaka nem is volt kérdéses, mrkrisszel sokszor versenyt repültem (én meg nem vagyok szívbajos, felderítővel farmolok, ha muszáj/megéri). Kezdtem nagyon-nagyon megunni.

    Sokan panaszkodtak az "úrra", de a múltbéli kapcsolatunkra való tekintettel, tettem, egy kísérletet, hátha észbe kap. Írtam neki, hogy nem feltétlen jó ötlet azt farmolni, aki miatt költöztem. Szépen megköszönte a tanácsot és folytatta a farmolásokat. Nos, így is jó.


    A tekiből adódóan tudtam, nem szalad el, és nagyon elbízta magát, így rákészültünk.

    A közeli bolygón nőttek a nanitok/rakétasilók, halmoztam a nyersanyagot, egyeztettük Gagarinnal a költözés/rakétázás idejét.

    Igaz már vége volt a költözős eventnek, de ebben az esetben nem érdekeltek a költségek, szisztematikus irtásra készültünk.

    Váltottam tábornokra a bukó enyhítése és üzemanyag takarékosság miatt, és közvetlen mellé is költöztem plusz egy bolygóval.

    Mindenképp kellett 3 bolygó az irtózatos teki plazmáinak a likvidálásához, nagyon rövid időintervallumon belül.

    Úgy számoltuk, hogy 3 koló 1 órán belül eltakarítja a 10.000 plazmát és utána elviselhető fájdalommal megyek át a tekin/flottán.

    A kolónia átért, hajnalban abban az időben, amikor reményeim/eddigiek szerint krisz alszik kicsit, és míg úszik a flotta addig úgy számoltuk, hogy lerendezzük az intergalaktikus tűzijátékot.

    Nos, ez nem éppen így történt. Krisz, ON volt, és ON volt és ON volt... és kiszúrt maga mellett. Gaga elment egy rövid szundira, majd még egyre, én meg figyeltem, mikor kapja el az álommanó a barátunkat.


    Ez volt az alap felállás.


    Védelem

    • Rakéta kilövő 3.300.000
    • Könnyű lézer 220.000
    • Nehéz lézer 33.000
    • Ion ágyú 100.000
    • Gauss ágyú 50.000
    • Plazmatorony 10.000
    • Kis pajzskupola 1
    • Nagy pajzskupola 1
    • Anti-Ballasztikus rakéták 120


    Reggel 11 magasságában kipercesedett. Elkezdtem szórni 2 kolóról és elindultam full flottával.

    Természetesen megjelent és elkezdett antikat gyártani, én meg felezni/befejezni :missilelauncher:

    Úgy voltam vele, felveszem a magyar ogame ó/őskorban híres-hírhedt gajdosp mentalitást: Teki? Akkor átmegyünk rajta, csak azért is! 8)


    Védelmek:

    • Rakéta kilövő 0 -3.299.589
    • Könnyű lézer 0 -219.945
    • Nehéz lézer 0 -32.987
    • Ion ágyú 0 -99.778
    • Gauss ágyú 0 -49.960
    • Plazmatorony 0 -8.920

    Támadó: (Aurri): 2.415KKK

    Erőforrások: 0, Zsákmány: 75%

    Törmelékmező (újonnan létrejött): 537.560KK


    Védő: (mrkrisz): 11.118KKK

    Valójában javítva: 2.496KK


    Ja, és ezt hazaérkezés után még egyszer megismételtem. Közben persze mentek a bolygóközik...


    Védelmek:

    • Rakéta kilövő 0 -2.210.608
    • Könnyű lézer 0 -162.709
    • Nehéz lézer 0 -20.104
    • Ion ágyú 0 -65.846
    • Gauss ágyú 0 -30.473
    • Plazmatorony 0 -4.984
    • Nagy pajzskupola 0 -1

    Támadó: (Aurri): 1.098KKK

    Erőforrások: 0, Zsákmány: 75%

    Törmelékmező (újonnan létrejött): 243.414KK


    Védő: (mrkrisz): 7.209KKK

    Valójában javítva: 1.861KK


    Hazaért a 2. kör is és eddigre Gaga is betársult. Sőt előkerült még két mrkrisz "rajongó" Tywin és Zolimp3, akik szintén megküldték pár rakétával.


    Mrkrisz, ezen a ponton érezhette meg, hogy mégse volt olyan jó ötlet egy ilyen rajongótábort gyűjteni és elmenekült Vbe.

    Ám úgy tűnik, a sok felé tartó rakéta között nem figyelte, hogy 3. körre is elindultam. :lol:Ezen az időponton (27-03-2020 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó Aurri [H U J E]

    ________________________________________________


    Cirkáló 527.968

    Csatahajó 239.725

    Csatacirkáló 207.779

    Bombázó 15.437

    Romboló 284.275

    Reaper 10.502

    Pathfinder 128.221

    _________________________________________


    Védő mrkrisz [NEBULA]

    ________________________________________________


    Kis szállító 1.177

    Nagy Szállító 18.066

    Könnyű Harcos 109.145

    Nehéz Harcos 7.693

    Cirkáló 7.574

    Csatahajó 10.974

    Kolóniahajó 50

    Szemetesek 13.825

    Kémszonda 16.425

    Bombázó 8.684

    Romboló 7.309

    Halálcsillag 740

    Csatacirkáló 10.210

    Reaper 16.351

    Pathfinder 11.222

    Rakéta kilövő 1.639.155

    Könnyű lézer 108.873

    Nehéz lézer 9.411

    Gauss ágyú 16.746

    Ion ágyú 38.032

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Aurri [H U J E]

    ________________________________________________


    Cirkáló 469.107 ( -58.861 )

    Csatahajó 226.546 ( -13.179 )

    Csatacirkáló 197.316 ( -10.463 )

    Bombázó 14.882 ( -555 )

    Romboló 275.533 ( -8.742 )

    Reaper 10.200 ( -302 )

    Pathfinder 113.356 ( -14.865 )

    _________________________________________


    Védő mrkrisz [NEBULA]

    ________________________________________________


    Megsemmisült!

    _________________________________________



    A csatát a támadó flotta nyerte!


    A támadó zsákmányolt:

    84.834.471 Fém, 167.246.470 Kristály és 501.287.811 Deutérium


    A támadó összesen 5.038.899.000 egységet vesztett.

    A védő összesen 19.302.650.000 egységet vesztett.

    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 3.011.551.479 fém és 2.113.986.322 kristály lebeg.

    A támadó 753.368.752 egységet zsákmányolt összesen.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:20% százalék.

    A támadó(k) által megszerzett törmelék.



    nyereség/veszteség összegzése:


    A támadó(k) összesen

    Fém: 315.360.950

    Kristály: 562.440.792

    Deutérium: -37.794.189

    A támadó(k) nyeresége 840.007.553 egység.


    A védő(k) összesen

    Fém: -11.735.053.971

    Kristály: -6.193.045.970

    Deutérium: -2.127.918.811

    A védő(k) összesen 20.056.018.752 egységet vesztett(ek).


    Szóval Ő Vben, én csapódtam és még az a 10-15 * 60 rakéta is ami már úton volt... :lol:

    Itt a vége, fuss el véle.


    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.3.1

    [align=center][img]http://tarweb.extra.hu/AOGame.gif[/img][/align]

    Einmal editiert, zuletzt von Aurri ()

  • gratula itt is!

    a bevezető is tetszetős.



    hát igen. krisz mindenkinél kihúzta a gyufát.

    már mi is terveztük hogy beverjük a szövivel, csak nem tudtunk mindenkinek megfelelő időpontot találni, amikor krisz off, mert tényleg szinte 0-24-ben tolta.

    de örülök h beszállhattam pár rakétával :)

    „Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút”.

  • Mindenki Maradjon Otthon !!!


    Majd én bevásárlok mindenkinek és feláldozom magam :D


    Szép kis sztori nagyon tetszik :) Gratula szép volt :) ha ilyen kis tekik vannak ott lehet beregelek énis xD

    [align=center][IMG]http://lajharz.dtsh.hu/pictures/sig/sigStoky.jpg[/IMG][/align]
  • Szép kis csapás volt!

    Lehet hogy mi is betársoltunk volna ebbe a kis kalandba.

    Manu meg tuti. Talán Ciriaco is :D

    Az ilyen csaták nagyon is érthetőek...

    Nem lepődtem meg annyira, mikor visszaesett szegényke!

    Azért remélem nem adja fel... grat Aurri mester!

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Jah, mi meg bolong nyuggerek...

    Az unira is érvényes, hogy 9-12 között mi mehetünk csak farmolni? Mindenki másé a többi időpont? :D


    Gratulálok a csatához! Megérdemelt....

    Ezzel én akartam beszólni :D

    De tetszik az önirónia :)

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Jó napot . Mint ahogy már tegnap írtam Aurrinak "Halott indul hozzád Uram, Lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel teljes jajsiráma Megváltja majd bűneimet." Hát Krisz meg váltotta .... Nem is értettem Krisz felfogását ilyen téren ... De hát egy ideig be jött neki . Na most olvasom hogy Gulcsiék is csatlakoztak volna az akcióhoz ... Ahogy mi is , szegény Krisz... Pedig eleinte nekem b listás volt , aztán törölve lett , majd megint b list, és a végén ő törölte . Így én személy szerint nem basztattam (társaim annál jobban) . De pont pár hete volt róla szó hogy szét raksizuk és be daráljuk , de sajnos érdeklődés hiányában elmaradt ... De most Aurri meg lépte :beer::beer:. Én azért remélem nem adja fel . Egyáltalán nem pótolhatatlan a bukója . Nem mondom hogy kellemes költekezést , mert azért gondolom hogy profit nem sok van ténylegesen . De ez nem is arról szólt .

  • Hű ez nem semmi. Olyan számok hogy káprázik a szemem. És ezzel együtt egy kérdés is megfogalmazódik bennem: van-e vajon áthatolhatatlan védelem?

    Gratula ez igen szép és kitartó munka eredménye.

    Légy közel a barátaidhoz és közelebb az ellenségeidhez.

  • Mondjuk 40 rakéta silo kezdésnek :D

    Én annak idején 300k nehéz 100k guss és kb 27 ezer plazmát vagy 30 ezer már nem tudom de rakétakilövőt vagy k lézert nem csináltam nyersit bent hagytam :D kis ogames voltam na :D

    1x es szerver voltunk ami most 7 es. Jah sötét nélkül.

    Nem kellett csak 3500 DS pár az kb 3 emberé volt nem nevezem nevükön .Illetve még egy külön ember aki saját 1500 val végleg le vitte.Pár kőr és kész ha nincsen pár ezer rombolod mint nekem.

    Mit vártok egy 1x es szervertől :D

    Még flottát is húzzak ennyi nyersanyag után?:D

    Jah és nem volt rakétázás.

  • Köszi mindenkinek!


    Nincs áttörhetetlen teki, ekkora flották mellet pedig már pláne. Egyszerű a matek, 1 vs. 5 ACSba bármit, BÁRMIT átvisz!


    Megoldható lett volna egy 5-ös, 4-es ,még talán 3-as DS ACS-val is. Annyit ami átviszi, össze lehetett volna szedni hozzá, de inkább megoldottuk házon belül.

    Én személy szerint, olyan 1400-1600 DS/hó termelést 100%-ra tudok, de nem akartam azt húzni és várni vele. Leszállt a vörös köd, és menni kellett. :S


    ps.: (csak halkan :rofl:) nem szeretjük a tekiket, senkinél... :rocketlauncher::monster::borg:

    [align=center][img]http://tarweb.extra.hu/AOGame.gif[/img][/align]
  • Gratu!

    Mikor írtad hogy nézzem meg azt a bizonyos rendszert már tudtam hogy ennek a fele se tréfa itt bizony már forr a víz a teknősleveshez! Ilyen ez a pop szakma, 1000 + 1x le lett már írva mindenhová hogy nincs áthatolhatatlan teki de mégis akad olyan aki a "fogd meg a söröm" verziót választja. Ilyen rajongó táborral meg végképp nincs! :lol:

    A csata arra emlékeztet amikor Demon bújt be a "kis" 3milliárdos tekije mögé, Benivel vittük ezt az alap szisztémát (raksi hegyek és mikor már eléggé megpuhult indulás) Indulásunk után feljött Vbe ment így elkerülhetetlen volt ott is mint itt a flotta sorsa.

    Még egyszer nagy Grat! :thumbsup::beer: nagyon szépre sikerült, a védő ha visszatér kevesebb tekit és megfontoltabb gondolkodásmódot kívánok neki.

    Ui: ahogy Whis írta:

    Ami nem öl meg az megerősít, kivéve a medve és Aurri mert ők megölnek. :D

  • Minden elismerésem Aurri, ez a csata Devil és én általam demon ellen elkövetett merényletre emlékeztet.

    Mi is a megindított rakéták között csapódtunk :) ezt a védők többsége benézi a nagy V-mód pánikban.


    Ez az igazi ogame, mikor az ember becsületből megy és nem a profit az elsődleges.

  • .....éééééésss megvan a kegyelemdöféses rakétajelentés, a V mód után Gagarin rakétája csapódott be még csata után jóval :D


    A xxxxxxxx [x:xxx:xx] bolygódról származó 65 rakéta becsapódott a xxxxx [x:xxx:xx] bolygóba!


    1008471 Rakéta kilövő


    71676 Könnyű lézer (-3900)


    4494 Nehéz lézer


    22010 Ion ágyú


    9931 Gauss ágyú


    0 Plazmatorony


    0 Kis pajzskupola


    0 Nagy pajzskupola


    0 Anti-Ballasztikus rakéták


    0 Bolygóközi rakéták


    [align=center][img]http://tarweb.extra.hu/AOGame.gif[/img][/align]
  • Ebben a játékban a tekiknek bizony nincs hosszú élete, ahogy mondod Aurri 1 vs 5 DS kombó mindent kicsap, hacsak nincs az a "vörös köd" :). Csak idő kérdése. Vagy a szorgalmas rakétázás, ha van partner ebben is, még gyorsabb. Láttunk már egy-két hasonló bevállalást, de itt legalább volt mit összeszedni. Ez van, ez a tekisek gyengéje. A flottásoknak is ugyanúgy megvan, csak szét kell nézni a fórumon, néha még a nagy halakat is kifogják.


    Érdekes lett a vége, vagy inkább szerencsés. A kapkodás nem vezetett jobb eredményre a védőnél, sajnálom azt a pillanatot, amikor "v" után meglátta az eredményjelzőt, és tudatosult az a tény, hogy a flotta is oda - vagy lehet még most sem érti mi történt, hacsak a fórumot nem olvasta. Csak jön a mínusz, csak jön, és a vége egy hatalmas flottapontesés mínusz - MI VAN =O :?::!: A rakétáktól:?::?::?:

    Gratula a szép zsákmányhoz, ha tippelnem kellene ebből nem lesz folytatás! Természetesen mennek :beer:!

    [color=#A9A9A9][font='Verdana'][size=10][align=center][img]http://imageshare.web.id/images/xo4xq8ieqgnxa76occ4.png[/img][/align] [/size][/font][/color]