Vélemény!!

  • Sziasztok.

    Lehet én vagyok már ehez nagyon buta, vagy nem látom át a dolgokat, de nem tudom megérteni azt a dolgot, hogy minek új szervereket nyitni a magyar Ogame-re. Most a külföldi szervereket tegyük férre, mert ott azért vannak párezren / szerver.

    Meglátásom alapján mindegy magyar szerver játékos hiányba szenved. Most ismét nyilik egy új szerver, amin pár napig hétig talán lesznek rajta páran aztán kihal ismét.

    Szerintem azon kéne dolgozni, hogy a már megnyitott szervereket valahogyan feldobni. Páran azért nem kezdenek régi szeron, mert nagy a lemaradás. Ezt valami úton módon nem lehet orvosolni? Például ne 0-ról kezdje az illető?

    Esetleges szerver összevonások? Bár nem arra gondolok hogy egy 4x nagyobb szerver legyen összevonva egy kis szerverrel... Hanem nagyából azonos pontszámú szerverek legyenek összevonva. Bár az sem jó hogy egy bányász flottással össze kerül. :D

    Na mindegy elég össze vissza irtam mindent. De a lényeg szerintem érhető.
    Szerintetek? Vélemények? Most nem a veszekedésekre és az oltásokra vagyok kiváncsi, hanem az egyéni véleményekre erről.

  • Felderítő nagyon opp lehet kezdésnek az emelt eco sebesség is segít.

    Na meg ha expizik naponta akkor gyorsan fejlődhet.


    Kezdő szerveren ha jól csinálja 2 hónap után millios pontja lehet.

    Mindig elfelejtem :D


    *Hozzászólások összevonva - Lorovus

  • üdv,


    ezt a kérdést minden szervernyitáskor felteszi valaki.. nincs sok ráhatásunk erre, mi se szeretjük.. de ebben van a több pénze a fejlesztőknek, a tulajdonosnak.. és ez a kevesebb macera.. az összevonásokkal a baj van és azzal foglalkozni kell.. egy új szervert beállítani szerintem kb 5 perc.. és több bevételt fog hozni..


    üdv, T.


    ( Promi, az Edit gomb nem javaslat, használd kérlek.. )

  • Biztos provokáció:


    Vasárnap nem indult még az életben szerver.

    Jó lesz az hétfőnek is.


    Összevonás talán idén, de .hu minden másodikból kimarad sztem (új szerver is csak feleannyi indul), szóval 1-3 év, inkább az utóbbi

  • is is

    az árból vonja le a rendszer

    tehát pl ha 200 cirkát látsz a piacon 10m fémért és megveszed, abból a 10m ből fogja kivonni a rendszer a piaci díjat amit kifizetsz érte

    keresésnél ha ugyan így kirak valaki 200cirkát 10m fémért, úgyszintén levonja az árból, ha eladod neki a 200 cirit.

    „Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút”.

  • ilyen esetben szerintem te mint vevő

    de nem tudom pontosan, én csak hajókat vettem/adtam el eddig.

    egyébként a piachoz igazán írhattak volna valami útmutatót

    „Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút”.

  • Szia!

    A teljes tranzakciós költséget az eladó fizeti ki.
    Olyan módon, hogy amennyiért a piacra kirakja a cuccát, az meg lesz kurtítva 7%-kkal.


    Tegyük fel, hogy az eladó kirak 100k krisit 200k fémért.

    A vevő megveszi, és kifizet 200k fémet, meg is érkezik majd hozzá a 100k krisi hiánytalanul.

    Az eladó viszont nem kap teljes 100k krisit, hanem 7%-kkal kevesebbet azaz 93k-t.

    Ha kiraksz a piacra bármit, ki fogja írni balra lent a "piaci díj"-at ami mindig a kért nyersi (hajót nem kérhetsz) 7%-a.

    Ennyivel kevesebbet fogsz majd kézhez kapni az általad beállított árnál amikor valaki megveszi.

    Ha mások által kirakott ajánlatból vásárolsz tehát nincs további felár.

    Keresésnél is az veszít, aki a piaci tranzakciót kezdeményezte. Tulajdonképpen őt is nevezhetjük eladónak, csak épp valami nyersanyagot ad el azért a tárgyét/hajóért/nyersiért amit "keres". Ha valakinek a keresését teljesíted, szintén a kiírt fizetséget kapod meg érte hiánytalanul.

    Akkor fogalmam sincs mi van, ha gyanútlanul kiírsz egy ajánlatot és ez valakinek teljesíti a keresését (amit nem vettél észre előtte).

    Jó boltolást, üdv.:
    -Il-

    [align=center][url='http://img841.imageshack.us/img841/7335/empialb.png'][img]http://img801.imageshack.us/img801/1876/166jm.gif[/img][/url][/align] [align=center][color=#ffcc00][b]Victory needs no explanation, defeat allows none.[/b][/color][/align]

    Einmal editiert, zuletzt von -Il- ()

  • A vásárló is fizet piaci díjat. Ha pl valaki keres hajókat és te elfogadod az ajánlatát, akkor a hajóidért kapott összegből, amit itt ír is ki hogy mennyi a piaci díj levonásra kerül, és annyival kevesebbet fogsz megkapni.

  • A vásárló is fizet piaci díjat. Ha pl valaki keres hajókat és te elfogadod az ajánlatát, akkor a hajóidért kapott összegből, amit itt ír is ki hogy mennyi a piaci díj levonásra kerül, és annyival kevesebbet fogsz megkapni.

    Tényleg!

    Most végre valaki kitett egy keresést és 226,7m-t ír ki elsőre, de abból az egeret ráhúzva látszik, hogy levon 11,3m-t és a fennmaradó 215,3m-t kapja meg érte a teljesítő. De a piaci díj így csak 5%-ra jön ki... ?(

    Üdv.:
    -Il-

    [align=center][url='http://img841.imageshack.us/img841/7335/empialb.png'][img]http://img801.imageshack.us/img801/1876/166jm.gif[/img][/url][/align] [align=center][color=#ffcc00][b]Victory needs no explanation, defeat allows none.[/b][/color][/align]