Kérdések szabályokhoz 2.0

  • Részletesen akkor:


    Béci nevü játékos 120kk ponttal rendelkezik és farmolgatja Gazsi nevü játékost akinek 25kk pontja van. Gazsi nagyon megharagszik ezért Bécire, egy hét alatt legyárt valami flottaszerü képzödményt majd amikor Béci elemegy kulázni ráereszti kemény 5 millás flottáját Béci holdjára, ahol hetek óta ott parkol a fele flotta. Béci szeret olvasni és nem szívesen ejtené bele a klotyóba a fél millió forintos telóját, úgyhogy Gazsi bosszúja beér és annak rendje szerint feltrancsírozódik 20 milliárd flottán. Béci végez a nagydologgal, kezet mos, visszarakja a helyére az újságot, elmegy reggelizni. Miután végzett az aznapi fogadásokkal belép az ogame nevü játékba és könnyezve röhög Gazsi bosszúján. A csatajelentést megtekintve szomorúan tapasztalja, hogy veszteségei elérik a 12000 egyszéget, valamint Kaszás nevezetü hajói speciális képességüket alkalmazva beszedtek némi törmeléket is. Béci tapasztalt játékos, nem küld kukásokat df-re hiszen anno egy Sztálinosz nevezetü operátor tiltotta egy napra mert “igazságtalan profitra tett szert” más hülyeségéböl. De a baj sajnos megtörtént, annyi különbséggel, hogy még csak be se jelentkezett a játékba hozzá. Iránymutatást kér hát a Fórumon, releváns választ remélve.


    A fenti történet a fantázia szüleménye, az abban szereplö nevek kitaláltak. Bármilyen hasonlóság a valós eseményekhez pusztán a véletlen tréfás kedve lehet.

  • Erről az jut eszembe hogy Béci megfelelő támogatást és tanácsot kér. Béci okos legyél olyan mint Béci 🤓

    Én vagyok a kezdet és a vég. Általam érkezik a változás. Kérlelhetetlenül jövök akár a halál, nem kérdezem felkészültél-e Rám. Kapuvá váltam, az örök változás kapujává. Nem érinthetsz hisz nem vagyok ember. Nem csodálhatsz hisz nem vagyok isten. Az vagyok mi örök és egy. A változás. Kapuvá váltam. A nagyszerű változás kapujává.

  • Minden eset egyedi, szóval hiába szeretnél itt valami kiskapus ígéretet szerezni, meg majd hivatkozni rá, esélytelen.


    A játékszabályzat a mérvadó :) Akinek nincs takargatnivalója, az meg nem foglalkozik ilyenekkel.

    iDvNWxM.jpg

    Ne zavard köreimet!

    Hall of Fame:
    U1-U3-U7-Barym-Orion-Vega-Yakini: Top1 ; Andromeda: Top2

    Ogame.hu: Top1 & 3x Top2 & Top1-2 Blind & Top2 Ninja

  • Baró a sztori. :tongue:old Az ilyen kétes eredetű dolgokat, mindig jelenteni kell, úgy a tuti.

    Elég sok tényező van, amit figyelembe szoktam venni. Minden eset jóformán egyedi.

    Szóval Béci beszedheti a teljes df-et. Utána ír egy jegyet, hogy ez történt. Mi megvizsgáljuk, majd útbaigazítjuk őt.


    Adatok alapján sokat látni, de ezekben az esetekben így járok el. A veszteségedet állítsd vissza a profitból. A többit meg szállítsd le admin acc-ra. Természetesen a szállítás útiköltségét is levonhatod.


    Ha nem így tenném, akkor ezt sokan kihasználnák és pushingolnának. (Szerintem a többiek is hasonlóan csinálják.)

    A színjátékot kerülni kell, a logok nem hazudnak.


    Na Don megelőzött. :evil:old

  • Én ezt úgy értelmezem, ha egy flotta betámad, és felkenődik a védelmen /akár hajón, akár védelmen/, akkor azt a df-et le kell szállítani a veszteségek, költségek levonásával egy adminhoz, és ki kell vizsgáltatni? Pedig vannak olyan "sülthalak", akik idegből támadnak úgymond revansként -mint gondolom itt is, de nem egyszer olyan is, hogy nem is lát semmit a jelentésben, de jön - természetesen felkenődnek.

    Az ilyen csaták df-t nem szabadna megtartani? Igaz a jogos pushing is egy árnyalatra van ettől, de azt jóformán a támadó tudná megmondani ;) .

    [color=#A9A9A9][font='Verdana'][size=10][align=center][img]http://imageshare.web.id/images/xo4xq8ieqgnxa76occ4.png[/img][/align] [/size][/font][/color]
  • Nem történt ilyesmi. (Mint az oda is van írva...) Onnan jutott eszembe, hogy kémkedtek és a felkenödött kémekböl is szedett df-t a kaszás.

    Értem, hogy Béci szedheti ha ír jegyet, de ezt nem szedte “a játék magától” gyüjti be.

    Tekintve hogy én kb. évtizeden belül 2-szer voltam bannolva össze-vissza (inaktív zùzás -LOL, 500k-s pushing egy 20 millás accra, Nagyobb LOL) nem vettem kpért flottát, nem csináltam végtelen nyerset Piactérrel (ahogy a lengyelek), nem gyártottam egyesével 100000 ds-t, stb. Annak ellenére, hogy tudtam, hogy lehet.

    Az azért elkeserítö, hogy itt a segítökészség szikrája se dereng fel...

    És nem nekem kell segíteni, az jegyekben megy, és általában annyiról szólnak, hogy utazgatok és más hálózatról lépek fel, esetleg gf levelezöszerver hibajelentés.

  • boci vagy Béci egyre megy :)


    Amugy én ilyen esetbe mikor fillérekről van szó (5 millás flotta , ezen a szinten 1 orányi termelés több :D ) nem bannolnék senkit , mivel jelentéktelen mennyiségről van szó. Amugy az meg , hogy szegény Béci szedje a szemetet és küldje el admin accra az vicc , mert még ő fáradjon más balfa..sága miatt... "ezt mindig is viccnek gondoltam"


    Persze ez rengeteg mindentől függ... pl elönyhöz jut e a védő Béci vagy sem....stb


    Edit: persze akkor nem bannolnék én ha ez nem napi 50x fordul elő :)

    [align=center][IMG]http://lajharz.dtsh.hu/pictures/sig/sigStoky.jpg[/IMG][/align]
  • Nem történt ilyesmi. (Mint az oda is van írva...) Onnan jutott eszembe, hogy kémkedtek és a felkenödött kémekböl is szedett df-t a kaszás.

    Értem, hogy Béci szedheti ha ír jegyet, de ezt nem szedte “a játék magától” gyüjti be.

    Tekintve hogy én kb. évtizeden belül 2-szer voltam bannolva össze-vissza (inaktív zùzás -LOL, 500k-s pushing egy 20 millás accra, Nagyobb LOL) nem vettem kpért flottát, nem csináltam végtelen nyerset Piactérrel (ahogy a lengyelek), nem gyártottam egyesével 100000 ds-t, stb. Annak ellenére, hogy tudtam, hogy lehet.

    Az azért elkeserítö, hogy itt a segítökészség szikrája se dereng fel...

    És nem nekem kell segíteni, az jegyekben megy, és általában annyiról szólnak, hogy utazgatok és más hálózatról lépek fel, esetleg gf levelezöszerver hibajelentés.

    Ezt bárki megtehette volna, akinek valamilyen módon köze van a teamhez. Akár ismerős által, akár team tag. Bár ahogy olvasgattam a hozzászólásaidat Go-nak vallod magad. Mondjuk e felől vannak kétségeim, szerintem csak infót szerzel és ennyi.

    Ezért írtuk, hogy minden csata egyedi.

  • mert vannak, akik szeretnek provokálni, azért.. és hát az ugye jegyben mégse megy.. :)


    amúgyis.. egy állítólagos GO nem csinál ilyesmit.. de a példamutató magatartása mindenki előtt tiszta remélem :)


    ps: nem volt provokáció :) Te Chuck Norrisnak ra írtad és én is :) attól, h te az ő nevét viseled még nem azt jelenti, h az írásod magadra vonatkozott, s az enyém se rád.. hanem Chuck Norrisra :)

    másrészről.. szépen provokáltál te is.. csak én nem vettem fel.. :)