SADV [Ö: 51.564.922.000] Aurri [H U J E] vs. Tywin Lannister [Nyugger] & Devil666 [Nyugger] (T: 12.939.575.000, V: 38.625.347.000)

  • Csak ámulok és bámulok, ha összejön nagyot húztok az tuti. Így végiggondolva, ez egy nagyon nehezen kivitelezhető csata lett volna a védők részéről. Túl sok mindennek kell összejönnie, kivitelezés szempontjából, nagyon nem egyszerű. Őszintén megmondom meglepett, hogy ilyen eszetekbe jutott.


    Aurri nagy szerencséd volt, amiért hiányos infóval rendelkeztek az ilyen jellegű csatáról. :Dold De így a jó, elég sokat fektettél ebbe a kergetőzésbe, meglett az eredménye.


    Mutattatok nekünk valami újat, úgyhogy mindenkinek gratulálok, még akkor is, ha ezt a csatát most Aurri nyerte. ;)old
    Szép volt csapassátok! 8)old


    Felraktam top 10-be!

  • Kíméletlen leszek :)


    Aurri a profithoz gratulálok! A csata viszont ha jól értelmeztem a dolgokat, akkor leginkább nem a te érdemed, sőt hatalmas mázli hogy ebből profit lett és nem kenődés. Mindenesetre költsd hasznosan :)


    Tywin, az elképzelés önmagában lenyűgöző, még akkor is, ha az ötletgazda nem ti voltatok, hanem láttatok rá precedenst. És a dicséret itt véget is ér. A profitéhségetek vitte el a csatát, és szomorúan látom hogy a 'holdas' védőknek nem sokat jelent a barátlista. Persze kivételes egy helyzet ez, de akkor is... Ebben nem sok moralitás volt. Ha én csináltam volna ilyet barátlistással, akkor kommentrekord született volna a gyalázkodók részéről.


    Több hibát is vétettetek, amiket azért csak felsorolnék. Az első, hogy sikerült megadni a pontos hazatérési idődet Aurrinak. Miért is? Mert nem a flottát szerettétek volna védeni, hanem a csatát összehozni. És azért itt a barátlistát én törölném is a támadó helyében.

    A második, hogy nem próbáltátok ki, nem gondolkodtatok (pedig elég nyilvánvaló az elhagyás és a rombolás között a különbség), és nem kértetek segítséget tapasztaltabbtól sem.


    Aurrival végig ellenfelek voltunk, a védők oldaláról volt akivel volt már közös szervezés, de itt mégis azt kell mondanom, hogy 'győzött az igazság'.

    iDvNWxM.jpg

    Ne zavard köreimet!

    Hall of Fame:
    U1-U3-U7-Barym-Orion-Vega-Yakini: Top1 ; Andromeda: Top2

    Ogame.hu: Top1 & 3x Top2 & Top1-2 Blind & Top2 Ninja

  • Sziasztok! Aurrinak jo koltekezest :)

    Védő oldal.. ha mar koppintjátok a kulfoldi gyonyoruen osszehozott Acs vedest, egyszerubb lett volna ha 100%-ba lemasoljatok. ugy mukodhetett volna a dolog :) de mivel nem ez tortent.. igy eleg amator huzasnak tartom, nah majd legkozelebb, remelhetoleg tanultatok belole!

    Amit viszont nem ertek! Devil..te miert nem hivtad vissza a vedo flottadat.. ahogy fordult a tobbi vedo is haza fele??? ennek mi ertelme volt, hogy oda adobtad a fullodat?? mar nem volt kedved flottazni , lekoszono csata volt akár???

  • Kíméletlen leszek :)


    Mr. Don a KhaosBeaker - van ami nem változik :S . Nem hinném, hogy a profitéhség volt a fő szerep, persze az a játék lényege. Ekkora játékosoknál a PRECEDENS értékű csata nagyobb dolog, mint ez a profit. Ezzel vitatkoznék :rolleyes: !

    Devil hibája akkor hiba, ha más nem megy védeni a Holdra, hogy a nagy durr összejöjjön, de akkor fatális hiba. Itt viszont nem ez történt, egy olyan taktikai hiba lépett közbe, amiről még nem írtak a nagykönyvbe. És elérkeztünk a következő szemrehányáshoz - kit is kellett volna megkérdezni "(pedig elég nyilvánvaló az elhagyás és a rombolás között a különbség)" ebben az ügyben? Melyik rutinos diszpécserszolgálatos adott volna megfelelő infót ebben az ügyben? Azonnal! Szerintem senki nem gyakorolta ráérős kedvében ezeket a manővereket.

    Sziasztok! Aurrinak jo koltekezest :)

    Védő oldal.. ha mar koppintjátok a kulfoldi gyonyoruen osszehozott Acs vedest, egyszerubb lett volna ha 100%-ba lemasoljatok. ugy mukodhetett volna a dolog :) de mivel nem ez tortent.. igy eleg amator huzasnak tartom, nah majd legkozelebb, remelhetoleg tanultatok belole!

    Azért én nem vetettem volna a védőkre követ - még hogy amatőr húzás?! Melyik UNI-ban látsz ilyen szervezést, és próbálkozást? Mehettek volna mindannyian bogyóra is, mint mások. Lehet Aurri fordul, lehet segítséget hív - ha tud. Persze 100 csatából meg lehet nézni mennyi ACS védés van a fórumon! Na ugye, akkor miről is beszélünk? Hol vannak a hasonló megszervezett csaták? Örülünk ha még használható CP van!


    Szerintem lassan zárni is kellene, mielőtt tényleg átmegy OFF-ba :( .

    [color=#A9A9A9][font='Verdana'][size=10][align=center][img]http://imageshare.web.id/images/xo4xq8ieqgnxa76occ4.png[/img][/align] [/size][/font][/color]
  • Figyu! mielott nagyon belemennel a Temaba! ezt Angolon mar reg lebeszeltuk az ottani jatekosokkal!! ez nem ujdonsag..es a csata se mostanaban volt Spanyolon! eltelt egy kis ido! Mellesleg Holdrombolassal szedtek ki..tobb körrben tamadtak..több jatekos!!! tehat meg is hogy jott ide a hold elhagyas??? rosszul masoltak le az eredetit.. tehat csunyan beneztek.. gondolom azert lett ez a verzio..mert nem fert bele nekik idoben a Holdrombolas Ds-el. ha belefert volna tuti ugy mennek ( Gondolom Én ) viszont igy bevalalni..elegge necces volt..lathato is..hogy eselytelen probalkozas lett belole..egyedul Dev Flottajat sajnalom.. miert kellett bealdoznia a semmire..

  • Dev ott hibázott, hogy a saját "bukott" tesztjük után nem fordult. De ezt csak Dev tudhatja és szíve joga volt dönteni erről. Bár ki tudja...lehet adott player mellett/ellen én is hagynám a flottát és nem fordulnék.

    Emlékezz Don, hogy mi sem hagytuk Stay-t anno egyedül csapódni. Mentünk vele bízva a legjobban. Nem úgy sült ahogy szerettük volna, de oda se neki.

    A trükkös védés ötlete szuper volt, bár az elhagyott holdról elsőre nekem is a "nem fog így menni" jutott eszembe a fent leírtak miatt. De megpróbálták, nem jött össze. Előfordul az ilyen...

    A bl kérdése mindenkinek a saját döntése. Nincs erre írott, de íratlan szabály sem. Ez megítélés kérdése. A résztvevők elintézik ezt egymást közt. Felnőtt emberek vagyunk, szerintem menni fog nekik :)

    A csata háttere a maga nemében új és sokat tanult belőle szerintem mindenki, így én nem zárnám. Normál keretek közt mehet róla az eszmecsere.


    A csata továbbra is szép! Jár a bambi érte. Kinek ezért, kinek azért!

  • Don! a profitra már nem emlékszem pontosan mennyi lett volna, de olyan 2mrd körül azt hiszem.

    ezt ha elosztod 6-al, és levonod az utiköltségeket, nem sok minden marad.

    guratnál tapasztaltabb játékos meg nem sok van, és még ő se próbált ilyesmit ezelőtt, úgyhogy nem tudtunk kitől tanácsot kérni ez ügyben.


    smart! félreértelmeztük a dolgot. sajnos nem beszélünk spanyolul, a googleforditó meg elég kétértelműen forditotta le a szöveget.

    „Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút”.

  • Milyen OFF? :D

    OFF azóta nincs amióta a MOD-ok tesznek fórumra /tisztelet kivételnek, de egy Gurat nem csinál nyarat/...Én pl biztos megmondanám a magamét érte ha kapnék figyut OFF miatt

    Plusz örüljön mindenki, hogy van élet a fórumon...a MOD-okat se zavarja ki-mit irkál szerintem és hova mindaddig, amíg azt kulturáltan tesszük!!!


    Na de itt van már nekünk Erick144 és Gurat, remélem csiszolnak valamit a fórumon :)


    Allkiller nem értek most veled egyet, pedig sokban szokott egyezni a véleményünk ahogy olvasgatom a hozzászólásaidat

    Ez egy hatalmas nagy baklövés volt minden téren mert mindenki hibázott, ez tény

    De tény az is, hogy legalább mentek védeni, manapság már ennek is kell örülni, ha számíthatsz a társaidra

    Mert sokszor többet ér egy jóbarát mint mikor egy egész szövi "van mögötted"

    [align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]
  • üdv.


    don, én sem értek Veled egyet.. amíg Tywinnék nem hozták fel a spanyol csatát, addig az itteniek többsége sem hallott róla.. szóval ez nem blama volt, hanem egy rosszul kivitelezett védés.. de tanult belőle szerintem mindkét oldal ;)


    "kit is kellett volna megkérdezni "(pedig elég nyilvánvaló az elhagyás és a rombolás között a különbség)" ebben az ügyben? Melyik rutinos diszpécserszolgálatos adott volna megfelelő infót ebben az ügyben?"


    akármelyik admint.. elég sokunk aktív napközben is, itt is volt rá 12 óra tudtommal.. :)


    A csata szép lett, Aurrinak szerencséje volt és téma részemről marad nyitva. Tanulságos- és korrekt párbeszéldek mennek, maradjon is így :)


    üdv, T.

  • Szerintem a téma már ki hűlt...

    Olyan kivitelezéshez ami tudást igényel kivitelező is kell. Mint tudjuk Marci és Gurat se volt gépnél...

    Persze nem vitatjuk más képességét.... De hát na. Azért mert van valakinek korcsolya az nem azt jelenti, hogy jég hercegnő lessz akárki...

  • Ez egy hatalmas nagy baklövés volt minden téren mert mindenki hibázott, ez tény

    hát igen.. kész bakiparádé volt :D

    kezdve ott h aurri mellett telepitettem, nem forgattam vagy másik holdról mentem mint eddig, folytatódott ott h aurri pont akkor aludt el, mikor én felébredtem :D

    ez által ugye védeni se kelltt volna jönni, de nem voltam biztos a dologban h nem figyelt más még ő aludt.


    na meg a többi :D

    whis fullal megindult védeni, csak rossz holdra, elfüstölve úgy 600m deut :D

    marci kb azt se tudta mi van, mert melózott. kb 2percenként mást mondtunk neki. bolygóra gyere! mégse, holdra gyere! még is csak bolygó! inkább hold! :D

    végül az időzitést is elnézte, kb 3percel előbb érkezett.

    aztán még devil is elszúrta, 2seccel mögöttem jött.

    ez által aurri is. 7seccel mögöttem jött.

    ha gyorsabb vagyok, menteni is tudtam volna, de ezt is elszúrtam :D

    aztán a holdelhagyás is baki volt mint kiderült

    szóval ja

    az egész csata egy hatalmas baklövés volt, elejétől a végéig

    „Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút”.

  • Don! a profitra már nem emlékszem pontosan mennyi lett volna, de olyan 2mrd körül azt hiszem.

    ezt ha elosztod 6-al, és levonod az utiköltségeket, nem sok minden marad.

    guratnál tapasztaltabb játékos meg nem sok van, és még ő se próbált ilyesmit ezelőtt, úgyhogy nem tudtunk kitől tanácsot kérni ez ügyben.


    smart! félreértelmeztük a dolgot. sajnos nem beszélünk spanyolul, a googleforditó meg elég kétértelműen forditotta le a szöveget.

    kár hogy nem kerultem hamarabb vissza Forumra.. tudtam volna ez ugyben segiteni..:) de majd legkozelebb!

  • Ezek szerint elég sok mindenben hibázott a Nyugger csapat. 4-5-6 hiba minimum volt, de hagyjuk is, ez a múlt amiből tanulnunk kell.


    Don: te ugyanolyan vagy, mint régen... továbbra sem bírlak, de egyet értek azzal amit írtál.


    Megkérném a kommentelőket, csak kultúrált keretek között írjanak.


    Köszönöm!

    [align=center][img]http://tarweb.extra.hu/AOGame.gif[/img][/align]
  • Ez tenyleg rengeteg sok hiba :))) de nem baj.. igy szep az ogame :)

  • Smartól , Staytől, Dontól , el fogadjuk a kritikát... De marquez... Azért mert veszel,szerzel top accountot . Még nem leszel Stay ,vagy Smart... Ez kb olyan most mintha Devil adna bányász tippet... Gyakoroljunk önkritikát . Továbbra is azt mondom . Érdekes egy nap volt. És jó költekezést Aurri. Járnak a sörök.

  • köszönjük az értékes kommentet

    elöbb tanuld meg a fullod rendes kordira kiküldeni :D

    2 az accod és a neved is tőlem van :D

    majd ha lessz önálló akármid is akkor dumálj :D

  • Markez az nem a te accod ...ki vizsgaltattam a vadjaidat :)

    Igy inkább hallgass legyszives...azon már sok sok munka van azóta :)

    A csata szép megkell hagyni kellett a rizikófaktor mindkét oldalon ..ám te mikor mentel volna védeni Márk?

    Max a baratodat bevetni...ez szép szoviosszefogas volt de hát ilyen a szerencse ...valakinek hibázni kell H egy csata létrejöjjön :)

    A védőknek sebnyalogatast kívánok aurinak költekezést :)

  • Kicsit sok idő telt el a csata óta de a sok miértre a részemről válaszolok.


    Leteszteltük a hold elhagyást és nem működött, egy holdat dobtam hogy tesztelhessem, de már úton volt mindenki.

    Aurrival Mntbe voltam és vagyok, a nagy kérdés a hogy legyenre... Itt én hibáztam mert biztosra vettem hogy működik még a teszt előtt, arra is gondoltam hogy Aurri esetleg mással phztatja Tywint arra az időre még eltűnik pedig Tywin biztosra vette hogy Aurri nem tudja a pontos visszatérőt,igaza volt így is lett nem tudta, ha Tywin flottája elé lövöm akkor a Védésem akkor ez a csata nem jön létre egy részt, más részt más körülmények között is ujra beáldoznám a flottát ha azzal egy csapattársam védem!

    Számomra a sorrend:

    1. Szövetség (ha nem így lenne akkor mégis mit keresek ott?)

    2. Barátlista (nem szívesen de ha barát támad szövitársat beállok elé! Ez olyan dolog hogyha van egy családod akit szeretsz és egy barátod beállít hozzátok hogy megveri egy családtagod azért csak álljon már meg a menet!)

    3. MNT az hogy nem támadok valakit az nem jelenti azt hogy nem is védek ellene ha egy szövitárs vagy barát ellen megy ezt tisztáztam is Aurrival még ez előtt a csata előtt!


    Volt még egy dolog amiért bentmaradtam, abban bíztam hogy Aurri fordul ha X re hozzuk a csatát, ennek ellenére Nem szándékozom mentegetőzni, nagy részben az én hibám hogy ez a csata létrejöhetett. Mint ahogy PMben úgy itt is Grat!


    Ui: bárkinek szívesen adok bányász tippeket! :lol: csak nem fogtok sokra menni vele!