7.0.0 jövőbeli tervezett változások

  • Kedves Játékosok!


    Mint tudjátok, az utóbbi időben erre a frissítésre koncentráltunk.

    Miközben fejlesztjük, van pár dolog amit tervezünk a további frissítésekbe.

    Alább láthattok néhány részletet arról hogy mit tervezünk.


    Funkciók


    • Gyűjtő


      • Csökkentett használati díj a piactéren
        • szerver beállítás (~ fele a tervezettnek)
        • eladás / vétel / inaktivitás
    • Crawler


      • Új képlet:


        • ((fém bánya szint + kristály bánya szint + deut szűrő szint) * y * 0,02) * 1,5
          • y = szerver beállítás (pl. 8 )
          • 1,5 ha az osztály = gyűjtő


            • 50%-kal nagyobb termelés, ha a crawlert használja a gyűjtő osztályban
          • a mennyiség most korlátozott, energiára szükség van a működtetéshez
    • Felfedező
      • A megnövekedett expedíció bevételt hozzákapcsolni a gazdaság sebességhez


        • xx% * eco sebesség * (jelenlegi) alap zsákmány


          • xx% szerver beállítás → pl. 50
      • Maximum DF legyen max értékek helyett százalék
        • felfedező osztály: megsemmisült hajók 20%-a a DF-be
        • többi osztály: megsemmisült hajók 10%-a a DF-be
    • Felderítő


      • Expedíció (alap) zsákmány *2


        • Ha a Felfedező optimalizálást beszámítjuk, ez is nagyobb eredményt tesz lehetővé ha a hajót a megfelelő osztály használja
    • Tábornok
      • 25%-kal kevesebb deu minden hajónak


        • jelenleg csak hadihajóknak
      • +2 flottamozgás
      • Teljes roncsmező a csatákból ha van benne kaszás (lásd a kaszást)


        • Roncsmezőt begyűjtik a kereskedőhajók és elhozzák a bolygóra / az űrdokkba
    • Kaszás


      • Jelenlegi roncsmező funkció használata támadónak és védőnek is, ha van kaszás a flottában


        • csak fele ha nem tábornok osztályban van használva (lásd a tábornok osztályt a teljes roncsmezőről)


          • Roncsmezőt begyűjtik a kereskedőhajók és elhozzák a bolygóra / az űrdokkba
    • Kereskedő


      • A kereskedő alap arányokat beszámítani a piactéren (szerver beállítással)
        • 3:2:1 → x (2,5:1,5:1)
          • ha 2,5:1,5:1 a jelenlegi érték
          • a kettő ugyanúgy frissül
        • kiegyensúlyozottabb a játékbeli értékekhez mérve, és hasznosabb a piactéren is
    • Piactér


      • Hajók és nyersanyagok alapértékének feltüntetése


        • Játékosok ne tudjanak 1 egységet kereskedni használati díj nélkül

    7.0.0 verzió a jövőben:

    Amint a frissítést kiadjuk új szerverekre (vagy már létező szervereken), lehet hogy nem lesz elérhető minden előnye az összes osztálynak.

    Ez azt jelenti, hogy lehetnek olyan szerverek a jövőben, ahol az osztályoknak más-más előnyeik vannak.




  • Remélem meg :)

    Amugy ma nyilt a tesztszerver csakhohy nekem annyira lassu , hogy az építések menübe fél ora volt bejutni és még else tudtam kezdeni építkezni sajna....


    Ott sok mindenre megkapnánk a választ , de még brutál lassú.


    Gondolom mielőtt élesbe bevetik kell vagy minimum 1-2 hónapos tesztelés. Azaz szerintem karácsonyra élesítik

    [align=center][IMG]http://lajharz.dtsh.hu/pictures/sig/sigStoky.jpg[/IMG][/align]
  • ha jól látom akkor 25% ha bányász kasztot választod és ha építesz vagy vásárolsz hozzá tartozó hajót +25% elérhető. Azaz 50%


    De 1 hajó 0,03% ot ad és ehy bolygón . Nemis hajó ez azthiszem mert nem megy sehová :)


    Én eddig amit láttam ezt vettem ki.


    Ja és alaptermeléshez írja a növekedést

    [align=center][IMG]http://lajharz.dtsh.hu/pictures/sig/sigStoky.jpg[/IMG][/align]
  • A másik postban arról van szó hogy alap 25% termelés minerkent a crawlerbol meg annyit pakolhatsz amíg a maxot elered ami 50% nincs közte kapcsolat. Amit itt ír az meg azt sejteti, hogy crawler max 25% és 50% ha miner vagy. Az első verzió 25+50=75% minerkent 50% nem minerkent. A második 25% nem minerkent és 50% minerkent. Maximum crawlerrel természetesen.

  • 0.3 % - ot ad egy crawler tehát 167 db elég az 50%hoz az 8350 energia. Ami annyira nem vészes. 1 szint fúzió megoldja a kérdést.

    Elírtam...


    ?A lánctalpas robotok mindegyike 0,03% -kal, 0,03% -kal és 0,03% -kal növeli a fém, a kristály és a deutérium termelését.


    0,03

    [align=center][IMG]http://lajharz.dtsh.hu/pictures/sig/sigStoky.jpg[/IMG][/align]
  • Elírtam...


    ?A lánctalpas robotok mindegyike 0,03% -kal, 0,03% -kal és 0,03% -kal növeli a fém, a kristály és a deutérium termelését.


    0,03

    Crawler

    • Only available for the collector class' shipyard.
    • They increase the metal, crystal and deuterium production on their tasked planet. Each crawler increases 0.3% of each resource's production and up to 50% of the default value.
    • It needs 50 energy to function.
    • It can be sold in the marketplace.
    • It cannot be sent on fleet missions.

    ez van a másik postban :D akkor ez is rossz... :D FÉLRE VEZETŐ A POST nekem ez alapján 4 db 1,2 % =====>167 db = 50%

  • Akkor ha én bányász részt választom de valakitől veszem a flottás hajókat az pushing vagy legális ?

  • Akkor ha én bányász részt választom de valakitől veszem a flottás hajókat az pushing vagy legális ?

    Ha te csinálod, biztos hogy pushing. :tongue:old

    Viccet félretéve legális hisz veszed, mármint nyersanyagért, csak hogy ne legyen félreértés. Persze, csak ha aszerint a kereskedési szabályok szerint jártok el, ami a megengedett.

  • Gábor igazad van a test szerveren 0,03% ami lófing.. ahhoz hogy értelmes mennyiség legyen a bolygón belőle egy tonnát kell gyártani, ami nem is akkora biznisz első ránézésre, pláne úgy hogy orbitális tekit kell így rántani... Még jó, hogy ursan nem lett megszavazva a védelmi df... phej.. mert ehhez k. sok napműhold kell, hogy legyen energia...

  • Védelem nemkell csak napműhold meg lánctalpas.


    Aztán ha valaki ezért lezúz izekre kell szedni az összes bogyeszát azt utána 2x meggondolja mire menjen :)


    Edit: mostmár gyorsul a teszt szeró már 2 katt ha beindul 50 sec alatt megvan :)

    [align=center][IMG]http://lajharz.dtsh.hu/pictures/sig/sigStoky.jpg[/IMG][/align]
  • csak a nyersanyag beállításba nem lehet be lépni ami jelzi mennyi a termelés mennyi a parancsnoksor pls a gyorsi meg ez a szar