Új funkciók

  • Félek előre, hogy a változtatásokkal nehéz lesz játszani, mert most volt egy ismert keret, és mindenki abból próbálta a legjobbat, a legtöbbet kihozni ha volt egy kis esze.

    De lehet, hogy a változtatások majd teljesen értelmetlenné fogja tenni az eddigi stratégiádat.

    Azt is eltudom képzelni, hogy a flottásoknak rohadtul fog kedvezni, és a bányászok meg bekapják a cumit, mint ahogyan én is bányász vagyok.

    Úgy nagyon nehéz okosan játszani, ha közben túl nagyokat vétoznak a keret szabályok, legaláb is szerintem.


    Amásik, azért nagyon örülnék annak ha tudnám pontosan, hogy mikortól lépnek életbe az új szabályok, szerintem legalább ezt kapjuk meg, hogy rátudjunk készülni, ha egyáltalán rá lehet készülni, és hamár ekkora változtatásokat visznek végbe egyszerre.


    Szerintem ettől az infótól nem dőlne be a játék!!!

  • Engem inkább a nyersi piacra kirakásának technikai részletei érdekelnének.


    Ha mondjuk egy (vagy több) kiválasztott bolygóról kirakom piacra a fémet akkor az megszűnik nálam lenni és max 3 napig dekkol a semmiben. Persze, a kihelyezett őrző-védő szolgálatért fizetek 15%-ot... De ha valaki megveszi az érte kért pl. deu mennyiségért akkor az a deu hová (és mikor) érkezik meg hozzám? Ott lesz a piacon X napig és arra vár, hogy egy kattintással kikérjem az általam megjelölt koordinátára? Esetleg egy idő után elvész, vagy csak úgy betolja az egyik bolygómra, potenciálisan halálra ítélve annak lakosságát?


    Ennek leginkább úgy lenne értelme, hogy a 3:2:1 és 2:1:1 arányokon túllépve valóban a kereslet/kínálat határozza meg az árakat a játékosok között. Sok böngészős játéknál van ilyen szabad piac, és eléggé kiszámíthatatlan, hogy merre indulnak meg az árfolyamok. Mindenesetre 15%-os uzsorabérért én nem használnám soha.

    Annyi haszna egy nagy szerveren még ilyen lehúzás mellett is lehetne, hogy ha elszámoltad a szállítást és pont 2 milla vassal vagy megszorulva a félmilliárdos építkezésben akkor csak kirakod a krisidet fos áron pár percre és rögtön kisegítenek a hiánnyal. Nem kell várni a pót szállítással vagy hajókat eladni, esetleg kereskedőt hívni emiatt. De nálunk ahol 4-5 ember aktív egy időpillanatban, hát nem garantált, hogy épp megveszik. :)

    A másik kasztok hajóinak a vásárlásáról meg annyit, hogy én leszegem a fejem és a földre tekintve túrom kifelé annak kincseit. Az én hajóim a bolygók belsejében dolgozzanak, ne pedig az űrben cikázzanak holmi kóbor aszteroidák ércei után! Ha pedig ezeket a félnótás gyűjtögetőket le lehet durrantani egy támadás során akkor a bányász szakszervezetem szerint (melynek alapkönyvéből valaki már évekkel ezelőtt kitépte söralátétnek az FS-ről szóló oldalt) ott egye meg őket a rosseb!


    Üdv.:
    -Il-

    [align=center][url='http://img841.imageshack.us/img841/7335/empialb.png'][img]http://img801.imageshack.us/img801/1876/166jm.gif[/img][/url][/align] [align=center][color=#ffcc00][b]Victory needs no explanation, defeat allows none.[/b][/color][/align]
  • Amásik, azért nagyon örülnék annak ha tudnám pontosan, hogy mikortól lépnek életbe az új szabályok, szerintem legalább ezt kapjuk meg, hogy rátudjunk készülni, ha egyáltalán rá lehet készülni, és hamár ekkora változtatásokat visznek végbe egyszerre.


    Szerintem ettől az infótól nem dőlne be a játék!!!


    Ennek mi is örülnék, de nincs pontos dátum az újítások bevezetésének.

  • Hali all.

    Flottás szemszögből örülök a változtatásoknak, a bombinak amúgy is az a feladata hogy védelmet aprítson, kell neki a sortűz Gaussra és Plazmára,amúgy is egy bányász többszörösen meg van áldva Ursán, 30% DF miatt meg kell gondolni mire indul meg az ember és sokan fs helyett inkább védelem mögé rakják a hajókat. Beállítás módosításnál flottásként a sitynyik bányáimmal is a 7x ecora szavaztam, nagyobb DFet meg nem akarunk elegen pont a miatt mert a giga tekiknek nem kedvez és nem szavazzák meg,pedig lehet pár account kijönne Vből ha úgy adódott volna hogy nagyobb a DF.

    Na, nagyon elkanyarodtam a tárgytól... :D egy bányásznak mindig több pontja van mint egy flottásnak,a flottás hajókat tol és mozgatja hogy legyen nyersi aktív játék szükséges hozzá (na meg kötél ideget az utolsó percekben hogy jajj csak ne most jöjjön fel xD) hogy megérje, egy bányász tol pár bányát és jön a nyersi fixen passzív vagyogatok játék elég hozzá mellé egy giga teki aztán nagy az öröm mert senki nem tud vele mit kezdeni, lehet tolni a nyersit még nagyobb védelmek építésébe. Lehet kellene pár dst gyártani aztán a gigatekiken végig tolni a lajhár bandát. Szerintem jó lesz ez a flotta kereskedős dolog legalább nem kell nagyobb Naniteokat húzni :D mondjuk én azt is el tudom képzelni hogy egy új épület kap így helyet és a szintnövelésével lehet többről több dolgot adni venni,de majd látjuk.

    Einmal editiert, zuletzt von Devil666 () aus folgendem Grund: Ami kimaradt.. A tárolók feltöltését kivenném a játékból.. Instant pushing pénzért egyenesen a gameforgetól.

  • Hali all.

    Flottás szemszögből örülök a változtatásoknak, a bombinak amúgy is az a feladata hogy védelmet aprítson, kell neki a sortűz Gaussra és Plazmára,amúgy is egy bányász többszörösen meg van áldva Ursán, 30% DF miatt meg kell gondolni mire indul meg az ember és sokan fs helyett inkább védelem mögé rakják a hajókat. Beállítás módosításnál flottásként a sitynyik bányáimmal is a 7x ecora szavaztam, nagyobb DFet meg nem akarunk elegen pont a miatt mert a giga tekiknek nem kedvez és nem szavazzák meg,pedig lehet pár account kijönne Vből ha úgy adódott volna hogy nagyobb a DF.

    Na, nagyon elkanyarodtam a tárgytól... :D egy bányásznak mindig több pontja van mint egy flottásnak,a flottás hajókat tol és mozgatja hogy legyen nyersi aktív játék szükséges hozzá (na meg kötél ideget az utolsó percekben hogy jajj csak ne most jöjjön fel xD) hogy megérje, egy bányász tol pár bányát és jön a nyersi fixen passzív vagyogatok játék elég hozzá mellé egy giga teki aztán nagy az öröm mert senki nem tud vele mit kezdeni, lehet tolni a nyersit még nagyobb védelmek építésébe. Lehet kellene pár dst gyártani aztán a gigatekiken végig tolni a lajhár bandát. Szerintem jó lesz ez a flotta kereskedős dolog legalább nem kell nagyobb Naniteokat húzni :D mondjuk én azt is el tudom képzelni hogy egy új épület kap így helyet és a szintnövelésével lehet többről több dolgot adni venni,de majd látjuk.

    kikérem magamnak a lajhár részt a lajhárok nevében xD amugy a legnagyobb flotások a legnagyobb bányászok is egyben :) jó lessz ez az újítás csak már használnánk végre. Ha a kereskedő marad akkor el lehet majd szorakozni vele. Amugy a gigatekiket lekell rakétázni 0 ra azt leszedni a flottát . Utána majd lehet nem épít tekit mert semmi értelme :)

    [align=center][IMG]http://lajharz.dtsh.hu/pictures/sig/sigStoky.jpg[/IMG][/align]
  • Ez is csak egy nemrégiben kiszivárgott infó, aminek még nem kellett volna kint lennie. Sőt, ez még egy nagyon korai verzióból való, úgyhogy iylesmire ne nagyon számítson senki, csak majd valami hasonlóra :)

  • Na ez nem lesz :)

    Nekem ez az utolsó 4 szó tetszik :D


    Amúgy hiányoltam az új böffentést, hogy mi lesz :D


    Edit:

    Na végre befutott az új info morzsa. Érdekes szerkenytű lesz ez az új hajó. Új fleet killer? Btw. az az ION sorozat tűz nevetséges. (megnéztem 19es fegyver techhel 435 sebzés helyett, majd odab.... a kaszásnak 870-et :D gameforge-nál tudják mitől döglik a fleet :D )


    Nincs sorozat tűz kh ellen, szóval ami eddig jó volt rombi ellen az kaszás ellen is jó... szomorú.

    Mondjuk rombihoz képest előny, hogy a cirkáló és a csh ellen van sortűz ami hatékonyabbá teszi, de a kh még mindig tökéletes golyófogó marad.

    Szegény Csh már rosszabb golyófogó így is mint a kh... valami sortűz bónuszt kaphatna már szerencsétlen, mert már teljesen haszontalan.


    Felmerül a kérdés, hogy az ION ágyún kívül melyik védelmi egységek kapnak még sorozattüzet (ha kapnak egyáltalán) és melyik hajók ellen.

    Bár nem hiszem, hogy a teknős játék stílust bármivel és kellene erősíteni.

  • Eszembe jutott valami vicces, amiért sokan anyáznának... de: kellene kémelhárító rendszert csinálni.

    Fellősz egy hajót, ami kémtechtől függően lelőne minden kémet, ami a rendszerbe lép... tehát nem jutna el a bolygóig se... expre küldött flottával lehetne lelőni.


    De ha már itt tartunk, miért ne lehetne nyersit is a 16os ponton tárolni vagy flottát?

    Kirakod 16os pontra, majd expet kell indítani a felderítéshez :D


    Ez tuti védelem lenne az aktív bányászoknak...

    És fellendítené az exp lehetőségeit...

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Az aktív bányászoknak (aktív bányász alatt nem a tekiket értem, ők a passzív bányászok) az segítene, ha a crawlereket be lehetne küldeni valami védett helyre X időre hasonlóan az exphez, csak a bolygón (speckó épülethez, vagy techhez lenne kötve, hogy hány órára).

    De az, ahogy jelenleg kinéz a dolog, hogy a bolygón kell parkoljanak... KB céltábla kategória.

  • Hm, egészen konkrét számokkal dobáltak most meg minket. :)
    Ez nagyon örvendetes, sőt az a furcsa benyomásom támadt, hogy ezúttal talán nem az extrém mohóság táplálta elkerülhetetlen játékrongálás lesz a fejlesztés eredménye. Talán olyan új funkciók jönnek ami nem vágja taccsra, és az átmeneti újdonság érzet még lélegeztető gépen tartja picit az Ogame-t. Némelyik egész átgondolt.

    Hogy ez mennyi ideig állja majd a sarat a játékosok leleményeivel szemben az persze kérdéses, leginkább a piactér tűnik szűk keresztmetszetnek ebből a szempontból.

    Mindegy, a Crawler-nek örülök, 167 db kell belőle bolygónként + kb. 300 nap szati ami (tekintve ezek együttes lepkefing DF-jét) minimális biztonsági rizikó. A flottásoknak sincs miért sírni, mert sajnos a bombi kapott két értelmes sortüzet, és ami még rosszabb, hogy a Reaper alap szerkezeti integritása 140.000-re jön ki, így a flottás +X harci techekkel fölé kacsinthat a 400.000-nek. Tehát a pajzzsal együtt nagyon jól fogja állni a sarat a hétköznapi plazmatornyos tekivel szemben. A felfedező egész izgalmas, főleg a +10%-os bolygóméret meg az expók de ennyi.

    Üdv.:
    -Il-

    [align=center][url='http://img841.imageshack.us/img841/7335/empialb.png'][img]http://img801.imageshack.us/img801/1876/166jm.gif[/img][/url][/align] [align=center][color=#ffcc00][b]Victory needs no explanation, defeat allows none.[/b][/color][/align]
  • Először én is azt hittem hogy 167 elég... De kiderült, hogy 1667 db kell, mert loro elírt egy tizedes vesszőt.. Úgy már elég szép energia kell neki..

    Haha, kösz!
    Azért nem mindegy (pillanatnyilag legalábbis, 1 év múlva már kb. az, leszámítva az új szervereket).
    Azóta megtaláltam a teszt szerver linkjét a másik threadben így egy-két hibajavítást várok, majd kipróbálom milyen lesz a játék fekvése mielőtt élesben szembesülnék vele.


    Üdv.:
    -Il-

    [align=center][url='http://img841.imageshack.us/img841/7335/empialb.png'][img]http://img801.imageshack.us/img801/1876/166jm.gif[/img][/url][/align] [align=center][color=#ffcc00][b]Victory needs no explanation, defeat allows none.[/b][/color][/align]
  • Be regeltem az Izar-ra, és eléggé nyomot a kereskedési arány, és + a piacdíj, nekem elsőre nem szinpi. Ráadásul SA ért már váltani nem lehet nyersit.

    Illetve mindég is kifogásoltam a vásárolható bolygómezőkkel kapcsolatos inkorrektséget, pontosabban azt, hogy az SA ért meg vet bronz bolygó mező megy a levesbe az ezüst bolygómező felhelyezésénél, ha egy szer tejeltem akkor miért is szabadítanak meg tőle? -nem az a lényeg, hogy mennyen hozzájuk a zsé? Mert a lényeg, nézzétek meg bármire is áldozol SA -t mindég kapsz érte valamit és soha nnem vonják vissza, kivéve a bolygómezőknék, ezt akár lopásként is felfoghatom.

    Oké, hogy ez egy játék, de csak addig legyenek szerintem irracionálisak amíg az valakinek ez nem kerül zsé jébe szerinte.

    Ráadásul a tájékoztatásban is ellent mondás van, kat a boltra majd az építés, és végül kat a bolygómezőre, szóval az igaz, hogy a "?" menve előugró buborékban olvasható, hogy lecserélődnek, de a buborékon kívül írt tájékoztatásban ez áll " Időtartam: Végleges " mi a végleges benne ha elvész a következő felhelyezésénél?????

  • Megint 1 klikkes gogle chrome fórdító :)



    Kedves Játékosok!


    A következő frissítés a holnapi napon belül lehet publikus tesztszerverre.


    Hibajavítások:


    • Hiányzó inaktivitási jelzések a szövetség és a baráti listán visszatértek.
    • Az erőforrás-számláló nyaralási módban 0-ra marad.
    • A DM-vel való építés befejezésének gombja nem jelenik meg a Vmode-on.
    • Ha megváltoztatja felhasználónevét, akkor nem jelentkezik ki.
    • Amikor a robot faktoriba áll bennünk a sorban, a frissítés a sorban lévő következő épületre is számít.
    • További gyűjtőhely nyílások láthatók.
    • A távköz / graviton csak energia rendelkezésre állása esetén lehetséges.
    • A flotta rendeltetési helyét jól mutatja, amikor egy hold elpusztul.
    • A piactér üzenetei most már kézbesítik és nem üresek.
    • A galaxis nézetében most látható a saját hold kémkedésének lehetősége.
    • A blokkolt véletlenszerű flottákat nem blokkolják többé.
    • Az erőforrások számlálóját szinkronizálják az oldalak váltásakor.
    • Az oktatóprogram az osztály kiválasztása után jelenik meg.
    • A rakománykapacitás nem mutat negatív értéket a flotta 3. oldalán.
    • Az eseménydoboznak nincs véletlenszerű, végtelen betöltési ideje.
    • A holdon az egérrel való jobb egérgombbal van a jobb oldalon.
    • A rakománykapacitás növelésének technológiája mostanra a kereső számára.
    • Az áthelyezési időben figyelmeztetés van, amikor elkezdesz valamit építeni.
    • Az aktivitási csillag nem jelenik meg az összes bolygón, amikor hozzáfér a birodalom nézetéhez.
    • Az általános osztályba tartozó újrahasznosítók számára a deut fogyasztást most megfelelően kiszámítják.
    • A hold ikon a flottaoldalon nem aktív, amikor a 16. pozícióba lép.
    • A flottamozgatás oldalának utolsó nyílásán megjelenő megjelenési kérdés már megszűnt.
    • Most a fül segítségével válthat az erőforrások között a flotta 3. oldalán.
    • A támadás ikonja visszatér a mobil nézetbe.
    • A kiegészítő bejegyzés az eseménydobozba acs megnyitásakor már nem jelenik meg.
    • Néhány flotta a falang nézetében volt.
    • Az üres törmelékmező nem létezik, amíg flotta van úton.
    • Fosztogatás a banditiszről most ismét 100%.
    • Az új szövetségi üzenetek most láthatók.
    • Az építési sor megjelenése a birodalom nézetében rögzítve van.
    • A kereskedő már nem érhető el, ha a kiszolgálón deaktiválva van.
    • Az eseménydoboz melletti támadás ikon állandóan látható.
    • Az expedíció harci jelentése véletlenszerűen semmi esetre sem tűnik el.
    • A tizedes számok nem jelennek meg a piacon.
    • A rendelkezésre álló energia most jól látható.
    • A kereskedő deaktiválás közben nem jelenik meg a jutalom oldalon.
    • A zsákmányt most megfelelően kiszámították.

    Jellemzők:


    • Adja hozzá a hipertértechnikát az API-hoz a flottaoldalon.
    • A bejáró most megjelenik az erőforrás oldalon.
    • A piactéren vannak oldalak.
    • Saját ajánlatait a piacon rendezheti.
    • A gyűjtés gomb a piactéren is megjelenik.
    • A gyűjtőosztályra nincs más adómérték.
    • Van egy új formula a lánctalpas gyártáshoz.
    • A felfedezett expedíció eredménye most összekapcsolódik a szerver gazdaságos sebességével.
    • Az expedíció törmelékmezőinek képlete megváltozott százalékra.
    • Növekedett az útmérő expedíciójának zsákmánya.
    • Az általános osztály deut fogyasztásának csökkentését minden hajóra kiterjesztették.
    • Vannak további flotta résidők az általános osztály számára.
    • Az általános osztályban a támadó roncsmezője magasabb.
    • A piacon minimális mennyiség van.
    • Van egy statisztikai oldal a piactérhez.
    • A nyaralás üzemmódban lévő játékosoknak nincs lehetősége a cucc hozzáadására / vásárlására a piacon.
    • A piacon csak a rendelkezésre álló egységeket jelenítik meg, miközben ajánlatot adnak hozzá.
    • A piactér ikon össze van kapcsolva a saját ajánlataival.
    • A piactér és a flotta bővítési lehetőségei mostantól fel vannak osztva (a piactér rés = számítógépes technológia szintje + kollektív MP résidők).