1667 kh-ból hogy lesz hold? és mekkora egy kh?

  • A minap látva a gameforge új videóját kicsit elgondolkoztam.
    1667 kh-ból így lesz hold...


    Nos: a holdam 8.831km...
    Ha csak libasorban állnak a kh-k akkor egy kh-nak 5,2 km-nek kell lennie. De milyen széles egy? Gondolom minimum 5,2 vagy több... de ez így még nem jó.


    Mert:
    - így nem lesz szabályos gömb forma
    - mivel egy csomó szétrobban belőle és csak 30% a hasznos tömeg...


    Te jó Isten... akkor egy kh kb. 15 km hosszú? (na, jó ez erős fejszámolás)


    Ha mindent jó matematikusként kiszámolnék és kijönne egy nagyon bosszantó összeg és méret, akkor már csak egy kérdés.
    Hogy fér nekem el erre a holdra, amit 1667 kh-ból építettem... 1.000.000 kh és a többi hajó.


    Feladtam a kérdést? :D

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

    Einmal editiert, zuletzt von Gullcsi ()

  • Gullcsi kicsit túlságosan bele eléd magad a dolgokba nem?:D Egyébként 1%ra is van hold amin szintén elfér több millió hajó :) De az eszmefuttatásod azért tetszett.

    Én vagyok a kezdet és a vég. Általam érkezik a változás. Kérlelhetetlenül jövök akár a halál, nem kérdezem felkészültél-e Rám. Kapuvá váltam, az örök változás kapujává. Nem érinthetsz hisz nem vagyok ember. Nem csodálhatsz hisz nem vagyok isten. Az vagyok mi örök és egy. A változás. Kapuvá váltam. A nagyszerű változás kapujává.

  • egy 2%os hpnél keletkezett 4484 átmérőjű hold esetében, melynek térfogata 47 181 876 496 km3, a beolvadt kh szám alapján 1 kh térfogata 943 637 530 km3. A kh-hoz szükséges nyersanyag és a 3:2:1 váltási arányokat figyelembe véve, 1 egység vasra jutó térfogat 209 697 km3. Ha veszünk egy DS-t, akkor a fenti logika alapján a térfogata 2 935 761 204 222 km3, mely 62x nagyobb a bevezetőben jelzett holdnál :) persze lehet elszámoltam valamit.

    [align=center][size=8][font='Comic Sans MS, sans-serif'][url='http://bugs.utp.hu/']GuLVeRTeR[/url]
  • nincs realisztika. főleg mivel sci-fi játék. asztrofizika is ugyan ez, mért kéne kutatni h +1 bolygót gyarmatosítsanak? bolygót miért nem lehet elfogllani, miért van h odamennek a nyersiért és viszlát? :pillepalle:

  • Most hogy mondod, úgy tudom elképzelni, hogy odavisznek egy instant bolygót, amit vízbe kell dobni és felfújja magát bazi nagyra.
    Bazi nagy?
    14.249km egy bolygóm... a 8.000es holdak mellett kicsit eltörpülnek. Ezen tuti nem gondolkoztak el a készítők.
    Ha meg ott vannak bolygók még, akkor miért nem lehet oda küldeni a flottát elbújni?
    Követeljük a láthatatlan bolygókat vissza!
    Lehetnének ott kalóz kolóniák 1-1 ds-kével, amit be lehet szakítani unalmas óráinkban!
    Ez lehetne a következő lépés... Minden ponton egy bolygó, amit aztán lehet kolozni, ha akarunk... de olyan kérem, hogy akkor lesz ott a bolygó, ha már kolonizálva van??? :pillepalle:
    Egy csomó bolygót kapnánk, amit az unott flottások kémkedhetnének...és lehetne ott találni ezt-azt... nem kellene egymást ba**tatni folyamatosan.



    És mik a bányák szintjei? Olyan mint a fagyi? +1 gombóc esetén növekszik? Én így képzeltem mindig. A 40es fém bányák miért nem dőlnek el? :D

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • kellenének botok v npck a játékba, bár nem lesznek mert ez böngészős game, de jó LENNE.

  • Kedvenc ogame mondások?


    - "Mindjárt mehetünk Drágám, már csak 24 perc és 12 másodperc"
    (Ilyenkor ne nézz az asszony szemébe!)


    - "meg amúgy is üres az összes flottahelyem."


    - "baaaa+, feljött!" (a legjobb, mikor nincsenek játékosok melletted és még bele is rúgsz a székbe dühből :D)


    Amikor éppen egy Föld nevű bolygót támadtam, akkor nyögtem be a mellettem ülő Ciriaconak:
    "ha kinézel az ablakon, hamarosan megpillanthatsz 500 ds-t"

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

    Einmal editiert, zuletzt von Gullcsi ()

  • Na most már én is hozzászólok ha már múltkor nem.
    nem vagyok 1 matekzseni de szerintem gondoljuk úgy hogy a kh-k a ragasztó.
    Ezalatt úgy értem hogy mikor szétrobbannak 1 akkora robbanás jön létre ami a környező aszteroidákat összeragassza 1 holddá.
    Elméletem szerint olyan robbanás jön létre ami nem negatív lökéshullámokat hoz létre, hanem pozitív vonzási erőt ami akkora erővel bír ami összerántja 1helybe a környező aszteroida mezőt.
    Vagy épp az ellenkezője, tegyük fel hogy 1 dupla aszteroida öv közelében robban és annak lökéshulláma az aszteroida övet úgy préseli 1másra hogy abból hold keletkezzen, és ez így magyarázná azt is hogy miért is marad df és nem olvad bele a holdba.


    Szerény +látásom szerint.

  • Ez alapján akkor minél kevesebb kh-ból volt a hold, annál könnyebb szétlőni, mivel nem fogja annyi ragasztó :)
    És mehetnénk tovább abban, hogy hogy fér el rajta milliónyi hajó, mert azoknak elvileg a hajógyárban a helye, legalább is biztos nem az ugró kapun ülnek.
    Az is lehet, hogy a hold körüli pályára állnak, viszont akkor, vagy eleve, hogy tudnak egyszerre elindulni másodpercre pontosan?
    A bánya meg inkább lefele nő, szóval a 40-es az mondjuk kilukasztja a másik oldalán :)

  • Minél nagyobb a Hold mérete,annál nehezebben lehet lelőni.
    Nekem van egy 8900m holdam,1 Ds-NEK 5,66% esélye van arra hogy feltudja robbantani a Holdamat.
    10 ds 17,9%

  • Ha abból indulunk ki, hogy a kolonizált bolygók is ott vannak régtől fogva, akkor lehet hogy a holdak is.
    Ott vannak, de valami van a felszínükkel... amit csak fémmel és kristállyal lehet meggyógyítani.
    Vagy láthatatlanok...
    Ééés... azért kell mellettük harcolni, hogy a lövöldözés lángja láthatóvá tegye őket.
    Ezért van 20% esély csak a hold létrejöttére... mert mi van akkor, ha a hold éppen akkor a röppályájának másik pontján van... és nem a harcok közelében?


    A technikusaink vajon tényleg értenek a dolgukhoz?
    - Eltévednek az expedíciók alatt... nem találják meg a holdakat...
    Ezért fizetjük őket?

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Bolygómozgatáskor, ha a napműholdak mennek együtt a bolygóval... ez azt jelenti, hogy a napműhold a leggyorsabb hajónk?
    Vajon milyen gyors egy bolygómozgatás, hogy a többi hajó csak több óra múlva kerül oda? Szemben a villámgyors napműholdakkal!


    Most ne jöjjetek nekem azzal, hogy a rendszer vagy a gameforge mozgatja át a bolygót... ez a játékon belül értelmezhetetlen :D

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • A napműholdak bolygó körüli pályán vannak és természetesen a bolygó körül keringenek, így a bolygó áthelyezésével a napműholdak a bolygóval együtt (annak a sebességével) mennek az új helyre. Úgy mint a Hold. ;) A többi hajó pedig nincs bolygó körüli pályán.


    Így értelmezhető játékon belül? :D


    Univerzum 3 -> [Összevonás] Univerzum 1 -> [Összevonás] Barym -> [Összevonás] Ursa
    Nekkar -> [Összevonás] Hydra

  • JoCkAs!


    Ezek szerint a bolygón élő emberek is repülnek a bolygó után, ők sincsenek bolygó körüli pályán, mint ahogy a flotta sincs...
    Megy a bolygó és húz maga után egy csíkot emberekből, állatokból és egy csomó mindenből ami nincs röppályán.
    Szomorú :(
    :D

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Sőt...a rakéta kilövő is úgy húz maga után csíkot, hogy nem lő ki egy rakétát sem. De még az állatok mellékterméke is húz maga után szagnyomot...ha túl sok állat van, akkor könnyen megtalálható a bolygó új pozíciója, ha követed a nyomot. :D
    A bolygón lévő védelem, emberek, állatok, amőbák repülnek a bolygóval. Az űrben parkoló flotta pedig nem, mert nincsenek bolygó körüli pályán.


    Univerzum 3 -> [Összevonás] Univerzum 1 -> [Összevonás] Barym -> [Összevonás] Ursa
    Nekkar -> [Összevonás] Hydra

  • egy dolgot jockas is elfelejtett


    Az oke,hogy a műhold gyártásához kell hajógyár De milyen épület segítségével tudjuk a nap műholdat felnőni az égbe?