[Ö: 2.404.854.500] Poseidon18 [FFA] & paradicsom [FFA] vs. AKVILA [GaBi] (T: 166.550.000, V: 2.238.304.500)

• Valamikor december vége felé szúrt egyre erősebben szemet nekünk az, hogy Omega rendszeresen flottát "hagy" Akvilánál. Napi szinten láttuk az ehhez hasonló stat frissüléseket: -36 352 OMEGA +36 352 AKVILA [GaBi]

Gondolkodtunk, hogy jelentsük vagy sem, végül a 'vadász' kerekedett felül bennünk és kiterveltük, hogyan lehetne elkapni. Mint a csatajelentésből ez látható, sikerült is. A megfigyelés bejött és volt egy kis szerencsénk is pár szerencsétlenség közepette. Talán Poseidon18 mester beszámol róla, ha akar. :D

Csata előtt már írta Akvila, hogy a társamnak köszönhetően abbahagyja, és elismerte a pushingot is, bár ez eddig is nyilvánvaló volt. Hát nehéz így mielőbbi flottapótlást kívánni. :/

Gratulálok magunknak a top8 csatához :beer:

Ezen az időponton (18-01-2019 --:--:--) az alábbi flották csaptak össze:

Támadó Poseidon18 [FFA]

Könnyű Harcos 1
    Csatahajó 25.952
    Csatacirkáló 18.510
    Bombázó 4.650
    Romboló 19.433

Támadó paradicsom [FFA]

Romboló 500
    Csatahajó 500
    Csatacirkáló 10.000

Védő AKVILA [GaBi]

Nagy Szállító 11.380
    Könnyű Harcos 11.013
    Cirkáló 29.486
    Csatahajó 700
    Kolóniahajó 3
    Szemetesek 3.109
    Kémszonda 70
    Bombázó 2.282
    Napműhold 489
    Romboló 5.001
    Halálcsillag 21
    Csatacirkáló 721
    Rakéta kilövő 590
    Könnyű lézer 2
    Plazmatorony 1
    Kis pajzskupola 1
    Nagy pajzskupola 1

A csata után ...

Támadó Poseidon18 [FFA]

Könnyű Harcos 1 ( -0 )
    Csatahajó 24.903 ( -1.049 )
    Csatacirkáló 18.083 ( -427 )
    Bombázó 4.569 ( -81 )
    Romboló 19.207 ( -226 )

Támadó paradicsom [FFA]

Romboló 493 ( -7 )
    Csatahajó 461 ( -39 )
    Csatacirkáló 9.664 ( -336 )

Védő AKVILA [GaBi]

Megsemmisült!

A csatát a támadó flotta nyerte!
    A támadó zsákmányolt:
    64.822.201 Fém, 7.426.422 Kristály és 7.569.176 Deutérium
    48.616.651 Fém, 5.570.033 Kristály és 5.677.015 Deutérium
    8.103.302 Fém, 928.552 Kristály és 946.300 Deutérium

A támadó összesen 166.550.000 egységet vesztett.
    A védő összesen 2.238.304.500 egységet vesztett.
    A védő teljes vesztesége beleértve a következő egységeket: 2.239.864.500.

Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 1.107.463.200 fém és 637.129.600 kristály lebeg.
    A támadó 149.659.652 egységet zsákmányolt összesen.

Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:23% százalék.
    A támadó(k) által megszerzett törmelék.

nyereség/veszteség összegzése:

A támadó(k) összesen

Fém: 1.139.125.354
    Kristály: 590.539.607
    Deutérium: -1.962.509
    A támadó(k) nyeresége 1.727.702.452 egység.

A védő(k) összesen

Fém: -1.418.772.154
    Kristály: -750.005.007
    Deutérium: -220.746.991
    A védő(k) összesen 2.389.524.152 egységet vesztett(ek).

Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.1.8

iDvNWxM.jpg

Ne zavard köreimet!

Hall of Fame:
    U1-U3-U7-Barym-Orion-Vega-Yakini: Top1 ; Andromeda: Top2

Ogame.hu: Top1 & 3x Top2 & Top1-2 Blind & Top2 Ninja

• Köszi Don :-)

Volt némi izgalom, mivel azt hittük a megfigyelések alapján, hogy reggel a másik holdon lesz a flotta, így oda ment az első sorozat DS. Sajna 6X6 DS-nek sem sikerült leszednie a holdat, de rá egy percre kellemes meglepetés ért minket. A másik holdra küldött első csapat leszedte a második számú célpontnak megjelölt holdat, ahol a bolygón feltűnt a gyarmatosító flotta, melyet a tulaja 10 perc múlva fordított is, beállítva ezzel a végső időzítést Nekünk :)

Valóban, 1 hónapja, mióta figyeltük, szinte nap mint nap multizott Akvila, Omega "a fia" felkente rá a napi termést. Azt hiszem jó döntés volt jelentés helyett másképp fellépni ellene :-)

12 DS esett el összesen, ami nem is vészes, tekintve, hogy mennyi rombolás nem sikerült...

[color=#0000FF][b]TOP1 Yakini[/b][/color] - [color=#FF0000][b]TOP1 ACS Yakini[/b][/color] - [color=#00FF00][b][color=#008000]TOP1 Solo Yakini[/b][/color][/color]
  • A csata szép, sok meló volt benne, de...

Don... Go vagy... Ez most komoly? Csodás hely lett ez.

[align=center][color=#00ffff][font='Comic Sans MS, sans-serif'] :monster: [/font][/color][/align]
  • Mint gyermekkorom meséiben:
    A jó győzedelmeskedik, míg a gonosz elnyeri méltó büntetését. :saint:

Ügyesek vagytok és szuper jó megfigyelők! Nektek gyors hajópótlást, a védőnek meg köszöntük a részvételt, menjen máshová csalni. :stick:

• Nos ige Sorrow, egyet kell értenem veled, példamutató cselekedetnek nem nevezhető a sunnyogás...
    Don, adminként tudomásod van már egy hónapja, de akár hosszabb ideje is erről és szépen szemet hunytál felette, hagytad őt duplán gyarapodni, hogy aztán te meg Poseidon még nagyobbat profitálhassatok... Igen, olvastam, hogy úgy döntöttetek ez testhezállóbb büntetés a védőnek, de ez inkább csak mellébeszélés szerintem :D
    Bizonyára többekben felvetődik ezek után a kérdés, hogy ha ennyire nyilvánosan a szabályok fölé helyezheti magát egy admin, akkor én, mint mezei játékos miért is ne tehetném meg... :D
    A védőt se ismerem és téged sem, helyzetfogalás nélküli véleményt nyilvánítottam csupán, lehet, hogy számotokra egy így okés, de engem eléggé megdöbbentett.

• félreértések elkerülése végett. Egy Go nem játszhat azon a szerveren ahol a játék tisztaságára felügyel, így jelen esetben mint Go nem lehetett tudomása semmiről se, mivel nincs rálátása a szerveren belül semmire.
    Másik támadót nem ismerem, de Don-t szerintem nem nagyon érdekli a profit. A nehéz csatákért játszott 8 évvel ezelőtt is, azóta meg már kellően leült a játék ahhoz hogy érdekelje hány hajója van vagy épp nincs.
    Engem csak az döbbentett meg hogy nekifutásból rúgta hátba a munkatársát azzal hogy nem jelentette a védőt, és részt vett a csatában. Ennyi.

[align=center][color=#00ffff][font='Comic Sans MS, sans-serif'] :monster: [/font][/color][/align]
  • Timi, szerintem borúsabban látod a helyzetet, mint ami. Átgondoltuk, hogy mi a jobb út és emellett tettük le a voksunkat - nem véletlenül. Nem szeretnék jobban belemenni a témába, legfeljebb privátban... :)

Játszol valahol?

Odin: Remélhetőleg neked is válaszoltam a fenti soraimmal.

iDvNWxM.jpg

Ne zavard köreimet!

Hall of Fame:
    U1-U3-U7-Barym-Orion-Vega-Yakini: Top1 ; Andromeda: Top2

Ogame.hu: Top1 & 3x Top2 & Top1-2 Blind & Top2 Ninja

• Csata szép azért jár is az 5 sör...
    Védőt ismerem még Pegasusról, de nem gondoltam volna, hogy pont ő fog illegális módszerekkel játszani...
    Az hogy abbahagyja érthető...így a tisztesség marad csak, hogy minden jót neki a való életben!!! ;)

Urak nektek jó költekezést :)

U.I: Ki vannak kelve magukból páran a csalókon. Mai technikával csalni olyan mint levegőt venni...gyakorlatilag természetes. Gép és telefon szinte mindenhol van...és ha külön neten használod őket...esélytelen hogy észrevegyenek...aztán vannak programok, különböző scriptek és had ne soroljam!!! Nem igazán kell felháborodni azon, hogy a csalók nincsenek jelentve, hanem inkább be vannak verve!!! Jelented, és nem történik semmi, figyeljük ez a válasz...de mit figyeltek??? - Semmit!!!! Akkor meg minek jelenteni ha be is lehet verni???

Sajnos a GO-k sem ma született bárányok nem igazán kell tőlük sem várni a megváltást...ez van ide jutottunk!!!

Ja és amúgy van két átadó acc is Yakinin!!!
    Mindkettővel kereshet nyugodtan akinek kell!!!
    Játékban Blackhorse néven megtaláltok a másik titok!!!
    Mindkettő vakban van, az egyik pár napja a másik hónapok óta!!! / Minderről tudnak a supporton is...a két acc azért lehet egy szerveren mert két külön lobbyhoz tartozik!!! /
    Aki nem akarja a nulláról kezdeni annak szivesen átadom...

Bye

• csak pislogok ami itt van .. Don melveregetve az igazsag bajnoka vagy voltal :) legalabb is szavakban ugy lattam . itt forumon ,,,, hogy a pushigolok igy meg ugy eg te azolnnal banolnad ha megtörtenne stb.stb

erre mit kel latni :) szerintem a jövöben ne emlegesd hogy te mennire vagy feer . a csalokal szemben meg a szabalyokkal szemben

nc ......

a csta meg szep is lehetne

[align=center][img]http://www.kephost.com/images4/2012/6/25/989ay5joax7sjm7ej30j.gif[/img][/align]
  • Először is a csatához gratula, még ha ki is maradtam belőle :D
    Szépen kiviteleztétek :)

Másodszor...Akvila ezt a mentalitást már előző szerverről hozta, ott is bajok voltak a szövijével, egymást okították, hogy miként tudnak egyszerre több acc-ot vinni
    Volt akinek sikerült, volt akinek nem
    Az, hogy Don a dolgot saját kezébe vette mi a gond?
    Így is kell, a csalókat be kell verni elsősorban, mert az jobban fáj...aztán mehet a tiltás

Egy játékosnak meg nem kötelessége jelenteni amúgy se

És végül ami a legfontosabb, ha Akvila már a 2. szervert is túlélte tiltás nélkül az azt jelenti, hogy vagy jól csinálta a dolgát, vagy pedig mind a 2 szerver illetékes GO-ja mondott csődöt mert nem vizsgálta eléggé ezt a maroknyi játékos állományt se megfelelően.
    Tehát mi volt a megoldás?
    Hát le kellett durrantani
    Nem értem mi a gondotok ezzel ?(

[align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]
  • 1 -et ertek Stay azzal hogy a csalokat le kel durantani

na de Don akkor ne hangoztassa hogy ö ha ilyenröl tudna meg ha ö a szerveren golenne azonnal bann minden fele pushigert .,,, gyanuert

es mmi mas nem volt itt a cel neki csak 1 pipa meg ergo 1 ujabb csata na meg a profit .. ertem en ..na de na . nezen tukörbe es ne arcoskodjon a forumon hogy ö mekkora feer go ..

leszerepelt , nem ö az elsö es nem is az utolso

[align=center][img]http://www.kephost.com/images4/2012/6/25/989ay5joax7sjm7ej30j.gif[/img][/align]
  • Nem értelek fantom :(

Írtad, "ha ö a szerveren golenne azonnal bann"
    Ezt Don GO-ként mondja, nem pedig mint játékos...ilyenkor a csalót csak tiltással tudja büntetni
    Játékosként pedig választhat, hogy beveri vagy inkább jelenit
    És Don itt nem GO, hanem játékos.

[align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]
  • en ertem hgy ö jatekos a szerveren es nem go

csak te nem erted ezek szerint a lenyeget

• Az a lényeg, hogy szerepelt másvalaki is a csatában, legalább miatta szerintem lassan befejezhetnék a ki a genyó és ki nem az játékot.

Grat a támadóknak, még több netet a védőnek.

• Értettem, lassan befejezem akkor ígérem :saint:
    De te meg ne használj trágár szavakat kérlek a fórumon, mert nem ide való :/

Fantom...igen én nem értem a dolgot
    Azon ne is gondolkozzatok, hogy esetleg ti beszéltek mellé, mert mellé akartok beszélni!

Sorrowka parancsára magam részéről zártam :phatgrin:

Edit: Te indítottad a mocskolódást nem tisztekve a támadókat és minket oltasz le, hogy fejezzük be :D

Edited once, last by Stay Alive ().

• mint jatekos 1 ertek . de mint GO megha nem is ezen a szerveren ,1 alltalan nem

csatahoz grat meg mindig

a csalo bagazsnak meg sok sikert masik szerveren . vagy a tiltas utan ugyesebben :D

Timi jatszol valamelyik szerveren vagy csak unalombol vagy forumon a napokban ?

• Értettem, lassan befejezem akkor ígérem :saint:
    De te meg ne használj trágár szavakat kérlek a fórumon, mert nem ide való :/

Fantom...igen én nem értem a dolgot
    Azon ne is gondolkozzatok, hogy esetleg ti beszéltek mellé, mert mellé akartok beszélni!

Sorrowka parancsára magam részéről zártam :phatgrin:

Tyű! Bölcsis korom óta ugrok a kicsinyítő képzőkre, de most nem fogok beleállni. Nah jó mégis, csak másba. A genyó egy szleng szó, még csak véletlenül sem káromkodás. Arra pl egy szinonimával élve -nehogy megsértsem galamblelked így ismeretlenül - azt találnám írni ; a szemetes tartalma. Nah jó csak vicceltem. Mindenki tudja hogy a szemetes tartalma nem is káromkodás, csak egy rövidítés, amiből a fenti csatában nagyon sokat vittek haza.

edit: Nincs az a pénz, amiért játszanék. Csak fórum.

Edited once, last by :Sorrow:: mert nincs kedvem új posztban válaszolni egy a poszt megírása közben befutott reag miatt. ().

• Most csitítsalak benneteket? nem vagytok már kisdedek, egyikőtök sem most kezdte az ipart. Kérem jól viselkedjetek!
    A csatát meg felteszem nemsokára a top 10-be....

• Köszönjük a hozzászólásokat és a gratulációkat is!

Akkor tisztázásképp, hogy mindenki tisztán lásson, leírom, hogyan is történtek a dolgok valójában...

Az egész úgy kezdődött még december végén, hogy Don szólt, DF van Akvila főbolygójánál, nem sok, úgy 30 millió volt... ugorjak el érte... Mondom okés, rámegyek, de addigra beszedésre került. Mondom Donnak, ez fura, ki támadná Akvilát, ennyivel, hold volt, ez ninja lesz.. de vajon kié, milyen?

Bőszen elkezdtem bújni a statoldalt (de jó, hogy vannak ilyenek) és 3 nap alatt nyilvánvalóvá vált, hogy multizás folyik. Gyakorlatilag minden nap 30-40 millió flotta megsemmisült Akvilán, majd a törmelék beszedésre került.

Szóltam Donnak, aki élből az mondta nekem (isten ments, hogy a védelmében mondjam, mivel tényleg így volt), hogy jelentsem.

Én mondtam, hogy nem jelenteni kéne, hanem megbüntetni végre, de általunk. Hogy miért?

- Több mint 10 év után tértem vissza Ogame világába, az elején még az "általam feltételezett csalásokról" írtam jegyet, melyek megfigyeléssel lezárultak.
    - Ha valaki több mint 2 mrd-s flottát össze tud multizni, az kb. legálisan csinálja, ez nem két nap műve, továbbá, ha nekem feltűnt, másnak nem, akkor itt nem fog semmi sem történni.

És igen, milyen igazam volt, ahogy Akvila megírta, be van jelentve, tudnak róla az Ogame-nél, Omega a fia, így azt csinál amit akar, lazán az arcomba. Én ettől függetlenül ezzel nem értek egyet, mert a pushing és még néhány dolog tudtommal nem mehetne, de nem találtuk meg a közös nevezőt, neki a multizás az alapfelfogása, anélkül nem játszik :).

Néhányan, akik a kákán is a csomót keresik, kereshetik most is, a tények ezek, fentiek miatt mondtam, hogy ez nem lesz már jelentve, nincs értelme egyszerűen, nekünk kell megoldani ügyesen.

[color=#0000FF][b]TOP1 Yakini[/b][/color] - [color=#FF0000][b]TOP1 ACS Yakini[/b][/color] - [color=#00FF00][b][color=#008000]TOP1 Solo Yakini[/b][/color][/color]