[Ö: 23.565.279.000] Stay Alive & paradicsom [nyuszik_1] & Szundi [T4L] vs. Killah Kikitt [UUX] & Comereaber [UUX] & old [UUX] & Poseidon18 [UUX] (T: 13.356.657.000, V: 10.208.622.000)

  • Top 1 csata.


    Képzeljetek el egy csodás, idilli karácsony reggelt, amikor olvadozik a hó, csicseregnek a madarak, bekapcsolod a rádiót és karácsonyi zene szól, szépen felkelsz, és már készülsz a finom ebédre, a vacsorára, az ajándékozásra.


    Aha. Nem. :dash: Körülbelül 6 óra 50 perc körül csörren a telefon, a halálomból felkeltve mérgesen beleszólok. Nos, hát Poseidon18 az, aki ennek az egésznek az atyja, ugyanis kiszúrta, hogy Szundi bogyója eltűnt, majd vérmesen kutatni kezdte, és megtalálta Killah Kikitt mellett, ahol hiányzott egy hold. Jön is a riasztás, szerencsére mind a négyen felébredtünk erre a csodás ünnepi reggelre, jobb dolgunk amúgy se lett volna, mint kitalálni, mi legyen.


    Ennél többet asszem taktikai okokból nem is osztanék meg, a lényeg, hogy több variáció átgondolása után végül arra jutottunk, hogy mi vagyunk lépéselőnyben, szóval ha jönni akarnak, hát jöjjenek. A vége pedig maga a csoda, a mennyország, mégis boldog lett a karácsony :) Legalábbis nekünk. Stay Alive, elmondásod szerint ez volt az első vesztes csatád, ha tényleg így van, akkor köszönjük a lehetőséget, nagyon büszkék vagyunk rá!


    A törmelék első felét elvitték Szundiék, ezt úgy 4-4 milliárdra lőttük be, a mi nyereségünk egységre pontos, ne tudjátok meg, mekkorát vigyorogtam, amikor kiderült, hogy kijött pluszra :D Nagyon nem köszi srácok, nem volt szép karácsonykor ilyennel zargatni minket, de ebből most mi jöttünk ki jobban, ami az elmúlt napok történései (Ryuk, Altair) után most nagyon kellett nekünk. Köszi hogy felélesztitek a szervert végre, már eléggé patthelyzetben voltunk :D De azért várhattatok volna ezzel három napot.


    És íme a gyönyörű 23 milliárdos csatajelentés, a szerver adottságaihoz és korához képest ez eszméletlen mennyiség, gyakorlatilag nem is lehetne nagyobb, csak ha a teljes T4L-lel csapunk össze. Halkan jegyzem meg, ez már szinte így is szövetségi háború volt :) Még sok ilyet, és asszem nem kell mihamarabbit kívánni, biztos vagyok benne, hogy találkozunk még.


    :beer:



    Ezen az időponton (24-12-2018 09:36:25) az alábbi flották csaptak össze:



    Támadó Stay Alive


    Könnyű Harcos 1.000.037
    Kis szállító 57.273
    Cirkáló 140.099
    Csatahajó 10.039
    Romboló 20.027
    Csatacirkáló 50.073
    Kémszonda 1

    _________________________________________


    Támadó paradicsom [nyuszik_1]


    Könnyű Harcos 200.000
    Cirkáló 30.000
    Csatahajó 1.000
    Csatacirkáló 9.000
    Nehéz Harcos 23
    Bombázó 12

    _________________________________________


    Támadó Szundi [T4L]


    Könnyű Harcos 254.000
    Nehéz Harcos 5.000
    Csatahajó 11.000
    Csatacirkáló 14.000
    Cirkáló 25.000

    _________________________________________


    Védő Killah Kikitt [UUX]


    Kis szállító 84.745
    Nagy Szállító 4.332
    Könnyű Harcos 457.640
    Nehéz Harcos 357
    Cirkáló 17.561
    Csatahajó 28.864
    Kolóniahajó 1
    Szemetesek 10.075
    Kémszonda 214.722
    Halálcsillag 10
    Csatacirkáló 10.915
    Rakéta kilövő 467
    Könnyű lézer 1.188
    Gauss ágyú 94

    _________________________________________


    Védő Comereaber [UUX]


    Könnyű Harcos 120.000
    Cirkáló 8.000
    Csatahajó 15.500
    Bombázó 1.000
    Romboló 500
    Csatacirkáló 15.500

    _________________________________________


    Védő old [UUX]


    Könnyű Harcos 130.019
    Nehéz Harcos 44
    Cirkáló 32.807
    Csatahajó 24.721
    Bombázó 3.204
    Romboló 17.832
    Csatacirkáló 22.800

    _________________________________________


    Védő Poseidon18 [UUX]


    Könnyű Harcos 246.603
    Nehéz Harcos 201
    Cirkáló 74.856
    Csatahajó 21.009
    Bombázó 5.227
    Romboló 19.948
    Csatacirkáló 10.147

    _________________________________________



    A csata után ...


    Támadó Stay Alive


    Könnyű Harcos 22.746 ( -977.291 )
    Kis szállító 1.261 ( -56.012 )
    Cirkáló 26.799 ( -113.300 )
    Csatahajó 5.389 ( -4.650 )
    Romboló 17.951 ( -2.076 )
    Csatacirkáló 35.064 ( -15.009 )
    Kémszonda 0 ( -1 )

    _________________________________________


    Támadó paradicsom [nyuszik_1]


    Könnyű Harcos 4.407 ( -195.593 )
    Cirkáló 4.409 ( -25.591 )
    Csatahajó 490 ( -510 )
    Csatacirkáló 5.606 ( -3.394 )
    Nehéz Harcos 0 ( -23 )
    Bombázó 11 ( -1 )

    _________________________________________


    Támadó Szundi [T4L]


    Könnyű Harcos 5.822 ( -248.178 )
    Nehéz Harcos 253 ( -4.747 )
    Csatahajó 5.981 ( -5.019 )
    Csatacirkáló 9.867 ( -4.133 )
    Cirkáló 4.761 ( -20.239 )

    _________________________________________


    Védő Killah Kikitt [UUX]


    Kis szállító 798 ( -83.947 )
    Nagy Szállító 175 ( -4.157 )
    Könnyű Harcos 4.121 ( -453.519 )
    Nehéz Harcos 13 ( -344 )
    Cirkáló 3.818 ( -13.743 )
    Csatahajó 19.705 ( -9.159 )
    Kolóniahajó 0 ( -1 )
    Szemetesek 745 ( -9.330 )
    Kémszonda 160 ( -214.562 )
    Halálcsillag 10 ( -0 )
    Csatacirkáló 9.249 ( -1.666 )
    Rakéta kilövő 2 ( -465 )
    Könnyű lézer 6 ( -1.182 )
    Gauss ágyú 43 ( -51 )

    _________________________________________


    Védő Comereaber [UUX]


    Könnyű Harcos 1.054 ( -118.946 )
    Cirkáló 1.649 ( -6.351 )
    Csatahajó 10.578 ( -4.922 )
    Bombázó 915 ( -85 )
    Romboló 487 ( -13 )
    Csatacirkáló 13.219 ( -2.281 )

    _________________________________________


    Védő old [UUX]


    Könnyű Harcos 1.025 ( -128.994 )
    Nehéz Harcos 3 ( -41 )
    Cirkáló 6.718 ( -26.089 )
    Csatahajó 16.628 ( -8.093 )
    Bombázó 2.892 ( -312 )
    Romboló 17.281 ( -551 )
    Csatacirkáló 19.421 ( -3.379 )

    _________________________________________


    Védő Poseidon18 [UUX]


    Könnyű Harcos 2.305 ( -244.298 )
    Nehéz Harcos 13 ( -188 )
    Cirkáló 17.223 ( -57.633 )
    Csatahajó 14.987 ( -6.022 )
    Bombázó 4.774 ( -453 )
    Romboló 19.472 ( -476 )
    Csatacirkáló 8.796 ( -1.351 )

    _________________________________________



    A harc döntetlen lett.


    A támadó összesen 13.356.657.000 egységet vesztett.
    A védő összesen 10.208.622.000 egységet vesztett.
    Ezeken az űrbéli koordinátákon jelenleg 12.545.904.000 fém és 5.444.364.800 kristály lebeg.


    Az esély a hold keletkezésére a törmelékekből:22% százalék.




    nyereség/veszteség összegzése:




    A támadó(k) összesen


    Fém: -5.045.175.000
    Kristály: -24.027.000
    Deutérium: -687.455.000
    A támadó(k) összesen 5.756.657.000 egységet vesztett(ek).



    A védő(k) összesen


    Fém: 1.697.207.900
    Kristály: -1.214.612.200
    Deutérium: -384.909.000
    A védő(k) nyeresége 97.686.700 egység.




    Létrehozó a OGotcha Csatajelentés formázó 4.1.8

  • Nos először a tisztelet kör : Gratulálok szép volt !
    Külön gratulálok Staynek Szundinak illetve donnak mert tökös dolog volt végig menni.


    Viszont "halkan jegyezném" meg hogy ez nem szövetségi háború volt. Ha az lenne lett volna most nem így tetted volna ki :)


    Továbbra sem értem miért kell egy csata miatt szövetség szintű háborút rebezsgetni .
    De részünkről ennek sincs akadálya XD


    Nem kell aggódni kedves játékos társaim lessz még itt csoda bőven .


    Üdvözlettel: goti2 T4L

  • Gratulálok mindenkinek, szép csatát toltunk :)
    Nem kell takargatni semmit, nevezd nevén a gyereket... Killah 20 perc alatt szedte a DFet 150k kukával 1x speeden, mikor csak 10k volt neki alapból de csata után 750 db maradt... A bogyeszt meg előtte kipucoltuk
    Nem orrolok erre, én is használok SA.t...csak nevezzük meg ha már így történt :)
    Erre az egyre nem számoltunk, azt gondoltuk megyünk rendszeten belül 2 kanyart kukával.
    De legnagyobb hibánk az volt, hogy lassítottunk támadás mögé... Ha nem tesszük csak a védőket vertük volna be profittal, fél perc alatt meg nem fordulnak mindannyian
    Éreztem lehet ezt kellene tenni, de inkább kockáztattam... Nem jött be de nem is bánom!


    Nem szokásom belemenni így csatába, de ha már megfogtuk nem engedtük el... Főleg én!
    Többiek éreztek vmit, de én már nagyon meg akartam szabadulni ettől az acc, tól, így mondom mindegy mi a vége.
    Természetesen őket kárpótolom, triplán is ;)


    A védőknek gratula, szépen beleálltak... Így kell :)

    [align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]
  • Stay, csak hogy nyugodtan aludj, nem jött volna be, számoltunk vele :) a kukázás valóban igy tortent de ha pakolgatjatok a bolygokat akkor ezzel szamolni kell


    Goti, nem akartalak bantani ezzel, epp ezert irtam hozza, hogy halkan jegyzem meg :D Egy csapatban jatszotok ellenunk, de nincs ezzel baj, csak ezert mondtam :D sajna szerintem a T4L vs UUX osszhaboru sosem fog megvalosulni

  • Na akkor én is gratulálok. A mázli faktor most nálatok volt. Többszörösen is...Posinak külön grat a szemfülességért, ha ő nincs akkor...de mindegy is.


    Srácok köszönöm az élményt! Egy picit sajnálom, hogy ez lett belőle, de azért annyira nem. Végig mentünk, mert...nem kell magyarázni, bevállaltuk!


    A T4L-t direkt nem zargattam ezzel a kergetőzéssel. Ne legyen az ami múltkor volt...ha picit szerencsésebbek vagyunk akkor nem is kellettek volna. De sok a ha ebben és már nem is számít.


    Szép számokat vonultattunk fel. Gratulálok mindenkinek! Jót játszottunk! Remélem lesz még folytatása...
    Jobbulást mindenkinek!


    Kellemes Ünnepeket minden Ogamernek! :)

  • Kérlek ne oktass :D
    3v4 ellen beállni úgy, hogy az egyikünk a legkisebb, SAval meg szedni a DFet...erről nem lehet mit oktatni szerintem


    Sötéttel kifújtátok az orrunkat ennyi... Én is ezt tettem volna, ez mellettetek szóljon!
    Mellesleg láttunk mindent, tudtuk mi lesz a csata vége de mentünk tovább...nem kaptatok el semmilyen trükk álltal


    Mégegyszer grat, szépen BEÁLLTATOK ELÉNK :)


    Csak ne oktassatok kérlek, ez nem olyan csata, meg én se szorulok rá.

    [align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]
  • Gratulálok srácok, le a kalappal szép csata. Én picit elfogulatlan mind a két fél kapcsán emelem kalapom.


    Ugyan akkor komolyan elgondolkoztam... Könnyen lehet hogy befejezem a játékot.


    Gyerekek amit az UUX nál csináltok komolyan orvosi esetre kezd hasonlítani. Felhivod telefonon karácsonykor reggel/hajnal hatkor a szövi társakat hogy ki az ágyból dobd el a gyereket lépj be játszani... És még meg is teszitek? Agyrém... Én megirtam a szöviben ha bárki felhivna azért hogy lépjek be nagyon csúnyán elküldeném a francba legyen már életed felkiáltással! Ha van időm kedvem játszom... Ennyi nem több. Ez a játék átvette az életetek felett az uralmat és ez nagyon szomorú...


    Én a jobbulást az UUXnak kívánom. Nem flottában hanem mentálisan. Kicsit álljatok meg egy percre és gondoljátok bele mennyit elvesz ez a függőség az életetekből.


    Nyilván jönnek majd a válaszok hogy rosszul látom, de hajnalban karácsonykor anyámat sem hívnám fel még akkor sem ha ég a ház, nem hogy tök idegen embereket... Egy játék miatt...


    U. I. Boldog karácsonyt!

  • Ugyan nem játszom az uniban, de mint szemlélő nézegetem a csatajelentéseket néha néha, főleg ha ilyen szép nagyra sikeredett.. Gratula mind2 oldalnak..
    Amit chief írt, az nagyon igaz, és ezért is veszett el már az ogame varázsa.. gyakorlatilag, úgy lehet valaki top 1-2-3 stb. hogyha itt van éjjel nappal.. vagy legalábbis fel fel nézeget és keresi az adódó lehetőséget.. máskülönben marad a bányászkodás(amit jómagam is csinálok már egy ideje), mert flottázni bizony nem lehet úgy, hogy fellépek amikor van időm és kikapcsolódnék.. ez a játék már teljesen elvesztette a játék titulust.. és lehet arra fogni, hogy felgyorsult a világ, bárhonnan fel lehet lépni stb. de akkor is beteges amit egyes emberek művelnek.. Ez a "játék" már nem játék, hanem függőség..


    Boldog karácsonyt!

    [align=center] [img]http://kepfeltoltes.hu/141103/Dovahkiin_sig_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img] [/align]
  • Na jo azert ne mutogassunk igy egymasra, ti gondolom tok veletlenul tervezes nelkul jottetek rank karacsony hajnalban.


    Karacsony hajnalban.


    Nyilvan hagyni fogjuk leszedetni, komolyan ezzel jossz, hogy mi mentalisan romlottam vagyunk, mert felhivjuk egymast? Mi nem vagtuk hozzatok, hogy mekkora szemet dolog karacsony hajnalban tamadni. Mert amugy az. Nyilvan hagyni fogjuk hogy idegyertek leszedni csak mert karacsony van.


    Agyrem komolyan. De egyebkent amikor Freddyre mentunk hajnalban, TELJESEN UGYANIGY felhivtatok egymast es bealltatok elenk, mi nem mentunk vegig mert tudtuk hogy freddy szedte volna a szemetet.


    Na most ezt a hibat elkovettetek. Nem latom a problemat. Korrekt csataban korrekt modon vedekeztunk, szabalyosan, csak savanyu a szolo.

  • Nem tudom miert tisztelendo, hogy vegigmentetek. Hiba volt, most nyertunk egy kort, el kell fogadni. Alabecsultetek minket mert nem jatszunk masik szerveren, nem vagyunk tagjai az ogame kozossegnek, csak csendben uraltunk kicsit egy meghatarozo univerzumot es most hogy jol mentek a dolgaitok ellenunk, de egyszer mi is nyertunk, böki a csőrötök, szerintem ennyi tortent.


    Boldog karacsonyt nektek is egyebkent, nem akarok haragot tartani senkivel, de Chief ez nagyon banto volt, amit irtal.

  • Eppen azert voltam (es leszek) vakban egy kicsit, mert utaltam hogy mar nem tudok ugy lefekudni hogy ne gondoljam at mikor er haza a flotta, egyszeruen ki akartam ebbol lepni. De ha karacsony hajnalban valaki tamad az rohadtul ne vagja mar a fejemhez hogy mi az hogy mi karacsony reggel beallunk ele. Te jo isten. Nem tudok tullepni ezen

  • Comereaber, javaslom aludj egy nagyot és nézd meg kik voltak a támadók. Én nem látom a nevem a listán. Más t4l es csapat tagot sem. Szundi magán akciója volt 2 külsőssel.


    Engem soha senki nem hívott telefonon játék miatt.


    De akkor összegzem:


    Nem akartam megbántani senkit. Amikor megtudtam hogy telefonon ment a riasztás nagyon szomorú lettem. Nem azért mert nyertetek vagy sem. Egyszerűen megijedtem attól, hogy egy online játék ilyen mértékű függőséget okozhat. Erre írtam hogy ha én eljutok idáig törlöm magam.


    A csata szép, a kivitelezés is taktikailag. Magánéleti oldalról szomorú.

  • Egyetertek. De nem volt mas valasztasunk, gyakorlatilag a jatek vege lett volna, ha erre nem ugrunk. De lehet hogy igy is.


    Sokat beszeltunk Chief, tudjuk egymasrol, hogy allunk a jatekhoz. En is amint fuggosegnek ereztem vakba vonultam, es latjatok joideje inaktiv is vagyok, de ha a jatek soran egyszer kell felkelni reggel, vedeni, az belefer.


    Es csak ujra mondom, emlekszem arra, amikor Possal kilottuk Freddy holdjat, es reggelre ott sorakoztak a vedok elottunk... ez egy ilyen jatek, ha minden kotel szakad, akkor minden kotel szakad, sajnos. Ezert nem voltam soha es valoszinu nem is leszek soha elit jatekos annak ellenere, hogy 11 eves koromban jatszottam eloszor. Ha nem ilyennek terveznek a jatekot akkor ejfeltol reggel hatig tamadasstop lenne... sajnaljuk ha ez elszomoritott, szerintem ez most ert ennyit hogy felkeljunk ra.

  • Commer megsúgom nem kellett telefonálni mikor freddy ellen vonultatok .
    Pont mindenki korai bagoly módban volt szerencsénkre .


    Chief magán életi vetülete elgondolkodtató úgy gondolom nem megbántani akart bárkit is csak tényleg így érezte hirtelen.


    És utoljára kérem szépen ne mossuk össze az embereket meg a szövetségeket .
    A T4L nem volt meghívva ebbe a csatàba "sajnos" mert bár karácsony de lehet mentem volna.

  • Gratulálok a támadóknak, a sorozattűz is velünk volt, több mint 100k kukányi szeméttel kevesebb lett a szemét, mint a szimuk mutatták, mi pedig nagyon sokkal kevesebb bukóban zártunk, mint kellett volna, ezt meg kell jegyezni.


    Stayyel és Szundival egyeztetve ők is ezt látták, igen, nagyot tévedett most a SIM, egészen pontosan 4,5 mrd-vel vesztettünk mi védők kevesebbet, mint a SIM kihozta. Ez is hozzájárult ahhoz, hogy csapódtak a támadók, azért úgy más képet festett a csata. (Mi voltunk az őrültek, hogy beleálltunk :D)


    Én úgy gondoltam, hogy Karácsonykor senki nem fog támadni, én sem fogok.
    Nagyot tévedtem, reggel döbbenten láttam. Persze nincs tűzszünet, úgyhogy ez is normális, továbbá ez csak egy játék.
    Nem volt kötelező senkinek sem feljönni, végigkérdeztük, ez sült ki belőle.
    Véleményeket köszönjük, Chief Te egészen biztosan hagytad volna a flottát, igazad van, de akkor csak bányászaccot húzz, zéró hajóval és azt hiszem ezt itt be is fejezhetjük :)


    Goti - Ha a T4L a buliban van, akkor már a számok alapján sincs esélyünk, ugyanis egyszerűen számbeli fölényetek van/lesz is, úgyhogy ha akarjátok, mi vesztésre vagyunk ítélve.


    A Támadóknak még egyszer gratulálok, a szerencse mellettünk volt most az egyszer :).


    Boldog Békés Karácsonyt kívánok Mindenkinek!

    [color=#0000FF][b]TOP1 Yakini[/b][/color] - [color=#FF0000][b]TOP1 ACS Yakini[/b][/color] - [color=#00FF00][b][color=#008000]TOP1 Solo Yakini[/b][/color][/color]