Deutériumért cserébe adok kristályt és fémet 2:1:1 váltásban

  • Elsősorban alacsonyabb szintű játékosoknak váltanám be a felhalmozott felesleges deutériumukat kristályra és fémre, mert tudom, hogy rengeteg felhalmozódik még a játék elején feleslegesen..


    A váltási arány: 2:1:1 Ahol egy egység deutérium egy egység kristályt vagy két egység fémet ér. <- Ezt az arányt az Ogame szabályzata írja elő.


    Ez az ajánlat folyamatosan érvényes marad, érdeklődni privát üzenetben lehet a játékon belül, illetve itt a fórumon, és csak a készleteim erejéig tudok kiszolgálni éppen.


    Moderátor, légyszíves zárd a témát, illetve töröld ezen posztot követő kéretlen és rosszindulatú hozzászólásokat.

  • Elsősorban alacsonyabb szintű játékosoknak váltanám be a felhalmozott felesleges deutériumukat kristályra és fémre.


    A váltási arány: 2:1:1 Ahol egy egység deutérium egy egység kristályt vagy két egység fémet ér.


    Tehát jól lehúzod a kezdőket 2.1.1 arányba te meg beváltod 3.2.1-be
    Édes :)

    [align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]
  • Tehát jól lehúzod a kezdőket 2.1.1 arányba te meg beváltod 3.2.1-be
    Édes :)


    Senkinek sem kötelező részt vennie a kereskedelemben, a hozzászólásod pedig irreleváns, és nem tartalmaz hasznos információt. Maradj kint a témámból, vagy ha szeretnél cserélni, akkor írd a tételt. Az arányok az Ogame szabályzatnak megfelelően vannak kiírva! Köszöntem.

  • Most mit idegeskedsz?
    Csak leírtam, hogy legálisan akarsz pushingolni most mi van abba? :D

    [align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]
  • Jelents nyugodtan a fogalomzavarommal együtt


    De ha nyersit akarsz csinálni magadnak azt ne nyiltan tedd, pláne nem a kezdőket lehúzva


    Na hogy is van?
    Pl 100m deut megveszel 100m krisért 2.1.1-be, de te meg beváltod magadnak 3.2.1-re ami 200m kris
    Tehát lesz 100m krised csak úgy
    A kezdők meg örülnek neki, hogy nem rohad rájuk a deu 6x econ :)


    Edit: bezzeg mikor te offoltad szét Gurat csatáját a baromságaiddal, plusz amiket mondtál róla az nem volt probléma ugye?

    [align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]

    2 Mal editiert, zuletzt von Stay Alive ()

  • Ha problémád van az Ogame szabályzatával Stay Alive, azt jelezd a magyarországi kirendeltségnek. A te - enyhe kiigazítást igénylő :) - logikáddal akkor lépjél ki a szövetségekből, mert legális pushing, és soha ne támadj senkit ACS-be, mert legális pushing. De ezek nem problémák ugye? Még te vagy a bráner jobbik végén. Tisztességről meg ne papoljon nekem egy olyan játékos, akinek már számtalan megkérdőjelezett akciója volt szabályosság szempontjából! Ha Guratot zavarja, zavarta vola, akkor tett volna lépéseket, illetve később tett is. További szép napot kívánok! :)

  • Számtalan megkérdőjelezett akcióm volt? :D
    Na mesélj...csak egyet mondj :)

    [align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]
  • Mai ogame ékes játékosprofilja vagy ;)


    Mihelyt ér egy kis kritika szaladok jelenteni a dolgokat...komolyan mi ez ovoda??? :O


    Amúgy megint nem tudom mit kötekedsz, uzsorás vagy ezekkel az arányokkal és kész :)
    Én pl inkább töltenék SA-t mint, hogy veled kereskedjek :)


    Másik az ACS miatt hiába rugózol...de akkor írj a játékfejlesztőknek vegyék ki, mert zavarja a pici szemed ;)

  • altalaban én is csak így kereskedek
    Akkor én is uzsorás vagyok


    Na de már ideje a soherrerá szállni

  • Azért Márk...kicsit más lehúzni a kisebbeket, úgy, hogy neked duplaprofitod van mint mondjuk a barátokat....


    Mert a barátok...legalábbis ugyan abban a körben mozgunk gondolnak 2-t töltenek SA-t elég csak épp annyit hogy váltani tudjon...nagyon ritkán kereskedünk.


    Ez a 2:1:1 meg a kicsikkel szemben hát...uzsorás ezt én tartom mindig vállaltam a véleményem...nem bántani akarok ezzel bárkit is...de az, mert az életben is csak azt lehet lehúzni aki hülye ahhoz, hogy átszámolja, átlássa, hogy az neki megéri-e abban a formában... ;)

  • Milyen érdekes, ha a haver csinálja ugyanezt, akkor gyorsan legitimizáljátok a dolgot, és leszűkítitek arra, hogy a kezdők hurr-durr. :) Ezek vagytok ti! :)


    Akkor leírom egy kicsit egyszerűbben, hogy Stay Alive, és a haverok is megértsék, mielőtt törlésre kerül minden hozzászólás:


    A cserekereskedelemből nincsen haszon, az azért van, hogy egyenlő arányban cseréljetek egymás között anyagokat. Ez a 3:2:1-es arány ezt szolgálja ki. A profitorientált kereskedelem pedig a kereslet és kínálat igényét szolgálja ki. Tudod a sarki pék nem uzsorás, mert nem beszerzési áron adja neked a termékeit, hanem rárak 30% hasznot, ami nem csak a saját megélhetését fedezi, hanem a gyarapodását is.


    Mivel a kezdő játékosoknak rengeteg a felhalmozott deutérium, mert túlbecsülték a kezdeti szakaszokban a szükségességét, rengetegen leállítják, korlátozzák a termelést, vagy csak beledobják irreális mennyiségben árverésekre, mert nem tudnak vele mit kezdeni. Ezt hívják a piacon túlkínálatnak. És azok számára nagyon is baráti és jó feltételek ezek, amiket szabtam.


    Most, hogy mindenkinek megvannak a kereskedelem alapjai, remélem sikerült fényt hoznom abba a mély sötétségbe, ami a témakörrel kapcsolatban jelen van, mert úgy érzem, a következő lépcső már az lett volna, hogy Orbán küldött, vagy megpróbáltok meggyőzni arról, hogy miért is lapos a Föld. Amiért a HSZ-eiteket töröltetni fogom, annak az oka pedig szimplán annyi, hogy ne rondítsatok bele az én kereskedő topicomba. Ha szeretnétek szövegelni nekem (ami egyébként fergetegesen szórakoztató számomra), akkor nyissatok valami témát az offtopicba, vagy írjatok privátot.

  • Hát Fire, azért elég frissítően hatott egy átgondolt, összeszedett és igényes iróniával/szarkazmussal összerakott hsz-t olvasni itt a többnyire személyeskedő, már-már anyázó megnyilvánulás között. Minőségi sav :D

  • A cserekereskedelemből nincsen haszon, az azért van, hogy egyenlő arányban cseréljetek egymás között anyagokat. Ez a 3:2:1-es arány ezt szolgálja ki. A profitorientált kereskedelem pedig a kereslet és kínálat igényét szolgálja ki. Tudod a sarki pék nem uzsorás, mert nem beszerzési áron adja neked a termékeit, hanem rárak 30% hasznot, ami nem csak a saját megélhetését fedezi, hanem a gyarapodását is.

    Nos a sarki péknek a 30% az neked ebben az esetben akár 100%-is lehet :)


    Az, ha párszor eljátszod ezt a 4 fal közt senkit nem érdekel
    De itt hirdeted, hogy kezdők cseréljenek veled minimum arányba mint ha csak valami szeretet szolgálat lennél, közbe meg írod, hogy haszonra törekedsz


    Cserélj közép arányon, abból is tudsz hasznot csinálni, plusz korrekt a csere


    Sokan lehet nem gondolnak ebbe bele, de durván fel lehet tolni így egy accot, hogy minimumon veszi a deut és maxon váltja be magának
    Ez nem korrekt senkivel szembe, cserélj így ha neked írnak de ne plakátold ki magad

    [align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]
  • Balszerencsédre Stay Alive a szabályzatot nálad kompetensebb személyek írták, így született a 2:1:1-es arány is, ami szorgalmazza, hogy a túlkínálatot szabályozni tudják a kereskedők, mint én, és a cserét kezdeményező fél se dobja ki a felgyülemlett anyagát. Hogy én milyen árat szabok, az az én kereskedői jogom. Akinek nem tetszik az áram, az nem tér be a boltomba, hanem keres mást, aki kedvezőbb feltételeket javasol. Ez ilyen egyszerű. Ne te szabd már meg nekem, hogy milyen árakkal dolgozzak. :)


    Ha szeretnél még érdekességeket olvasni a kereskedelemről, nézd meg, hogy mennyi az összeállítási és HR költsége annak az eszköznek, amiről pötyögsz, és te ennek ellenére mennyiért vetted meg a boltban. :)

  • Szeretem, mikor egy témában jó eszmecsere alakul ki. Kereskedni lehet így is - úgyis. Azt azért kérem, hogy ne hivatkozzon rám senki....
    A téma és a hozzászólások maradhatnak, mert nem off.- Szép eszmecsere a kereskedelemről, ilyen is kell.
    Azért itt is kérem, hogy tartsátok egymást és egymás véleményét tiszteletben és úgy menjen a diskurzus!