A védelem szerepe a játékban

  • Guratom...mire beküldtem oda már nyitottál is itt na mindegy...én igazából azzal a csatával le is zárnám a vitát arról, hogy profit vagy deficit mert kit érdekel???
    Gyalulni kell a tekiket és kész punktum :D

  • A védelem semmire nem jó kb...fs-elni kell az a lényeg :)


    Meg nyomkodni az aktivitási indikátort :rofl:

    [align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]
  • Deficitről beszél miközben akkora védelmet épít, ami soha nem lesz jó semmire.
    Miközben azt mondja mindig más holdról FS-el. Akkor minek 300 millás védelem?
    napi termelést megvédeni?

    [align=center] [img]http://www.kepfeltoltes.hu/121105/286121175Sigi2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img] [/align]
  • Gyaluljátok már le :D


    És mehet egy buktás csata is hírnév termébe...nagy sikere lenne plusz az ő kis ego-ja bánná, hogy ha nincs profit akkor senki nem megy rá.
    Én már várom :)


    Plusz mutassátok meg neki azt is, hogy miként nem landol majd nála a DF még ha rá is készül :D


    Mert nem minden a profit :)

    [align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]
  • Deficitről beszél miközben akkora védelmet épít, ami soha nem lesz jó semmire.
    Miközben azt mondja mindig más holdról FS-el. Akkor minek 300 millás védelem?
    napi termelést megvédeni?


    Én nem tudom, arra jó volt, hogy a 600. helyről leelőzzelek, de minden jó, ha a végén megdobnak egy top 10-es accountal a haverok nem?


    "
    Gyaluljátok már le :D

    És mehet egy buktás csata is hírnév termébe...nagy sikere lenne plusz az ő kis ego-ja bánná, hogy ha nincs profit akkor senki nem megy rá.
    Én már várom :)


    Plusz mutassátok meg neki azt is, hogy miként nem landol majd nála a DF még ha rá is készül :D


    Mert nem minden a profit :)


    Úgy látom Stay Alive nagyon bántja az egod, hogy igazam van. Különben hogy haladnék a listán gyorsabban fel mindennemű klános segítség meg egyéb nélkül? Nem kell a biztatás Eximnek, mert már pásztázza a bolygóim. Lehet szemétkedni, de ez visszafele is igaz. Bevágok minden ingósságot erőforrásnak, és egész este halálcsillagokat reptetek a holdjaitokba, és rakétázok minden védelmet amit találok akár hónapokig is. Lehet értelmetlenül pénzt elcsapni, csak nem érdemes. Ferko biztos örülne neki viszont. Maradjunk a hagyományos receptnél. :) Gondolom véletlenül sem azért rohantál a flottás szerveredre, mert ott 30%-os def DF van. A saját költségeden akciózz, ne másén. :) Amíg itt voltál az Ursán téged sem láttalak ilyen akciókba, ne igyál bort miközben vizet prédikálsz. ;)


    Tetted volna meg ezt a hős tettet anno a te accountoddal. De csak a kristályt szállítottad nekem-

  • de minden jó, ha a végén megdobnak egy top 10-es accountal a haverok nem?

    Ennek mi köze ahhoz amit írtam? Amúgy később kezdtem ursán játszani mint te, tehát nem igazán előzhettél le.


    De azt bezzeg nem magyarázod el, hogy minek 300 millás védelem egy olyan bolygóra ahol elvileg nem tartasz se flottát, se nyersanyagot.
    A teki védi a mit is? A tekit? Ez olyan, mintha egy lakatra tennél egy másik lakatot, hogy ne lopják el.


    Meg megmagyarázod, hogy ki mit élvezhet a játékban, minek van értelme meg minek nincs.
    Tipikusan az a szituáció, amikor bölcsebb maradtál volna ha hallgatsz...

    [align=center] [img]http://www.kepfeltoltes.hu/121105/286121175Sigi2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img] [/align]
  • Abból a szempontból örülök ennek a témának, hogy legalább végre a játéknak ez az oldala is megnyilatkozik, megszólal itt a fórumon.
    Ugye itt a flottások vannak jelen aktívan.
    Most végre hallhatjuk ezt az oldalt is. Engem érdekel, mi motivál erre egy játékost. Más szemlélet, még ha nem is ért vele egyet mindenki, de elfogadom, hogy valaki így játszik....

  • Miért magyarázzam el neked, hogy mit hová építek és mi célból, lol? Bankkártya adataimat ne adjam meg?

    De mi persze magyarázzunk el mindent amire kíváncsi vagy nem?
    Pl, hogy ki miért támad és mi éri meg neki!

    [align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]
  • Miben is van igazad??? :O


    Hajtod, hogy a teki megvéd majd téged még lehet Ursán sem fog kitartani, de...ember bevonnak titeket az első öregebb uniba úgy fogják kifüstölni alólad a teknősöd, hogy lenyeled a protkód :D Tudod a tekitörés a gazdagok sportja, ami takarja a flotta és a nyersanyagbőséget is ;) Szerinted érdekelni fog bárkit is a te vagy bárki más nyamvadt teknőse??? - Megkíméllek a kellemetlenségektől....nem!!! Tudod nagyon sok ilyen emberrel találkoztam tekizős pályafutásom során...1 kivételével mind vakációba rohant legnagyobb bánatomra volt aki törölte is magát. Szóval utoljára elismétlem remélem most már átmegy az info!!!


    - Tehát kezdjük az elején : Nincs beverhetetlen teknős!!! Az nem létezik sehol az ogame világában. Angoloknál, Franciáknál sehol. Bármekkora is legyen lesznek olyanok akik átmennek rajta teljesen mindegy mit raksz bele vagy mellé!!! 85% visszaépül...oké csak egy flottás 6 kört mehet 12 óra alatt rajtad 1 nap 12 karika :) Azért eléggé amortizáló lehet egy teknősre napi 12 attack!!! ;)


    - Egy szint fölött senkit nem érdekel a bukó....6X econ meg ne a bukó miatt vakargasd már a buksid!!!


    - Másoltam neked csatát...150-200millás bukó per koponya...mégsem vertük a földhöz magunkat...pedig 2X econ nem 2 nap kitermelni 200 millát!!!


    - Lehet értelmetlenül pénzt elcsapni??? :) Kinek, hogy ha kisebb lesz a tekid nekem már személy szerint megérte a költözés...bár olyan isten nincs, hogy legalább azt a 240k SA-t nem hajtom vissza profitban!!!


    - DS-t reptetnél minden este...szerinted a ds-ek 20 perc alatt ottvannak bárhol??? :D Az is idő...és elég csak 1 kört kiszednem a 6-ból már én profitáltam és nem te.


    - Végezetül ami az értelmetlen zúzást illeti...mindennek van értelme...csak nem mindegy melyik oldalon állsz majd éppen. Ahogy azt leírtam...egy átlag teknős nem épít támadóhajót...ergo mindent tekibe tol bele...míg egy flottás 1000 másik helyről előkerítheti azt amit majd nálad fog bukni!!! Így kalkuláld be azt, hogy mi deficites meg mi profitos egy flottásnak :)


    Végezetül pedig...kicsit több tiszteletet a barátomnak...mert ő már letett valamit az asztalra...rólad ez mikor lesz elmondható ??? Tekivel soha....

  • Nem tudom, de a mániátok kiforgatni a mondandómat.


    1. Én is flottázok, nem vagyok "teki" csak mert építek védelmet.
    2. Nincs bajom a flottással, és nincs bajom azzal, hogy valaki alacsonyabb szintűt támad, különben nem lenne -60000 becs pontom.
    3. Az én egyetlen bajom az volt, hogy hárman ráugrottatok egy szerencsétlen alacsonyszintű játékosra amiről teljes mértékben látható volt és elmondható, hogy azt se tudja mit csinál, és ezt kiraktátok, mint valami éktelen nagy büszkeség.


    Aztán átment a vita a védelem szerepéről meg flottás kontra tekire, meg valami nevetséges bosszúhadjáratra ellenem. :D

  • Nem bosszúhadjárat ez...csak megpróbáljuk megértetni azt, hogy amit mondasz nagyon nincs úgy...hidd el ha valaki el akar törölni elfog...akármid is van el fogja érni a célját ;) Hidd el nem hasamra ütve mondom ezt!!!


    Az meg, hogy Guraték 3-an mentek rá...így lett profitos ezzel mi a probléma??? :D

  • Kylo, ez egy meddő vita. Nektek az az álláspontotok, hogy védelmet építeni értelmetlen, és ha dacból hajlandóak vagytok (mert látom nagyon megy a kémkedés), flottát küldeni hajrá, tőlem elvinni nem fogtok semmit, a hadipontotok csökken, a HIVE és egyéb vetélytársaitok meg annál inkább örülni, bizonyítani semmit nem fogtok, mert a büdös életben nem néztek rám se, ha nem azt mondom, amit utáltok hallani.


    Mindenkit az motivál, hogy nagyobb legyen a flottája, és magasabbak a bányái és kutatásai. Ezekhez pénz kell. Hülyeségből (nekimentek védelemnek poénból) ez nem fog megvalósulni, elspoilerezem, max ha kifogtok egy olyat aki ezek után inaktívba vágja magát. Ha valaki meg rohadtul gazdag, nincs riválisa, és már tényleg nem tudja mire költeni a pénzét, és van annyi halálcsillaga amivel bárkit elsöpör, na annál a szintnél elhiszem, hogy valaki szórakozásból csinálja ezt.

  • Ilyen több száz millásokat meg milliárdosokat teljesen felesleges...az nagy dicsőség, hogy top20 vagy flottában, azt a hajóid száma nem éri el a 3000-et :D


    Ez most nem rád vonatkozik ez a tekikre...plusz nyersanyagot von ki a szerverről véglegesen, ami szintén a kihaláshoz vezet. Mindenki csak tekizik nagyszerű. Védelem df-nél nem hiszem, hogy ennyire kilincselnél a tekik mellett.


    Sarkalatos pont de igen...pont az antijátékosok miatt kellene védelem df!!! Átgondolnák mennyit is tolnak abba a teknősbe :)

  • Teknős only életmód az engem is rohadt mód untat, és nem túl jövedelmező. A védelmet én személy szerint arra használom, hogy naponta ne kelljen 5 percenként frissíteni mert bevernek a cirkálókkal vagy csak simán leszállnak nagy szállítókkal felpakolni. Ahol meg 30%-os def DF van, ott meg totális hülyeség védelmet építeni. Az olyan szervereken szerintem simán csak ki kéne szürkíteni, mert semmi értelme.

  • hát mit is irjak eme eszmecserère :) nem vagyok teki nem szeretem öket....de ha tekis lennèk tuti 30%df melett tennèm meg csak de akkoris csak tekit èpitenèk max annyi nsz ami kiszolgálja a banyahordozást....máskèpp ha van flotta kibontanak mögüle az tuti ....de mint minden uniban eljön a csillagok ideje ès akkor jaj bármilyen teknösnek ...hiába elsöre nem mennek át rajta de 2-3alkalommal mar tuti es akkor vège mindennem :)

  • 200 csc-vel nem is lehet ennyi anyagot elvinni, csak kb 250k cuccot mert annyi a kapacitása :)


    Én akkora tekit szoktam csinálni bogyónként, hogy az éjszakai termelést védje meg...kb fél napnyit

    De ez változhat, hogy mennyire vagyok aktív adott uniban és ahhoz számolom

    Persze a teki mérete az nagyban függ még a DF %-tól is adott uninként

    [align=center][color=#FF0000][size=14]Addig kell tolni a csatákat, amíg van kit leszedni! Ráértek akkor bányászni, ha már kihalt az Uni! [img]https://asiakas.kotisivukone.com/files/danielinprofetiat.julkaisee.fi/Nuclear-war-forcetoknow.com_.jpg[/img][/size][/color] [b][i][color=#FF0000][size=12][/size]Háborúban nincs vasárnap![/color][/i][/b][/align]