Találd ki, ki posztol következőnek!

  • Na, ez aztán tényleg fura. Rákattintok a Replay gombra, s itt van az eltűnt hsz. Ezért most nem írok újat
    ____________


    Nem talált!


    Ismét csak én ...


    Sajnos az én Naprendszerem eléggé ....
    Szóval van körülöttem egy világoskék (egyébként piros, de most vakációban van) 2 db bolygóval, egy sárga és a három szürkéből már csak 2, egyik már a hét elején is több, mint 28 napja inaktív volt, a többi akkor még zöld volt, mint én, közülük már csak egy van


    Egy lord vagy egy don?
    ____________________


    Edit:
    valójában mielőtt zöldek lettek, előtte sárgák voltak, aztán zöldek lettek, végül szürkék. Kivéve a I-s szürke

    Einmal editiert, zuletzt von And ()

  • Talált!

    Maradjunk meg az And adta játékszabályoknál!

    Lényegében aki törlődik, az 30 napja inaktív és nincs vásárolt SA a számláján!
    Kék is törlődhet, ha nem jön fel 30 napon belül a vakáció alatt és nincs vásárolt SA-ja!
    A piros az erősebb ellenfél neked, te a pirosnak zöld vagy!
    Ő nem támadhat, de te őt igen ls ha egyszer betámadod(kémkedéssel nem tudom mi a helyzet), akkor te lila leszel és elveszted a "zöldségedet", azaz a kezdő védelmet!
    (tk)státuszba kerülsz, törvényen kívüli leszel és ez 7 napig tart!
    Ha sárgát(ép) támadsz majd a későbbiekben, 75% a rablás és plussz becsületpontot kapsz, ha fehéret, 50% a rablás és mínusz becsületpont jön, azaz ha van plusz becsületpontod, annyi vonódik majd le belőle, ha eleve mínuszban vagy, akkor a piros pontjaidhoz hozzáadódik!
    Amennyiben a becsületpontjaid átmennek pirosba, azaz negatívba, 500 piros pont után már kapsz egy Bandita(később Bandita nagyúr, stb) címet és aki téged támad, az már 100%-ban visz minden nyersanyagodat.

    Egyéb kérdés?

    And?

  • Köszi Lord a részletes leírást.


    Békés ember vagyok, nem szeretek támadni. De most a szükség rávisz, s mivel napok óta piros !-et mutat a nagyon szürke szomszédom (még meg is kérdeztem Tőle , hogy csinálja, ha több, mint 28 napja nem lépett be, de persze nem válaszolt), s a kémszondám jelentése szerint folyamatosan fogy a nyersije, ezért most úgy gondoltam, hogy beszállok a kukaürítésbe (a játékos neve kuka). Úgy olvastam, hogy az nem befolyásolja a becsületpontjaimat (én zöld becsületpontokat szeretnék, nem pirosat), s a kezdővédelmem sem veszítem el. De ha tévednék, gyorsan szólj, még nem egész negyedóra van a kémszondám becsapódásáig, még vissza tudom hívni.


    Egyébként meg ez a Kereskedő egy uzsorás. A szövetségi belépésemmel végre (nagy nehezen) megszerzett 3500 sötétanyagom szépen lenyúlta, majd a játékszabályokban előírt 3:2:1 (fém:kristály:deutérium) arány helyett 3 : 1,8 : 0,8 arányt ajánlott fel, amit kénytelen voltam elfogadni, hiszen új javaslatért újabb 3500 sötétanyagot kért volna.
    Ezért fanyalodtam végül a kukaürítésbe való beszállásba :s


    Lord?

    Einmal editiert, zuletzt von And ()

  • Talált!


    Kémszondával nem hozol el nyersanyagot!!!
    Csak szállítókkal.
    Ha kémszondával támadod és ha van védelme, akkor elhullik a kémszondád!
    Ami neked pirosat mutat(a szürke szomszédod) azt jelenti, hogy aktivitás van a bolygón, de mivel szürke(tehát legalább 7 napja nem lépett be a játékba), akkor kémkedik/támadják!
    Amit én pirosat említettem az a neve kell legyen piros, nem a bolygóján a jel, felkiáltójellel vegyesen!

    Edit:
    Igen, a nyersanyag-kereskedő-véleménnyel egyezem.
    Egy a gond, a játékszabály nem csak a 3:2:1-et írja elő, hanem a 2:1:1 és a 3:2:1 között bármilyen arányt!


    And?

  • Talált!


    Piros alatt erősebb játékost értettem, amit a jobb alsó sarokban lévő i betű a piros s betű jelentéséhez ír ki.
    Kémszomdával és 2 szállítóval támadtam és már jön is hazafelé a nyersi :)
    De Ő most vakban van, és a barátkérelmem is elfogadta, így csak nem támad :)


    A sárga viszont nincs szöviben és barátkérelem ikonja sincs.
    Na, ez a kétféle arányhármas nem volt egészen világos számomra.


    Azt be lehet valahogy állítani a támadásnál (mint a csataszimulátornál), hogy milyen arányban szeretném fosztani a nyersit, vagy a játék csak az 1:1:1 arányt tudja? Legalábbis nekem most minden nyersiből ugyanannyit hoz (3333 fém 3333 krisi, 3334 deu), viszont a kémjelentés szerint különböző mennyiségekben van nyersije. Bár ahogy nézem, a csataszimulátorban is hiába változtatom meg a súlyozást, az eredmény ugyanaz marad a feltételezett és a valós zsákmány esetén is.


    Lord?

    Einmal editiert, zuletzt von And ()

  • Talált!

    Ha fosztasz, akkor fehérek és szürkék esetében 50%, sárgák esetében 75%, Bandita címmel rendelkezők esetében 100% a maximális fosztás-lehetőség(és ez a lehetőség a lényeges szó itt). Amennyiben túl sok a nyersanyag a támadottnál, amíg jóval kevesebb szállítókapacitással mész, így fog rabolni a flotta!
    Ha már nagyobb lesz a szállítókapacitásod(ebből a nyersanyagmennyiségből már tudsz közel 2ksz-t gyártani, az már 4 lesz), más megoszlás lesz a rabolt mennyiségből!
    Nem tudom mennyi nyersi van kukánál, de megéri még párat fordulnod rajta, amíg mások le nem fölözik a nyersanyagot!
    És húzz még ksz-t, jó kis farm az!
    Gondolom ebben az új Uniban játszol, ahol a gazdaság és a termelés pörög 1000-rel!

    And?

  • Talált!


    Értem. Akkor "túl sok" nyersije van, vagy inkább nekem van túl kevés szállítóm.
    Sajnos csak a mai kémjelentések vannak meg, a korábbiak eltűntek. De a két utolsó jelentésemet - ami az előtt készült, hogy piros ! lett a szürkén, és ami azután, hogy vártam fél órát és újra kémleltem - a piros !-ket okozó fosztogató jó nagy szállítóflottával rendelkezhet, mert a készlet harmadát elvitte, így már 150k alá csökkent az összzsákmány (ami tegnap vagy tegnapelőtt még több százerezer volt), szóval igyekeznem kell, mielőtt mindet elhordja.


    Nagyon lassan készül a kisszállító, de akkor folyamatosan gyártom őket :) Egy fosztással közel 10-szer több nyersit "termeltem" 2,5 óra alatt, mint a bányákban. Ezért fejlődik a sárga szomszédom ilyen gyorsan :)


    "Gondolom ebben az új Uniban játszol, ahol a gazdaság és a termelés pörög 1000-rel!"


    Nem tudom, hogy mennyire új, Andromédára regeltem, ha jól sejtem, ez a legrégebbi szerver.
    Méghogy pörög ezerrel :) Kinő a szakállam, ahogy a kristályra várok.



    Lord?

    Einmal editiert, zuletzt von And ()

  • Talált!


    Túl sokat váltottuk egymást, nem akarták zavarni a köreinket.
    De jelzem, a thread továbbra is mindenki számára nyitott, szóval csak tessék, tessék jönni és hozzászólni ..
    Az első betérő (aki nem LON) a kedvenc sütijét és italát fogyaszthatja a sarokban lévő terülj-terülj asztalkámon :D Szóval csak gyertek


    Valaki?


    Edit:
    Persze LON sincs kizárva, nehogy véletlenül megsértsem. De LON addig szerkesztenéd az előző posztodat, hogy valaki más jöhessen utánam? Köszi szépen :)


    Szóval csak tessék, csak tessék, na ki lesz az első?


    Stay? Smart? Gurat? Valaki más?

    Einmal editiert, zuletzt von And ()

  • Nem talált! (mivel nem vagyok Bugacs)!
    (ahogy Smart sem, hiszen Gurat tippje And volt és nem Smart)


    Szép reggelt minden álmos szunnyadónak :) ezen a nemzetközi nyelvű fórumon (már nemcsak magyarul nem elég tudni, az angol tudás is kevés, minimum kell még a német is :D)


    Éjfélkor még szerettem volna ide benézni, hogy mindenkinek jó éjszakát kívánjak, de sehogy sem sikerült belépnem. Vagy féltucat próba után végül arra jutottam, jobban járok, ha kérek új jelszót vagy valami ilyesmit.


    Nosza neki ...


    xxxxx - töröltem, mert a német nyelvű üzenetek magyar megfelelőit is most ide kellene írnom, arra pedig most egyáltalán nincs energiám


    Szóval németül kommunikálva nem sikerült bejutnom a fórumra.


    Hurrá, alvás :D



    Reggel újra próba


    Ismét - xxxxx - angolul induló majd németül folytatódó és végződő próbálkozás, ezúttal sikerrel.



    Azt már nem is tudom, hogy hogy sikerült végül eljutnom mégis az angol felületre.
    Na, sosem gondoltam volna, hogy valaha még így fogok örülni annak, hogy valami angulul beszél/kérdez hozzám/tőlem (ha már nem magyarul, mégis jobb, mint ha németül :S), mert így legalább sikerült új jelszót beállítanom magamnak.


    Remélem, azért mindenki jól aludt az éjjel (itt dörgés-villámlás stb.)



    Guratnak egy süti és egy ital, de legközelebb Ő állja, ha nem írja, hogy Talált vagy Nem talált!
    Smartnak is csak egy süti és ital, mert a helyes válasz "Nem talált!" lett volna.
    Aki jól írja, annak 2 süti és ital jár :)


    Most megyek, további szép napot mindenkinek!


    Na vajon ki jár majd erre legközelebb?


    Talán egy lord?

  • Nem talált! ... és Gurat dupla adag sütit és italt kap, mert végre jól csinálta :D



    Tök jó ez a játék :)


    "Hold Napok" kontra "részleges holdfogyatkozás" :D

    Telihold részleges fogyatkozással augusztus 7-én



    Figyelem, figyelem! Közhírré tétetik! Figyelem, figyelem! Közhírré tétetik!


    Csillagászati jelenségek mindenkinek: Részleges holdfogyatkozás - élőben!


    Élő közvetítés augusztus 7-én, hétfőn, 19 órától: www.galileowebcast.hu (aki nem tudná személyesen megnézni, ott ahol lakik, az interneten nyomon követheti)


    Augusztus 7-én alkonyatkor derült idő esetén különleges csillagászati jelenségben lehet részük azoknak, akik keleti látóhatárt zavartalanul tudják megfigyelni. A teliholdas este kezdetén, égi kísérőnk csonkán emelkedik a látóhatár fölé, mivel ekkor már javában tartani fog a részleges holdfogyatkozás. A holdkelte időpontja Budapestnél 19:59-kor lesz. A Nap 20:09-kor nyugszik le. A fogyatkozás legnagyobb fázisa 20:20-kor következik be. Ezt követően a Föld árnyéka egyre kisebb területet fed le a Hold felszínéből, amit 21:18-kor érint utoljára. De a jelenségnek ekkor még nem lesz vége, hiszen Földünk légkörének árnyéka még közel egy órán keresztül tompítani fogja a holdra érkező napfényt.


    További információk és animáció a jelenség lefolyásáról (animációval):
    https://www.timeanddate.com/eclipse/lunar/2017-august-7



    Ki jön erre legközelebb egy tripla adag sütiért?


    marquez?

  • Nem talált!

    Csak nehogy OGame-ben is "holdfogyatozások" legyenek, mert akkor lesz a nemulass!
    Én nem kérem a sütit, átpasszolom a következőnek, aki bejelentkezik ide!

    smart? esetleg vélemény az OGame-es holdfogyatkozásól?
    Szoktad csinálni, csak ezért mertem megkérdezni!

  • Nem talált!


    És rám nem számított, az égvilágon senki! :P:D
    Apropó égvilág, az este nálunk Telihold volt és rettentően gyönyörű!!! Vagy csak nekem tetszik ennyire? Lehet majd egyszer vonyítani is fogok :D


    And?

  • Nem talált!

    Rád tényleg senki nem számított!
    Betévedtél ide, ennek én is örülök, ez az And által "megteremtett játék" összehozza az ellenfeleket is, hát még a haverokat!

    Dave?
    Mi a véleményed a holdfogyatkozásról, mármint az itteniről, nem a természetbeliről?
    Nekem még nem volt, de ami késik, nem múlik!
    Legalábbis OGame-ben nem!