Uni Összevonás + beállítás módosítás-szavazás

  • na meddig írogatjuk a kívánság listát? jöhetne élesbe a sztory!

    :dead:Szerelmem, ne feletd A jajongást, ahogy a tél kihunyt A tavaszi égbolt alattCsak jajgatott hiába.

    Mert fogtuk a magot Hintettük a vetést Dalt vetettünk Mohóságuk ellen.

    És A völgyben odalenn Halld, arató suhint, arató suhint. Az arató suhint A völgyben odalenn Halld az arató dalát Hogy véget ért a tél.

    Ne feledd, fiam, Fiam, ne feledd A láncokat Amikor az arany vasba vert

    Mi jajongtunk is jajongtunk

    És kiáltunk és remegtünk A mieinkért Szebb álmunk völgyéért.

  • s h egy kicsit az eredeti témára is visszatérjek.. a mai legfrissebb visszajelzés alapján jelenleg nincs hír az újabb összevonási tervről. A kérést minden héten továbbítják az illetékesek felé, s több, nálunk kisebb-nagyobb ország is várja ( pl a csehek vagy akár a franciák.. ( utóbbiaknál 34 uni van.. )). Amint lesz valamilyen információ, közlésre kerül.

  • védelem df minek? igy is ütik a nagyok a kicsiket akik ezek után sehogy sem lesznek képesek élletben maradni mert a védelem miatt is darálni fogják őket. egyszerűen nem tudom elképzelni 50% védelem df-nél mi az a szint ami miatt nem ütnek be valakit, ha naponta nem tudd fent lenni csak mondjuk 2 naponta.

    Most azért egy kisebb védelem meg tudja védeni a napi nyersi termelést, de ha lenne védelem df akkor teljesen felesleges védelmet építeni mert pár "kedves játékos" úgyis addig jár a nyakadra amíg le nem amortizálódik. eddig legalább nem ok nékül jártak a nyakadra és ha be ütöttek az a te sarad volt. ( végezetül a kevesebb idővel rendelkező bányászokat lehetetlenítik elaminek a következménye megint az hogy végső soron kevesebb cp lesz még ennél is illetve a nagyok még gyorsabban fognak hizni )


    valaki magyarázza már el az értelmét miért is lenne jó ez, ennek az amugy se kiegyensúlyozott univerzumnak?

  • védelem df minek? igy is ütik a nagyok a kicsiket akik ezek után sehogy sem lesznek képesek élletben maradni mert a védelem miatt is darálni fogják őket. egyszerűen nem tudom elképzelni 50% védelem df-nél mi az a szint ami miatt nem ütnek be valakit, ha naponta nem tudd fent lenni csak mondjuk 2 naponta.

    Most azért egy kisebb védelem meg tudja védeni a napi nyersi termelést, de ha lenne védelem df akkor teljesen felesleges védelmet építeni mert pár "kedves játékos" úgyis addig jár a nyakadra amíg le nem amortizálódik. eddig legalább nem ok nékül jártak a nyakadra és ha be ütöttek az a te sarad volt. ( végezetül a kevesebb idővel rendelkező bányászokat lehetetlenítik elaminek a következménye megint az hogy végső soron kevesebb cp lesz még ennél is illetve a nagyok még gyorsabban fognak hizni )


    valaki magyarázza már el az értelmét miért is lenne jó ez, ennek az amugy se kiegyensúlyozott univerzumnak?


    Benne van a játékban. Nem mindenhol, de ha már lehetőség van rá, akkor ki kell használni. A védelem DF lehetőséget biztosít arra, hogy több nyersanyag maradjon az univerzumba ami mindenkinek hasznára válhat. Ha a "nagyoknak" van mivel lefoglalniuk magukat, akkor a kicsit is jobban ki tudják használni ezt a lehetőséget. Véleményem szerint egy unalmas uniban több hasznot hoz mint amennyi kárt okoz ez a fajta lehetőség.

    Én vagyok a kezdet és a vég. Általam érkezik a változás. Kérlelhetetlenül jövök akár a halál, nem kérdezem felkészültél-e Rám. Kapuvá váltam, az örök változás kapujává. Nem érinthetsz hisz nem vagyok ember. Nem csodálhatsz hisz nem vagyok isten. Az vagyok mi örök és egy. A változás. Kapuvá váltam. A nagyszerű változás kapujává.

  • és gondolod hogy a top 10 játékosok egymás bolygóját kapnák szét a hydrán? elöbb lennék én a célpont mint másik vele azonos szinten lévő játékos és még csak esélyem se lenne megvédeni magam tőlük.


    Ez ott ahol már eleve van ott jó dolog és lehet esetleg növelni is. ott ahol már lassan egy évtizede nincsen nem tartom jó ötletnek a bevezetését. de várjuk meg a szavazást és amennyiben bekerülne erre az univerzumra csak remélni tudom hogy nem engem igazolnak majd a statisztikai adatok

  • A védelem df sztem alap kellene legyen mindenhol. Előbb-utóbb minden tekit bevernek, ha másért nem, poénból. Nagyon-nagyon sokáig (év?) nem is építettem bolygóra semmi védelmet… Pocsékolás.

    nem a tekiken van a hangsúly hanem azokon aki csak annyi védelmet szeretne hogy a mellette lévő ne farmolja le minden nap mert nem éri meg

    Einmal editiert, zuletzt von Aqua91 () aus folgendem Grund: bocs a dupla postért

  • A védelem df sztem alap kellene legyen mindenhol. Előbb-utóbb minden tekit bevernek, ha másért nem, poénból. Nagyon-nagyon sokáig (év?) nem is építettem bolygóra semmi védelmet… Pocsékolás.

    A napi termeléssel mi lesz ha éppen nincs rá idő? Nem tekire gondolok hanem egy alapra ami megvédi mert ha nincs ott akkor már csak heccből is átugranak a napi 100-200-400 milla nyersikért (összes bolygó esetén) éppen hogy mennyi a helyzet, ha van alap védelem akkor is van olyan aki megteszi csak ha nincs védelem df akkor nem fog átjönni azért az akár csak 40 milla nyersiért mert van "akkora védelem" ami annyit fog hogy ne menjen el érte aznap senki mert legkésőbb holnap összeszedi az ember

    Nem mondom azt hogy nem lehet felesleges a védelem és azt sem hogy esetleg a df-be nem mindig kell beleszámolni de egy bizonyos szint után úgy gondolom illő hogy legyen védelem és nem árt ha nincs df rá mert a napi termeléshez nem fog senki ott tartani egy kisebb-nagyobb flottát hogy az védje meg mert mindenki tudja pl: hydrán a 70% df mellett a hülye is képes elmenni érte. Mindenkinek más a tekitörés szintje ha valaki 100k rakétát felhúz azt már lehet tekinek mondani és ott már lehet szórakozni ha van df ha nincs DE egy ilyen védelemre ha valaki elmegy több ezer ds-sel azért azt nehezen fogja meg bárki is ha éppen megy/nem megy takarító brigád elé ugyanis akárhogy nézzük 1000+ds az 1000+ ds és azt kb ds-sel lehet megfogni amit meg egy olyan uniban ahol nem érdemes vagy nem lehet flottát tartani Vagy szimplán nem tart valaki mert pl bányász az nem fogja tudni megvédeni magát egy ilyen "flotta" ellen.

    Tény van több variáció és könnyű megoldás amivel fogható ennyi ds sőt még több is de nem olcsó buli és nem pillanatok alatt lehet összeszedni ha éppen nincs kéznél és ha most ilyen unikba bevezetik főleg ahol még az uni nem is "kiegyensúlyozott" (annak van említve) akkor pláne még kisebb az esély hogy bárki is tud fenntartani úgy kellő hajót ami kellene ehhez a ds robbantgatáshoz és mellé a játékos állomány is nagy eséllyel hirtelen csökkenő tendenciát fog mutatni és belegondolva hogy a top100-ba már 500.000 ponttal is benne van az ember nem tudom mennyire lehet jó a védelem df mikor fél millió pont felett bárki támadhatja az adott játékost :/


    Puszta gondolat levezetés részemről és ha kell, vitatéma (normális keretek közt:!:)

  • már csak az a kérdés mikor lesz az éles szavazás :D ott úgyis eldől milyen opciókat adnak meg az operátorok.

    :dead:Szerelmem, ne feletd A jajongást, ahogy a tél kihunyt A tavaszi égbolt alattCsak jajgatott hiába.

    Mert fogtuk a magot Hintettük a vetést Dalt vetettünk Mohóságuk ellen.

    És A völgyben odalenn Halld, arató suhint, arató suhint. Az arató suhint A völgyben odalenn Halld az arató dalát Hogy véget ért a tél.

    Ne feledd, fiam, Fiam, ne feledd A láncokat Amikor az arany vasba vert

    Mi jajongtunk is jajongtunk

    És kiáltunk és remegtünk A mieinkért Szebb álmunk völgyéért.

  • Hát max elviszik a napi termelés felét-háromnegyedét, jobb mintha elköltök egy rakás cuccot védelemre...


    Amúgy ha elköltesz x napi termelést tekire, és off vagy egy-két napot nem fordul rajtad párszáz ds akár háromszor???

  • Hát inkább húzok védelmet mint annyi nyersit elvigyenek mert akkor sosem jutok egyről a kettőre ugyanis az expi nem mindig megoldás a nyersire...


    Nem tekiről beszélek hanem egy sima védelemről ami a termelést akár 2-3 napit is megvédi. Off opció nem szokott lenni az ilyenek miatt arra ott a V. Ezekre a védelmekre amikre gondolok mondjuk 600 millás vagy 800millás (nem tudom mennyi sosem figyeltem annyira ha éppen átugrott valaki) ezekre nem fog valaki annyi ds-sel eljönni ha akarja ütni akkor vagy hoz gyors hajót vagy nem jön de ha ütni akarja úgyis üti.


    Kimondott sima termelést védő védelemről beszélek és nem tekiről amire érthető ha bárki elindul...

    Tekire nem x napi termelést költenék ha azt húznék hanem x hónapnyit.. (de ennek értelmét nem látom, ellenben egy termelést védő védelemmel amire max 1 heti termelést rááldozok az bőven elég bár nem hinném hogy van annyi a költsége)

  • Ha valaki ugyanannyi nyersiből ds-t gyárt, bukó nélkül veri be. Buktad a HETI termelésed 30%-t, plusz a napi 50%-t.

    Ha nincs védelem, akkor az az egy heti termelés bányában van vagy kutatásban esetleg fs-n.

    Nem teljesen világos, hogy miért fogsz attól gyorsabban haladni, hogy olyanba öntesz nyersit, ami semmit nem csinál…

  • akkor mi a definiciója a tekinek egy 7x eco melletti szerveren?


    és mi értelme is van a bányász kasztnak ha még annyi védelem se építhető mert beverik "egyes játékosok" ami képes legyen 12-14óra 40+-os bánya termelést meg a cravlereket megvédeni, egy olyan szerveren ahol már 700 nagy szálítóért képesek elmenni ha véletlen van még mellé 10 milla nyersi?


    az baj hogy még mindig a hydránál maradva nem látjátok át egy kisebb acc szemszögéből egy topp játékos persze hogy ezt akarja (védelem df) de a fele akkora játékos nem fogja tudni megállni a hejét ha minden éjjel le lesz farmolva mert nincs védelme vagy ha van akkor meg azért. és itt most vonatkoztassunk el a tekiktől akik tobb millió kilővőt és társait halmoznak fel mert (ez az egyetlen esett amikor megértem hogy kell a védelem df)

  • nos teki téma. nincs olyan teki ami előbb utóbb nem lesz átvíve felejtős felesleges, ha jó termelésed van és 2 3 napi termeléseket akarsz bent hagyni előbb utóbb legyalulnak ennyit relatíve egy pörgősebb uniba nem lehetsz off :)

    másrészt mikor rakjuk át élesbe a szavazást lehet valamit tudni erről? kb mindenhol megált már a javaslat tevés.

    :dead:Szerelmem, ne feletd A jajongást, ahogy a tél kihunyt A tavaszi égbolt alattCsak jajgatott hiába.

    Mert fogtuk a magot Hintettük a vetést Dalt vetettünk Mohóságuk ellen.

    És A völgyben odalenn Halld, arató suhint, arató suhint. Az arató suhint A völgyben odalenn Halld az arató dalát Hogy véget ért a tél.

    Ne feledd, fiam, Fiam, ne feledd A láncokat Amikor az arany vasba vert

    Mi jajongtunk is jajongtunk

    És kiáltunk és remegtünk A mieinkért Szebb álmunk völgyéért.

  • akkor mi a definiciója a tekinek egy 7x eco melletti szerveren?


    és mi értelme is van a bányász kasztnak ha még annyi védelem se építhető mert beverik "egyes játékosok" ami képes legyen 12-14óra 40+-os bánya termelést meg a cravlereket megvédeni, egy olyan szerveren ahol már 700 nagy szálítóért képesek elmenni ha véletlen van még mellé 10 milla nyersi?


    az baj hogy még mindig a hydránál maradva nem látjátok át egy kisebb acc szemszögéből egy topp játékos persze hogy ezt akarja (védelem df) de a fele akkora játékos nem fogja tudni megállni a hejét ha minden éjjel le lesz farmolva mert nincs védelme vagy ha van akkor meg azért. és itt most vonatkoztassunk el a tekiktől akik tobb millió kilővőt és társait halmoznak fel mert (ez az egyetlen esett amikor megértem hogy kell a védelem df)


    Diplomácia, MNT-kérése, h Te mint bányász, csak fejlődni akarsz és nem támadni, békében élni. Ez is egy opció.


    --


    Anno, egy ősrégi GA azt mondta, h aki csak a védelmet építi az menjen farmozni, mert az ogame nem erről szól.. ez pedig egy másik opció..

  • Aqua91, Zola08 ne keseredjetek el.

    Bár mindenki azt mondja, hogy ez egy harci játék, de a bányász is el tud benne lenni.


    angol UNI 1. (itt jelen vagyok éppen :D )

    1x Fleet / 8x Economy / 16x Researchspeed, +30 fields + 25,000 Validation-DM

    1x speed ideális a bányásznak, 8as eco a legjobb a bányásznak :)


    Gyertek át nyugodtan tanulni...

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • A kicsi meg simán kér ACS-t védeni nagytól. Ha értelmesen és pontosan teszi tutti, hogy valaki megy az ingyen cuccért…

    Én legalábbis szoktam

    hát ezt ezen a szerveren nem tudom elképzelni mert a szerver a coseból áll és konkrétan ez egész szerver egy játékosba lenne gyúrva se ér fel ezzel a mega szövetséggel amiért persze gratulálok nekik.



    oké most már azért kicsit jobban megértem miért akarja a többség..... de még mindig nem örülök neki mint lehetőség hogy ezt egy olyan unira huzzák rá ahol eddig nem volt védelem df. ( ezt az egy opciót összevonás után kellene módósítani ahol lenne egy olyan szerver ahol nincsen védelem df és egy ahol van és ki ki saját meglátása szerint dönthetne nekem ezzel kapcsolatban ez a véleményem ) de mint tudjuk az utolsó összevonás vagy 5 éve volt nos én pont akkor regisztráltam a egyik megszűnő szerverre ahonnan hydrára kerültem át de csak utobbi két évbe lettem igen aktiv és értem el a pontszámom 99.5%-át nehéz ilyen környezetben fejlődni főleg hogy nem tartom magam igazán tekinek sem