alap ogame batyu - 2023 ban így kezdjünk szervert

  • Indulás:


    Felfedező kaszt

    -25% kutatási idő

    Növelt begyűjtés a sikeres expedíciókon

    +10%-kal nagyobb bolygók a gyarmatosításkor

    Az expedíciókon létrejött törmelékmezők a Galaxis nézetben lesznek láthatók.

    +2 expedíció

    -50% esély expedíciós ellenségekre

    +20% phalanx hatótávolság

    75% zsákmány inaktív játékosoktól

    +10% kedvezmény a gyorsításra (kutatás)


    Kolonizálás:

    Ha a kezdőbolygódat feltoltad kellő nagyságúra és kifejlesztetted az asztrológiát.

    Ezt a bolygót a 4. után rombolhatod, de ne sajnáld fejleszteni!


    Mindig 8as helyre indítod a kolóhajókat!

    1-es hely +30% kristály, de nulla deut ad szinte, szerintem felejtős CSAK 8-AS ponton készített bolygó átmozgatásával!

    7-es hely +20% fém nagy bolygók, ha nincs sehol 8as poszt, megfelel

    8as helyeken +30% fémet ad a rendszer és ott vannak a legnagyobb bolygók

    9-es hely +20% fém nagy bolygók, ha nincs sehol 8as poszt, megfelel

    15-ös hely +30% deu... nagyon meglátszik a fém hiánya a 8as hellyel szemben, de cserében több deu... CSAK 8-AS ponton készített bolygó átmozgatásával!


    Nem egy kolóhajóval indulsz neki... többet gyártasz le...és már indítod is. Ilyenkor még drága, de megéri!

    290 hely alatti bolygót nem tartassz meg! Rombolod a kicsi bolygót, de már úton van a következő, amire csak 20 percet kell várnod :D


    A második bolygód a kezdőbolygó közelében van!

    A harmadik még mindig lehet a közelben...

    A negyediket már minimum másik rendszerbe kell elküldened az fs miatt.

    Ha kész a negyedik bolygód és eléggé fejlett ahhoz a többi is, a kezdőbolygódat rombolod! (mert kicsi) Nem sajnálod akármennyit költöttél is rá, mert megtette azt, ami a dolga volt. Később mikor betelik és miatta nem tudsz haladni, sírnál csak.


    További bolygók:

    NEM RAKOD LE AZ ÖSSZES BOLYGÓDAT EGYMÁSHOZ KÖZEL. EZ VÖRÖS POSZTÓ A FLOTTÁSOKNAK!

    Jó ha van duplabolygód fs szempontjából. (8-9 vagy 7-8 később esetleg: 8-15 -a 15ön 8as bolygó átmozgatását értem-)


    FS... flottamentés:

    Ne maradjon soha hajód bolygón/holdon... csak az amit nem sajnálsz!

    Kezdetek:

    - Ilyenkor még nincs senkinek holdja, szóval nem lehet baj a telepítéses fs-ből

    Bolygóról bolygóra időben.

    - Nem használsz bolygóról soha szállításos, df-re menős vagy kolonizálós flottamentést, mert látszik a hold fallanxán és ez nagyon csábító a flottásnak


    A legbiztosabb holddal:

    - Reggel elküldöd holdról holdra, majd visszahúzod.

    Ha fent vagy egész nap gép előtt és csak akkor hagyod abba huzamosabb időre mikor a visszafordítás megtörtént, ez közel elkaphatatlan.

    Másik:

    - Telepítéses fs: holdról elküldöd időre holdra.

    Elkapható (ha lelőtték a holdakat), de számolgatós... kis flottánál, kevés nyersinél felejtős a flottásnak... hacsak nem voltál elég arogáns, hogy megnyerd ezt a dicső jutalmat!


    nem biztos fs, de napközben jó:

    - Holdról df-re... olcsó... míg mennek az expedíciók, nem látszik a flottád... (leheveredtél TV-t nézni, kimentél enni... nem eszi meg más a flottádat kolóbolygó*-val.)

    - Holdról kolózás... napközben 1-2 órára tökéletes.

    - Holdról leviszed bolygóra és onnan telepíted fel xy%-on


    * kolóbolygó - csak ezért tartott bolygó. A flottás nem építi be... ha megtetszik neki valamilyen flotta, egyszerűen odaköltözik vele alád. Rátelepíti a csapatait és onnan támad. Így nem 1-2 óra az út hanem 20-30 perc. Harc végén rombolja és keres másik célpontot.


    Sokat írtam a holdról, jöjjön róla is 1-2 szó:

    Mióta bent vannak a kasztok a legkézenfekvőbb kémekkel lőni. 30% df-nél 6667 kém

    Megkérsz rá valakit és villámgyorsan megoldjátok, mert kötelező minden bolygó fölé 1-1 hold a biztonság kedvéért!


    Hold építés

    - 1 holdbázis +3 hely a bolygón

    - 2 robotgyár építésgyorsító!!!

    - 1 holdbázis +3 hely a bolygón

    - 2 robotgyár építésgyorsító!!!

    - 1 holdbázis +3 hely a bolygón

    - 2 robotgyár építésgyorsító!!!

    - 1 holdbázis +3 hely a bolygón

    Ugrókapu :D

    majd jöhet az apró:

    Érzékelő Phalanx (az érzékelő phalanx használatával a más birodalom flottái felderíthetők és megfigyelhetők. A nagyobb phalanx nagyobb területet tud vizsgálni.) A phalanxon keresztül lehet látni az ellenfél MINDEN flottamozgását ami bolygóra történik. A holdra/holdról történőt nem!

    Hajógyár

    Segítségével védelmet tudsz húzni holdra. Ez csak pszichikai hadviselés... de néha hat. Illetve ha sok plazmád van rajta, akkor az megvéd azonnali holdrombolástól. Uni fejlettségtől és persze plazma darabszámtól függően 5 perctől akár egy óráig is.


    Expedíciók

    Katt ide:

    Expedíciós találgatások


    Érdemes-e venni expet Sa-ért?

    Egyre jobban azt látom, hogy igen. +1-et mindenképpen, de jobb a több, persze csak ha időd engedi.

    Illetve az exp SA-t is hoz... ha elég aktívan nyomod, akkor behozza az árát.

    Havi egyszer van kilencszeres SA, ilyenkor össze tudsz szedni 100.000 SA-t kb.


    Építkezés:

    lifeform nélkül:

    - Mindig a legolcsóbb bányát építed. (ha már nincs elég nyersid, egyformára húzod őket minden bolygódon)

    - Mellette, ekkora bolygóméretekkel nyugodtan felhúzhatod a naperőművet 30-ig!

    - Fúziós erőmű + energia tech. főképpen erre a két dologra kell koncentrálnod, mert rengeteg energiát adnak! A napműhold felejtős!

    - nanit: ne sajnáld rá a nyersit! Gyorsítja az építéseket!

    - kutatólabor mehet 10 fölé

    - Bolygóközi kutatóhálózat: ez összekapcsolja a laborokat... kettes szinten három labort, hármas szinten négyet. Ez úgy működik, hogy pl. van 5 darab 12es kutatólaborod, akkor 4es szinten már 5x12-esként működik

    - hajógyár: 10es elég, a ds-hez majd 12 kell

    - rakéta siló: hasznos, megvéd az esetleges rakétázó gonoszoktól szintjétől függően. Sőt Te is tudsz vele rakétát küldeni... amivel védelmet lehet bontogatni.


    védelem:

    - A cél mindig az, hogy 1 napi nyersanyagtermelésedet védje meg.

    - Alap a kis nagypajzs!

    - az igazi védelem felállításához flottázni kellene hogy lásd mit utálsz nagyon :D de egy alap védelem a nagyon sok rakéta és néhány ezer plazma.

    Jó ha frissítgeted és utána kérdezgetsz a többiektől, esetleg baráti flottásoktól.

    A védelem mostanra már könnyen átléphető, de jó ha van... bolygón is csak amolyan pszichológiai védelmet biztosít!

    Nagy védelmeknél légy tisztába az uni legnagyobb flottájával, és direkt ellene éptsd fel mindig frissítgetve. Ez néha nehezebb és drágább mint flottát húzni, tehát hülyeség, de opciónak megfelelő :D


    SA

    alap 2es csapat:

    PARANCSNOK: az elején/ új bolygó húzásakor aranyat ér, mert be lehet rakni 5 épületet egyszerre így építésre

    - plusz adja az expekhez az előre beállított flottát

    Én így húzok új bolygót:

    -10 es robotgyár + 8-9 nanit. És ezekre parancsnok segítségével minden nagyon gyorsan


    ADMIRÁLIS: Max. flotta helyek +2Max. expedíciók +1


    alap 2-es +1:

    GEOLÓGUS: +10% bányász termelés

    alap 2-es +2:

    TEKNOKRATA: +2 kémkedés szintek 25%-kal kevesebb kutatási idő

    alap 2-es +3: bent van minden parancsnok. Ez az igazi! Ha van pénzed SA-ra ez legyen az alap!


    Nyersanyagváltás

    Egy bolygón építesz ki nagy raktárakat 20-20-20 minimum

    Megveszed a deuváltót kereskedőnél és megvárod, hogy az expek alatt felkússzon 1-2-3-ra. Ekkor átváltod kristályra, mert az sosincs elég.

    Flottaeladás

    Idehozod a fölössé vált expen talált flottát. Feltolod a törmelékkereskedőt 75% közelébe és eladod az egészet.


    Graviton tech. napjainkban

    - 80% energia megléte és felhasználása

    - 12-es kutató labor előre

    - napműholdak építése gyorsítóval 300.000 energiáig

    - Benyomod a kutatást

    - 300.000 energiád van tehát húzol 8-9-10-et a terraformokon is.

    - Napműholdak lebontása nullára.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

    6 Mal editiert, zuletzt von Gullcsi ()

  • ezt,nagyon jól leirtad))

    Köszönöm!

    Ha megtehetitek, kezdőknek adjatok róla linket, hátha segít egy kicsit.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

    Einmal editiert, zuletzt von Gullcsi ()

  • Az ahogy ezt össze szedted jó.

    A probléma, hogy kb itt két hét és el tűnik.

    Ha új játékos jön kb hónapok mire el jut majd fórumra .

    És egy új tag nem fog kapásból matekozni mi éri meg jobban .

    Értem ezt arra ,hogy húzzak 2 szint asztró vagy toljam még a bányákat .

    Lehet fel tol 90 szint bánya mire el olvassa mit ad az astro fizika.

    Találkoztam már nem egy 1 bolygós accal ...

    És az a 24 órás rendszer üzenet nem sokra elég .

    És hiába is keresnéd az új accot ,lehet régi játékos van rajta .

  • Köszönöm!

    Ha megtehetitek, kezdőknek adjatok róla linket, hátha segít egy kicsit.


    Meglesz majd a linkadas reszunkrol is. Azt nem igerem, h minden kezdohoz eljut, de akik jelenleg jatszanak, megkapjak.


    --


    Jobban orulnek, h ha ezt a threadet senki se offolná szét. Szemely szerint orulok, hogy vannak még olyan jatekosok, akik segiteni akarnak a tobbieknek.

  • Direkt a cikkek közzé rakattam ki az előzőt is Gurattal, hogy ne tünhessen el olyan könnyen. Reméljük így is lesz.

    Igen, vannak hiányosságai a cikknek, ez az én módszerem kb.


    Asztro vs bányák: ez is rám vall. Én vagyok a legrosszabb kutató a játékban kb. Szeretem ha van látszatja is a dolgoknak. Az, hogy valami azonos nyersiből 2 óra alatt épül fel vagy 2 nap, nagy jelentőséggel bír :)

    Igen, jobb az asztrológia, mint egy sima bánya... sőt sokkal jobb ha az elején felhúzol 12 bolygót és azt építgeted tele, azzal szemben, hogy én csak 9-10 bolygót húzok előre és azon magasabb szintű bányák vannak adott idő alatt.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • Lifeform alakítgatások:

    Maradtam a rokikkal...

    Az életforma épületeket eddig toltam:

    - 67-es meditációs enklávé

    - 69-es kristályfarm

    - 12-es rúnakovács

    - 10-es oriktórium

    Ezek segítségével felhúztam az első három kutatást a 3. szintűek közül:

    - mesterséges rajintelligencia, túlhajtás (nagyszállító), gravitációs érzékelők

    A többinek nem látom értelmét egyenlőre. Biztos jók, de nem kell elsietni.... azért vannak, hogy később se unatkozzunk :)


    Fontosak a kutatások!

    Elsősorban azokat húzzátok minden nap, amik mind a három nyersit tápolják. Lehet hogy nem látszik soknak, de 2-3 hét és meg is van vele a +100% fém és a 70% körüli deu. A kristály nem fog annyira menni, mert azokat lecseréltük ezekre a hármas dolgokra mindenhol. (Ebből legyen minden bolygón 5 db!)

    Nekem jelenleg így áll: fém bónusz: 106,486 - kristály bónusz: 74,709 - deu bónusz: 93,716

    Ezeket csak akkor lehet feljebb emelni, ha totál alap expesek leszünk! Ott is lapul néhány jó bányászgyorsító alatta... de ilyenkor lemondunk a nagy exp hozamról, ami véletlennek mondható, de szerintem nagyon tápos.


    A kutatási fámat megtaláljátok a cikk elején (bár az az expes cikk), de ide is beszúrom:

    1.1 Intergalaktikus küldöttek 1 bolygón, a többin: Katalizátor technológia

    - 1.2 Nagy teljesítményű elszívók

    - 1.3 Nagy energiájú szivattyúrendszerek

    - 1.4 Telekinetikus vonósugár (expes kutatás, mehet 10-ig ez is)

    - 1.5 Fejlesztett szenzor technológia (expes kutatás, de ez a legfontosabb kutatásunk, kezd egy 10es szinttel)

    - 1.6 Automatizált szállítási útvonalak

    - 2.1 Mélységi szondázás

    - 2.2 Fejlesztett termelési technológiák

    - 2.3 Fejlesztett Sztellarátor

    - 2.4 Edzett gyémánt fúrófejek

    - 2.5 Hatodik érzék (expes kutatás)

    - 2.6 Pszichoharmonizátor


    Mint le is írom, ez még nem tökéletes... de a mostani állapotomnak megfelel.

    És igen, érdemes újra rakni ha valamit esetleg elnéztél. Én kb háromszor pakolásztam eddig újra :)


    Szerintem nem érdemes vegyes fajt tartani, egyszerűen óriási hibának látom kihagyni a rokik bányaerősítőit.


    10es szint után én már nem hurcolászom bolygókra a nyersit azért hogy kutatást húzzak, lehet hogy hiba, de az expekből estig gyűlik annyi, amit erre áldozhatok.

    Meg lehet nyomni manuálisan, de akkor fel kell kötni a gatyót! :D mert nem fogsz bányát húzni csak ezt.


    Itt van még a kutatás gyorsítók és olcsósítok húzásának kérdése. Itt még nem tartok... ez a jövő zenéje nálam is... Ez amolyan kis nanit a kutatásban... biztos, hogy jók, de nincs még tapasztalatom a dologról


    Szívesen olvasnék adatokkal teletűzdelt irományokat róla!

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

    Einmal editiert, zuletzt von Gullcsi ()

  • Annyival egészíteném ki csak, hogy mihelyt eléred a 38 körüli bányákat osztályváltás!
    Felfedezőből bányász crawlereket előre legyártani majd ahogy készen vannak váltás vissza!!!

    Azért nem mindegy hogy vannak vagy sem.

    Plussz ez már inkább szőrszálhasogatás, de én teljesen feleslegesnek tartom a naperőművet 30ig húzni.
    18 és afölé már felesleges menni.

    Egyrészt 30as naperő 11.726 energiát ad magától
    16 os fúziós 11.351....ja 16 os energiával még plussz 2-3k energia... / energiatechet így is úgy is húzni kell szal az nem kerül a fúziós költségeibe / / nálam legalábbis /

    Amíg a 30as naperőművet felépíted mondjuk 10 bolygón addig több mint 300 milliót raktál bele...lebontási költség majd szintén téged terhel 10 bolygón...
    Amennyiben elengeded 18nál úgy amit megtakarítassz abból egy sokkal energiabarátabb termelőforrást építhetsz fel 16os szintig.
    Ahogy halad az ember előre pedig semmi de semmi nem fog tudni versenyezni a fúziósokkal, mert a crawlerek zabálnak ám csak igazán...

    Ez az én meglátásom, viszont gratula Gullcsi végre valaki összeszedte a dolgokat! ;)

    Long have i waited...and now...your coming together...is your undoing!!!!!!

  • Igen, természetes a crowlerek elkészítése, de én bolygószámhoz és a váltók meglétéhez kötném :)

    Nem cél több százezer SA kiadása, tehát: figyelni kell az eventekre és célirányosan gyűjtögetni, expes és bányászváltókat!


    A 30as naperőmű meg szerintem belefér... 300+os bolygóid vannak így akár maradhatnak is... de ezt az áldozatot természetesen nem kell meghozni. Az a szint, amit említesz, már egy profibb szint :)


    Még valami eszembe jutott: a bányászok/expesek ne tartsátok meg sokáig a nagy flottákat! Sok deut fogyasztanak, nem használnátok soha... csak úgy vannak kacatnak. Illetve a flottásoknak csemegének. Egy idő után be kell őket áldozni a nagy rakteres bolygókon 75%-nyi nyersire. Ilyenkor visszaestek egy kicsit, de megéri.


    Raktárak (egy helyen): próbáljátok mindig minimum akkorára húzni, amibe belefér a következő asztró ill. a bolygót hozó asztró összes nyersije.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

    2 Mal editiert, zuletzt von Gullcsi ()

  • Igen, természetes a crowlerek elkészítése, de én bolygószámhoz és a váltók meglétéhez kötném :)

    Nem cél több százezer SA kiadása, tehát: figyelni kell az eventekre és célirányosan gyűjtögetni, expes és bányászváltókat!

    Koppra ugyan erre gondoltam egyébként ;)
    Elnézést, hogy nem fejtettem ki ennyire a post viszont még mindig jó és dícséretes ;)
    Remélem frissíteni is fogod majd mindig ;)
    Sok sikert Gullcsi! ;)

    Long have i waited...and now...your coming together...is your undoing!!!!!!