Élelem és lakos

  • Sziasztok!


    Próbáltam keresni,de nem adott találatot...

    Az élelmeet nem értem illtve a lakosságot.

    Mihez kell mérni vagy mi alapján figyeljem.

    Mivel van összefüggésben?


    Köszönöm

  • Az első épület építése növeli a lakosok számát,

    a második pedig az élelmiszer termelést (egyes fajoknál van pár egyéb épület is, de ez a kettő az alap).

    Mivel a kutatások aktiválásához a megfelelő lakosság szám szükséges, így egyre több lakos kell amik egyre többet esznek. Ördögi kör. Szóval építeni kell ezt a két alap épületet minél gyorsabban minél nagyobb szintre.

    Aztán természetesen a képzettségüket a harmadik és negyedik épülettel (és a fajonként eltérő egyéb kiegészítésekkel) szintén növelni, hogy a kettes és hármas szintű kutatások is elérhetőek legyenek.

    Kb ennyi. fajonként azért vannak finom eltérések haladásban/értékekben.

  • Akkor miért piros az élelem? Fejlesztem az épületeket de igazából csak növelem a szintet de nem tudom hogy meddig kell? Pl ha 20-as szintű az élelem akkor 20-as szint kell a lakosoknak? Vagy milyen összefüggés van? Mi alapján fejlesszek?

  • Fajonként eltérő. De általában az élelem termelő épület szintje kicsit magasabb jobb, mint a lakóépületé.

    Ha piros az azt jelenti, hogy tele van. Ha tele a kajatáróló, akkor több lakost tudna ellátni az élelemtermelés, így lakóépületet célszerű akkor építeni, ha kevés a kaja a lakosok száma sem fog nőni, mert éhezni fognak.

  • A farm 29 az épület 27 mégis piros a két érték illetve azt írja hogy éhes 0. Mit lehet/kell tennem?

    Az élelem azért piros, mert a szintje elérte a maximális tárolókapacitást.. Pont úgy, ahogy a nyersanyagok is pirosak lesznek, ha a tárolóhely betellik..

    A népesség szintén elérte a maximális élőhely kapacitást.

    Ezzel konkrétan nincs teendőd..


    nálam konkrétan így néz ki:, és piros :)


    Élelem

    Elérhető: 4.383.165
    Tárolókapacitás 4.383.165
    Túltermelés 0
    Fogyasztás 0
    Elfogyasztva ~



    Népesség

    Elérhető: 2.177.272.480
    T2 Életformák 261.272.697
    T3 Életformák 20.901.815
    Élőhely 2.177.272.480
    Elégedett 2.274.387.028
    Éhes 0
    Növekedési ráta ±42.468.495
    Bunker férőhely 100
  • Én azt nézem, hogy az "elégedett" népesség mindig több legyen, mint ami az "élőhely"-nél látható, akkor elég az élelmiszer termelésed.

    Amint az előbbi ábra jól mutatja.

    Ellenkező esetben, ha ez kevesebb, akkor az élelmiszer termelést kell növelned. :)