Matek óra Bénivel


  • :phatgrin::phatgrin::phatgrin:

    Sziasztok OGAME népe

    Az lenne a kérdésem ,azt elméletileg jól tudom 8-as pozición 30%-al több a fém termelés mint máshól igaz e....???

    És a másik 15-ös pozición menyivel több a deu termelés 45-akár 50-es deu bányával megéri e ki költözni oda mert olcsóbb a 46-os deu bánya mint az 51-es fém...???

    Hátha valaki már számolgatot kicsit.....
    :pillepalle::pillepalle::pillepalle:
    :phatgrin::phatgrin::phatgrin:

  • Ha fémpakkozol, nem éri meg... Hosszó távon meg igen.

    Pl nekem mindenhol 50-es fém van, 44-es deu, kivéve 1 helyet, ahol a deu 48-as.

    95%-ban 8-as pozícióban, ahol a 48-ad deu van, az 15-ön.


    Egyidőben szállítottam minden el, itt egy példa:


    X:XXX:8 (50-41-44):100kk/14kk/11kk

    X:XXX:15 (50-41-48): 75kk/14kk/36kk

  • Nincs nagyon dupla bolygód.

    A 9es helyen lévőt rakd le 15re... ill. még vagy 2-3at.

    Itt meg tudod tapasztalni a deu termelő pozíciót és kicsit jobban eldugod a flottát.

    Én így csinálnám.

    Figyelj arra, hogy 15re levitt bolygók több energiát esznek.

    A fémpakkok így sajna kevésbé jobban fognak hozni, de talán jobban jársz.

    Kicsit a szűz lelkéről:
    A szűz nem pazarol, nem ugrál...csendesen figyeli a termést. Amikor megérett, beballag a kaszáért, megfeni... Istennek hálát ad a szép termésért... kimegy és lekaszálja... Majd csendben, nyugodtan várja a következő termést. Addig is tervez, beoszt és folyamatosan jár az agya valamin.

  • 8 as mező fém bonusza +35%

    a 6 és 9 esé 25 vagy 27% ha nem tévedek


    a deu termelés a bolygó hőmérsékletétől függ minnél hidegebb annál nagyobb a deu termelés

    elméletben a 15 ös mezőn a maximális + deu termelés az 50% de hőmérséklet függő van hogy 14 es pozíción hidegebb bolygót kapsz mint a 15 ösön

    szerencse kell hozzá hogy a leghidegebb bolygót kapd áthelyezéskor

    15 ös bolygó nem eszik több energiát, hanem mivel az a legtávolabbi bolygó a naptól így a napműholdak ott termelnek a legkevesebb energiát, a naperőmű és fúziós erőmű ugyanannyi energiát termel mint máshol


    példa:

    40 es deu 8 as mezőn 182485 deu/óra

    40 es deu 15 ös mezőn 266486 deu/óra hőmérséklet: -140 től -100

    40 es deu 14 es mezőn 270541 deu/óra hőmérséklet : -147 től -107

    40 es deu 15 ös mezőn 274017 deu/óra hőmérséklet: -153 tól -113 --- 46 os deuval itt 558254 deu/óra ami 8 as mezőn 354072


    elég lutri a 15 ös mező mert ha melegebb a bolygó akkor kevesebb a deu és mellé el is bukod a +fém termelést

    50 es fémnél ha 8 asról teszel át bolygót akkor 500k fém/óra amit buksz ami a 35%

    ha 7 es 9 esről teszed át akkor 325k fém/óra amit buksz


    matekozd ki hogy melyiknek mennyi az építési költsége és a következő szinten mi a + termelése az 51 es fémnek avagy a deu bányáidnak amik vannak