Viszlát

  • őőőő pici raven nemtudom hogy a darkosokon kívűl ki hisztizett volna...

    :D

    a"kivonulunk.hu-rol" mit jelent ha nem azt amit hogy irány a temető szero?

    amúgy ez egy érdekes felfogás, hogy a szövitársadat hadjad inkább elveszni, mert betudta mérni az ellenség...

    még ha relatíve tudnál is rajta a helyzethez mérten segíteni, és nem feltétlen szabálytalan eszközökkel.

    (mint ahogy a "ellenfél" tette).

    :dead:Szerelmem, ne feletd A jajongást, ahogy a tél kihunyt A tavaszi égbolt alattCsak jajgatott hiába.

    Mert fogtuk a magot Hintettük a vetést Dalt vetettünk Mohóságuk ellen.

    És A völgyben odalenn Halld, arató suhint, arató suhint. Az arató suhint A völgyben odalenn Halld az arató dalát Hogy véget ért a tél.

    Ne feledd, fiam, Fiam, ne feledd A láncokat Amikor az arany vasba vert

    Mi jajongtunk is jajongtunk

    És kiáltunk és remegtünk A mieinkért Szebb álmunk völgyéért.



  • Rawen, aki átnevezi magát ennyi volt-ra, attól szerintem te se azt várnád h 2nap után kijön v-ből :D

    de gondolom hirtelen felindulásból jött a névváltás.


    nyilván mert sokkal gerincesebb az ha szét spamolják a ph-t hogy áttekinthetetlen legyen és befagyjon.


    vagy az h ott vannak vagy 20-an, és békésen végignézik ahogy beverik a társukat

    valóban nem lett nézve az h mennyi munkát fektettek bele, mert kit érdekel?

    ilyenkor a normális ember azt nézi a csapattársa mennyi munkát fektetett bele az accjába, kutyát se érdekel az ellenfél.

    védeni kell a társat, ha ez nem kivitelezhető minimalizálni a bukóját.

    az utóbbit láthattad.



    beszéltem tegnap devillel, és nem a játékosok, hanem a gok miatt távoznak.

    mondott pár konkrétumot, és hát valóban vannak különös dolgok.


    remélem ez csak egy blöff h mentek, de ha nem az akkor minden jót.

    „Ha a hatalmasok játszmáját játszod, győzöl vagy meghalsz. Nincs középút”.

  • Kérdés: A Spica szerveren más GO csapat van? Nem kötekedésből, csak a tisztánlátás végett. Csapatmunka, vagy kihúzás :S :?:

    [color=#A9A9A9][font='Verdana'][size=10][align=center][img]http://imageshare.web.id/images/xo4xq8ieqgnxa76occ4.png[/img][/align] [/size][/font][/color]
  • Kérdés: A Spica szerveren más GO csapat van? Nem kötekedésből, csak a tisztánlátás végett. Csapatmunka, vagy kihúzás :S :?:

    más a csapat más játékos közöség bár itt is vannak furcsaságok!! Ez van a csapat akikhez mentem eléggé kezdök igy föleg az elméleti részben tudom segiteni öket ugyanis kicsi vagyok de 1-es speed laza expizés mellett szivesen beszélgetek velük! nem török nagy babérokra azon a szeron szimpla idötöltés a fel épülés közben!!

  • Én ebből így azt veszem ki hogy nem a .hu-val van a baj, csak Libra ahol jelenleg a Soldier oldal vitte többre.


    A go csapat egy és ugyan az csak más a játék felügyelő.


    Na jó nem lazítom a népet. :D

    szerintem jobb ha nem is szolalsz meg tudod jol mi a helyzet és igen ugyan azok a go-k de értelmezd a szövegem végét :D további jó játékot

    ja és igen többre vitték ninja álltal elvesztett flotta nagyságában!!!

  • Miért is ne szolaljak meg? Egy nyílt posztban lett kiirva ahova bárki hozzá szólhat.


    Az elején igen megertettem. Sőt sajnálom is, de ez nem ugyan az mint a Sharks szövetség.


    Ti elkosztok de vártok... És játszotok tovább. Míg a Sharks elkoszont és Vbe is mentek, lassan vagy már a temető szerveren lesznek, vannak.

    Majd szidjatok a Go csapatot de más szerveren maradsz(tok) ahol ugyan az a Go csapat.


    Ez a véleményem. Ami számomra furcsa. De gondolom most kapom majd a hideget. :))))))))

  • nem kapsz semmit tölem biztos nem :) itt arra céloztam hogy se nagy babérokra nem török se semmire spica szerveren igy tudom minimalizálni a go-kkal valo kapcsolatot valamit a társaság ami ott van az ott is fog tartani lelkes kezdök és fél profik csapata akikben böven van potenciál ha megtanulnak minden kis fortélyt :) idövel spicat is abbahagyom ebben biztos vagyok de egyenlöre azt az idöt nem tudom elör!

    A várakozásra meg annyit hogy mivel mindenki jön igy eléggé leszükültek a választható szerverek söt talán jelen pillanatban 1 sincs ahova mindenki befér viszont megvan a megoldás ez beletelik kis idöbe ennyi kis türelmet kérünk az elhatározásunk szilárd de van 1-2 dolog amit meg kell tennünk elötte (kicsit hamar került ki a poszt)

  • Hol szidtuk a team csapatot? Sehol!
    Engedtessék már meg, hogy mi döntsünk, hogy mikor megyünk! De nyugi menni fogunk!
    Az összevonással kapcs. ha nem értesz hozzá miért okoskodsz?
    Amúgy sok helyen összevonások vannak és megvárjuk hogy alakul a helyzet!
    Lehet zárni szerintem, mert itt csak köpökés megy...

  • Olvass vissza. :) Ha kell 2x is :)


    Most feltetted ezt a kérdést miért okoskodok?

    Képben vagyok mi merre hány méter. Ki kivel, milyen valós vagy érdek barátságban van. Főképp libran. :)


    De én is feltennek egy kérdést.


    A sok rinya és sírás helyett miért nem játszotok? :D


    Ui. Pártatlan vagyok. Kívül álló szemmel nézem ezt az egészet végig.

    Nem játszom magyar szerveren.

  • Erre az oda vissza szúrkálásra, meg, hogy ki siránkozik vagy ki nem, meg mennek e vagy maradnak, van e kivételezés vagy részrehajlás a team részéről vagy nincs, ezekhez csak annyit tennék hozzá. Ugyebár a piszkos, furfangos, kiforgatós, csüröm csavarom játék azt vonja maga után, h a háttér döntések is kacifántosak lesznek, próbáltam finoman fogalmazni :D. Ha tiszta a játék akk nincs miről beszélni. Egy a lényeg! Az összes szempontot emberek képviselik! És ezt mindenki tartsa észben, szerintem. Kedves Darkside szövetség, párotokkal már voltam ellenfél ugyebár, lettem volna még...most kezdek csak visszarázódni :D na de viccet félretéve! Ha mentek, találjátok meg számításaitokat, ha maradtok akk mehet az adok -kapok ;) Üdvözletem!

  • Üdv néktek!


    A téma elolvasása után kissé olyan érzésem van, mintha egy adott univerzum diplomáciai témáját olvasnám, hiszen az egyes szövetségi tagok, szövetségek ellentéteit ott szokás megvitatni és "diplomatikusan" érveket felhozni arra vonatkozólag hogy melyik szövetség milyen taktikát alkalmaz és miért. Nade, térjek rá a téma lényegére.


    Ha egy vagy több játékos abbahagyja a játékot, arra mindíg van lehetősége, nem is egy. A temető univerzum bevezetése óta tudjuk hogy a hosszabb vakáció, account átadás és törlésen kívül van lehetőség átköltözni más univerzumba is. A menetét is ismerjük, és bizony nem egy gyors folyamat (bár ez relatív és szubjektív is). Eleve igényel egy szünetet a játékostól, pár hónap, amíg le kell hogy tegye a játékot az adott univerzumban (annyira hogy még be sem léphet oda). Majd aztán a temetőbe kerülés után költözhet onnan olyan univerzumba ahova szeretne, néhány megkötéssel. A megkötések között van hogy top 20-ba nem kerülhet, ami azért lehet fájó mert lesz legalább 20 játékos a választott cél-univerzumban akik feltehetően erősebbek. Természetesen van akinek ez nem probléma, de lehet olyan, akinek ez a tény foltot hagy a költözés fényes lehetőségén.


    Továbbá bárhova menne a játékos, minden univerzumban vannak olyanok akik költenek a játékra. Ki többet, ki kevesebbet. Ebből pedig előnyhöz juthat másokkal szemben, ki többre, ki kevesebbre. Ebből más közösségekben is volt, van és lesz vita, ahogy itt is. Nomeg a GF is kapja a bírálatot, játékosoktól és teamektől egyaránt, az egyre bővülő sötét anyagos funkciók miatt. Amióta ismerem a játékot, azóta vissza-visszatérő vita ez. Még akkor is elővették a játékosok egymás ellen, és becsmérelték a másikat ha költött a játékra amikor csak parancsnok volt és semmi más.


    Ne feledjük el a csalókat sem, mert mindenhol vannak. Szabályellenes automatizált programok használói, pusholó cimborák, account megosztók és még sorolhatnám. Mindenhol emberek játszanak, és emberek ellenőrzik a játékosokat. Kaptam betekintést nem egy közösségbe pályafutásom során, és a részrehajlás vádja mindenhol felmerült. Ez elkerülhetetlen, még akkor is, ha az ellenőrző GO mindent jól csinált. Miért? Ezt nehéz mindent átfogóan és kiegyensúlyozottan megválaszolni. Röviden talán annyit tudnék rá mondani hogy minden ember más. Mindenkinek más összetett vagy egyszerű oka lehet arra hogy miért merül fel benne ez az ötlet/gyanú, amit egy vagy több belső és külső tényező befolyásolhat. Ezeket nem boncolgatnám, mert túl hosszúra nyúlna ez a hozzászólás.


    Illetve az árulás, hátbaszúrás és kémek (nem a szonda :P ) koncepciója sem ismeretlen más közösségekben. Ugyanoda kanyarodik ez is vissza hogy emberek játszanak. Vannak becsületes és kevésbé becsületes taktikákat alkalmazó játékosok. Ez is, amióta ismerem a játékot, létezik.


    Majd aztán vannak olyan szabályokat betartó, de mégis kelletlen stílusú játékosok akik a másik fél sérelmeit letudják annyival hogy "ez csak egy játék". Ez tény, viszont egy játék is lehet fontos bizonyos emberek számára. Ez talán leginkább attól függ hogy az ember mennyi időt, odafigyelést vagy akár pénzt fordít a játékra. Kellő mérték után lehet mondani hogy a játék annyira fontossá vált számára, hogy igenis komolyan vegye valamilyen szinten. Szerintem ezt sosem szabad figyelmen kívül hagyni és egy ideális világban mindenkinek ennek megfelelően kéne reagálnia. A kellő tisztelet pedig már alapvető követelmény kéne hogy legyen.


    Kanyarodjunk vissza témára. Én úgy gondolom hogy a leköszönő témáknak van helye a fórumon. Talán még akkor is, ha az adott játékosok meggondolják magukat és mégsem hagyják ott a játékot/univerzumot/közösséget. A téma inkább figyelemfelhívás és az indokok kitárgyalása. Mint minden kibeszélőre, erre is vonatkoznak a fórum szabályai. Vélemények megosztása, megvitatása, kultúrált keretek között megengedett. Viszont mint tudjuk, vannak bizonyos korlátok.

    Egyrészt a GO csapat bírálása általában lehetséges, viszont konkrét eseteket nem lehet felhozni példának, mert onnantól az az esetek kitárgyalásává válik, ami tiltott a fórumon. Hogy tudná a játékos bírálni a GO csapatot, ha nem hozhat fel példákat? Nehezen. Kimondja a véleményét, de érdemben megvitatni már nem igazán van lehetősége rá a fórumon. Ez pedig azért van, mert védett információkat nem osztunk meg a fórumon. Az áttekinthetőség ezzel sérül, és elkerülhetetlen hogy emiatt egyes emberek korrupcióra gyanakodjanak. Ugyanez van, ha valaki jelent egy másik játékost, mi azt kivizsgáljuk, de nem számolunk be a vizsgálat részleteiről a jelentő játékosnak.

    Másrészt pedig hogy ki mennyit költ a játékra, mindenkinek a maga dolga és joga. Véleményünk lehet róla és azt el is mondhatjuk, de végeredményben egy kapitalista világban élünk és ezt előttem már többen kifejtették. Mindent a pénz mozgat, még ezt a játékot is. Ez azt is jelenti hogy az emberek nem csak a szavaikkal tudnak véleményt mondani, hanem a tárcájukkal is. Nade jobb-e valaki, aki mindenhova saját sofőrrel viteti magát, fekete sötétített ablakos csodajárgányban annál, aki elmegy a buszmegállóba, megvárja a buszt, felszáll, érvényesíti a jegyét és azzal utazik? Ez egy komplex téma, különböző nézőpontokkal és nem hiszem hogy ki kéne ezt tárgyalnunk. :P


    Egy-két szó még a csapat vélt részrehajlásáról. Mint mindíg, erre való a support. Mindent fel lehet panaszolni egy bizonyos szintig és a több szintes ellenőrzési rendszer arra való hogy a felettes és akár az ő felettese is megvizsgáljon egy esetet és elbírálja, biztosítva a friss nézőpontot, részrehajlás kizárását. Ez szerintem alapvető dolog. Ha egy adott esetet több szinten (akár három vagy négy szinten) ugyanaz a bírálat érte, akkor mindegyikőjük részrehajló? Ezt nem venném biztosra. Kérem, ne érezze bárki hogy erre válaszolnia kell, ha konkrét esetről kíván vitázni, akkor azt itt nem teheti meg, kérem nyisson jegyet, vagy írjon a már létező jegyébe! Sokszor volt már ez írva, mindenki tudja már, remélem. Ezzel szemben viszont úgy éreztem hogy ismételni kell.

    Továbbá biztos vagyok benne hogy lehetnek olyanok, akik akkor is és mindíg a részrehajlásra fognak gyanakodni, a fentiek ellenére is. Rajtuk előfordulhat hogy még én sem fogok tudni segíteni, de ez nem baj.


    Jaj de sokat írtam. Pedig amikor nekikezdtem, azt sem tudtam mit írjak. :D


    Kérdésem viszont hogy van-e még értelme folytatni a témát, vagy már mindenki elmondta amit akart?

  • Gurat

    Hat das Thema geschlossen