ÖSSZEVONÁS - KI HOVA?!

  • Sziasztok! Kíváncsiságból nyitok egy ilyen threadet, hátha értelmesen el tudunk beszélgetni arról, ki melyik célunit preferálja. Talán úgy tudnánk a legtöbbet kihozni belőle, ha .hu szinten összekoordinálnánk a költözéseket, hogy minél kevésbé boruljanak fel az erőviszonyok, illetve minél preferáltabb körülmények között játszhasson ez a kis közösség.


    unknown.png

    Itt egy összecsapott Paint-es ábra, hogy ne kelljen keresgélni a beállításokat. A flottasebességnél a jelzett a hadi (régebbi ábrából vágtam ki).


    Tehát Xalynth lesz a flottás uni, Merkúr a bányász, Libra pedig valahol a kettő között. Még annyi adjust van hozzá, hogy tudomásom szerint a célunikból nem lehetséges a költözés.


    Személy szerint jelenleg Xaly és Libra között vacillálok. Elsődleges preferenciáim: lehető legtöbb játékos + együtt költözzön a ShArks.


    Megköszönném, ha minden nagyobb uniból/szövetségből lenne hozzászóló! :)


    P.S.: Őszinte köszönet a "hivatásosaknak", hogy kalap alá hozták az ÖV-t! Külön elismerés illeti meg őket, hogy Nusakan is részese lehet a dolognak! ;)

  • Köszönöm hogy csináltál egy összesítő táblázatot

    Libra uni mindenkit vár szeretettel !

    A Shark szövit legfőbbképpen ! Végre eljöhetne a várva várt ismerkedés :D

    • A béke hazugság, csak szenvedély van
    • A szenvedélyen keresztül erőt nyerek
    • Az erőn keresztül hatalmat szerzek
    • A hatalmon keresztül győzök
    • A győzelmemen keresztül a láncaim lehullanak
    • Az erő szabaddá tesz engem
  • Sziasztok!


    Személyem is erősen vacillál a Libra és a Xaly között, a változók megegyeznek a Xeth által említettekkel.


    Én is köszönöm a sok effortot, támogatást amivel a háttérben elősegítették ezt a várva várt lehetőséget! Nagyon nagy teljesítmény és öröm , hogy ennek részesei lehetünk, sokan sok évet vártak erre.

    Bár az élet végtelenül kemény, a legnagyobb börtön mégis a remény; eszedet veszi, ahogy keresed a fényt, magadban felfedezel sok ismeretlen, sötét lényt; szerelem vagy csupán kéj-igaz barát vagy behízelgő ellenség-idő teltével már nem is sejted, mi a különbség; s lelked egyre kiált - jöjjön a gyilkos tudás! Mit számít a vélt boldogság, az öröknek hitt varázs; amikor maga akit szeretsz taposta el a parázst...Vakká válsz, ha tovább keresed a választ - csak láss és ne remélj-magad hiába ne áltasd!

  • Én flottázni szeretnék, viszont a DiDF és az x3 nekem nem fér bele az időmbe, annyira aktív nem tudok lenni. Emiatt marad Libra.


    Céluniból nem lehet költözni, még az előző tervezetnél kérdeztem én is, de arra nincs lehetőség. Szóval ha menni akarsz akkor temető, persze csak akkor, ha megfelelsz a feltételeknek.


  • "Tehát Xalynth lesz a flottás uni, Merkúr a bányász, Libra pedig valahol a kettő között. Még annyi adjust van hozzá, hogy tudomásom szerint a célunikból nem lehetséges a költözés."


    Nagyjabol jol latod. Annyi kiegeszites, h a Merkurt a kisebb pontszamu jatekosoknak szantuk..

    A Xaly lett volna kijelolve elsodlegesen flottas uninak, sajnos vagy sem, 30%-os DiDF meg lett szavazva; a Libra pedig a nagyobb bányászoknak.


    Masreszrol.. a celunikbol nem, nem lehetseges a koltozes.


    Szemelyes velemeny, mely nem tukrozi sem a GF, sem mas allaspontjat: kivancsi vagyok, h vajon akik eddig hangoztatták, h mekkora flottasok vajon melyik univerzumot fogjak valasztani vagy inkabb elbujdosnak Merkur melysegeibe.. a Libra kicsit mas ebbol a szempontbol, foleg nehany szovetseg- es emberi ellentetekbol fakadoan.


    A kivalasztast mindenki gondolja at, mert nincs lehetoseg modositani.


    OFF: Valamint megjegyeznem kulon figyelni fogjuk a "hirtelen" lekoszonoket, a bedaralasokat es megfelelo szigorsaggal buntetjuk is azokat.

    A tobb accounttal rendelkezo jatekosok szamara is lesz megoldasunk.


    Koszi Xeth a tablazatot :)

  • Üdvözlet!


    Mindenkinek megvannak azok a beállítások, amiket preferál.

    Szerintem nem a flotta speed teszi a flottást, de ez nézőpont kérdése.

    Személy szerint 1 opcióm maradt...az pedig Merkur. Igaz a df kicsi, de a speed nekem tökéletes. Bár ez a küldetés típusokhoz igazított sebesség szerintem egy vicc...de megszokom majd...

    Kíváncsian várom, hogy mi sül ki ebből. A legutóbbi összevonásnál is elég népszerű volt az 1x speed. Bízom valami hasonlóban most is. :)

  • A sharks szövi vacilál a libra unin? ez meg lepő, de sebaj szerintem nem nagyon fog valószínűleg senki sem biztosat írni ilyen-olyan indokokkal szerintem.

    :dead:Szerelmem, ne feletd A jajongást, ahogy a tél kihunyt A tavaszi égbolt alattCsak jajgatott hiába.

    Mert fogtuk a magot Hintettük a vetést Dalt vetettünk Mohóságuk ellen.

    És A völgyben odalenn Halld, arató suhint, arató suhint. Az arató suhint A völgyben odalenn Halld az arató dalát Hogy véget ért a tél.

    Ne feledd, fiam, Fiam, ne feledd A láncokat Amikor az arany vasba vert

    Mi jajongtunk is jajongtunk

    És kiáltunk és remegtünk A mieinkért Szebb álmunk völgyéért.

  • Nekem több kérdésem is lenne!
    A Merkur mint cél uni? Hogyan miért? :D
    Amikor eljöttem, akkor volt 90 db regisztrált player, amiből a háromnegyede inaktív volt a maradék pedig V ben!
    Az aktív játékosok pedig bányásztak! :)
    Megint önkényesen és felmérés nélkül döntött a GF a játékosokat kizárva megint pedig a játékosokból profitál!
    Jobb lett volna inkább egy szavazást arról, hogy mennyi és melyik legyen cél uni!
    Ursa, Hydra, sokkal többet lehetne kihozni cél uniként!

  • Még szerencse. Aki tényleg csak bányászni akar viszonylagos nyugalomban annak mindegy mennyi pontja van. Ott is vannak nagy flották és lesznek is, ez elkerülhetetlen hiába nem kedvez nekik a beállítás. Én személy szerint oda mennék a legszívesebben nyugger bányászt játszani. Aki meg támadni akar annak 1xen sok sok sok szerencsét kívánok hozzá;)

    Én vagyok a kezdet és a vég. Általam érkezik a változás. Kérlelhetetlenül jövök akár a halál, nem kérdezem felkészültél-e Rám. Kapuvá váltam, az örök változás kapujává. Nem érinthetsz hisz nem vagyok ember. Nem csodálhatsz hisz nem vagyok isten. Az vagyok mi örök és egy. A változás. Kapuvá váltam. A nagyszerű változás kapujává.


  • Ursa, Hydra, sokkal többet lehetne kihozni cél uniként!

    Nah... Hydra (az én hibámból) nem költözött előző összevonáskor. Kaptam is érte tunéziai körutazásokat... annyit, hogy még mindig kitart!

    A régi szervereken levők mind költözni szeretnének ...

  • Nagyon szép hogy a lehető legtöbb unit össze szedtétek és 3 választási lehetőség is van,de mik ezek a beállítások? Csak azért kérdezem mert hogy én nem tudtam szavazni semmire vagyis mehetek egy olyan uniba ráadásul 3 is van ami inkább nyugdíjas klubnak néz ki és mint ha a 2009 beállítással mének 2021ben is.

  • Nagyon szép hogy a lehető legtöbb unit össze szedtétek és 3 választási lehetőség is van,de mik ezek a beállítások? Csak azért kérdezem mert hogy én nem tudtam szavazni semmire vagyis mehetek egy olyan uniba ráadásul 3 is van ami inkább nyugdíjas klubnak néz ki és mint ha a 2009 beállítással mének 2021ben is.


    Ahogy egy regi exteam-tag mondaná.. lehet ám nyomatni a tevéket es a farmos jatekokat is..

    A 6-szoros szerversebessegu uniban ellenfeled sem volt es ha azok a beallitasok lennének, senki sem menne oda ;)

  • Nagyon szép hogy a lehető legtöbb unit össze szedtétek és 3 választási lehetőség is van,de mik ezek a beállítások? Csak azért kérdezem mert hogy én nem tudtam szavazni semmire vagyis mehetek egy olyan uniba ráadásul 3 is van ami inkább nyugdíjas klubnak néz ki és mint ha a 2009 beállítással mének 2021ben is.

    Kevés aktív palayer-es x6 szerver nem igényel túl nagy odafigyelést. Főleg úgy, hogy csak a te szövid nincs (V)-ben, nincs is ellenfél.

    Könnyen el lehet vérezni egy x3 szerveren, ha van ellenfél is.


    Meg lehet mutatni majd Xalynth -on, csak ne az legyen belőle, hogy a szövim nem ide jött, ezért nem mentem én se.


    Egyébként megnézném .HU-n 2009-ben hol volt 8 ecos uni. :tongue:old

  • Ahogy egy regi exteam-tag mondaná.. lehet ám nyomatni a tevéket es a farmos jatekokat is..

    A 6-szoros szerversebessegu uniban ellenfeled sem volt es ha azok a beallitasok lennének, senki sem menne oda ;)

    Köszönöm a választ,nekem a flotta sebességgel semmi bajom nincs mert ha megyek akkor megyek ;) én nem vagyok a nagyon számolós típus ahogy esik úgy puffan :/ bár ezen kéne egy kicsit változtatnom a jövőben.

    Neked is köszönöm hogy szántál rám időt és meg nézted hogy milyen beállítások voltak 2009-ben :saint: mint fentebb írtam a sebleséggel nincs bajom engem az hogy lassan semmiből sincsen DF az ami zavar. Mert akkor minek támadja védelmet ha nem esik szinte semmi belőle. Nem vagyok híve az értelmetlen rombolásnak ha nincs belőle haszon.Mert itt Nusan nem kellet védelem mert hát ugye sok eset belőle. Meg ami nagyon érdekelne hogy a vakációs :sleeping: inaktív báránykákkal akik itt vannak Nusakan azokkal mi lesz ha nem lesz pásztor :evil: aki figyel rájuk?

  • Meg ami nagyon érdekelne hogy a vakációs inaktív báránykákkal akik itt vannak Nusakan azokkal mi lesz ha nem lesz pásztor aki figyel rájuk?


    minden inaktív és/vagy vakációban lévő account valamelyik 3 céluniban fog helyet kapni, ezt a rendszer "oldja" meg, külső segítség nélkül :)

  • Szerintem akinek komoly vagy komolynak hitt védelme van aligha fog olyan uniban gondolkodni ahol van védelem df. Nem fogja kockáztatni hogy éjszakánként a "semmiért" bontogassák. Így leszűkülnek a lehetőségek. Gyanítom sokan nem olyan uniba fognak menni amibe igazából szeretnének hanem ami a kevésbé rossz. Ráadásul így kis túlzással teljesen értelmetlen volt az unibeállítások körüli hajsza. Megszavaztunk valamit és most olyan helyre mehetsz amit más szavazott meg.

    Légy közel a barátaidhoz és közelebb az ellenségeidhez.

  • Szerintem akinek komoly vagy komolynak hitt védelme van aligha fog olyan uniban gondolkodni ahol van védelem df. Nem fogja kockáztatni hogy éjszakánként a "semmiért" bontogassák. Így leszűkülnek a lehetőségek. Gyanítom sokan nem olyan uniba fognak menni amibe igazából szeretnének hanem ami a kevésbé rossz. Ráadásul így kis túlzással teljesen értelmetlen volt az unibeállítások körüli hajsza. Megszavaztunk valamit és most olyan helyre mehetsz amit más szavazott meg.


    Ez mindenhol így lett volna.. azonban az ogame a kezdetektől fogva sem a védelem kiépítéséről szólt, hanem a támadásokról.. legalábbis én még így tanultam annak idején :)

    Egyébként.. ha megnézted a fórumos szavazásokat, szinte mindenki kérte a DiDF-ek 30-40-50%-os emelését..